NOWE!

Zdążyć przed Zimą !- Super akcja „Serce na dłoni”

SUPER AKCJA – Serce na dłoni, czyli akcja, wydarzenie o charakterze charytatywnym.

 

Zdążyć przed Zimą !!!!!

 

“ Najgorszą chorobą nie jest trąd czy gruźlica,
ale świadomość, że jest się nikomu niepotrzebnym, przez nikogo niekochanym,
przez wszystkich opuszczonym. ”

— Matka Teresa z Kalkuty

 

Przygotowania

W ramach listopadowej „super akcji”, postanowiliśmy zorganizować zbiórkę pieniędzy oraz najpotrzebniejszych artykułów dla zwierząt, przebywających w schronisku KTOZ przy ulicy Rybnej. Organizacje wydarzenia uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum rozpoczęli już na początku roku szkolnego. Plakaty zachęcające do zaangażowania się w akcje, zawisły w szkołach Michałowskiego, niemal na każdym korytarzu. Przewodniczący klas stale przypominali jak ważny jest udział każdego z nas i jak ogromny wpływ ma on na los zwierząt. Gdy wszystko było już przygotowane, zaczęliśmy zbierać datki do starannie ozdobionych puszek.

Przebieg

Uczniowie, rodzice i nauczyciele okazali się być niezwykle hojni. Zebrana ilość zdecydowanie przerosła nasze oczekiwania (w naszym gimnazjum uczy się TYLKO  77 uczniów- zaangażowanych prawie 100 % ). W zaledwie kilka dni po rozpoczęciu zbiórki, w koszach pojawiła się karma dla zwierząt, koce oraz zabawki. Również puszki zostały wypełnione po brzegi. Wspólnymi siłami, udało nam się uzbierać kilkaset złotych oraz kilkadziesiąt kilogramów karmy.

Finał

Pod koniec grudnia planujemy zawieść wszystkie świąteczne upominki zwierzętom, przebywającym w schronisku. Myślę, że każda osoba, która przyłączyła się do akcji, czuje ogromne zadowolenie, że mogła pomóc. Współpraca, dobre chęci oraz złote serce okazały się być kluczem do sukcesu! Cieszymy się, że jako szkoła możemy uczestniczyć w tak pięknych, szlachetnych zbiórkach!

Przeprowadzona akcja zmobilizowała Nas do podjęcia kolejnych kroków. Marzymy, aby rozpocząć stałą współpracę ze schroniskiem. Już trwają rozmowy i „burze mózgów” w jaki sposób pomóc zwierzętom przebywającym w przytulisku w Łętkowicach  i wesprzeć Fundację Człowiek dla Zwierząt.

Zapraszamy na Naszego FC: https://www.facebook.com/Gimnazjum-z-Oddzia%C5%82em-Dwuj%C4%99zycznym-im-P-Micha%C5%82owskiego-TSSP-w-Krakowie-818264204945810/?ref=page_internal

Przewodnicząca szkoły

 

 

ZOBACZ TAKŻE

Super Akcja Święto Niepodległości w ZSM nr 1

Super Akcja Samorządu Uczniowskiego ZSM nr1 – listopad 2017r. Super Akcja, wydarzenie promujące postawy obywatelskie i patriotyczne   Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół Mechanicznych nr 1 w Krakowie przygotował obchody 99 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. W tym celu […]

TURNIEJ – RAP

Super – Akcja: TURNIEJ-RAP Kategoria konkursowa:  Młody Obywatel, wydarzenie promujące postawy obywatelskie i patriotyczne. Termin: 30 listopada (piątek) 2017 r. Miejsce: sala gimnastyczna SP nr 12 Organizatorzy: Samorząd Uczniowski z pomocą nauczycieli Uczestnicy: uczniowie klas 4-6, 7 i […]

Nowy samorząd uczniowski wybrany

Dnia 16 października odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. W sali nad wyborami czuwała komisja w składzie : przewodnicząca komisji Pan Jerzy Marzec oraz członkowie Emilia Blecharz, Maksymilian Palarczyk, Łukasz Capiński, Wiktor Sowa, Malwina Wójcik. […]

„LEKTURY inaczej…”

Jak przystało na imprezy organizowane w listopadzie w naszej szkole, pewnie jak w wielu innych, odbyły się imprezy kształtujące postawy patriotyczne, wzbudzające naszą świadomość narodową… Nasza SUPERakcja miał dwie odsłony:

FitChef – Mistrz drugiego śniadania

Pewnie niewielu z Was słyszało o Europejskim Dniu Zdrowego Jedzenia i Gotowania, który obchodzony jest 8 listopada. Nasz Samorząd Uczniowski, w którym jestem zastępcą przewodniczącej, postanowił uczcić ten dzień w ramach SUPER-AKCJI „Sport to zdrowie, czyli wydarzenie o charakterze sportowym i/lub […]

Super Akcja – „Sprzedaż ciast” – kategoria: Nasze miejsce na Ziemi

Super Akcja -„Sprzedaż ciast” – kategoria: Nasze miejsce na Ziemi Zebranie to nieodłączny element współpracy rodziców ze szkołą. Często działania te wiążą się z różnymi emocjami zarówno pozytywnymi jak i negatywnymi. Aby poprawić rodzicom nastrój i umilić czekanie w […]

Młody Obywatel, wydarzenie promujące postawy obywatelskie i patriotyczne.

Organizacja obchodów Święta Niepodległości w naszej szkole. Zaplanowaliśmy 3 działania:        1.Uroczyste obchody Święta Niepodległości Przygotowaliśmy śpiewniki i zorganizowaliśmy Śpiewanie Pieśni Patriotycznych na Sali gimnastycznej, w której wzięła udział cała społeczność szkolna (uczniowie i nauczyciele). Samorząd przygotował teksty […]

I TY MOŻESZ ZOSTAĆ MISTRZEM!

W związku z reformą oświaty wielkimi krokami zbliża się do końca historia gimnazjalnego Samorządu Od Kusego z Nowej Huty. W jednej z ostatnich akcji postanowiliśmy pokazać naszym młodszym kolegom i koleżankom, że w szkole na osiedlu Handlowym jest […]

11 LISTOPADA I LEKCJA HISTORII POLSKIEJ KAWALERII

„Super akcja”  „11 LISTOPADA I LEKCJA HISTORII POLSKIEJ KAWALERII” Świętowanie rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz związane z nią obchody, trwale wpisały się w tradycję szkolnych uroczystości. Dnia 10 listopada zebraliśmy się wszyscy (nauczyciele i uczniowie) w auli […]

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO   Dnia 16.10 rozpoczęła się rywalizacja. „Walka” o tytuł i miano Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego XIII Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Westerplatte. Już w poniedziałek (16.10) swoją kampanię wyborczą rozpoczęło trzech kandydatów:   Mateusz Kołodziejczyk z […]