NOWE!

TURNIEJ – RAP

Super – Akcja: TURNIEJ-RAP

Kategoria konkursowa:  Młody Obywatel, wydarzenie promujące postawy obywatelskie i patriotyczne.

Termin: 30 listopada (piątek) 2017 r.

Miejsce: sala gimnastyczna SP nr 12

Organizatorzy: Samorząd Uczniowski z pomocą nauczycieli

Uczestnicy: uczniowie klas 4-6, 7 i II-III gimnazjum

Pomysł na przeprowadzenie tejże akcji padł od członków SU, którzy ostatecznie wcielili ją w życie. Musieli jednak posłużyć się pomocą nauczycieli ze względów organizacyjnych (zebranie wszystkich na jednej lekcji itp.).  Uczniowie zostali podzieleni na: klasy 4-6, oraz 7 razem z II-III gim, gdyż wszyscy naraz nie pomieścili by się w sali gimnastycznej.

Celem przeprowadzenia akcji było przedstawienie uczniom historii patrona szkoły poprzez zabawę. Każda klasa sama pisała tekst rapu o Januszu Korczaku a następnie prezentowała go przed innymi uczniami, dzięki temu poznali ciekawe fakty z życia patrona. To od klasy zależało czy zaprezentuje utwór solista czy grupa. Napisanie rapu było zadaniem Rady Uczniowskiej i było obowiązkowe dla wszystkich. Klasy, które z pewnego powodu nie podjęły się zadania w wyznaczonym terminie, miały obowiązek i tak je wykonać i zaprezentować, ale w późniejszym terminie.

Występy były oceniane przez nasze jury, w którego skład wchodziły: Pani Dyrektor Magdalena Mazur, Pani Wicedyrektor Halina Firlit oraz Pani Marianna Łukawska. Zostały przyznane miejsca i nagrody dla grup i solistów. Wyróżniono także jeden tekst, który poruszył nasze serca i skłonił do głębokich przemyśleń o losie i historii naszego patrona. Każdy inaczej zinterpretował i rozumiał informacje, które owego dnia usłyszał, ale chyba wszyscy zdali sobie sprawę z bezinteresownego poświęcenia tego człowieka.

Ostatecznie nie wszystkie klasy przedstawiły swoje rapowe wersje życiorysu Korczaka, ale mamy nadzieję i będziemy pilnować aby zrobiły to już niedługo. Śmiechu i dobrej zabawy było co nie miara, ale u większości osób (co można wnioskować po ich przemyśleniach po turnieju), utwory te wzbudziły głębokie refleksje o tragiźmie tamtych czasów i bohaterstwie naszego patrona.

 

ZOBACZ TAKŻE

Warsztaty.

W dniu 20.03.2018 przeprowadziłyśmy nasze pierwsze warsztaty plastyczne. Z samego rana stawiłyśmy się w budynku Szkoły Podstawowej nr 29. Zostałyśmy poprowadzone do sali, w której znajdowały się przedszkolaki. Byłyśmy zaskoczone tym, jak radośnie nas przyjęły. To właśnie dzięki […]

Radosny Dzień Wiosny

W ubiegłym roku z okazji Pierwszego Dnia Wiosny popularnie nazywanego Dniem Wagarowicza zorganizowaliśmy Olimpiadę Sportów Nietypowych, która cieszyła się tak dużym powodzeniem, że postanowiliśmy zorganizować II edycję.

Super-Akcja – Festiwal Twórczości Artystycznej FeTA 2018 w XILO

Dnia 07.03.2018 roku na deskach zaprzyjaźnionego Teatru Ludowego odbył się Festiwal Twórczości artystycznej, w której brały udział wszystkie klasy I i II naszego liceum. Tegoroczna FeTA nie miała wyznaczonego tematu, jednak przedstawiane sztuki musiały mieć podłoże literackie. Dzień […]

Super Akcja. Gra w granicach prawa czyli „Nic o nas, bez nas”

Super Akcja. Gra w granicach prawa czyli „Nic o nas, bez nas” W miesiącu kwietniu Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół Mechanicznych nr 1 realizował Super Akcję promującą prawa                 i obowiązki ucznia […]

Żółty talerz

27 kwietnia, czyli w piątek przed długim weekendem, nasz Samorząd po długich i żmudnych przygotowaniach, okupionych krwią niewinnych ofiar przyprowadził SUperakcję „Nasze miejsce na ziemi, czyli samorząd na rzecz społeczności lokalnej”.

„WITAJ, MAJOWA JUTRZENKO…”

Jak tradycja w naszej szkole nakazuje, ważne daty się u nas świętuje! Zgodnie z tą dewizą Samorząd Uczniowski zorganizował dla całej szkoły dnia 27 kwietnia apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, który był jednocześnie SUPER-Akcją w kategorii „Młody […]

Młody Obywatel – Wyspiański w VIII LO

Młody Obywatel – Wyspiański w VIII LO Zapewne gdyby spytać, czym jest patriotyzm, większość z nas odpowiedziałaby, że jest to postawa oparta na miłości i szacunku do własnego kraju i jego tradycji. Oczywiście nie byłoby w takiej definicji […]

Konkurs z okazji Halloween

  Dnia 31.10 we wtorek odbył się konkurs o tematyce Halloween na „Najliczniej przebraną klasę”.

Warnawał

Aby tradycji stało się zadość, nasze akcje samorządowe skupiają się wokół charakterystycznych dat. Tym razem bohaterem był „prawie” 14 lutego, który wszystkim kojarzy się przede wszystkim z walentynkami. W tym roku również wtedy wypadła Środa Popielcowa, a to wszystko miało […]

Spotkanie 17.03.18r.

Dzisiejsze spotkanie odbyło się w nieludzkich, porannych godzinach. Przy wspólnym śniadaniu, skonfrontowałyśmy ze sobą, przygotowane wcześniej, materiały edukacyjne i dopracowałyśmy grę tematyczną dla dzieci. Tego dnia, naszym celem działań stały się urocze nagrody i niespodzianki przeznaczone dla najaktywniejszych uczestników warsztatów. Na […]