NOWE!

Super akcja – Szkoła się bawi w „Andrzejkowym Szaleństwie”.

Super akcja – Szkoła się bawi, czyli integracja środowiska szkolnego
w  
„ Andrzejkowym Szaleństwie”.

W tym roku po raz pierwszy nasza szkoła 21 listopada obchodziła Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Był to dzień wyjątkowy: pełen uśmiechów, miłych gestów, pozytywnych emocji. Na dobry początek każdy z uczniów klasy II A otrzymał „uśmiechniętą buźkę”. Buźki były pomysłem Julii i bardzo się spodobały.

Samorząd szkolny po „burzy mózgów” wybrał znak serduszka jako symbol tego dnia. Oliwia i Karolina – nasze szkolne artystki – przygotowały życzenia w kształcie serduszek, z miłymi
i ciepłymi słowami. Serduszkami obdarowani  zostali koledzy i koleżanki z klas pierwszych
i drugich. Każdy uczeń wylosował swoje serduszko i mógł przykleić je na okładkę przedmiotu, który jest dla niego najtrudniejszy – miłe słowa zawsze podnoszą na duchu.

Swoje serduszka losowali również nasi nauczyciele – oni czasem też potrzebują wsparcia
w pracy z nami.

Tę akcję zaczęliśmy od jednego dnia, a będziemy ją przedłużać na kilkadziesiąt następnych. Niech to będą tygodnie, miesiące życzliwości.

Głównym wydarzeniem w naszej szkole w tym miesiącu były Andrzejki! Przygotowania zaczęliśmy już dwa tygodnie przed magiczną datą 30 listopada. Inicjatorem i pomysłodawcą była nasza przewodnicząca Angelika Mazur, która zajęła się również koordynacją całej akcji. Była tak aktywna w tym temacie, że każdy uczeń naszej szkoły dostał jakieś zadanie do wykonania. Dużym wsparciem ze strony nauczycieli była dla nas Pani Karolina Maniak-Górecka, która z entuzjazmem akceptowała nasze pomysły, bo były przecież świetne.

Przygotowania rozpoczęliśmy od rozdziału ról i kompetencji. Angelika, która zna nas doskonale, podzieliła obowiązki: Magdalena i Karolina  – dziewczyny, które kochają piec i gotować – upiekły pyszne ciasteczka niezbędne do wróżby andrzejkowej; Hubert zajął się oprawą komputerową, a pozostali uczniowie dostarczyli wszystkie rekwizyty i przedmioty potrzebne do wróżb.

Cała zabawę prowadziły dwie kolorowe, zwariowane wróżbitki – Angelika vel „Andża” oraz p. Karolina vel „Kandża”.

Zabawę rozpoczęliśmy od „Testu tybetańskiego”. Efektem testu jest wybór zwierzęcia, które symbolizuje cechy naszego charakteru. Wybory okazały się niezwykle trafne, a cała oprawa wizualna – zasłonięte żaluzje, delikatne światło, spokojna, klimatyczna muzyka – wprowadziła  nas w andrzejkowy nastrój.

Kolejna wróżba to „Buty”- każdy dał swojego buta i wszystkie po kolei, na przemian „maszerowały” po schodach, właściciel buta, który pierwszy stanął na progu jako pierwszy stanie na ślubnym kobiercu.

Kolejną „odsłoną” naszej przyszłości były zawody, które będziemy wykonywać. W losowaniach okazało się, że są wśród nas nauczyciele, lekarze, tłumacze, monter żaluzji,  a może nawet prezydent.

Później każdy z nas rzucał pieniędzmi do misek z wodą, obieraliśmy jabłka, a wróżbitka Angelika swoimi „magicznymi kubeczkami” przepowiadała nam przyszłość. Naszemu koledze Filipowi każda wróżba przepowiadała szybkie małżeństwo! (oby chłopak wstrzymał się jeszcze z tą decyzją 🙂 ) . Oczywiście nie zabrakło wróżby, która miała Nam pokazać, kto jest  naszym prawdziwym przyjacielem. Każdy z nas na przygotowanej wcześniej kartce zatopił kartkę z imieniem swojego przyjaciela i oczywiście wszystkie kartki wypłynęły na wierzch.  Nie mogło być inaczej  !!!!

Na zakończenie wszyscy zatańczyliśmy „Belgijkę”, w której bardzo chętnie uczestniczyli wszyscy uczniowie. Na początku odbył się szybki kurs tańca, a potem tańczyliśmy do wyczerpania sił 🙂  . Na koniec zjedliśmy ze smakiem i apetytem ciasteczka z wróżbami upieczone przez nasze koleżanki.

W naszym święcie andrzejkowy wzięli udział wszyscy uczniowie naszej szkoły (27 uczniów –tylu uczniów liczy nasze LO) oraz nasza wspaniała p. Dyrektor, opiekun samorządu i kilku nauczycieli. Byliśmy tego dnia jedną rodziną, która chciała się trochę pobawić „odkrywaniem prawdy”.

Obyśmy mieli więcej takich dni w szkole – wspólna zabawa świetnie nas integruje, lepiej się poznajemy, uczymy się od siebie nawzajem pomocy, zabawy i uśmiechu.

Całą archiwizacją wydarzenia zajął się kolega Hubert przy wsparciu Michała. Efekty ich pracy znajdują się  na naszej stronie internetowej i oczywiście szkolnym FC.

Zapraszamy do galerii.

Święty Andrzej ci ukaże, co ci los przyniesie w darze…

https://www.facebook.com/liceumtssp/

Zadowoleni uczniowie LO z odkrytą przyszłością  🙂

 

ZOBACZ TAKŻE

Jeden wspólny cel

Cztery różne dziewczyny ,Cztery różne historie ale połączyło nas jedno ,chęć niesienia pomocy innym. Poznalysmy sie właśnie przez chęć pomocy, nasze pierwsze spotkanie w pełnym składzie miało miejsce 10 marca 2018r . Miejscem naszego spotkania jest znane chyba […]

Konkurs „Znaj swoją szkołę i historie !”

KONKURS „Znaj swoją szkołę i historie !”          Dnia 24 stycznia 2018 roku na auli szkolnej w Gimnazjum nr 23 w Krakowie miał miejsce konkurs na temat historii i prawa szkolnego. Cała impreza została zainicjonowana i zorganizowana przez […]

Integracja Zespołu

Przed ważnymi spotkaniami spotkaliśmy się w domu jednego z członków naszej ekipy i postanowiliśmy zagrać w partyjkę szachów. Potem postanowiliśmy wyjść na pole i zagrać w piłkę. Wcześniej zaprosiliśmy kilku znajomych żeby stworzyć dwie drużyny i jak wszystko […]

Zbiórka charytatywna dla uczennicy – serce na dłoni

„Mam na imię Paulina i jestem uczennicą XIII Liceum Ogólnokształcącego.  Choruję na nowotwór złośliwy kości krzyżowej i miednicy. Leczę się od listopada 2014 roku i przeszłam kilka skomplikowanych operacji. Przez chorobę mam problemy z chodzeniem, a leki i […]

Start

Nasze następne spotkanie odbyło się 21 marca 2918r.i  polegało ono już na pracy z młodzieżą. Pomagamy 5 młodych ludzi miedzy 12 a 18 rokiem życia. Pomoc jest związana głównie z przedmiotami ścisłym jednak nie tylko. Żaden przedmiot nie […]

Bal Piórnika 2017

Tradycyjnie październik to miesiąc w którym po wcześniejszym, oficjalnym pasowaniu klas pierwszych, Samorząd Uczniowski zorganizował uroczyste powitanie pierwszoklasistów, zabawę integracyjną zwaną „ Balem Piórnika”. Przygotowania do tej imprezy trwały tydzień. Nad całością czuwała Pani Joanna Zima. Kilkoro uczniów […]

Zdrowe czwartki w Jedenastce

W miesiącu październiku, w Jedenastce co tydzień odbywały się „zdrowe czwartki”. Klasy w kolejności ustalonej przez samorząd szkolny, przygotowywały zdrowe posiłki- kanapki, owoce, warzywa, by móc później podzielić się nimi z całą społecznością szkolną. W każdym tygodniu jedna […]

Młody Obywatel – Wyspiański w VIII LO

Młody Obywatel – Wyspiański w VIII LO Zapewne gdyby spytać, czym jest patriotyzm, większość z nas odpowiedziałaby, że jest to postawa oparta na miłości i szacunku do własnego kraju i jego tradycji. Oczywiście nie byłoby w takiej definicji […]

„Nic o nas bez nas” – to hasło przeświecało nam podczas realizacji październikowej su...

Październik postanowiliśmy poświęcić na zapoznanie kolegów i koleżanek z prawami ucznia, oraz zasadami panującymi w naszej szkole. Nasze działania zostały podjęte w kilku wymiarach. Zorganizowaliśmy spotkanie członków samorządu z Dyrekcją Liceum, podczas którego omawialiśmy między innymi ważne sprawy […]

Młody Obywatel, wydarzenie promujące postawy obywatelskie i patriotyczne.

Organizacja obchodów Święta Niepodległości w naszej szkole. Zaplanowaliśmy 3 działania:        1.Uroczyste obchody Święta Niepodległości Przygotowaliśmy śpiewniki i zorganizowaliśmy Śpiewanie Pieśni Patriotycznych na Sali gimnastycznej, w której wzięła udział cała społeczność szkolna (uczniowie i nauczyciele). Samorząd przygotował teksty […]