NOWE!

Wybory do Samorządu Uczniowskiego w PIĘTNASTCE.

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO W XV LO W KRAKOWIE

 

Wybory do Samorządu Uczniowskiego to w naszej szkole bardzo ważne  wydarzenie.
To czas dokonywania zmian i podejmowania trudnych decyzji, które wpłyną na naszą przyszłość.

To okres  ciężkiej pracy, przygotowań oraz zaangażowania całej społeczności szkolnej.

W XV LO wybory odbywają się jesienią  w miesiącu – październiku. W tym roku termin wyborów został wyznaczony na dzień 27. 10 .2017 r. Przygotowania rozpoczęliśmy już dużo wcześniej.
W dniu 03.10.2017r. zorganizowaliśmy  spotkanie Samorządu Uczniowskiego z przedstawicielami trójek klasowych klas I i II.

Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego zapoznała uczniów z Regulaminem wyborów oraz zasadami głosowania i wybierania nowych przedstawicieli. Przekazała wytyczne dotyczące terminu wyborów, oraz zadań jakie muszą wykonać wszystkie klasy I i II.

Kolejnym etapem przygotowań było:

  • opracowanie szczegółowego harmonogramu wyborów z rozpisaniem godzin głosowania poszczególnych klas.
  • powołanie Komisji Wyborczej w trzyosobowym składzie. (Zadaniem komisji jest wydawanie kart do głosowania po wcześniejszym sprawdzeniu tożsamości  głosującego, oraz  czuwanie nad prawidłowym przebiegiem wyborów).
  • ogłoszenie kurendy dotyczącej przygotowań do wyborów i przebiegu głosowania. (Każda klasa miała za zadanie wytypować swoich kandydatów do Samorządu, oraz przygotować plakat z informacją o swoim programie wyborczym  oraz o zmianach jakie chcą przeprowadzić w szkole).
  • przygotowanie kart do głosowania oraz ich ostemplowanie pieczątką SU.
  • przygotowanie sali oraz ustawienie urny wyborczej.

Ostatnim etapem wyborów było :

  • przeliczenie głosów oraz sporządzenie protokołu.

Wybory do Samorządu Uczniowskiego odbyły się -zgodnie z terminem –w dniu 27.10.2017 r.

W głosowaniu wzięło udział 70 % osób uprawnionych do głosowania. Oddano 231 głosów w tym 4 nieważne.

Wygrała klasa IIA ( 61 głosów), klasa IIB (54 gł.), IID (40gł.), oraz IC (25 gł.). Te klasy dostały się do Samorządu Uczniowskiego.

 

Wszystkie przygotowania, organizacja oraz sam przebieg wyborów były dla nas prawdziwą lekcją zasad demokracji.

 

ZOBACZ TAKŻE

Drugie spotkanie projektowe 12.01.18r.

  Już kolejny raz się widzimy. Plan naszego projektu zderzył się z rzeczywistością. Musiałyśmy skonfrontować warunki lokalowe z zamierzeniami. Wtedy dojrzale zmieniłyśmy nasze zamierzenia. Połączyłyśmy nasze pasje – podróże – z koncepcją działań. Teraz już wiedziałyśmy do czego […]

Wybory Samorządowe w Chemiku

Głosy zostały podliczone… Wszystko jasne… Uczniowie wybrali… Proszę Państwa, mamy nowy Samorząd Uczniowski! Prócz Prezydium wybraliśmy Opiekuna, który rozpoczyna kolejną kadencję na tym stanowisku. Regulamin to podstawa… TRYB WYBORU ORGANÓW SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO §9. Samorząd Klasowy wybierany jest przez […]

Wielkie nocne pakowanie- Szkoła się bawi, czyli integracja środowiska szkolnego.

Wielkie nocne pakowanie To był pracowity dzień i jeszcze bardziej pracowita (pół)noc. Zaczęło się od zakupów w Galerii Bronowice: kupiliśmy dużo wstążek,  papieru do pakowania prezentów i upominków dla dzieci w szpitalu w Prokocimiu oraz dla rodziny, którą […]

Pierwsze spotkanie projektowe

Nasz pierwsze spotkanie w ramach projektu „Oczami Małego Podróżnika” odbyło się 20 grudnia 2017 roku. To był pierwszy raz kiedy się poznałyśmy i polubiłyśmy. Od razu znalazłyśmy wspólny język, wiedząc od pierwszych minut, że nasz projekt będzie opierał […]

Obchody Święta Niepodległości w Chemiku

11 dzień listopada to data najważniejszego w Polsce święta o charakterze państwowym. To właśnie 11.11.1918 roku Polska odzyskała niepodległość.Po 123 latach staliśmy się znów wolnym państwem. Uważamy, że im więcej mówi się o tym wydarzeniu, tym większa jest […]

„LEKTURY inaczej…”

Jak przystało na imprezy organizowane w listopadzie w naszej szkole, pewnie jak w wielu innych, odbyły się imprezy kształtujące postawy patriotyczne, wzbudzające naszą świadomość narodową… Nasza SUPERakcja miał dwie odsłony:

Zdrowe czwartki w Jedenastce

W miesiącu październiku, w Jedenastce co tydzień odbywały się „zdrowe czwartki”. Klasy w kolejności ustalonej przez samorząd szkolny, przygotowywały zdrowe posiłki- kanapki, owoce, warzywa, by móc później podzielić się nimi z całą społecznością szkolną. W każdym tygodniu jedna […]

Tak dla kultury – Artystyczne Spotkania Ósemki

Tak dla kultury – Artystyczne Spotkania Ósemki 1 lutego 2018r w VIII LO po raz kolejny odbyły się Artystyczne Spotkania Ósemki. Była to już XXVI odsłona jednej z największych corocznych imprez w naszej szkole. Jak za każdym razem […]

Tolerancja w Elektryku

Pierwsze zebranie Rady Samorządu w Styczniu poświęciliśmy na omówienie zadań i akcji SLM. W czasie dyskusji doszliśmy do wniosku, że w zmieniającym się dzisiaj środowisku Nowej Huty, gdzie zamieszkuje coraz więcej obcokrajowców, oraz w zmieniającym się środowisku naszej […]

Nasze prawa, ważna sprawa

Styczeń jest miesiącem podsumowań i nowości. Wtedy właśnie zaczyna się nowy rok, dla niektórych nowy początek. Nasz samorząd również chciał spróbować czegoś nowego i znów zaskoczyć całą szkołę. Celem była również integracja samorządów klasowych, a przede wszystkim organizacja SUPER-Akcji […]