NOWE!

TURNIEJ – RAP

Super – Akcja: TURNIEJ-RAP

Kategoria konkursowa:  Młody Obywatel, wydarzenie promujące postawy obywatelskie i patriotyczne.

Termin: 30 listopada (piątek) 2017 r.

Miejsce: sala gimnastyczna SP nr 12

Organizatorzy: Samorząd Uczniowski z pomocą nauczycieli

Uczestnicy: uczniowie klas 4-6, 7 i II-III gimnazjum

Pomysł na przeprowadzenie tejże akcji padł od członków SU, którzy ostatecznie wcielili ją w życie. Musieli jednak posłużyć się pomocą nauczycieli ze względów organizacyjnych (zebranie wszystkich na jednej lekcji itp.).  Uczniowie zostali podzieleni na: klasy 4-6, oraz 7 razem z II-III gim, gdyż wszyscy naraz nie pomieścili by się w sali gimnastycznej.

Celem przeprowadzenia akcji było przedstawienie uczniom historii patrona szkoły poprzez zabawę. Każda klasa sama pisała tekst rapu o Januszu Korczaku a następnie prezentowała go przed innymi uczniami, dzięki temu poznali ciekawe fakty z życia patrona. To od klasy zależało czy zaprezentuje utwór solista czy grupa. Napisanie rapu było zadaniem Rady Uczniowskiej i było obowiązkowe dla wszystkich. Klasy, które z pewnego powodu nie podjęły się zadania w wyznaczonym terminie, miały obowiązek i tak je wykonać i zaprezentować, ale w późniejszym terminie.

Występy były oceniane przez nasze jury, w którego skład wchodziły: Pani Dyrektor Magdalena Mazur, Pani Wicedyrektor Halina Firlit oraz Pani Marianna Łukawska. Zostały przyznane miejsca i nagrody dla grup i solistów. Wyróżniono także jeden tekst, który poruszył nasze serca i skłonił do głębokich przemyśleń o losie i historii naszego patrona. Każdy inaczej zinterpretował i rozumiał informacje, które owego dnia usłyszał, ale chyba wszyscy zdali sobie sprawę z bezinteresownego poświęcenia tego człowieka.

Ostatecznie nie wszystkie klasy przedstawiły swoje rapowe wersje życiorysu Korczaka, ale mamy nadzieję i będziemy pilnować aby zrobiły to już niedługo. Śmiechu i dobrej zabawy było co nie miara, ale u większości osób (co można wnioskować po ich przemyśleniach po turnieju), utwory te wzbudziły głębokie refleksje o tragiźmie tamtych czasów i bohaterstwie naszego patrona.

 

ZOBACZ TAKŻE

Wybory Samorządowe w Chemiku

Głosy zostały podliczone… Wszystko jasne… Uczniowie wybrali… Proszę Państwa, mamy nowy Samorząd Uczniowski! Prócz Prezydium wybraliśmy Opiekuna, który rozpoczyna kolejną kadencję na tym stanowisku. Regulamin to podstawa… TRYB WYBORU ORGANÓW SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO §9. Samorząd Klasowy wybierany jest przez […]

Zdrowe czwartki w Jedenastce

W miesiącu październiku, w Jedenastce co tydzień odbywały się „zdrowe czwartki”. Klasy w kolejności ustalonej przez samorząd szkolny, przygotowywały zdrowe posiłki- kanapki, owoce, warzywa, by móc później podzielić się nimi z całą społecznością szkolną. W każdym tygodniu jedna […]

Nowy samorząd uczniowski wybrany

Dnia 16 października odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. W sali nad wyborami czuwała komisja w składzie : przewodnicząca komisji Pan Jerzy Marzec oraz członkowie Emilia Blecharz, Maksymilian Palarczyk, Łukasz Capiński, Wiktor Sowa, Malwina Wójcik. […]

Wybory do Samorządu Uczniowskiego w PIĘTNASTCE.

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO W XV LO W KRAKOWIE   Wybory do Samorządu Uczniowskiego to w naszej szkole bardzo ważne  wydarzenie. To czas dokonywania zmian i podejmowania trudnych decyzji, które wpłyną na naszą przyszłość. To okres  ciężkiej pracy, […]

„Nic o nas bez nas” – to hasło przeświecało nam podczas realizacji październikowej su...

Październik postanowiliśmy poświęcić na zapoznanie kolegów i koleżanek z prawami ucznia, oraz zasadami panującymi w naszej szkole. Nasze działania zostały podjęte w kilku wymiarach. Zorganizowaliśmy spotkanie członków samorządu z Dyrekcją Liceum, podczas którego omawialiśmy między innymi ważne sprawy […]

11 LISTOPADA I LEKCJA HISTORII POLSKIEJ KAWALERII

„Super akcja”  „11 LISTOPADA I LEKCJA HISTORII POLSKIEJ KAWALERII” Świętowanie rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz związane z nią obchody, trwale wpisały się w tradycję szkolnych uroczystości. Dnia 10 listopada zebraliśmy się wszyscy (nauczyciele i uczniowie) w auli […]

Młody Obywatel, wydarzenie promujące postawy obywatelskie i patriotyczne.

Organizacja obchodów Święta Niepodległości w naszej szkole. Zaplanowaliśmy 3 działania:        1.Uroczyste obchody Święta Niepodległości Przygotowaliśmy śpiewniki i zorganizowaliśmy Śpiewanie Pieśni Patriotycznych na Sali gimnastycznej, w której wzięła udział cała społeczność szkolna (uczniowie i nauczyciele). Samorząd przygotował teksty […]

SUPER AKCJA: Młody Obywatel, wydarzenie promujące postawy obywatelskie i patriotyczne...

SUPER AKCJA: Młody Obywatel, wydarzenie promujące postawy obywatelskie i patriotyczne. http://tssp.krakow.pl/liceum/10327/ Minęły dopiero dwa miesiące roku szkolnego, a w naszym liceum odbyło się już kilka ważnych wydarzeń promujących postawy patriotyczne i obywatelskie. Pierwszym z nich były tajne, demokratyczne […]

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

Sprawozdanie z przebiegu wyborów do Samorządu Uczniowskiego z dn. 15 IX 2017r. Spotkanie z kandydatami oraz oficjalne rozpoczęcie kampanii wyborczej rozpoczęło się 8 IX 2017r. Na liście wyborczej pojawiły się dwa nazwiska. Harmonogram głosowania został podany do wiadomości […]

„Nic o Nas bez Nas” – promocja praw i obowiązków ucznia

   „Nic o Nas bez Nas” – promocja praw i obowiązków ucznia Dnia 9.11.2017 tj. we czwartek w XIII Liceum Ogólnokształcącym im. Bohaterów Westerplatte w Krakowie odbył się konkurs zorganizowany przez Samorząd Uczniowski pt. „Znam prawa i obowiązki […]