NOWE!

Super akcja – Szkoła się bawi w „Andrzejkowym Szaleństwie”.

Super akcja – Szkoła się bawi, czyli integracja środowiska szkolnego
w  
„ Andrzejkowym Szaleństwie”.

W tym roku po raz pierwszy nasza szkoła 21 listopada obchodziła Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Był to dzień wyjątkowy: pełen uśmiechów, miłych gestów, pozytywnych emocji. Na dobry początek każdy z uczniów klasy II A otrzymał „uśmiechniętą buźkę”. Buźki były pomysłem Julii i bardzo się spodobały.

Samorząd szkolny po „burzy mózgów” wybrał znak serduszka jako symbol tego dnia. Oliwia i Karolina – nasze szkolne artystki – przygotowały życzenia w kształcie serduszek, z miłymi
i ciepłymi słowami. Serduszkami obdarowani  zostali koledzy i koleżanki z klas pierwszych
i drugich. Każdy uczeń wylosował swoje serduszko i mógł przykleić je na okładkę przedmiotu, który jest dla niego najtrudniejszy – miłe słowa zawsze podnoszą na duchu.

Swoje serduszka losowali również nasi nauczyciele – oni czasem też potrzebują wsparcia
w pracy z nami.

Tę akcję zaczęliśmy od jednego dnia, a będziemy ją przedłużać na kilkadziesiąt następnych. Niech to będą tygodnie, miesiące życzliwości.

Głównym wydarzeniem w naszej szkole w tym miesiącu były Andrzejki! Przygotowania zaczęliśmy już dwa tygodnie przed magiczną datą 30 listopada. Inicjatorem i pomysłodawcą była nasza przewodnicząca Angelika Mazur, która zajęła się również koordynacją całej akcji. Była tak aktywna w tym temacie, że każdy uczeń naszej szkoły dostał jakieś zadanie do wykonania. Dużym wsparciem ze strony nauczycieli była dla nas Pani Karolina Maniak-Górecka, która z entuzjazmem akceptowała nasze pomysły, bo były przecież świetne.

Przygotowania rozpoczęliśmy od rozdziału ról i kompetencji. Angelika, która zna nas doskonale, podzieliła obowiązki: Magdalena i Karolina  – dziewczyny, które kochają piec i gotować – upiekły pyszne ciasteczka niezbędne do wróżby andrzejkowej; Hubert zajął się oprawą komputerową, a pozostali uczniowie dostarczyli wszystkie rekwizyty i przedmioty potrzebne do wróżb.

Cała zabawę prowadziły dwie kolorowe, zwariowane wróżbitki – Angelika vel „Andża” oraz p. Karolina vel „Kandża”.

Zabawę rozpoczęliśmy od „Testu tybetańskiego”. Efektem testu jest wybór zwierzęcia, które symbolizuje cechy naszego charakteru. Wybory okazały się niezwykle trafne, a cała oprawa wizualna – zasłonięte żaluzje, delikatne światło, spokojna, klimatyczna muzyka – wprowadziła  nas w andrzejkowy nastrój.

Kolejna wróżba to „Buty”- każdy dał swojego buta i wszystkie po kolei, na przemian „maszerowały” po schodach, właściciel buta, który pierwszy stanął na progu jako pierwszy stanie na ślubnym kobiercu.

Kolejną „odsłoną” naszej przyszłości były zawody, które będziemy wykonywać. W losowaniach okazało się, że są wśród nas nauczyciele, lekarze, tłumacze, monter żaluzji,  a może nawet prezydent.

Później każdy z nas rzucał pieniędzmi do misek z wodą, obieraliśmy jabłka, a wróżbitka Angelika swoimi „magicznymi kubeczkami” przepowiadała nam przyszłość. Naszemu koledze Filipowi każda wróżba przepowiadała szybkie małżeństwo! (oby chłopak wstrzymał się jeszcze z tą decyzją 🙂 ) . Oczywiście nie zabrakło wróżby, która miała Nam pokazać, kto jest  naszym prawdziwym przyjacielem. Każdy z nas na przygotowanej wcześniej kartce zatopił kartkę z imieniem swojego przyjaciela i oczywiście wszystkie kartki wypłynęły na wierzch.  Nie mogło być inaczej  !!!!

Na zakończenie wszyscy zatańczyliśmy „Belgijkę”, w której bardzo chętnie uczestniczyli wszyscy uczniowie. Na początku odbył się szybki kurs tańca, a potem tańczyliśmy do wyczerpania sił 🙂  . Na koniec zjedliśmy ze smakiem i apetytem ciasteczka z wróżbami upieczone przez nasze koleżanki.

W naszym święcie andrzejkowy wzięli udział wszyscy uczniowie naszej szkoły (27 uczniów –tylu uczniów liczy nasze LO) oraz nasza wspaniała p. Dyrektor, opiekun samorządu i kilku nauczycieli. Byliśmy tego dnia jedną rodziną, która chciała się trochę pobawić „odkrywaniem prawdy”.

Obyśmy mieli więcej takich dni w szkole – wspólna zabawa świetnie nas integruje, lepiej się poznajemy, uczymy się od siebie nawzajem pomocy, zabawy i uśmiechu.

Całą archiwizacją wydarzenia zajął się kolega Hubert przy wsparciu Michała. Efekty ich pracy znajdują się  na naszej stronie internetowej i oczywiście szkolnym FC.

Zapraszamy do galerii.

Święty Andrzej ci ukaże, co ci los przyniesie w darze…

https://www.facebook.com/liceumtssp/

Zadowoleni uczniowie LO z odkrytą przyszłością  🙂

 

ZOBACZ TAKŻE

„Nic o Nas bez Nas” – promocja praw i obowiązków ucznia

   „Nic o Nas bez Nas” – promocja praw i obowiązków ucznia Dnia 9.11.2017 tj. we czwartek w XIII Liceum Ogólnokształcącym im. Bohaterów Westerplatte w Krakowie odbył się konkurs zorganizowany przez Samorząd Uczniowski pt. „Znam prawa i obowiązki […]

Grudzień dla pierwszaków

Jako że 5 grudnia jest Międzynarodowym Dniem Wolontariusza, zdecydowaliśmy z Samorządem Uczniowskim, że w tym miesiącu nasza SUPER-AKCJA wpisze się w kategorię: „SERCE NA DŁONI, CZYLI AKCJA, WYDARZENIE O CHARAKTERZE CHARYTATYWNYM”.   Grudzień w naszej szkole jest zdecydowanie miesiącem wzmożonych […]

Nasze prawa, ważna sprawa

Styczeń jest miesiącem podsumowań i nowości. Wtedy właśnie zaczyna się nowy rok, dla niektórych nowy początek. Nasz samorząd również chciał spróbować czegoś nowego i znów zaskoczyć całą szkołę. Celem była również integracja samorządów klasowych, a przede wszystkim organizacja SUPER-Akcji […]

I TY MOŻESZ ZOSTAĆ MISTRZEM!

W związku z reformą oświaty wielkimi krokami zbliża się do końca historia gimnazjalnego Samorządu Od Kusego z Nowej Huty. W jednej z ostatnich akcji postanowiliśmy pokazać naszym młodszym kolegom i koleżankom, że w szkole na osiedlu Handlowym jest […]

Młody Obywatel, wydarzenie promujące postawy obywatelskie i patriotyczne.

Organizacja obchodów Święta Niepodległości w naszej szkole. Zaplanowaliśmy 3 działania:        1.Uroczyste obchody Święta Niepodległości Przygotowaliśmy śpiewniki i zorganizowaliśmy Śpiewanie Pieśni Patriotycznych na Sali gimnastycznej, w której wzięła udział cała społeczność szkolna (uczniowie i nauczyciele). Samorząd przygotował teksty […]

11 LISTOPADA I LEKCJA HISTORII POLSKIEJ KAWALERII

„Super akcja”  „11 LISTOPADA I LEKCJA HISTORII POLSKIEJ KAWALERII” Świętowanie rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz związane z nią obchody, trwale wpisały się w tradycję szkolnych uroczystości. Dnia 10 listopada zebraliśmy się wszyscy (nauczyciele i uczniowie) w auli […]

Tak dla kultury – Artystyczne Spotkania Ósemki

Tak dla kultury – Artystyczne Spotkania Ósemki 1 lutego 2018r w VIII LO po raz kolejny odbyły się Artystyczne Spotkania Ósemki. Była to już XXVI odsłona jednej z największych corocznych imprez w naszej szkole. Jak za każdym razem […]

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

Sprawozdanie z przebiegu wyborów do Samorządu Uczniowskiego z dn. 15 IX 2017r. Spotkanie z kandydatami oraz oficjalne rozpoczęcie kampanii wyborczej rozpoczęło się 8 IX 2017r. Na liście wyborczej pojawiły się dwa nazwiska. Harmonogram głosowania został podany do wiadomości […]

Wybory Samorządowe w Chemiku

Głosy zostały podliczone… Wszystko jasne… Uczniowie wybrali… Proszę Państwa, mamy nowy Samorząd Uczniowski! Prócz Prezydium wybraliśmy Opiekuna, który rozpoczyna kolejną kadencję na tym stanowisku. Regulamin to podstawa… TRYB WYBORU ORGANÓW SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO §9. Samorząd Klasowy wybierany jest przez […]

Spotkanie 17.03.18r.

Dzisiejsze spotkanie odbyło się w nieludzkich, porannych godzinach. Przy wspólnym śniadaniu, skonfrontowałyśmy ze sobą, przygotowane wcześniej, materiały edukacyjne i dopracowałyśmy grę tematyczną dla dzieci. Tego dnia, naszym celem działań stały się urocze nagrody i niespodzianki przeznaczone dla najaktywniejszych uczestników warsztatów. Na […]