NOWE!

I TY MOŻESZ ZOSTAĆ MISTRZEM!

W związku z reformą oświaty wielkimi krokami zbliża się do końca historia gimnazjalnego Samorządu Od Kusego z Nowej Huty. W jednej z ostatnich akcji postanowiliśmy pokazać naszym młodszym kolegom i koleżankom, że w szkole na osiedlu Handlowym jest SKARB. W potocznym rozumieniu skarb to zbiór przedmiotów, kosztowności o dużej wartości, niekiedy umieszczony w kryjówce. Jednak w naszym samorządowym wydaniu chodziło o ukazanie ważnej w swym znaczeniu idei, że SPORT TO ZDROWIE. Drogę do Skarbu miało wyznaczać hasło przewodnie – „Chcesz być piękny, mądry, zdrowy, wybierz u Kusego styl życia sportowy”.

Super Akcja: I TY MOŻESZ ZOSTAĆ MISTRZEM!

Kategoria konkursowa: Sport to zdrowie

Termin: 20 października (piątek) 2017 r.

Miejsce: hala sportowa Szkoły Podstawowej nr 91

Organizatorzy: władze Samorządu Od Kusego czyli samorządowa partia szkolna – „Kusownicy 47” oraz przedstawiciele Sekcji ds. Życia Kulturalnego i Rozrywkowego (razem 10 osób).

Gość specjalny – ARCYMISTRZ: uczennica klasy III B , przewodnicząca samorządowej Sekcji ds. Sportu i Zdrowego Stylu Życia. tegoroczna złota medalistka Mistrzostw Polski w Pięcioboju Lekkoatletycznym Młodziczek do lat 16 – PATRYCJA PEŁKA

Forma działań: organizacja sportowych zaślubin ze szkołą „Być jak Kusy”, program artystyczny „Historia jednego skarbu”, festyn sprawnościowo zręcznościowy „(po)Trenuj z Mistrzem”.

Uczestnicy: w sportowej części finałowej Super Akcji uczestniczyli wszyscy uczniowie klas IV Szkoły Podstawowej, natomiast program artystyczno – multimedialny przeznaczony był dla całej społeczności szkolnej.

Zadania samorządu:
1. Ustalenie szczegółowego celu i formy działań, terminarza, samodzielne przygotowanie potrzebnych materiałów, w tym prezentacji multimedialnej.
2. Poszukiwanie sojuszników wśród dorosłych – Dyrekcji, nauczycieli, rodziców itp. (ze szczególnym uwzględnieniem tych, którzy są Absolwentami naszej szkoły)
3. Organizacja części oficjalnej „Ślubowania na sportowo” dla uczniów klas IV Szkoły Podstawowej z zaakcentowaniem olimpijskich symboli całego wydarzenia.
4. Organizacja części artystycznej sportowych zaślubin – ukazanie, że Skarbem i wzorem do naśladowania może być także osoba, którą znamy ze szkolnych korytarzy.

5. Według własnego pomysłu przygotowanie zajęć sportowych ze Sportowym Arcymistrzem Samorządu Od Kusego – P. Pełką oraz koordynacja  festynu sportowo zręcznościowego.
6. Stworzenie samorządowego przepisu „Jak zostać Arcymistrzem?”: P (raca na treningach) E (mocje na stadionie) Ł(ut szczęścia) K(usociński jako wzór) A(bsolutna ambicja).

7. Wprowadzenie do szkolnej tradycji plebiscytu związanego z corocznym przyznawaniem honorowego tytułu Ambasadora Sportu i Zdrowego Stylu Zycia (jury konkursu stworzą władze Samorządu Od Kusego, a nominować kandydatów będzie społeczność uczniowska).

8. Obsługa sprzętu muzycznego i nagłaśniającego, przygotowanie relacji fotograficznej i filmowej, która potem została przez nas wydana na kolekcjonerskich płytach DVD.

 

Na koniec jako Samorząd Od Kusego składamy sportowe podziękowania dla wszystkich, którzy w różnorodny sposób wsparli nasze działania w myśl hasła RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ. Specjalne DziękujeMY! dla absolwenta SU Gim 47 – Tomasza Batko vel. DJ Thomsona za nieocenioną pomoc podczas realizacji multimedialnych efektów specjalnych z akcji.

 

Ze względu na rangę wydarzenia, jakiego jeszcze w w szkole nigdy nie było oraz bardzo pozytywne reakcje małych i dużych uczestników Super Akcji zapraszamy do FOTOGALERII.

PRZEŻYJMY TO RAZEM!!!

ZOBACZ TAKŻE

SUPERAKCJA SPORT TO ZDROWIE – „KRAINA LODU…”

SUPERAKCJA  SPORT TO ZDROWIE – „KRAINA LODU…”   Dnia 29 stycznia, w poniedziałek, o godzinie 12:30, grupa uczniów z naszej szkoły wybrała się na łyżwy, na otwarte lodowisko, na Placu Wolnica. Wyjście na lodowisko planowaliśmy dużo wcześniej. Sam […]

Pierwsze spotkanie projektowe

18.01.2018r. spotkałyśmy się w celu zdiagnozowania problemu, występującego w najbliższym otoczeniu. Zauważyłyśmy brak zainteresowania muzyką klasyczną oraz brak wiedzy o kompozytorach.

Samorząd wybrany

WYBORY W NASZYM LICEUM  18 października w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Poprzedzone zostały kampanią wyborczą, w trakcie której Kandydatki zachęcały uczniów do głosowania na nich. Po kampanii odbyły się wybory. Każdy uczeń otrzymał przygotowaną […]

„Nic o nas bez nas” – to hasło przeświecało nam podczas realizacji październikowej su...

Październik postanowiliśmy poświęcić na zapoznanie kolegów i koleżanek z prawami ucznia, oraz zasadami panującymi w naszej szkole. Nasze działania zostały podjęte w kilku wymiarach. Zorganizowaliśmy spotkanie członków samorządu z Dyrekcją Liceum, podczas którego omawialiśmy między innymi ważne sprawy […]

ZSCH pomaga

 Grudzień to czas świąteczny w Polsce. Od początku miesiąca obdarowujemy się różnymi prezentami. Jest to czas radosny i rodzinny. Dla ponad 1,5 miliona dzieci z Syrii to niestety krytyczny okres niepewności. Nie wiedzą, czy uda im się przetrwać […]

Protokół z wyborów do Samorządu Uczniowskiego XVI LO w Krakowie

Wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego XVI LO w Krakowie  odbyły się dnia 28.09.2017 r.   Do wyborów zgłosiło się 5 kandydatów: Cezary Włodarczyk Kinga Janus Karolina Ogonowska Piotr Sieciński Paulina Surowiec W wyborach oddano 160 głosów, w tym […]

Wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego

W dniu 6 października 2017r. odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego SP 105 oraz klas Gimnazjum 49. Nasz Zarząd SU stanowi 6 osób, które reprezentują klasy Gimnazjum oraz klasy Szkoły Podstawowej.   Przebieg i wyniki wyborów: W klasach […]

SUPER AKCJA: Młody Obywatel, wydarzenie promujące postawy obywatelskie i patriotyczne...

SUPER AKCJA: Młody Obywatel, wydarzenie promujące postawy obywatelskie i patriotyczne. http://tssp.krakow.pl/liceum/10327/ Minęły dopiero dwa miesiące roku szkolnego, a w naszym liceum odbyło się już kilka ważnych wydarzeń promujących postawy patriotyczne i obywatelskie. Pierwszym z nich były tajne, demokratyczne […]

Nowy samorząd uczniowski wybrany

Dnia 16 października odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. W sali nad wyborami czuwała komisja w składzie : przewodnicząca komisji Pan Jerzy Marzec oraz członkowie Emilia Blecharz, Maksymilian Palarczyk, Łukasz Capiński, Wiktor Sowa, Malwina Wójcik. […]

„Młodzież Kombatantom” – grudniowa „superakcja” Zespołu...

Nazwa- „Młodzież Kombatantom” Szkoła- Zespół Szkół Elektrycznych nr 2 Miesiąc- grudzień 2017 Kategoria wydarzenia- „Serce na dłoni” Przygotowanie grudniowej superakcji wymagało od nas wiele czasu i przygotowań. Na zebraniu samorządu w listopadzie zastanawiając się dla kogo zorganizować pomoc […]