NOWE!

Kilka chwil dla polskich bohaterów w XI LO

SUPER AKCJA Z KATEGORII „MŁODY OBYWATEL”

Nadszedł listopad, miesiąc w którym przychodzi dzień, kiedy powinniśmy się zatrzymać, pomyśleć, uczcić pamięć tych, dzięki którym dziś jesteśmy wolnym narodem. Naszym obowiązkiem jest pielęgnowanie pamięci o bohaterach, wydarzeniach, które pozwalają nam dziś mówić w ojczystym języku, uczyć się w szkołach polskiej historii.

Nasza Jedenastka jak co roku przygotowała uroczystości z okazji święta obchodzonego w tym miesiącu- Święta Odzyskania Niepodległości.

W czasie uroczystości jak i przed nią, nie zabrakło aktywności samorządu uczniowskiego oraz pomocy innych uczniów, bez których nic by się nie udało.

Przed obchodami, 10.11.2017r. z pomocą uczniów weszliśmy w posiadanie niemałej ilości mini-ulotek okolicznościowych. Ośmioro uczniów z różnych klas zajęło się wydrukiem 900 ulotek z wizerunkiem marszałka Józefa Piłsudskiego. Zaprojektowania ich podjął się nasz grafik z pasji, opiekun Samorządu Uczniowskiego- Jan Walas. 13.11.2017r., kiedy uczniowie i nauczyciele wchodzili na salę, gdzie miały odbyć się uroczystości, zastępca przewodniczącej Magdalena Filipowska rozdawała ulotki każdej osobie wchodzącej na salę.

Również w dniu 10.11.2017r. na przerwach można było usłyszeć przez szkolny radiowęzeł pieśni patriotyczne w wykonaniu wszystkich klas, które zostały nagrane w związku z konkursem, który został ogłoszony przy okazji zbliżającego się święta 11 listopada. Konkurs ogłoszony został przez Pana Michała Luberdę, nauczyciela historii w XI LO. Każdej klasie udało się przygotować występ, nie zabrakło im również niesamowitej kreatywności. Klasy wojskowe wystąpiły w mundurach, niektóre klasy dodały do wykonań elementy przedstawienia. Bezkonkurencyjnie wygrała jednak klasa 2F z piosenką „Pąki białych róż”, która zyskała maksymalną ilość punktów za:

-zaangażowanie klasy

-znajomość tekstu

-ogólne wrażenie

Wykon brzmiał naprawdę wyjątkowo dzięki podziałowi solistek na dwa głosy, a także dzięki grze na gitarze wychowawcy- Pani Magdaleny Janiszewskiej. Kolejne miejsca to- 2- klasa 2c z piosenką „Szara Piechota”, a 3 miejsce- klasa 1b z piosenką „Pąki białych róż” i elementami przedstawienia. W jury konkursu byli:

-Michał Luberda- nauczyciel historii, organizator konkursu

-Jan Walas- opiekun samorządu, nauczyciel religii

-Monika Strzępek- V-ce Dyrektor szkoły

-Mirosława Bogacz- bibliotekarka szkolna

-Dominika Sysło- Przewodnicząca SU

W dniu 13.11.2017r. w XI LO odbyły się oficjalne obchody święta.  Specjalnie na tę okazję, również klasa prawnicza- 2G- przygotowała wraz z wychowawcą, Panem Michałem Luberdą głębokie przedstawienie przypominające nam, po co właściwie spotykamy się w tym terminie wszyscy razem. Z pomocą Pana Michała Luberdy Samorząd Uczniowski urozmaicił nieco samą uroczystość. Po wcześniejszym poinformowaniu  uczniów, w trakcie odśpiewywania hymnu Polski powstała biało-czerwona kartoniada. Uczniowie wznieśli  przygotowane wcześniej kartoniki nad siebie. Co więcej, wszystko było utrzymane w tajemnicy przed nauczycielami, więc była to dla nich miła niespodzianka.

Po odśpiewaniu hymnu, biało-czerwonej kartoniadzie oraz przedstawieniu klasy 2G, nastąpiło ogłoszenie wyników konkursu na najlepsze wykonanie pieśni patriotycznej, a zwycięskie klasy zaśpiewały na żywo. Dla naszej społeczności szkolnej były to wyjątkowe dni, a uroczystość mogli z nami przeżywać wszyscy, ponieważ na Facebooku poprowadziliśmy transmisję na żywo.

Pokazy:)

Opublikowany przez XI Liceum Ogólnokształcące im. Marii Dąbrowskiej w Krakowie na 13 listopada 2017

2f

Opublikowany przez XI Liceum Ogólnokształcące im. Marii Dąbrowskiej w Krakowie na 13 listopada 2017

ZOBACZ TAKŻE

Wybory do Samorządu w XI LO

Dnia 22 maja 2017 roku, w XI Liceum im. Marii Dąbrowskiej rozpoczęła się kampania wyborcza trwająca tydzień. W tym czasie kandydaci na Przewodniczącego Samorządu szkolnego próbowali przekonać wyborców, że to właśnie oni powinni objąć tą funkcję. Na korytarzach […]

Zdrowe czwartki w Jedenastce

W miesiącu październiku, w Jedenastce co tydzień odbywały się „zdrowe czwartki”. Klasy w kolejności ustalonej przez samorząd szkolny, przygotowywały zdrowe posiłki- kanapki, owoce, warzywa, by móc później podzielić się nimi z całą społecznością szkolną. W każdym tygodniu jedna […]