NOWE!
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Młody Obywatel, wydarzenie promujące postawy obywatelskie i patriotyczne.

Organizacja obchodów Święta Niepodległości w naszej szkole.

Zaplanowaliśmy 3 działania:

       1.Uroczyste obchody Święta Niepodległości

Przygotowaliśmy śpiewniki i zorganizowaliśmy Śpiewanie Pieśni Patriotycznych na Sali gimnastycznej, w której wzięła udział cała społeczność szkolna (uczniowie i nauczyciele). Samorząd przygotował teksty pieśni patriotycznych w formie karaoke. Przez 2 tygodnie 15 osób ćwiczyło prowadzenie śpiewania, aby nadać bieg i rytm śpiewaniu.

2.Przygotowanie specjalnego wydania gazety na platformie Junior Media „Przystanek niepodległość”

http://www.juniormedia.pl/junior-gazety

W numerze zamieściliścili teksty na temat patriotyzmu nasi koledzy: Kacper i Sara. Przygotowując numer redaktor naczelna Karolina Stachoń wraz z grupą redakcyjną przeprowadzili badanie na temat tego czym jest patriotyzm, ojczyzna, niepodległość. Zebraliśmy relacje z przebiegu konkursu przeprowadzonego przez klasę 1D „Drogi Polski do niepodległości”. Ogłosiliśmy konkurs na najlepszą interpretację wierszy o niepodległości. Poprosiliśmy o pomoc polonistę w doborze utworów i ocenie prac. Pierwsze prace już zostały nadesłane na  adres gazety.  Informację o ukazaniu się naszej gazetki zamieściliśmy na stronie szkoły i na facebooku. Dzięki temu każdy uczeń, absolwent, rodzic może zapoznać się z wynikami naszej pracy. 29 listopada wyszedł już trzeci numer naszej „szesnastkowej” gazety ”Husky szesnastki”, w którym zamieściliśmy informacje o naszych akcjach.

3. Zainicjowaliśmy wspieranie postaw patriotycznych poprzez dbanie o miejsce pamięci.

Pomysł zrodził się podczas spotkania członka zarządu samorządu Karoliny Ogonowskiej z Panią Anną Sikora, córką policjanta, żołnierza AK, Sprawiedliwego Wśród Narodów Świata. Pani Anna jest inicjatorką powstania pomnika ku czci pomordowanych policjantów na terenie byłego obozu w Płaszowie. Jest osobą w podeszłym wieku i ma trudności z zadbaniem o to miejsce. Bardzo martwi się, że nie może należycie o nie zadbać. Podczas zebrania samorządu postanowiliśmy wziąć pod opiekę ten pomnik i zapoczątkować tradycję corocznego uporządkowania pomnika i złożenia kwiatów. Za datę wybraliśmy dzień poświęcenia pomnika – 13 listopada. Jako chętni do przeprowadzenia akcji zgłosili się nasi koledzy z klasy II b, klasy o profilu policyjno- wojskowym. (wszyscy aktywnie działający w samorządzie). Zorganizowaliśmy wśród młodzieży naszego liceum zbiórkę na kwiaty i znicze. W dniu 13 listopada czwórka naszych kolegów i koleżanek (Natalia, Paulina, Marcin i Kacper), uporządkowała pomnik i miejsce wokół, złożyła kwiaty i oddała hołd pomordowanym. Fotorelację z wydarzenia można zobaczyć na stronie internatowej:

http://www.liceum16.krakow.pl/?limit=3&start=3

O naszym przedsięwzięciu poinformowaliśmy panią Sikorę, która wyraziła niezmierną wdzięczność za naszą inicjatywę.

 

W każdym działaniu występowały różne osoby z samorządu szkolnego, lecz zaangażowana była cała społeczność szkolna. 

Tagi: , , , , , ,

ZOBACZ TAKŻE

Zdążyć przed Zimą !- Super akcja „Serce na dłoni”

SUPER AKCJA – Serce na dłoni, czyli akcja, wydarzenie o charakterze charytatywnym.   Zdążyć przed Zimą !!!!!   “ Najgorszą chorobą nie jest trąd czy gruźlica, ale świadomość, że jest się nikomu niepotrzebnym, przez nikogo niekochanym, przez wszystkich opuszczonym. ” […]

FitChef – Mistrz drugiego śniadania

Pewnie niewielu z Was słyszało o Europejskim Dniu Zdrowego Jedzenia i Gotowania, który obchodzony jest 8 listopada. Nasz Samorząd Uczniowski, w którym jestem zastępcą przewodniczącej, postanowił uczcić ten dzień w ramach SUPER-AKCJI „Sport to zdrowie, czyli wydarzenie o charakterze sportowym i/lub […]

Samorząd „Skarżyńskiego”

Wybory do Samorządu Szkolnego są dla każdego ucznia 23 LO jedną z pierwszych „lekcji demokracji”. Ich przebieg określa osobna „Ordynacja wyborcza”, będąca częścią do „Regulaminu samorządu szkolnego XXIII LO”. Oto jej najważniejsze punkty: Na czele Samorządu stoi Przewodniczący […]

Regulamin portalu

Informacje prawne Niniejsza nota prawna stanowi regulację prawną dotyczącą korzystania z usług internetowych Portalu Internetowego „Młody Kraków”, którego właścicielem jest Gmina Miejska Kraków. Nota zawiera takie informacje, jak: polityka prywatności, regulamin konta użytkownika oraz oświadczenie o wyrażeniu zgody […]

Bal Piórnika 2017

Tradycyjnie październik to miesiąc w którym po wcześniejszym, oficjalnym pasowaniu klas pierwszych, Samorząd Uczniowski zorganizował uroczyste powitanie pierwszoklasistów, zabawę integracyjną zwaną „ Balem Piórnika”. Przygotowania do tej imprezy trwały tydzień. Nad całością czuwała Pani Joanna Zima. Kilkoro uczniów […]

Obchody Święta Niepodległości w Chemiku

11 dzień listopada to data najważniejszego w Polsce święta o charakterze państwowym. To właśnie 11.11.1918 roku Polska odzyskała niepodległość.Po 123 latach staliśmy się znów wolnym państwem. Uważamy, że im więcej mówi się o tym wydarzeniu, tym większa jest […]

„LEKTURY inaczej…”

Jak przystało na imprezy organizowane w listopadzie w naszej szkole, pewnie jak w wielu innych, odbyły się imprezy kształtujące postawy patriotyczne, wzbudzające naszą świadomość narodową… Nasza SUPERakcja miał dwie odsłony:

SUPER AKCJA: Młody Obywatel, wydarzenie promujące postawy obywatelskie i patriotyczne...

SUPER AKCJA: Młody Obywatel, wydarzenie promujące postawy obywatelskie i patriotyczne. http://tssp.krakow.pl/liceum/10327/ Minęły dopiero dwa miesiące roku szkolnego, a w naszym liceum odbyło się już kilka ważnych wydarzeń promujących postawy patriotyczne i obywatelskie. Pierwszym z nich były tajne, demokratyczne […]

KDO ds. Młodzieży

Komisji Dialogu Obywatelskiego

Super Akcja – „Sprzedaż ciast” – kategoria: Nasze miejsce na Ziemi

Super Akcja -„Sprzedaż ciast” – kategoria: Nasze miejsce na Ziemi Zebranie to nieodłączny element współpracy rodziców ze szkołą. Często działania te wiążą się z różnymi emocjami zarówno pozytywnymi jak i negatywnymi. Aby poprawić rodzicom nastrój i umilić czekanie w […]