NOWE!

Bal Piórnika 2017

Tradycyjnie październik to miesiąc w którym po wcześniejszym, oficjalnym pasowaniu klas pierwszych, Samorząd Uczniowski zorganizował uroczyste powitanie pierwszoklasistów, zabawę integracyjną zwaną „ Balem Piórnika”.

Przygotowania do tej imprezy trwały tydzień. Nad całością czuwała Pani Joanna Zima. Kilkoro uczniów z klasy 2b zajęło się opracowaniem scenariusza. Natalia Pulchny i Piotr Krupiński skupili się nad konferansjerką i prowadzeniem całości balu. Zostały wydrukowane odpowiednie plakaty, bilety, przygotowana została dekoracja i  niezbędne rekwizyty. W dniu imprezy zamontowaliśmy scenę, nagłośnienie, ekran i światła. Oprawę muzyczna  przygotował nasz szkolny DJ – Jakub Głogowski z klasy 2k. Zorganizowaliśmy również mały bufet w którym można było napić się wody lub soku  i zjeść ciastka.

18 października w godzinach wieczornych rozpoczęliśmy „Bal Piórnika 2017”. Bawiło się z nami ponad 70 osób. Wielu uczniów przyszło w tym dniu w niesamowitych przebraniach i ciekawie ucharakteryzowanych. Wysiłek się opłacał, bowiem osoby te były zwolnione z biletu wstępu i odpowiedzi w dniu następnym. W trakcie balu głównym punktem były wybory najmilszej i najmilszego ucznia z klas pierwszych. Każda pierwsza klasa wytypowała wcześniej po jednej dziewczynie i chłopaku, którzy rywalizowali o tytuł i koronę. I wtedy dopiero rozpoczęła się świetna zabawa. Zadania jakie mieli wykonać rozbawiały zgromadzonych na sali gimnastycznej. I tak na przykład w jednej z konkurencji musieli zjeść ciastko, które mieli umieszczone na czole, ale nie pomagając sobie rękami. W innych musieli podbijać na czas 4 balony równocześnie, w ciągu 7 sekund nawlec nitkę na igłę, zjeść cytrynę  bez skrzywienia się, narysować portret kolegi zzawiązanymi oczami, czy zareklamować wylosowany przedmiot. W sumie było siedem konkurencji. Najmilszą zastała Justyna Stępińska z 1a i Wojtek Knapik z 1k. Obydwoje zgromadzili po 14 punktów.

W trakcie wspólnej zabawy wystąpiło też kilkoro uczniów naszej szkoły prezentując swoje talenty. Klara Wesołowska zatańczyła piękną zumbe, Marcin Stramek wcielił się w Franka Sinatrę, Karolina Homel i Bartosik Justyna wspólnie zaśpiewały w duecie, a Piotrek Krupiński dał popis gry na gitarze elektrycznej. Nie zabrakło również wspólnych tańców integracyjnych, takich jak belgijka, wspólnego śpiewania znanych hitów i innych śmiesznych zabaw, dzięki którym mogliśmy się ze sobą lepiej zapoznać. Bawiliśmy się   wspólnie do godziny 21. Pierwszoklasiści udanie zaliczyli pierwszy etap szkolnej integracji. Witamy Was w gronie uczniów Zespołu Szkół Chemicznych w Krakowie.

Poniżej możecie zobaczyć Państwo fotorelację z naszego Balu.

SUPER – AKCJA  Szkoła się bawi, czyli integracja środowiska szkolnego

Opublikowała: Katarzyna Migdał

 

 

ZOBACZ TAKŻE

Konkurs z okazji Halloween

  Dnia 31.10 we wtorek odbył się konkurs o tematyce Halloween na „Najliczniej przebraną klasę”.

„LEKTURY inaczej…”

Jak przystało na imprezy organizowane w listopadzie w naszej szkole, pewnie jak w wielu innych, odbyły się imprezy kształtujące postawy patriotyczne, wzbudzające naszą świadomość narodową… Nasza SUPERakcja miał dwie odsłony:

Wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego

W dniu 6 października 2017r. odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego SP 105 oraz klas Gimnazjum 49. Nasz Zarząd SU stanowi 6 osób, które reprezentują klasy Gimnazjum oraz klasy Szkoły Podstawowej.   Przebieg i wyniki wyborów: W klasach […]

Protokół z wyborów do Samorządu Uczniowskiego XVI LO w Krakowie

Wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego XVI LO w Krakowie  odbyły się dnia 28.09.2017 r.   Do wyborów zgłosiło się 5 kandydatów: Cezary Włodarczyk Kinga Janus Karolina Ogonowska Piotr Sieciński Paulina Surowiec W wyborach oddano 160 głosów, w tym […]

Wybory na Prezesa Samorządu Szkolnego

Protokół z Wyborów do Samorządu Gimnazjum nr 23 i na Rzecznika Praw Ucznia z dnia 10.10.2017 r.   Komisja Wyborcza w składzie: Julia Nakoniczewska, Katarzyna Kościółek   Ustaliła po przeliczeniu głosów co następuje:   Wszystkich uczniów w gimnazjum […]

Młody Obywatel, wydarzenie promujące postawy obywatelskie i patriotyczne.

Organizacja obchodów Święta Niepodległości w naszej szkole. Zaplanowaliśmy 3 działania:        1.Uroczyste obchody Święta Niepodległości Przygotowaliśmy śpiewniki i zorganizowaliśmy Śpiewanie Pieśni Patriotycznych na Sali gimnastycznej, w której wzięła udział cała społeczność szkolna (uczniowie i nauczyciele). Samorząd przygotował teksty […]

TURNIEJ – RAP

Super – Akcja: TURNIEJ-RAP Kategoria konkursowa:  Młody Obywatel, wydarzenie promujące postawy obywatelskie i patriotyczne. Termin: 30 listopada (piątek) 2017 r. Miejsce: sala gimnastyczna SP nr 12 Organizatorzy: Samorząd Uczniowski z pomocą nauczycieli Uczestnicy: uczniowie klas 4-6, 7 i […]

Wybory Samorządowe w Chemiku

Głosy zostały podliczone… Wszystko jasne… Uczniowie wybrali… Proszę Państwa, mamy nowy Samorząd Uczniowski! Prócz Prezydium wybraliśmy Opiekuna, który rozpoczyna kolejną kadencję na tym stanowisku. Regulamin to podstawa… TRYB WYBORU ORGANÓW SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO §9. Samorząd Klasowy wybierany jest przez […]

Impreza z okazji Halloween

Samorząd Szkolny zorganizował imprezę z okazji święta Halloween, która odbyła się 27 października 2017 roku. Zabawa trwała od 17:00 do 20:00 i odbyła się w świetlicy szkolnej. W przygotowaniach wzięło udział dziesięciu uczniów i siedmiu nauczycieli. Członkowie samorządu […]

„Nic o nas bez nas” – to hasło przeświecało nam podczas realizacji październikowej su...

Październik postanowiliśmy poświęcić na zapoznanie kolegów i koleżanek z prawami ucznia, oraz zasadami panującymi w naszej szkole. Nasze działania zostały podjęte w kilku wymiarach. Zorganizowaliśmy spotkanie członków samorządu z Dyrekcją Liceum, podczas którego omawialiśmy między innymi ważne sprawy […]