NOWE!

Bal Piórnika 2017

Tradycyjnie październik to miesiąc w którym po wcześniejszym, oficjalnym pasowaniu klas pierwszych, Samorząd Uczniowski zorganizował uroczyste powitanie pierwszoklasistów, zabawę integracyjną zwaną „ Balem Piórnika”.

Przygotowania do tej imprezy trwały tydzień. Nad całością czuwała Pani Joanna Zima. Kilkoro uczniów z klasy 2b zajęło się opracowaniem scenariusza. Natalia Pulchny i Piotr Krupiński skupili się nad konferansjerką i prowadzeniem całości balu. Zostały wydrukowane odpowiednie plakaty, bilety, przygotowana została dekoracja i  niezbędne rekwizyty. W dniu imprezy zamontowaliśmy scenę, nagłośnienie, ekran i światła. Oprawę muzyczna  przygotował nasz szkolny DJ – Jakub Głogowski z klasy 2k. Zorganizowaliśmy również mały bufet w którym można było napić się wody lub soku  i zjeść ciastka.

18 października w godzinach wieczornych rozpoczęliśmy „Bal Piórnika 2017”. Bawiło się z nami ponad 70 osób. Wielu uczniów przyszło w tym dniu w niesamowitych przebraniach i ciekawie ucharakteryzowanych. Wysiłek się opłacał, bowiem osoby te były zwolnione z biletu wstępu i odpowiedzi w dniu następnym. W trakcie balu głównym punktem były wybory najmilszej i najmilszego ucznia z klas pierwszych. Każda pierwsza klasa wytypowała wcześniej po jednej dziewczynie i chłopaku, którzy rywalizowali o tytuł i koronę. I wtedy dopiero rozpoczęła się świetna zabawa. Zadania jakie mieli wykonać rozbawiały zgromadzonych na sali gimnastycznej. I tak na przykład w jednej z konkurencji musieli zjeść ciastko, które mieli umieszczone na czole, ale nie pomagając sobie rękami. W innych musieli podbijać na czas 4 balony równocześnie, w ciągu 7 sekund nawlec nitkę na igłę, zjeść cytrynę  bez skrzywienia się, narysować portret kolegi zzawiązanymi oczami, czy zareklamować wylosowany przedmiot. W sumie było siedem konkurencji. Najmilszą zastała Justyna Stępińska z 1a i Wojtek Knapik z 1k. Obydwoje zgromadzili po 14 punktów.

W trakcie wspólnej zabawy wystąpiło też kilkoro uczniów naszej szkoły prezentując swoje talenty. Klara Wesołowska zatańczyła piękną zumbe, Marcin Stramek wcielił się w Franka Sinatrę, Karolina Homel i Bartosik Justyna wspólnie zaśpiewały w duecie, a Piotrek Krupiński dał popis gry na gitarze elektrycznej. Nie zabrakło również wspólnych tańców integracyjnych, takich jak belgijka, wspólnego śpiewania znanych hitów i innych śmiesznych zabaw, dzięki którym mogliśmy się ze sobą lepiej zapoznać. Bawiliśmy się   wspólnie do godziny 21. Pierwszoklasiści udanie zaliczyli pierwszy etap szkolnej integracji. Witamy Was w gronie uczniów Zespołu Szkół Chemicznych w Krakowie.

Poniżej możecie zobaczyć Państwo fotorelację z naszego Balu.

SUPER – AKCJA  Szkoła się bawi, czyli integracja środowiska szkolnego

Opublikowała: Katarzyna Migdał

 

 

ZOBACZ TAKŻE

Integracja Zespołu

Przed ważnymi spotkaniami spotkaliśmy się w domu jednego z członków naszej ekipy i postanowiliśmy zagrać w partyjkę szachów. Potem postanowiliśmy wyjść na pole i zagrać w piłkę. Wcześniej zaprosiliśmy kilku znajomych żeby stworzyć dwie drużyny i jak wszystko […]

Serce na dłoni – superakcja VIII LO W tym miesiącu w VIII LO odbył się Dzień Wolontariatu współorganizowany przez Samorząd i Wolontariat Ósemki. Podczas wydarzenia prezenytotowany był film i prezentacje podsumowujące działalność Wolontariatu. Odbyły się koncerty, nauka pierwszej […]

I TY MOŻESZ ZOSTAĆ MISTRZEM!

W związku z reformą oświaty wielkimi krokami zbliża się do końca historia gimnazjalnego Samorządu Od Kusego z Nowej Huty. W jednej z ostatnich akcji postanowiliśmy pokazać naszym młodszym kolegom i koleżankom, że w szkole na osiedlu Handlowym jest […]

Młody Obywatel, wydarzenie promujące postawy obywatelskie i patriotyczne.

Młody Obywatel, wydarzenie promujące postawy obywatelskie i patriotyczne.   W miesiącu kwietniu samorząd uczniowski postanowił zająć się tematem tolerancji. Jako młodzi obywatele potraktowaliśmy temat bardzo poważnie! Rozpoczęliśmy od podstawowych ustaleń związanych z kampanią jak : określenie jej tematu, […]

„Serce na dłoni” Super Akcja w Zespole Szkół Mechanicznych nr 1

Super Akcja w Zespole Szkół Mechanicznych nr 1 – grudzień 2017 Akcja charytatywna – „Serce na dłoni”   Samorząd Uczniowski ZSM nr 1 rozpoczął przygotowania do akcji charytatywnej już w połowie listopada 2017 roku. Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego oraz […]

„Nic o nas bez nas” – to hasło przeświecało nam podczas realizacji październikowej su...

Październik postanowiliśmy poświęcić na zapoznanie kolegów i koleżanek z prawami ucznia, oraz zasadami panującymi w naszej szkole. Nasze działania zostały podjęte w kilku wymiarach. Zorganizowaliśmy spotkanie członków samorządu z Dyrekcją Liceum, podczas którego omawialiśmy między innymi ważne sprawy […]

Nic o nas bez nas

  Nic o nas bez nas – promocja praw i obowiązków uczniów. Miesiąc marzec poświeciliśmy na przybliżenie naszym kolegom i koleżankom idei budżetu obywatelskiego miasta Krakowa. Ponieważ prawo uczestnictwa w tym projekcie przysługuje osobom od 16 roku życia, […]

Spotkanie 03.03.18r.

Teraz nasz projekt nabrał realnych kształtów. Przy aromatycznej kawie, podzieliłyśmy się informacjami z odwiedzin w podstawówce. Wiedziałyśmy na czym stoimy, jaki mamy zakres czasowy przeznaczony na lekcję dla dzieci. Szczegółowo rozdzieliłyśmy ostatnie zadania, ściśle dotyczące projektu i udałyśmy się do Urzędu Miasta na […]

Super akcja – Szkoła się bawi w „Andrzejkowym Szaleństwie”.

Super akcja – Szkoła się bawi, czyli integracja środowiska szkolnego w  „ Andrzejkowym Szaleństwie”. W tym roku po raz pierwszy nasza szkoła 21 listopada obchodziła Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Był to dzień wyjątkowy: pełen uśmiechów, miłych gestów, pozytywnych emocji. Na dobry […]

NIECH SIĘ ŚWIĘCI!!!

Z początkiem września zaczęła się nowa karta w historii szkoły na os. Kolorowym 29. Zostaliśmy Szkołą Podstawową z pięcioma oddziałami byłego już Gimnazjum nr 48 – łącznie 112 uczniów. Dlatego postanowiliśmy na początek roku uczcić wszystkie możliwe okazje […]