NOWE!

NIECH SIĘ ŚWIĘCI!!!

Z początkiem września zaczęła się nowa karta w historii szkoły na os. Kolorowym 29. Zostaliśmy Szkołą Podstawową z pięcioma oddziałami byłego już Gimnazjum nr 48 – łącznie 112 uczniów. Dlatego postanowiliśmy na początek roku uczcić wszystkie możliwe okazje i trochę się zabawić.

KATEGORIA KONKURSOWA: Szkołą się bawi, czyli integracja środowiska szkolnego.

SUPER-AKCJA: Niech się święci!!!

Terminy:   2.10 – Dzień Chłopaka – wybory Mistera Szkoły

13.10 – Dzień Nauczyciela – Proszę wstać – Sąd idzie!

Miejsce: Szkoła Podstawowa nr 103, dokładnie mała sala gimnastyczna

Organizatorzy: Samorząd Uczniowski, Samozwańczy Kabaret „Dwóch Panów z 3b”,
Spontaniczny Chór Męski, Serwis sprzątający

Przebieg i forma działań:

  • Wybory Mistera – stworzenie regulaminu Wyborów, przygotowanie konkurencji eliminacyjnych, przygotowanie i przeprowadzenie właściwych konkurencji sprawnościowo –kulturalno- intelektualnych
  • Uroczysty Apel z okazji Dnia Nauczyciela – spotkanie w konwencji Sądu nad nauczycielami w formie kabaretu

Zadanie 1 – Wybory Mistera

  1. ustalenie Regulaminu Konkursu na Mistera Szkoły
  2. przygotowanie i przeprowadzenie głosowania wśród żeńskiej części społeczności szkolnej
  3. przygotowanie i przeprowadzenie Terenowych Działań Wstępnej Eliminacji Kandydatów
  4. Przygotowanie zadań dla kandydatów (np. rozpoznawanie dziwnych damskich przedmiotów pod kocem (zalotka, prostownica), rysowanie portretu wymarzonej dziewczyny z zasłoniętymi oczami, śpiewanie poezji z gazety itp. )
  5. Przygotowania nagród, szarf i dyplomów dla uczestników konkursu
  6. opracowanie scenariusza imprezy, przydzielenie zdań
  7. Przygotowanie Sali gimnastycznej (dekoracja, krzesła, nagłośnienie, stanowiska kontrolne)
  8. przeprowadzenie Konkursu właściwego – 2.10.201

W przygotowaniach i przeprowadzeniu konkursu zaangażowanych było 26 dziewczyn – na 43 uczennice uczęszczające do naszej szkoły.

W dniu wyborów Mistera zostało przeprowadzono głosowanie, w którym żeńska część naszej szkoły wybrała 23 kandydatów. Następnie podstawione „Trenerki” sprawdzały męskość, kulturę osobistą i inne istotne cechy wpływające, na to, że chłopiec ma to „COŚ”. Nasi kandydaci byli testowani w warunkach terenowych, bez uprzedzenia, absolutnie znienacka. W ten sposób przetestowani zostali wszyscy kandydaci i po burzliwej dyskusji wyłoniono trzech kandydatów do konkursu głównego. Przed właściwymi eliminacjami dziewczyny zaprosiły na środek wszystkich „prekandydatów” i obdarowały ich słodkimi buziakami i uśmiechami oraz maleńkim orzeszkiem, mając w pamięci wiersz Szymborskiej, żeby nasi panowie nie mieli „serca suchego jak orzeszek” 🙂 Teraz zaczęła się prawdziwa walka, wybory Mistera były bardzo burzliwe. Nasi kandydaci wykonywali wszystkie zadania z takim zapałem, że dopiero głosowanie naszych pań przyniosło zwycięstwo Michałowi z 3c, który został uznany Misterem naszej szkoły. Pozostałym kandydatom też nic nie brakowało. Cóż zwycięzca może być tylko jeden.

 

Zadanie 2 – Uroczystość z okazji Dnia Nauczyciela

1) zebranie materiałów „przewinień” nauczycieli

2) wspólne napisanie scenariusza uroczystości: akty oskarżenia nauczycieli, wiadomości prasowe, repertuar na występy chóru, skecz serwisu sprzątającego

3) podział obowiązków w klasach przed, w trakcie i po uroczystości (ciasta!!!- pomoc rodziców)

4) Prowadzenie prób w Wieeeeeelkiej tajemnicy

5) przygotowanie upominków dla nauczycieli (kwiatki z ołówków z kolorową gumką w celofanie z ozdobnymi włosami)

6) przygotowanie małej sali gimnastycznej ( dekoracja, krzesła, nagłośnienie)

7) przygotowanie poczęstunku z niewielką pomocą rodziców

8) przeprowadzenie całej uroczystości – Sądu nad nauczycielami, występ chóru i innych atrakcji oraz wręczenie prezentów

9) uporządkowanie sali po imprezie, mycie naczyń po poczęstunku

Przygotowania do obchodów Dnia Nauczyciela rozpoczęliśmy zaraz po wyborach Mistera. Najpierw pozbieraliśmy w klasach informacje, jakich „przewinień” dopuścili się nasi nauczyciele, czyli o co możemy ich oskarżyć. Trochę się tego nazbierało. Pan od geografii prowadzi od 30 lat zorganizowaną grupę przestępcza „Meander”, pan Dyrektor rządzi inną grupą ukrywającą się teraz pn Szkoła Podstawowa, pani od niemieckiego podobno przechowuje w szafce broń palną. Na posiedzeniu Burzomózgowców powstał scenariusz na kilka rozpraw, oj będzie się działo. W dniu 13.10 wszyscy bardzo się starali, byliśmy w strojach galowych, grzeczni i uczesani. W czasie rozpraw było zabawnie, serwis sprzątający łagodził powagę sytuacji, a występ chóru wzruszył chyba wszystkich nauczycieli. Na koniec złożyliśmy Nauczycielom piękne z serca płynące życzenia i wręczyliśmy samodzielnie wykonane upominki. Po uroczystym apelu nauczyciele spotkali się przy ciastku i kawi, a my zrobiliśmy szybciutko porządek i poszliśmy do domów. Niech się święci Dzień Nauczyciela!

Szczególnie zaangażowani:

Burzomózgowcy: 13 osób

Obsługa techniczna: 8 osób

Spontaniczny Chór Męski: 16 osób

Skład Sędziowski: 2 osoby

Serwis sprzątający: 3 osoby

Handmakerzy upominków: 5 osób

 

 

ZOBACZ TAKŻE

Wprowadzenie sportowego ducha w mury ZSCh

W miesiącu lutym Samorząd Uczniowski ZSCH postawił na promocję zdrowego stylu życia.      Postanowiliśmy popracować nad kondycją naszych uczniów . Skoncentrowaliśmy się na aktywności fizycznej, jako jednym z najważniejszych aspektów zdrowia człowieka. Jednomyślnie stwierdziliśmy, że poprawa kondycji nie może […]

Super Akcja Święto Niepodległości w ZSM nr 1

Super Akcja Samorządu Uczniowskiego ZSM nr1 – listopad 2017r. Super Akcja, wydarzenie promujące postawy obywatelskie i patriotyczne   Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół Mechanicznych nr 1 w Krakowie przygotował obchody 99 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. W tym celu […]

Grudzień dla pierwszaków

Jako że 5 grudnia jest Międzynarodowym Dniem Wolontariusza, zdecydowaliśmy z Samorządem Uczniowskim, że w tym miesiącu nasza SUPER-AKCJA wpisze się w kategorię: „SERCE NA DŁONI, CZYLI AKCJA, WYDARZENIE O CHARAKTERZE CHARYTATYWNYM”.   Grudzień w naszej szkole jest zdecydowanie miesiącem wzmożonych […]

Start

Nasze następne spotkanie odbyło się 21 marca 2918r.i  polegało ono już na pracy z młodzieżą. Pomagamy 5 młodych ludzi miedzy 12 a 18 rokiem życia. Pomoc jest związana głównie z przedmiotami ścisłym jednak nie tylko. Żaden przedmiot nie […]

Nasze prawa, ważna sprawa

Styczeń jest miesiącem podsumowań i nowości. Wtedy właśnie zaczyna się nowy rok, dla niektórych nowy początek. Nasz samorząd również chciał spróbować czegoś nowego i znów zaskoczyć całą szkołę. Celem była również integracja samorządów klasowych, a przede wszystkim organizacja SUPER-Akcji […]

„Nic o Nas bez Nas” – promocja praw i obowiązków ucznia

   „Nic o Nas bez Nas” – promocja praw i obowiązków ucznia Dnia 9.11.2017 tj. we czwartek w XIII Liceum Ogólnokształcącym im. Bohaterów Westerplatte w Krakowie odbył się konkurs zorganizowany przez Samorząd Uczniowski pt. „Znam prawa i obowiązki […]

Super Akcja Festiwal z SERCEM

Najnowsza Super Akcja Samorządu od Kusego choć była wydarzeniem artystycznym nie miała tylko dostarczyć społeczności uczniowskiej wiosennej rozrywki i kulturalnego relaksu. Jej główny cel najlepiej oddają słowa hymnu kibiców jednego z najsłynniejszych klubów sportowych FC Liverpool. „Kiedy kroczysz […]

Młody Obywatel, wydarzenie promujące postawy obywatelskie i patriotyczne.

Organizacja obchodów Święta Niepodległości w naszej szkole. Zaplanowaliśmy 3 działania:        1.Uroczyste obchody Święta Niepodległości Przygotowaliśmy śpiewniki i zorganizowaliśmy Śpiewanie Pieśni Patriotycznych na Sali gimnastycznej, w której wzięła udział cała społeczność szkolna (uczniowie i nauczyciele). Samorząd przygotował teksty […]

Protokół z wyborów do Samorządu Uczniowskiego XVI LO w Krakowie

Wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego XVI LO w Krakowie  odbyły się dnia 28.09.2017 r.   Do wyborów zgłosiło się 5 kandydatów: Cezary Włodarczyk Kinga Janus Karolina Ogonowska Piotr Sieciński Paulina Surowiec W wyborach oddano 160 głosów, w tym […]

Kultura! Mości Panowie!

W maju nasz Samorząd postanowił zmierzyć się z ostatnią Superakcją – “Tak dla kultury, czyli wydarzenie o charakterze artystycznym.” Ustaliliśmy, że tę akcję stworzy cała szkoła czyli wszyscy uczniowie, że w ten jeden dzień wszyscy będziemy artystami. Może […]