NOWE!

Andrzejkowe szaleństwo

Na początku roku szkolnego Samorząd Uczniowski w porozumieniu z opiekunem panią Aleksandrą Witalis-Pomykałą wytypował na każdy miesiąc gospodarzy szkoły, czyli klasy, które w trakcie całego roku szkolnego będą współorganizatorami imprez i wydarzeń okolicznościowych.

W listopadzie gospodarzami były klasy 2a Gimnazjum oraz 5a Szkoły Podstawowej, którym zajęły się przygotowaniem imprezy andrzejkowej.  Na zebraniach przedstawicieli klas i członków SU zostały rozdzielone zadania. 30 listopada już od samego rana uczniów powitała andrzejkowa dekoracja przygotowana pod okiem sekcji artystycznej SU.  W holu na drugiem piętrze szkoły za stolikami siedzieli uczniowie – wróżbici przepowiadający przyszłość. Z wróżb można było dowiedzieć się co za kilka lat będziemy robić, gdzie pracować, czy mieszkać. Ciekawi swojej przyszłości mogliśmy powróżyć sobie z kubeczków, a chcący znać imię swojej sympatii z wielkiego czerwonego serca, chętnych do poznania przyszłości nie brakowało. Przepowiednie wywołały mnóstwo śmiechu wśród uczniów, jak również nauczycieli. Była to jednak tylko część zabawy.

Jak na andrzejkową zabawę przystało były też tańce. Nie mogło zabraknąć słynnej belgijki – uczniowie gimnazjum z uśmiechem na ustach uczyli młodsze koleżanki i kolegów kroków tego tradycyjnego w naszej szkole tańca. Tradycja skocznej belgijki przetrwała zmianę samorządu, więc mamy nadzieję, że pozostanie w szkole na dłużej i nie zakończy się wraz z odejściem ostatnich klas gimnazjum.

W przerwach pomiędzy lekcjami można było zaspokoić witaminowy głód. Na stołach piętrzyły się kosze pełne owoców i warzyw, owocowe i warzywne sałatki oraz wypieki….. również warzywno-owocowe – wszystko przygotowane przez uczniów naszej szkoły w ramach projektu „Dobrze jem w domu i w szkole” pod czujnym okiem pani Anny Ślażyńskiej, opiekunki SU Szkoły Podstawowej. Były też tradycyjne ciasteczka z wróżbą, które cieszyły się ogromną popularnością.

Dzień minął szybko, upłynął pod znakiem wróżb, tańców i różnorodnych przekąsek. Płynąca z głośników muzyka umilała uczniom każdą godzinę lekcyjną. Długo planowana zabawa zakończyła się oczekiwanym sukcesem: uśmiechem na twarzach uczestników.

Superakcja w kategorii: Szkoła się bawi, czyli integracja środowiska szkolnego

Data wydarzenia: 30 listopada 2017 r.

Miejsce wydarzenia: budynek Szkoły Podstawowej nr 5 z Gimnazjum Sportowym nr 76, al. Kijowska 8

Liczba uczestników: ok. 300 uczniów i nauczycieli

Organizatorzy: Samorząd Uczniowski Gimnazjum pod opieką pani A. Witalis-Pomykały, Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej pod opieką pani A. Ślażyńskiej, sekcje artystyczna i porządkowa SU, uczniowie klasy 2a Gim oraz 5a SP.

Tagi: ,

ZOBACZ TAKŻE

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

W dniu 28.09.2017 r. odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum. Poprzedzone były kampanią wyborczą, w trakcie której kandydaci przedstawiali swoje programy i postulaty na plakatach wyborczych. Chęć startu w wyborach zgłosiło czterech uczniów gimnazjum: Maciej G., Ewa […]

„Szybciej, wyżej, mocniej…” – naszą pasją jest sport

W 2009 roku nasza szkoła otrzymała imię Polskich Olimpijczyków. Od tego czasu tradycyjnie w październiku, z okazji Święta Szkoły, organizowane są różne imprezy związane ze sportem i promocją zdrowego trybu życia. W tym roku jako promowaną dyscyplinę sportową […]