NOWE!

Razem z Mateuszem dla pani Ireny – superakcja

Nasze liceum jest niewielkie: 120 uczniów. Ale, wbrew pozorom, właśnie to stanowi o naszej sile. Wszyscy się właściwie znamy, szybko przekazujemy informacje, natychmiast działamy. Jesteśmy tez ważną częścią społeczności Ugorka, Czerwonego Prądnika  i okolic. Wiemy, co w okolicy się dzieje i co w” trawie piszczy”. Temat naszej październikowej superakcji podpowiedziało właśnie życie i absolwent naszego liceum Mateusz, mieszkający w okolicy szkoły. Zwrócił naszą uwagę na trudną sytuację pani Ireny Białek, która, nie mając własnego domu, od trzech lat koczowała w namiocie przy ul. Miechowity. Na początku października dwóch pijanych mężczyzn zniszczyło ten prowizoryczny dom ciężko chorującej pani Ireny. Szybko więc zorganizowaliśmy pomoc. Naszą akcją na rzecz społeczności lokalnej była zbiórka ciepłych ubrań, żywności, koców – tak potrzebnych starszej pani. Zrobiliśmy plakaty, rozpowszechnialiśmy  informacje przez szkolny radiowęzeł, Internet. Udało nam się zebrać i przekazać naprawdę dużą ilość praktycznych rzeczy: kurtki, swetry, szale. O zaangażowaniu naszego samorządu w tę głośną akcję pisała nawet prasa: „Dziennik Polski” i „Gazeta wyborcza”. Staraliśmy się wspierać nie tylko panią Irenę, ale również naszego byłego przewodniczącego i sąsiada – Mateusza, który  wciąż utrzymuje z nami kontakt i wskazuje nam problemy społeczności lokalnej.

PS. Oprócz wyżej opisanej akcji jesienią w naszym samorządowym życiu naprawdę dużo się działo. Zorganizowaliśmy we wrześniu Samorządowy Rajd; pomagaliśmy propagować szkolne bluzy, przeprowadziliśmy grę terenowo- integracyjną dla klas pierwszych, wybraliśmy naszą przedstawicielkę do Młodzieżowej Rady Krakowa. A w październiku braliśmy udział w biegu na orientację, świętowaliśmy przyjęcie „pierwszaków” do grona uczniów LO ( oczywiście, że musiała tez być pizza!) Nowy rok szkolny zapowiada się świetnie!

ZOBACZ TAKŻE

Ćwicz i baw się z 23! – sportowy Dzień Dziecka – superakcja

Chociaż naszym „flagowym” wydarzeniem o charakterze sportowym jest corocznie organizacja Biegu im. płk. pil. Skarzyńskiego to jednak nie możemy przedstawić go jako super akcji, gdyż jego termin zawsze przypada w czerwcu ( w tym roku 5 czerwca we […]

Mamy nowy regulamin! – marcowa super-akcja

Nasza marcowa super-akcja znakomicie wpisuje się w hasło: „Nic o nas bez nas” i realizuje ideę promocji praw i obowiązków ucznia. Jest tez naturalnym wynikiem jednego z najważniejszych wydarzeń w samorządowym życiu „Dwudziestki trójki” czyli wyborów Przewodniczącego SU. […]

Samorządowe spotkanie z poezją – super-akcja

Na początku lutego nasz samorząd postanowił powiedzieć „Tak dla Kultury” i zorganizować w ramach super-akcji wydarzenie o charakterze artystycznym. Nasza akcja była odpowiedzią na sugestie naszych kolegów, którzy „kochają” sztukę i chcieli sprawdzić swój talent aktorsko-poetycki. 7 lutego […]

VI Doroczny Ciasteczkowy Dzień

Listopadowa superakcja ma byc naszym „Sercem na dłoni, czyli wydarzeniem o charakterze charytatywnym”. Jak co roku od 6 lat , w ostatnim tygodniu listopada, XXIII Liceum zmienia się w „samorządową cukiernię”. Organizujemy wielki kiermasz wypieków, z którego zysk […]

Świąteczna „Dwudziestka Trójka” – czyli integracja środowiska szkolnego...

„U nas panuje rodzinna atmosfera”; „Ta szkoła stanie się Twoim drugim domem” – takimi sloganami często reklamują się rożne szkoły, chcąc przyciągnąć uczniów. Problem w tym, ze w nasza małej, integracyjnej szkole naprawdę znamy się prawie wszyscy i […]

Samorząd „Skarżyńskiego”

Wybory do Samorządu Szkolnego są dla każdego ucznia 23 LO jedną z pierwszych „lekcji demokracji”. Ich przebieg określa osobna „Ordynacja wyborcza”, będąca częścią do „Regulaminu samorządu szkolnego XXIII LO”. Oto jej najważniejsze punkty: Na czele Samorządu stoi Przewodniczący […]

Jemy po polsku! – superakcja

Czy zawsze trzeba promować postawy patriotyczne przy pomocy wzniosłych słów i tworząc podniosłą atmosferę? Patriotyzm to szacunek nie tylko dla historii, ale również kultury, obyczajów, więc i …kuchni! Bardzo chcieliśmy, aby kwietniowa superakcja ( Młody Obywatel) naprawdę zainteresowała […]