NOWE!

I TY MOŻESZ ZOSTAĆ MISTRZEM!

W związku z reformą oświaty wielkimi krokami zbliża się do końca historia gimnazjalnego Samorządu Od Kusego z Nowej Huty. W jednej z ostatnich akcji postanowiliśmy pokazać naszym młodszym kolegom i koleżankom, że w szkole na osiedlu Handlowym jest SKARB. W potocznym rozumieniu skarb to zbiór przedmiotów, kosztowności o dużej wartości, niekiedy umieszczony w kryjówce. Jednak w naszym samorządowym wydaniu chodziło o ukazanie ważnej w swym znaczeniu idei, że SPORT TO ZDROWIE. Drogę do Skarbu miało wyznaczać hasło przewodnie – „Chcesz być piękny, mądry, zdrowy, wybierz u Kusego styl życia sportowy”.

Super Akcja: I TY MOŻESZ ZOSTAĆ MISTRZEM!

Kategoria konkursowa: Sport to zdrowie

Termin: 20 października (piątek) 2017 r.

Miejsce: hala sportowa Szkoły Podstawowej nr 91

Organizatorzy: władze Samorządu Od Kusego czyli samorządowa partia szkolna – „Kusownicy 47” oraz przedstawiciele Sekcji ds. Życia Kulturalnego i Rozrywkowego (razem 10 osób).

Gość specjalny – ARCYMISTRZ: uczennica klasy III B , przewodnicząca samorządowej Sekcji ds. Sportu i Zdrowego Stylu Życia. tegoroczna złota medalistka Mistrzostw Polski w Pięcioboju Lekkoatletycznym Młodziczek do lat 16 – PATRYCJA PEŁKA

Forma działań: organizacja sportowych zaślubin ze szkołą „Być jak Kusy”, program artystyczny „Historia jednego skarbu”, festyn sprawnościowo zręcznościowy „(po)Trenuj z Mistrzem”.

Uczestnicy: w sportowej części finałowej Super Akcji uczestniczyli wszyscy uczniowie klas IV Szkoły Podstawowej, natomiast program artystyczno – multimedialny przeznaczony był dla całej społeczności szkolnej.

Zadania samorządu:
1. Ustalenie szczegółowego celu i formy działań, terminarza, samodzielne przygotowanie potrzebnych materiałów, w tym prezentacji multimedialnej.
2. Poszukiwanie sojuszników wśród dorosłych – Dyrekcji, nauczycieli, rodziców itp. (ze szczególnym uwzględnieniem tych, którzy są Absolwentami naszej szkoły)
3. Organizacja części oficjalnej „Ślubowania na sportowo” dla uczniów klas IV Szkoły Podstawowej z zaakcentowaniem olimpijskich symboli całego wydarzenia.
4. Organizacja części artystycznej sportowych zaślubin – ukazanie, że Skarbem i wzorem do naśladowania może być także osoba, którą znamy ze szkolnych korytarzy.

5. Według własnego pomysłu przygotowanie zajęć sportowych ze Sportowym Arcymistrzem Samorządu Od Kusego – P. Pełką oraz koordynacja  festynu sportowo zręcznościowego.
6. Stworzenie samorządowego przepisu „Jak zostać Arcymistrzem?”: P (raca na treningach) E (mocje na stadionie) Ł(ut szczęścia) K(usociński jako wzór) A(bsolutna ambicja).

7. Wprowadzenie do szkolnej tradycji plebiscytu związanego z corocznym przyznawaniem honorowego tytułu Ambasadora Sportu i Zdrowego Stylu Zycia (jury konkursu stworzą władze Samorządu Od Kusego, a nominować kandydatów będzie społeczność uczniowska).

8. Obsługa sprzętu muzycznego i nagłaśniającego, przygotowanie relacji fotograficznej i filmowej, która potem została przez nas wydana na kolekcjonerskich płytach DVD.

 

Na koniec jako Samorząd Od Kusego składamy sportowe podziękowania dla wszystkich, którzy w różnorodny sposób wsparli nasze działania w myśl hasła RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ. Specjalne DziękujeMY! dla absolwenta SU Gim 47 – Tomasza Batko vel. DJ Thomsona za nieocenioną pomoc podczas realizacji multimedialnych efektów specjalnych z akcji.

 

Ze względu na rangę wydarzenia, jakiego jeszcze w w szkole nigdy nie było oraz bardzo pozytywne reakcje małych i dużych uczestników Super Akcji zapraszamy do FOTOGALERII.

PRZEŻYJMY TO RAZEM!!!

ZOBACZ TAKŻE

Super Akcja Święto Niepodległości w ZSM nr 1

Super Akcja Samorządu Uczniowskiego ZSM nr1 – listopad 2017r. Super Akcja, wydarzenie promujące postawy obywatelskie i patriotyczne   Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół Mechanicznych nr 1 w Krakowie przygotował obchody 99 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. W tym celu […]

Super-Akcja – Festiwal Twórczości Artystycznej FeTA 2018 w XILO

Dnia 07.03.2018 roku na deskach zaprzyjaźnionego Teatru Ludowego odbył się Festiwal Twórczości artystycznej, w której brały udział wszystkie klasy I i II naszego liceum. Tegoroczna FeTA nie miała wyznaczonego tematu, jednak przedstawiane sztuki musiały mieć podłoże literackie. Dzień […]

Drugie Spotkanie

Kolejne spotkanie odbyło się 22 grudnia 2017 roku. Na tym spotkaniu ustaliliśmy w jaki sposób będziemy chcieli zorganizować nasz turniej. Musieliśmy ustalić gdzie będzie się odbywa, ile drużyn będzie mogło wziąć udział i kiedy dokładnie będzie można go […]

Zdrowo, sportowo i kolorowo

W naszej szkole dnia 21 marca odbył się Turniej „Zdrowo, sportowo i kolorowo”, który miał na celu promocję zdrowia, zdrowego stylu odżywiania się i trzymania sportowej formy. Wydarzenie to zgromadziło całą społeczność szkolną, rodziców, nauczycieli i szefa naszej […]

Wybory do Samorządu Uczniowskiego w PIĘTNASTCE.

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO W XV LO W KRAKOWIE   Wybory do Samorządu Uczniowskiego to w naszej szkole bardzo ważne  wydarzenie. To czas dokonywania zmian i podejmowania trudnych decyzji, które wpłyną na naszą przyszłość. To okres  ciężkiej pracy, […]

„Nic o nas bez nas” – to hasło przeświecało nam podczas realizacji październikowej su...

Październik postanowiliśmy poświęcić na zapoznanie kolegów i koleżanek z prawami ucznia, oraz zasadami panującymi w naszej szkole. Nasze działania zostały podjęte w kilku wymiarach. Zorganizowaliśmy spotkanie członków samorządu z Dyrekcją Liceum, podczas którego omawialiśmy między innymi ważne sprawy […]

„Dzień zawodowca” SUPERAKCJA KWIECIEŃ!

Kolejną akcję postanowiliśmy zorganizować zainspirowani rozmowami z trójkami klasowymi na comiesięcznym spotkaniu. Stwierdziliśmy, że warto ,nawet w zabawie, utożsamiać się z  swoim przyszłym zawodem.  Po konsultacjach z nauczycielami zawodów, podjęliśmy decyzję o  klasowych zadaniach „Dzień zawodowca”. Zadanie polegało […]

Żółty talerz

27 kwietnia, czyli w piątek przed długim weekendem, nasz Samorząd po długich i żmudnych przygotowaniach, okupionych krwią niewinnych ofiar przyprowadził SUperakcję „Nasze miejsce na ziemi, czyli samorząd na rzecz społeczności lokalnej”.

Mamy nowy regulamin! – marcowa super-akcja

Nasza marcowa super-akcja znakomicie wpisuje się w hasło: „Nic o nas bez nas” i realizuje ideę promocji praw i obowiązków ucznia. Jest tez naturalnym wynikiem jednego z najważniejszych wydarzeń w samorządowym życiu „Dwudziestki trójki” czyli wyborów Przewodniczącego SU. […]

Superakcja- „Szkoła się bawi” – POCZTA WALENTYNKOWA

SUPERAKCJA „Szkoła się bawi” – „Poczta Walentynkowa” Dnia 9 lutego samorząd XV liceum zorganizował poczte walentynkową. Udział w akcji brała cała szkoła, jednak największą popularnością cieszyła się ona wśród klas trzecich. Uczniowie naszego liceum włączyli się w tą […]