NOWE!

Wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego

W dniu 6 października 2017r. odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego SP 105 oraz klas Gimnazjum 49. Nasz Zarząd SU stanowi 6 osób, które reprezentują klasy Gimnazjum oraz klasy Szkoły Podstawowej.

 

Przebieg i wyniki wyborów:

W klasach Gimnazjum 49 uprawnionych do głosowania było 104 uczniów, swój głos oddało 88 uczniów. Frekwencja wyniosła 85%.

W SP 105 uprawnionych do głosowania było 130 osób, swój głos oddało 109 uczniów. Frekwencja wyniosła 84%.

Głosy wyborców rozłożyły się następująco:

106 – Stanisław Sroka

105 – Piotr Koleszka

75 – Kamil Śledź

52 – Igor Latos

50 – Jakub Sojka

46 – Zuzanna Skoczołek

37 – Szymon Nowak

36 – Krystian Lech

35 – Alan Łysy

35 – Oskar Ulatowski

 

Ordynacja wyborcza do samorządu uczniowskiego

1.Samorząd tworzą wszyscy uczniowie szkoły.

2.Uczniowie dokonują wyboru swojej reprezentacji w postaci sześcioosobowego zarządu samorządu uczniowskiego.

3.Uczniowie szkoły podstawowej klas IV-VII oraz uczniowie klas gimnazjum wyłaniają i głosują na kandydatów z całej szkoły.

4.Wybory są:

równe – każdy może głosować i każdy glos liczy się tak samo,

bezpośrednie – każdy głosuje osobiście,

tajne – zapewniona jest anonimowość,

powszechne – głosują wszyscy uczniowie szkoły podstawowej
i gimnazjum.

5.Kampania wyborcza:

– kandydaci otrzymują rekomendację od wychowawców

– kandydaci opracowują swoje programy, przygotowują plakaty, ulotki, prezentacje

– przed wyborami odbywa się debata wyborcza – spotkanie kandydatów
z dyrekcją szkoły, z wyborcami ( ogółem uczniów lub przedstawicielami klas), nauczycielami.

– w prowadzeniu kampanii wyborczej wspierają kandydatów wychowawcy, koleżanki i koledzy.

6.Kalendarz wyborczy:

– do 20 września – zgłaszanie kandydatów

– od 23 września do 4 października – kampania wyborcza

– 5 października – cisza wyborcza

– 6 października – wybory

– do 9 października ogłoszenie wyników wyborów

7.Sztab wyborczy w składzie 6 osób wyłaniany jest przez samorząd uczniowski
i wchodzi w skład komisji wyborczej.

8.Nad całością kampanii czuwają opiekunowie samorządu uczniowskiego.

ZOBACZ TAKŻE

Impreza z okazji Halloween

Samorząd Szkolny zorganizował imprezę z okazji święta Halloween, która odbyła się 27 października 2017 roku. Zabawa trwała od 17:00 do 20:00 i odbyła się w świetlicy szkolnej. W przygotowaniach wzięło udział dziesięciu uczniów i siedmiu nauczycieli. Członkowie samorządu […]

Regulamin Samorządu Uczniowskiego XVI Liceum Ogólnokształcącego Im. K. K. Baczyńskieg...

Wstęp     Samorząd Uczniowski XVI Liceum Ogólnokształcącego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Krakowie zwany dalej Samorządem działa w oparciu o art. 55 Ustawy o systemie oświaty z dnia 7 września 1991 r. (tekst jednolity, Dz. U. z 1996 Nr […]

Bal Piórnika 2017

Tradycyjnie październik to miesiąc w którym po wcześniejszym, oficjalnym pasowaniu klas pierwszych, Samorząd Uczniowski zorganizował uroczyste powitanie pierwszoklasistów, zabawę integracyjną zwaną „ Balem Piórnika”. Przygotowania do tej imprezy trwały tydzień. Nad całością czuwała Pani Joanna Zima. Kilkoro uczniów […]

TURNIEJ – RAP

Super – Akcja: TURNIEJ-RAP Kategoria konkursowa:  Młody Obywatel, wydarzenie promujące postawy obywatelskie i patriotyczne. Termin: 30 listopada (piątek) 2017 r. Miejsce: sala gimnastyczna SP nr 12 Organizatorzy: Samorząd Uczniowski z pomocą nauczycieli Uczestnicy: uczniowie klas 4-6, 7 i […]

Sklepik szkolny

Styczeń przywitał nas wieloma zmianami w szkole. Niektóre były miłe inne trochę straszne…

Wprowadzenie sportowego ducha w mury ZSCh

W miesiącu lutym Samorząd Uczniowski ZSCH postawił na promocję zdrowego stylu życia.      Postanowiliśmy popracować nad kondycją naszych uczniów . Skoncentrowaliśmy się na aktywności fizycznej, jako jednym z najważniejszych aspektów zdrowia człowieka. Jednomyślnie stwierdziliśmy, że poprawa kondycji nie może […]

Konkurs „Znaj swoją szkołę i historie !”

KONKURS „Znaj swoją szkołę i historie !”          Dnia 24 stycznia 2018 roku na auli szkolnej w Gimnazjum nr 23 w Krakowie miał miejsce konkurs na temat historii i prawa szkolnego. Cała impreza została zainicjonowana i zorganizowana przez […]

Nowy samorząd uczniowski wybrany

Dnia 16 października odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. W sali nad wyborami czuwała komisja w składzie : przewodnicząca komisji Pan Jerzy Marzec oraz członkowie Emilia Blecharz, Maksymilian Palarczyk, Łukasz Capiński, Wiktor Sowa, Malwina Wójcik. […]

„Nic o Nas bez Nas” – promocja praw i obowiązków ucznia

   „Nic o Nas bez Nas” – promocja praw i obowiązków ucznia Dnia 9.11.2017 tj. we czwartek w XIII Liceum Ogólnokształcącym im. Bohaterów Westerplatte w Krakowie odbył się konkurs zorganizowany przez Samorząd Uczniowski pt. „Znam prawa i obowiązki […]

Tak dla kultury – Artystyczne Spotkania Ósemki

Tak dla kultury – Artystyczne Spotkania Ósemki 1 lutego 2018r w VIII LO po raz kolejny odbyły się Artystyczne Spotkania Ósemki. Była to już XXVI odsłona jednej z największych corocznych imprez w naszej szkole. Jak za każdym razem […]