NOWE!

Zdrowe czwartki w Jedenastce

W miesiącu październiku, w Jedenastce co tydzień odbywały się „zdrowe czwartki”. Klasy w kolejności ustalonej przez samorząd szkolny, przygotowywały zdrowe posiłki- kanapki, owoce, warzywa, by móc później podzielić się nimi z całą społecznością szkolną. W każdym tygodniu jedna klasa była zobowiązana do zorganizowania zdrowego czwartku.  Kilka osób z każdej z nich podjęło się czuwania nad przebiegiem przygotowań, natomiast reszta przynosiła produkty, zajmowała się krojeniem, obieraniem, ogólnym przygotowaniem posiłków. W ten sposób zaangażowana została cała klasa. Rzodkiewki, ogórki, pomidory, nabiał, wafle ryżowe i wiele, wiele innych- to wszystko jedzone na śniadanie podczas zdrowych dni, dawało nam energię na resztę dnia.

Na każdej przerwie, w najbardziej zatłoczonym miejscu w szkole- przy pokoju nauczycielskim, wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły mogli posilić się zdrowymi przekąskami za symboliczne kwoty.

Zawsze wszystkim jest bardzo miło obserwować zaangażowanie klas w przygotowania, kiedy przychodzą wcześniej do szkoły, by przygotować stoisko, pokroić składniki, przyrządzić posiłki. Równie dużą radość sprawia widok tłumu spędzającego czas przy stoisku na każdej przerwie- mamy pewność, że ta inicjatywa to doskonałe urozmaicenie dnia, a także okazja do wykazania się uczniów oraz zebrania środków, które możemy wykorzystać na ważne dla wszystkich uczniów cele. Pieniądze uzyskane podczas zdrowych czwartków przekazywane są do budżetu samorządu szkolnego, co pozwoli nam zrealizować wiele pomysłów, przede wszystkim tych, które proponują nam inni uczniowie Jedenastki.

Po rozmowach z uczniami wiemy już, że zdrowe czwartki to coś, co sprawia im radość, dlatego nie zamierzamy ograniczać tej akcji do jednego miesiąca.

SUPER AKCJA ~ „Szkoła się bawi”- integracja środowiska szkolnego

 

 

ZOBACZ TAKŻE

11 LISTOPADA I LEKCJA HISTORII POLSKIEJ KAWALERII

„Super akcja”  „11 LISTOPADA I LEKCJA HISTORII POLSKIEJ KAWALERII” Świętowanie rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz związane z nią obchody, trwale wpisały się w tradycję szkolnych uroczystości. Dnia 10 listopada zebraliśmy się wszyscy (nauczyciele i uczniowie) w auli […]

Ruszyły zapisy do 4. edycji Tygodnia Konstytucyjnego

Od 4 do 11 listopada w całej Polsce odbywać się będą lekcje na temat Konstytucji. Poprowadzą je prawnicy i studenci prawa. To już 4. edycja Tygodnia Konstytucyjnego organizowanego przez Stowarzyszenie im. Prof. Zbigniewa Hołdy. Dotychczas zajęcia odbyły się […]

„Nic o Nas bez Nas” – promocja praw i obowiązków ucznia

   „Nic o Nas bez Nas” – promocja praw i obowiązków ucznia Dnia 9.11.2017 tj. we czwartek w XIII Liceum Ogólnokształcącym im. Bohaterów Westerplatte w Krakowie odbył się konkurs zorganizowany przez Samorząd Uczniowski pt. „Znam prawa i obowiązki […]

Nowy samorząd uczniowski wybrany

Dnia 16 października odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. W sali nad wyborami czuwała komisja w składzie : przewodnicząca komisji Pan Jerzy Marzec oraz członkowie Emilia Blecharz, Maksymilian Palarczyk, Łukasz Capiński, Wiktor Sowa, Malwina Wójcik. […]

KDO ds. Młodzieży

Komisji Dialogu Obywatelskiego

I TY MOŻESZ ZOSTAĆ MISTRZEM!

W związku z reformą oświaty wielkimi krokami zbliża się do końca historia gimnazjalnego Samorządu Od Kusego z Nowej Huty. W jednej z ostatnich akcji postanowiliśmy pokazać naszym młodszym kolegom i koleżankom, że w szkole na osiedlu Handlowym jest […]

Wybory Samorządowe w Chemiku

Głosy zostały podliczone… Wszystko jasne… Uczniowie wybrali… Proszę Państwa, mamy nowy Samorząd Uczniowski! Prócz Prezydium wybraliśmy Opiekuna, który rozpoczyna kolejną kadencję na tym stanowisku. Regulamin to podstawa… TRYB WYBORU ORGANÓW SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO §9. Samorząd Klasowy wybierany jest przez […]

Młody Obywatel – Wyspiański w VIII LO

Młody Obywatel – Wyspiański w VIII LO Zapewne gdyby spytać, czym jest patriotyzm, większość z nas odpowiedziałaby, że jest to postawa oparta na miłości i szacunku do własnego kraju i jego tradycji. Oczywiście nie byłoby w takiej definicji […]

„Nic o nas bez nas” – to hasło przeświecało nam podczas realizacji październikowej su...

Październik postanowiliśmy poświęcić na zapoznanie kolegów i koleżanek z prawami ucznia, oraz zasadami panującymi w naszej szkole. Nasze działania zostały podjęte w kilku wymiarach. Zorganizowaliśmy spotkanie członków samorządu z Dyrekcją Liceum, podczas którego omawialiśmy między innymi ważne sprawy […]

Listopadowa SUPER-AKCJA!

10 listopada 2017r. odbyła się w naszej szkole super-akcja z kategorii „Młody obywatel”, pt. „Narodowe śpiewanie”. Każda klasa i pracownicy szkoły zostali zaproszeni na salę konferencyjną, gdzie uczniowie odpowiedzialni za organizację tegoż wydarzenia wyświetlili prezentację o tematyce patriotycznej, […]