NOWE!

Bal Piórnika 2017

Tradycyjnie październik to miesiąc w którym po wcześniejszym, oficjalnym pasowaniu klas pierwszych, Samorząd Uczniowski zorganizował uroczyste powitanie pierwszoklasistów, zabawę integracyjną zwaną „ Balem Piórnika”.

Przygotowania do tej imprezy trwały tydzień. Nad całością czuwała Pani Joanna Zima. Kilkoro uczniów z klasy 2b zajęło się opracowaniem scenariusza. Natalia Pulchny i Piotr Krupiński skupili się nad konferansjerką i prowadzeniem całości balu. Zostały wydrukowane odpowiednie plakaty, bilety, przygotowana została dekoracja i  niezbędne rekwizyty. W dniu imprezy zamontowaliśmy scenę, nagłośnienie, ekran i światła. Oprawę muzyczna  przygotował nasz szkolny DJ – Jakub Głogowski z klasy 2k. Zorganizowaliśmy również mały bufet w którym można było napić się wody lub soku  i zjeść ciastka.

18 października w godzinach wieczornych rozpoczęliśmy „Bal Piórnika 2017”. Bawiło się z nami ponad 70 osób. Wielu uczniów przyszło w tym dniu w niesamowitych przebraniach i ciekawie ucharakteryzowanych. Wysiłek się opłacał, bowiem osoby te były zwolnione z biletu wstępu i odpowiedzi w dniu następnym. W trakcie balu głównym punktem były wybory najmilszej i najmilszego ucznia z klas pierwszych. Każda pierwsza klasa wytypowała wcześniej po jednej dziewczynie i chłopaku, którzy rywalizowali o tytuł i koronę. I wtedy dopiero rozpoczęła się świetna zabawa. Zadania jakie mieli wykonać rozbawiały zgromadzonych na sali gimnastycznej. I tak na przykład w jednej z konkurencji musieli zjeść ciastko, które mieli umieszczone na czole, ale nie pomagając sobie rękami. W innych musieli podbijać na czas 4 balony równocześnie, w ciągu 7 sekund nawlec nitkę na igłę, zjeść cytrynę  bez skrzywienia się, narysować portret kolegi zzawiązanymi oczami, czy zareklamować wylosowany przedmiot. W sumie było siedem konkurencji. Najmilszą zastała Justyna Stępińska z 1a i Wojtek Knapik z 1k. Obydwoje zgromadzili po 14 punktów.

W trakcie wspólnej zabawy wystąpiło też kilkoro uczniów naszej szkoły prezentując swoje talenty. Klara Wesołowska zatańczyła piękną zumbe, Marcin Stramek wcielił się w Franka Sinatrę, Karolina Homel i Bartosik Justyna wspólnie zaśpiewały w duecie, a Piotrek Krupiński dał popis gry na gitarze elektrycznej. Nie zabrakło również wspólnych tańców integracyjnych, takich jak belgijka, wspólnego śpiewania znanych hitów i innych śmiesznych zabaw, dzięki którym mogliśmy się ze sobą lepiej zapoznać. Bawiliśmy się   wspólnie do godziny 21. Pierwszoklasiści udanie zaliczyli pierwszy etap szkolnej integracji. Witamy Was w gronie uczniów Zespołu Szkół Chemicznych w Krakowie.

Poniżej możecie zobaczyć Państwo fotorelację z naszego Balu.

SUPER – AKCJA  Szkoła się bawi, czyli integracja środowiska szkolnego

Opublikowała: Katarzyna Migdał

 

 

ZOBACZ TAKŻE

TURNIEJ – RAP

Super – Akcja: TURNIEJ-RAP Kategoria konkursowa:  Młody Obywatel, wydarzenie promujące postawy obywatelskie i patriotyczne. Termin: 30 listopada (piątek) 2017 r. Miejsce: sala gimnastyczna SP nr 12 Organizatorzy: Samorząd Uczniowski z pomocą nauczycieli Uczestnicy: uczniowie klas 4-6, 7 i […]

Super akcja – Szkoła się bawi w „Andrzejkowym Szaleństwie”.

Super akcja – Szkoła się bawi, czyli integracja środowiska szkolnego w  „ Andrzejkowym Szaleństwie”. W tym roku po raz pierwszy nasza szkoła 21 listopada obchodziła Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Był to dzień wyjątkowy: pełen uśmiechów, miłych gestów, pozytywnych emocji. Na dobry […]

Młody Obywatel – Wyspiański w VIII LO

Młody Obywatel – Wyspiański w VIII LO Zapewne gdyby spytać, czym jest patriotyzm, większość z nas odpowiedziałaby, że jest to postawa oparta na miłości i szacunku do własnego kraju i jego tradycji. Oczywiście nie byłoby w takiej definicji […]

FitChef – Mistrz drugiego śniadania

Pewnie niewielu z Was słyszało o Europejskim Dniu Zdrowego Jedzenia i Gotowania, który obchodzony jest 8 listopada. Nasz Samorząd Uczniowski, w którym jestem zastępcą przewodniczącej, postanowił uczcić ten dzień w ramach SUPER-AKCJI „Sport to zdrowie, czyli wydarzenie o charakterze sportowym i/lub […]

11 LISTOPADA I LEKCJA HISTORII POLSKIEJ KAWALERII

„Super akcja”  „11 LISTOPADA I LEKCJA HISTORII POLSKIEJ KAWALERII” Świętowanie rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz związane z nią obchody, trwale wpisały się w tradycję szkolnych uroczystości. Dnia 10 listopada zebraliśmy się wszyscy (nauczyciele i uczniowie) w auli […]

Tolerancja w Elektryku

Pierwsze zebranie Rady Samorządu w Styczniu poświęciliśmy na omówienie zadań i akcji SLM. W czasie dyskusji doszliśmy do wniosku, że w zmieniającym się dzisiaj środowisku Nowej Huty, gdzie zamieszkuje coraz więcej obcokrajowców, oraz w zmieniającym się środowisku naszej […]

Super Akcja Święto Niepodległości w ZSM nr 1

Super Akcja Samorządu Uczniowskiego ZSM nr1 – listopad 2017r. Super Akcja, wydarzenie promujące postawy obywatelskie i patriotyczne   Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół Mechanicznych nr 1 w Krakowie przygotował obchody 99 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. W tym celu […]

Protokół z wyborów do Samorządu Uczniowskiego XVI LO w Krakowie

Wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego XVI LO w Krakowie  odbyły się dnia 28.09.2017 r.   Do wyborów zgłosiło się 5 kandydatów: Cezary Włodarczyk Kinga Janus Karolina Ogonowska Piotr Sieciński Paulina Surowiec W wyborach oddano 160 głosów, w tym […]

Listopadowa SUPER-AKCJA!

10 listopada 2017r. odbyła się w naszej szkole super-akcja z kategorii „Młody obywatel”, pt. „Narodowe śpiewanie”. Każda klasa i pracownicy szkoły zostali zaproszeni na salę konferencyjną, gdzie uczniowie odpowiedzialni za organizację tegoż wydarzenia wyświetlili prezentację o tematyce patriotycznej, […]

SUPER AKCJA: Młody Obywatel, wydarzenie promujące postawy obywatelskie i patriotyczne...

SUPER AKCJA: Młody Obywatel, wydarzenie promujące postawy obywatelskie i patriotyczne. http://tssp.krakow.pl/liceum/10327/ Minęły dopiero dwa miesiące roku szkolnego, a w naszym liceum odbyło się już kilka ważnych wydarzeń promujących postawy patriotyczne i obywatelskie. Pierwszym z nich były tajne, demokratyczne […]