NOWE!

NIECH SIĘ ŚWIĘCI!!!

Z początkiem września zaczęła się nowa karta w historii szkoły na os. Kolorowym 29. Zostaliśmy Szkołą Podstawową z pięcioma oddziałami byłego już Gimnazjum nr 48 – łącznie 112 uczniów. Dlatego postanowiliśmy na początek roku uczcić wszystkie możliwe okazje i trochę się zabawić.

KATEGORIA KONKURSOWA: Szkołą się bawi, czyli integracja środowiska szkolnego.

SUPER-AKCJA: Niech się święci!!!

Terminy:   2.10 – Dzień Chłopaka – wybory Mistera Szkoły

13.10 – Dzień Nauczyciela – Proszę wstać – Sąd idzie!

Miejsce: Szkoła Podstawowa nr 103, dokładnie mała sala gimnastyczna

Organizatorzy: Samorząd Uczniowski, Samozwańczy Kabaret „Dwóch Panów z 3b”,
Spontaniczny Chór Męski, Serwis sprzątający

Przebieg i forma działań:

  • Wybory Mistera – stworzenie regulaminu Wyborów, przygotowanie konkurencji eliminacyjnych, przygotowanie i przeprowadzenie właściwych konkurencji sprawnościowo –kulturalno- intelektualnych
  • Uroczysty Apel z okazji Dnia Nauczyciela – spotkanie w konwencji Sądu nad nauczycielami w formie kabaretu

Zadanie 1 – Wybory Mistera

  1. ustalenie Regulaminu Konkursu na Mistera Szkoły
  2. przygotowanie i przeprowadzenie głosowania wśród żeńskiej części społeczności szkolnej
  3. przygotowanie i przeprowadzenie Terenowych Działań Wstępnej Eliminacji Kandydatów
  4. Przygotowanie zadań dla kandydatów (np. rozpoznawanie dziwnych damskich przedmiotów pod kocem (zalotka, prostownica), rysowanie portretu wymarzonej dziewczyny z zasłoniętymi oczami, śpiewanie poezji z gazety itp. )
  5. Przygotowania nagród, szarf i dyplomów dla uczestników konkursu
  6. opracowanie scenariusza imprezy, przydzielenie zdań
  7. Przygotowanie Sali gimnastycznej (dekoracja, krzesła, nagłośnienie, stanowiska kontrolne)
  8. przeprowadzenie Konkursu właściwego – 2.10.201

W przygotowaniach i przeprowadzeniu konkursu zaangażowanych było 26 dziewczyn – na 43 uczennice uczęszczające do naszej szkoły.

W dniu wyborów Mistera zostało przeprowadzono głosowanie, w którym żeńska część naszej szkoły wybrała 23 kandydatów. Następnie podstawione „Trenerki” sprawdzały męskość, kulturę osobistą i inne istotne cechy wpływające, na to, że chłopiec ma to „COŚ”. Nasi kandydaci byli testowani w warunkach terenowych, bez uprzedzenia, absolutnie znienacka. W ten sposób przetestowani zostali wszyscy kandydaci i po burzliwej dyskusji wyłoniono trzech kandydatów do konkursu głównego. Przed właściwymi eliminacjami dziewczyny zaprosiły na środek wszystkich „prekandydatów” i obdarowały ich słodkimi buziakami i uśmiechami oraz maleńkim orzeszkiem, mając w pamięci wiersz Szymborskiej, żeby nasi panowie nie mieli „serca suchego jak orzeszek” 🙂 Teraz zaczęła się prawdziwa walka, wybory Mistera były bardzo burzliwe. Nasi kandydaci wykonywali wszystkie zadania z takim zapałem, że dopiero głosowanie naszych pań przyniosło zwycięstwo Michałowi z 3c, który został uznany Misterem naszej szkoły. Pozostałym kandydatom też nic nie brakowało. Cóż zwycięzca może być tylko jeden.

 

Zadanie 2 – Uroczystość z okazji Dnia Nauczyciela

1) zebranie materiałów „przewinień” nauczycieli

2) wspólne napisanie scenariusza uroczystości: akty oskarżenia nauczycieli, wiadomości prasowe, repertuar na występy chóru, skecz serwisu sprzątającego

3) podział obowiązków w klasach przed, w trakcie i po uroczystości (ciasta!!!- pomoc rodziców)

4) Prowadzenie prób w Wieeeeeelkiej tajemnicy

5) przygotowanie upominków dla nauczycieli (kwiatki z ołówków z kolorową gumką w celofanie z ozdobnymi włosami)

6) przygotowanie małej sali gimnastycznej ( dekoracja, krzesła, nagłośnienie)

7) przygotowanie poczęstunku z niewielką pomocą rodziców

8) przeprowadzenie całej uroczystości – Sądu nad nauczycielami, występ chóru i innych atrakcji oraz wręczenie prezentów

9) uporządkowanie sali po imprezie, mycie naczyń po poczęstunku

Przygotowania do obchodów Dnia Nauczyciela rozpoczęliśmy zaraz po wyborach Mistera. Najpierw pozbieraliśmy w klasach informacje, jakich „przewinień” dopuścili się nasi nauczyciele, czyli o co możemy ich oskarżyć. Trochę się tego nazbierało. Pan od geografii prowadzi od 30 lat zorganizowaną grupę przestępcza „Meander”, pan Dyrektor rządzi inną grupą ukrywającą się teraz pn Szkoła Podstawowa, pani od niemieckiego podobno przechowuje w szafce broń palną. Na posiedzeniu Burzomózgowców powstał scenariusz na kilka rozpraw, oj będzie się działo. W dniu 13.10 wszyscy bardzo się starali, byliśmy w strojach galowych, grzeczni i uczesani. W czasie rozpraw było zabawnie, serwis sprzątający łagodził powagę sytuacji, a występ chóru wzruszył chyba wszystkich nauczycieli. Na koniec złożyliśmy Nauczycielom piękne z serca płynące życzenia i wręczyliśmy samodzielnie wykonane upominki. Po uroczystym apelu nauczyciele spotkali się przy ciastku i kawi, a my zrobiliśmy szybciutko porządek i poszliśmy do domów. Niech się święci Dzień Nauczyciela!

Szczególnie zaangażowani:

Burzomózgowcy: 13 osób

Obsługa techniczna: 8 osób

Spontaniczny Chór Męski: 16 osób

Skład Sędziowski: 2 osoby

Serwis sprzątający: 3 osoby

Handmakerzy upominków: 5 osób

 

 

ZOBACZ TAKŻE

Nasze miejsce na Ziemi – Dzień seniora oraz warsztaty z dziećmi

Pierwszy  miesiąc 2018 roku w naszej szkole nie mógł zakończyć się bez żadnych sprzyjających naszemu środowisku  działań.  31 stycznia był dla Samorządu Szkolnego wyjątkowo pracowity. W tym dniu skupiliśmy się na dwóch wyjątkowych akcjach.   Zebraliśmy dość sporą […]

Wybory do Samorządu Uczniowskiego w PIĘTNASTCE.

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO W XV LO W KRAKOWIE   Wybory do Samorządu Uczniowskiego to w naszej szkole bardzo ważne  wydarzenie. To czas dokonywania zmian i podejmowania trudnych decyzji, które wpłyną na naszą przyszłość. To okres  ciężkiej pracy, […]

I TY MOŻESZ ZOSTAĆ MISTRZEM!

W związku z reformą oświaty wielkimi krokami zbliża się do końca historia gimnazjalnego Samorządu Od Kusego z Nowej Huty. W jednej z ostatnich akcji postanowiliśmy pokazać naszym młodszym kolegom i koleżankom, że w szkole na osiedlu Handlowym jest […]

„Nic o nas bez nas” – to hasło przeświecało nam podczas realizacji październikowej su...

Październik postanowiliśmy poświęcić na zapoznanie kolegów i koleżanek z prawami ucznia, oraz zasadami panującymi w naszej szkole. Nasze działania zostały podjęte w kilku wymiarach. Zorganizowaliśmy spotkanie członków samorządu z Dyrekcją Liceum, podczas którego omawialiśmy między innymi ważne sprawy […]

Super Akcja – „Sprzedaż ciast” – kategoria: Nasze miejsce na Ziemi

Super Akcja -„Sprzedaż ciast” – kategoria: Nasze miejsce na Ziemi Zebranie to nieodłączny element współpracy rodziców ze szkołą. Często działania te wiążą się z różnymi emocjami zarówno pozytywnymi jak i negatywnymi. Aby poprawić rodzicom nastrój i umilić czekanie w […]

Super Akcja – „Nasze miejsce na Ziemi, czyli samorząd na rzecz społeczności lok...

Super Akcja Samorządu Uczniowskiego Zespołu Szkół Mechanicznych nr1           W styczniu 2018 roku Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół Mechanicznych nr 1 skoncentrował swoje działania na rzecz społeczności lokalnej. Realizując Super Akcję – „Nasze miejsce na Ziemi, czyli samorząd na […]

Wybory na Prezesa Samorządu Szkolnego

Protokół z Wyborów do Samorządu Gimnazjum nr 23 i na Rzecznika Praw Ucznia z dnia 10.10.2017 r.   Komisja Wyborcza w składzie: Julia Nakoniczewska, Katarzyna Kościółek   Ustaliła po przeliczeniu głosów co następuje:   Wszystkich uczniów w gimnazjum […]

Listopadowa SUPER-AKCJA!

10 listopada 2017r. odbyła się w naszej szkole super-akcja z kategorii „Młody obywatel”, pt. „Narodowe śpiewanie”. Każda klasa i pracownicy szkoły zostali zaproszeni na salę konferencyjną, gdzie uczniowie odpowiedzialni za organizację tegoż wydarzenia wyświetlili prezentację o tematyce patriotycznej, […]

Super Akcja Święto Niepodległości w ZSM nr 1

Super Akcja Samorządu Uczniowskiego ZSM nr1 – listopad 2017r. Super Akcja, wydarzenie promujące postawy obywatelskie i patriotyczne   Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół Mechanicznych nr 1 w Krakowie przygotował obchody 99 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. W tym celu […]

Superakcja „Serce na dłoni – czyli akcje o charakterze charytatywnym”

W styczniu jako samorząd zorganizowaliśmy akcje o charakterze charytatywnym. Dwie realizowaliśmy w grudniu („Szlachetna paczka” i „Góra grosza”). W styczniu skupiliśmy swoje działania na dwóch kolejnych dużych akcjach. Pomysł na pierwszą z nich zrodził się podczas pobytu członka […]