NOWE!

Razem z Mateuszem dla pani Ireny – superakcja

Nasze liceum jest niewielkie: 120 uczniów. Ale, wbrew pozorom, właśnie to stanowi o naszej sile. Wszyscy się właściwie znamy, szybko przekazujemy informacje, natychmiast działamy. Jesteśmy tez ważną częścią społeczności Ugorka, Czerwonego Prądnika  i okolic. Wiemy, co w okolicy się dzieje i co w” trawie piszczy”. Temat naszej październikowej superakcji podpowiedziało właśnie życie i absolwent naszego liceum Mateusz, mieszkający w okolicy szkoły. Zwrócił naszą uwagę na trudną sytuację pani Ireny Białek, która, nie mając własnego domu, od trzech lat koczowała w namiocie przy ul. Miechowity. Na początku października dwóch pijanych mężczyzn zniszczyło ten prowizoryczny dom ciężko chorującej pani Ireny. Szybko więc zorganizowaliśmy pomoc. Naszą akcją na rzecz społeczności lokalnej była zbiórka ciepłych ubrań, żywności, koców – tak potrzebnych starszej pani. Zrobiliśmy plakaty, rozpowszechnialiśmy  informacje przez szkolny radiowęzeł, Internet. Udało nam się zebrać i przekazać naprawdę dużą ilość praktycznych rzeczy: kurtki, swetry, szale. O zaangażowaniu naszego samorządu w tę głośną akcję pisała nawet prasa: „Dziennik Polski” i „Gazeta wyborcza”. Staraliśmy się wspierać nie tylko panią Irenę, ale również naszego byłego przewodniczącego i sąsiada – Mateusza, który  wciąż utrzymuje z nami kontakt i wskazuje nam problemy społeczności lokalnej.

PS. Oprócz wyżej opisanej akcji jesienią w naszym samorządowym życiu naprawdę dużo się działo. Zorganizowaliśmy we wrześniu Samorządowy Rajd; pomagaliśmy propagować szkolne bluzy, przeprowadziliśmy grę terenowo- integracyjną dla klas pierwszych, wybraliśmy naszą przedstawicielkę do Młodzieżowej Rady Krakowa. A w październiku braliśmy udział w biegu na orientację, świętowaliśmy przyjęcie „pierwszaków” do grona uczniów LO ( oczywiście, że musiała tez być pizza!) Nowy rok szkolny zapowiada się świetnie!

ZOBACZ TAKŻE

Samorząd „Skarżyńskiego”

Wybory do Samorządu Szkolnego są dla każdego ucznia 23 LO jedną z pierwszych „lekcji demokracji”. Ich przebieg określa osobna „Ordynacja wyborcza”, będąca częścią do „Regulaminu samorządu szkolnego XXIII LO”. Oto jej najważniejsze punkty: Na czele Samorządu stoi Przewodniczący […]

VI Doroczny Ciasteczkowy Dzień

Listopadowa superakcja ma byc naszym „Sercem na dłoni, czyli wydarzeniem o charakterze charytatywnym”. Jak co roku od 6 lat , w ostatnim tygodniu listopada, XXIII Liceum zmienia się w „samorządową cukiernię”. Organizujemy wielki kiermasz wypieków, z którego zysk […]