NOWE!

NOC W SZKOLE

SUPER-AKCJA: „Noc w szkole”

Termin: klasy 4-6: 27.10.2017r. (piątek); klasy 7 i II-III gimnazjum: 20-21.10.2017r. (piątek-sobota)

Miejsce: dolne piętro Szkoły Podstawowej nr 12

Organizatorzy: Samorząd Uczniowski, nauczyciele oraz nasi wolontariusze (ze szkoły jak i z poza)

Uczestnicy: Wieczór w szkole dla klas 4-6: 96 uczniów

Noc w szkole dla klas 7 i II-III gim.: 120 uczniów

Nasza SUPER-AKCJA została podzielona na dwie części: jedną dla uczniów klas 7 i gimnazjum, drugą dla uczniów klas 4-6.

W nocy z piątku na sobotę (20-21.10) uczniowie gimnazjum zebrali się, aby „przenocować” w miejscu, które na co dzień uczą się bądź pracują (nauczyciele). O 20:00 odbyło się rozpoczęcie tego wydarzenia. Przez całą noc na rzutniku w „sali kinowej” (dolnym korytarzu) puszczano różne filmy. W tym samym czasie w 4 salach można było pograć w gry planszowe bądź karciane, pospać czy po prostu porozmawiać. Wszystko było nadzorowane przez kilku nauczycieli oraz rodzica. Przez całą noc funkcjonowała kawiarenka, gdzie można było napić się wody bądź herbaty. Wielu uczniów zasnęło oglądając filmy na wcześniej położonych tam materacach. Kilka osób ułożyło karimaty wzdłuż korytarza i tam spało. Cała akcja skończyła się o 6:30, gdy uczniowie opuścili teren szkoły.

W piątek 27.10. odbyła się druga część SUPER-AKCJI, tym razem dla uczniów klas 4-6. Zaczęliśmy o godzinie 19.00 od festiwalu gier planszowych. W każdej sali lekcyjnej na parterze szkoły było ich po kilkanaście różnego rodzaju – wymagające od graczy myślenia strategicznego, wymagające refleksu, ale też gry zręcznościowe, np.: szachy, Chińczyk, Pociągi, Monopoly, Dobble, karty Uno, Bierki, SuperFarmer, Pędzące żółwie, Twister, Postaw na milion, Statki, Dixit, Piżamowe party. Każdy znalazł coś dla siebie. O 22:00 puściliśmy film pt. „W głowie się nie mieści”, jednak wcześniej odbyła się gra – „Parada Kłamców”. W zabawie wzięło udział 30 uczniów podzielonych na zespoły. Kłamczuchami byli starsi koledzy z gimnazjum, którzy w sposób aktorski próbowali wmówić uczestnikom fałszywe odpowiedzi – było dużo emocji, dobra zabawa, a w nagrodę cukierki. Gdy film się skończył, do szkoły zaczęli przyjeżdżać rodzice po swoje dzieci. O 00:00 większość dzieci już wróciła do domów, zostali tylko nauczyciele, wolontariusze i SU, którzy posprzątali szkołę.

Nasza akcja miała na celu integracje uczniów oraz dobrą zabawę! Wszyscy bawili się świetnie i mamy nadzieję, że kiedyś to powtórzymy!

SUPER-AKCJA: „Noc w szkole”.

Kategoria konkursowa: Szkoła się bawi, czyli integracja środowiska szkolnego.

Fotorelacja z naszego wydarzenia pod linkiem:

https://sp12krakow.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=16#gallery/16

ZOBACZ TAKŻE

Super-Akcja: Tak dla Kultury, czyli wydarzenie o charakterze artystycznym.

Super-Akcja: Bajkowe Obrazy. Organizatorzy i pomysłodawcy: Rada Uczniowska Termin: prace miały zostać oddane do końca maja. Konkurs został ogłoszony mniej więcej w połowie maja. W związku z odbywającym się 9.06.2018r. (sobota) pikniku rodzinnym o tematyce bajkowej, Samorząd Uczniowski […]

SUPERAKCJA – wydarzenie promujące zdrowy tryb życia

SUPER AKCJA- wydarzenie promujące zdrowy tryb życia Uczestnicy- wszyscy uczniowie szkoły Inspiracją do zadań Rady Uczniowskiej w miesiącu kwietniu był Światowy Dzień Ziemi obchodzony 22 kwietnia. Światowy Dzień Ziemi wymyślono po to, by miliardy ludzi pochyliły się nad […]

TURNIEJ – RAP

Super – Akcja: TURNIEJ-RAP Kategoria konkursowa:  Młody Obywatel, wydarzenie promujące postawy obywatelskie i patriotyczne. Termin: 30 listopada (piątek) 2017 r. Miejsce: sala gimnastyczna SP nr 12 Organizatorzy: Samorząd Uczniowski z pomocą nauczycieli Uczestnicy: uczniowie klas 4-6, 7 i […]

AKCJE CHARYTATYWNE

SUPER-AKCJA: AKCJE CHARYTATYWNE 2017/2018r. Kategoria konkursowa: Serce na dłoni, czyli akcja, wydarzenie o charakterze charytatywnym. W naszej szkole co roku organizowana jest duża ilość przeróżnych akcji o charakterze charytatywnym, poczynając od zwykłych zbiórek pieniędzy, jedzenia…, a kończąc na […]

DEBATY OKSFORDZKIE W NASZEJ SZKOLE

Nic o nas bez nas – promocja praw i obowiązków ucznia – SUPER-AKCJA „Debata Oksfordzka”. Uczestnicy: uczniowie klas 4-6 (test wiedzy o prawach i obowiązkach uczniów na podstawie statutu), uczniowie klas 7 i II-III gimnazjum (debaty na temat […]

I TY MOŻESZ ZOSTAĆ SUPERBOHATEREM – SUPER-AKCJA

Nasze miejsce na Ziemi, czyli samorząd na rzecz społeczności lokalnej. – SUPER-AKCJA „I TY MOŻESZ ZOSTAĆ SUPERBOHATEREM” Termin: 5 stycznia 2018r. Miejsce: sala gimnastyczna SP nr 12 Uczestnicy: uczniowie klas 4-6, 7 i II-III gim. Organizatorzy: Rada Uczniowska […]