NOWE!

I TY MOŻESZ ZOSTAĆ MISTRZEM!

W związku z reformą oświaty wielkimi krokami zbliża się do końca historia gimnazjalnego Samorządu Od Kusego z Nowej Huty. W jednej z ostatnich akcji postanowiliśmy pokazać naszym młodszym kolegom i koleżankom, że w szkole na osiedlu Handlowym jest SKARB. W potocznym rozumieniu skarb to zbiór przedmiotów, kosztowności o dużej wartości, niekiedy umieszczony w kryjówce. Jednak w naszym samorządowym wydaniu chodziło o ukazanie ważnej w swym znaczeniu idei, że SPORT TO ZDROWIE. Drogę do Skarbu miało wyznaczać hasło przewodnie – „Chcesz być piękny, mądry, zdrowy, wybierz u Kusego styl życia sportowy”.

Super Akcja: I TY MOŻESZ ZOSTAĆ MISTRZEM!

Kategoria konkursowa: Sport to zdrowie

Termin: 20 października (piątek) 2017 r.

Miejsce: hala sportowa Szkoły Podstawowej nr 91

Organizatorzy: władze Samorządu Od Kusego czyli samorządowa partia szkolna – „Kusownicy 47” oraz przedstawiciele Sekcji ds. Życia Kulturalnego i Rozrywkowego (razem 10 osób).

Gość specjalny – ARCYMISTRZ: uczennica klasy III B , przewodnicząca samorządowej Sekcji ds. Sportu i Zdrowego Stylu Życia. tegoroczna złota medalistka Mistrzostw Polski w Pięcioboju Lekkoatletycznym Młodziczek do lat 16 – PATRYCJA PEŁKA

Forma działań: organizacja sportowych zaślubin ze szkołą „Być jak Kusy”, program artystyczny „Historia jednego skarbu”, festyn sprawnościowo zręcznościowy „(po)Trenuj z Mistrzem”.

Uczestnicy: w sportowej części finałowej Super Akcji uczestniczyli wszyscy uczniowie klas IV Szkoły Podstawowej, natomiast program artystyczno – multimedialny przeznaczony był dla całej społeczności szkolnej.

Zadania samorządu:
1. Ustalenie szczegółowego celu i formy działań, terminarza, samodzielne przygotowanie potrzebnych materiałów, w tym prezentacji multimedialnej.
2. Poszukiwanie sojuszników wśród dorosłych – Dyrekcji, nauczycieli, rodziców itp. (ze szczególnym uwzględnieniem tych, którzy są Absolwentami naszej szkoły)
3. Organizacja części oficjalnej „Ślubowania na sportowo” dla uczniów klas IV Szkoły Podstawowej z zaakcentowaniem olimpijskich symboli całego wydarzenia.
4. Organizacja części artystycznej sportowych zaślubin – ukazanie, że Skarbem i wzorem do naśladowania może być także osoba, którą znamy ze szkolnych korytarzy.

5. Według własnego pomysłu przygotowanie zajęć sportowych ze Sportowym Arcymistrzem Samorządu Od Kusego – P. Pełką oraz koordynacja  festynu sportowo zręcznościowego.
6. Stworzenie samorządowego przepisu „Jak zostać Arcymistrzem?”: P (raca na treningach) E (mocje na stadionie) Ł(ut szczęścia) K(usociński jako wzór) A(bsolutna ambicja).

7. Wprowadzenie do szkolnej tradycji plebiscytu związanego z corocznym przyznawaniem honorowego tytułu Ambasadora Sportu i Zdrowego Stylu Zycia (jury konkursu stworzą władze Samorządu Od Kusego, a nominować kandydatów będzie społeczność uczniowska).

8. Obsługa sprzętu muzycznego i nagłaśniającego, przygotowanie relacji fotograficznej i filmowej, która potem została przez nas wydana na kolekcjonerskich płytach DVD.

 

Na koniec jako Samorząd Od Kusego składamy sportowe podziękowania dla wszystkich, którzy w różnorodny sposób wsparli nasze działania w myśl hasła RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ. Specjalne DziękujeMY! dla absolwenta SU Gim 47 – Tomasza Batko vel. DJ Thomsona za nieocenioną pomoc podczas realizacji multimedialnych efektów specjalnych z akcji.

 

Ze względu na rangę wydarzenia, jakiego jeszcze w w szkole nigdy nie było oraz bardzo pozytywne reakcje małych i dużych uczestników Super Akcji zapraszamy do FOTOGALERII.

PRZEŻYJMY TO RAZEM!!!

ZOBACZ TAKŻE

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

Sprawozdanie z przebiegu wyborów do Samorządu Uczniowskiego z dn. 15 IX 2017r. Spotkanie z kandydatami oraz oficjalne rozpoczęcie kampanii wyborczej rozpoczęło się 8 IX 2017r. Na liście wyborczej pojawiły się dwa nazwiska. Harmonogram głosowania został podany do wiadomości […]

Super akcja – Szkoła się bawi w „Andrzejkowym Szaleństwie”.

Super akcja – Szkoła się bawi, czyli integracja środowiska szkolnego w  „ Andrzejkowym Szaleństwie”. W tym roku po raz pierwszy nasza szkoła 21 listopada obchodziła Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Był to dzień wyjątkowy: pełen uśmiechów, miłych gestów, pozytywnych emocji. Na dobry […]

„Nic o nas bez nas” – to hasło przeświecało nam podczas realizacji październikowej su...

Październik postanowiliśmy poświęcić na zapoznanie kolegów i koleżanek z prawami ucznia, oraz zasadami panującymi w naszej szkole. Nasze działania zostały podjęte w kilku wymiarach. Zorganizowaliśmy spotkanie członków samorządu z Dyrekcją Liceum, podczas którego omawialiśmy między innymi ważne sprawy […]

Samorząd „Skarżyńskiego”

Wybory do Samorządu Szkolnego są dla każdego ucznia 23 LO jedną z pierwszych „lekcji demokracji”. Ich przebieg określa osobna „Ordynacja wyborcza”, będąca częścią do „Regulaminu samorządu szkolnego XXIII LO”. Oto jej najważniejsze punkty: Na czele Samorządu stoi Przewodniczący […]

Super Akcja LEGO KUSY FRIENDS

Koniec listopada to czas kiedy kończy się możliwość nieograniczonej zabawy, a na horyzoncie pojawia mikołajkowa idea czynienia dobra w świątecznym klimacie. W takich andrzejkowych okolicznościach Samorząd Od Kusego zrealizował projekt mający w zamyśle połączyć przyjemne z pożytecznym.  To […]

Młody Obywatel – Wyspiański w VIII LO

Młody Obywatel – Wyspiański w VIII LO Zapewne gdyby spytać, czym jest patriotyzm, większość z nas odpowiedziałaby, że jest to postawa oparta na miłości i szacunku do własnego kraju i jego tradycji. Oczywiście nie byłoby w takiej definicji […]

Protokół z wyborów do Samorządu Uczniowskiego XVI LO w Krakowie

Wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego XVI LO w Krakowie  odbyły się dnia 28.09.2017 r.   Do wyborów zgłosiło się 5 kandydatów: Cezary Włodarczyk Kinga Janus Karolina Ogonowska Piotr Sieciński Paulina Surowiec W wyborach oddano 160 głosów, w tym […]

Impreza z okazji Halloween

Samorząd Szkolny zorganizował imprezę z okazji święta Halloween, która odbyła się 27 października 2017 roku. Zabawa trwała od 17:00 do 20:00 i odbyła się w świetlicy szkolnej. W przygotowaniach wzięło udział dziesięciu uczniów i siedmiu nauczycieli. Członkowie samorządu […]

Regulamin portalu

Informacje prawne Niniejsza nota prawna stanowi regulację prawną dotyczącą korzystania z usług internetowych Portalu Internetowego „Młody Kraków”, którego właścicielem jest Gmina Miejska Kraków. Nota zawiera takie informacje, jak: polityka prywatności, regulamin konta użytkownika oraz oświadczenie o wyrażeniu zgody […]

11 LISTOPADA I LEKCJA HISTORII POLSKIEJ KAWALERII

„Super akcja”  „11 LISTOPADA I LEKCJA HISTORII POLSKIEJ KAWALERII” Świętowanie rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz związane z nią obchody, trwale wpisały się w tradycję szkolnych uroczystości. Dnia 10 listopada zebraliśmy się wszyscy (nauczyciele i uczniowie) w auli […]