NOWE!

Wybory do Samorządu Uczniowskiego w PIĘTNASTCE.

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO W XV LO W KRAKOWIE

 

Wybory do Samorządu Uczniowskiego to w naszej szkole bardzo ważne  wydarzenie.
To czas dokonywania zmian i podejmowania trudnych decyzji, które wpłyną na naszą przyszłość.

To okres  ciężkiej pracy, przygotowań oraz zaangażowania całej społeczności szkolnej.

W XV LO wybory odbywają się jesienią  w miesiącu – październiku. W tym roku termin wyborów został wyznaczony na dzień 27. 10 .2017 r. Przygotowania rozpoczęliśmy już dużo wcześniej.
W dniu 03.10.2017r. zorganizowaliśmy  spotkanie Samorządu Uczniowskiego z przedstawicielami trójek klasowych klas I i II.

Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego zapoznała uczniów z Regulaminem wyborów oraz zasadami głosowania i wybierania nowych przedstawicieli. Przekazała wytyczne dotyczące terminu wyborów, oraz zadań jakie muszą wykonać wszystkie klasy I i II.

Kolejnym etapem przygotowań było:

  • opracowanie szczegółowego harmonogramu wyborów z rozpisaniem godzin głosowania poszczególnych klas.
  • powołanie Komisji Wyborczej w trzyosobowym składzie. (Zadaniem komisji jest wydawanie kart do głosowania po wcześniejszym sprawdzeniu tożsamości  głosującego, oraz  czuwanie nad prawidłowym przebiegiem wyborów).
  • ogłoszenie kurendy dotyczącej przygotowań do wyborów i przebiegu głosowania. (Każda klasa miała za zadanie wytypować swoich kandydatów do Samorządu, oraz przygotować plakat z informacją o swoim programie wyborczym  oraz o zmianach jakie chcą przeprowadzić w szkole).
  • przygotowanie kart do głosowania oraz ich ostemplowanie pieczątką SU.
  • przygotowanie sali oraz ustawienie urny wyborczej.

Ostatnim etapem wyborów było :

  • przeliczenie głosów oraz sporządzenie protokołu.

Wybory do Samorządu Uczniowskiego odbyły się -zgodnie z terminem –w dniu 27.10.2017 r.

W głosowaniu wzięło udział 70 % osób uprawnionych do głosowania. Oddano 231 głosów w tym 4 nieważne.

Wygrała klasa IIA ( 61 głosów), klasa IIB (54 gł.), IID (40gł.), oraz IC (25 gł.). Te klasy dostały się do Samorządu Uczniowskiego.

 

Wszystkie przygotowania, organizacja oraz sam przebieg wyborów były dla nas prawdziwą lekcją zasad demokracji.

 

ZOBACZ TAKŻE

Protokół z wyborów do Samorządu Uczniowskiego XVI LO w Krakowie

Wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego XVI LO w Krakowie  odbyły się dnia 28.09.2017 r.   Do wyborów zgłosiło się 5 kandydatów: Cezary Włodarczyk Kinga Janus Karolina Ogonowska Piotr Sieciński Paulina Surowiec W wyborach oddano 160 głosów, w tym […]

Zdrowe czwartki w Jedenastce

W miesiącu październiku, w Jedenastce co tydzień odbywały się „zdrowe czwartki”. Klasy w kolejności ustalonej przez samorząd szkolny, przygotowywały zdrowe posiłki- kanapki, owoce, warzywa, by móc później podzielić się nimi z całą społecznością szkolną. W każdym tygodniu jedna […]

Wybory Samorządowe w Chemiku

Głosy zostały podliczone… Wszystko jasne… Uczniowie wybrali… Proszę Państwa, mamy nowy Samorząd Uczniowski! Prócz Prezydium wybraliśmy Opiekuna, który rozpoczyna kolejną kadencję na tym stanowisku. Regulamin to podstawa… TRYB WYBORU ORGANÓW SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO §9. Samorząd Klasowy wybierany jest przez […]

NIECH SIĘ ŚWIĘCI!!!

Z początkiem września zaczęła się nowa karta w historii szkoły na os. Kolorowym 29. Zostaliśmy Szkołą Podstawową z pięcioma oddziałami byłego już Gimnazjum nr 48 – łącznie 112 uczniów. Dlatego postanowiliśmy na początek roku uczcić wszystkie możliwe okazje […]

Młody Obywatel, wydarzenie promujące postawy obywatelskie i patriotyczne.

Organizacja obchodów Święta Niepodległości w naszej szkole. Zaplanowaliśmy 3 działania:        1.Uroczyste obchody Święta Niepodległości Przygotowaliśmy śpiewniki i zorganizowaliśmy Śpiewanie Pieśni Patriotycznych na Sali gimnastycznej, w której wzięła udział cała społeczność szkolna (uczniowie i nauczyciele). Samorząd przygotował teksty […]

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

Sprawozdanie z przebiegu wyborów do Samorządu Uczniowskiego z dn. 15 IX 2017r. Spotkanie z kandydatami oraz oficjalne rozpoczęcie kampanii wyborczej rozpoczęło się 8 IX 2017r. Na liście wyborczej pojawiły się dwa nazwiska. Harmonogram głosowania został podany do wiadomości […]

Super akcja – Szkoła się bawi w „Andrzejkowym Szaleństwie”.

Super akcja – Szkoła się bawi, czyli integracja środowiska szkolnego w  „ Andrzejkowym Szaleństwie”. W tym roku po raz pierwszy nasza szkoła 21 listopada obchodziła Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Był to dzień wyjątkowy: pełen uśmiechów, miłych gestów, pozytywnych emocji. Na dobry […]

Nowy samorząd uczniowski wybrany

Dnia 16 października odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. W sali nad wyborami czuwała komisja w składzie : przewodnicząca komisji Pan Jerzy Marzec oraz członkowie Emilia Blecharz, Maksymilian Palarczyk, Łukasz Capiński, Wiktor Sowa, Malwina Wójcik. […]

11 LISTOPADA I LEKCJA HISTORII POLSKIEJ KAWALERII

„Super akcja”  „11 LISTOPADA I LEKCJA HISTORII POLSKIEJ KAWALERII” Świętowanie rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz związane z nią obchody, trwale wpisały się w tradycję szkolnych uroczystości. Dnia 10 listopada zebraliśmy się wszyscy (nauczyciele i uczniowie) w auli […]

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO   Dnia 16.10 rozpoczęła się rywalizacja. „Walka” o tytuł i miano Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego XIII Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Westerplatte. Już w poniedziałek (16.10) swoją kampanię wyborczą rozpoczęło trzech kandydatów:   Mateusz Kołodziejczyk z […]