NOWE!

Zdążyć przed Zimą !- Super akcja „Serce na dłoni”

SUPER AKCJA – Serce na dłoni, czyli akcja, wydarzenie o charakterze charytatywnym.

 

Zdążyć przed Zimą !!!!!

 

“ Najgorszą chorobą nie jest trąd czy gruźlica,
ale świadomość, że jest się nikomu niepotrzebnym, przez nikogo niekochanym,
przez wszystkich opuszczonym. ”

— Matka Teresa z Kalkuty

 

Przygotowania

W ramach listopadowej „super akcji”, postanowiliśmy zorganizować zbiórkę pieniędzy oraz najpotrzebniejszych artykułów dla zwierząt, przebywających w schronisku KTOZ przy ulicy Rybnej. Organizacje wydarzenia uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum rozpoczęli już na początku roku szkolnego. Plakaty zachęcające do zaangażowania się w akcje, zawisły w szkołach Michałowskiego, niemal na każdym korytarzu. Przewodniczący klas stale przypominali jak ważny jest udział każdego z nas i jak ogromny wpływ ma on na los zwierząt. Gdy wszystko było już przygotowane, zaczęliśmy zbierać datki do starannie ozdobionych puszek.

Przebieg

Uczniowie, rodzice i nauczyciele okazali się być niezwykle hojni. Zebrana ilość zdecydowanie przerosła nasze oczekiwania (w naszym gimnazjum uczy się TYLKO  77 uczniów- zaangażowanych prawie 100 % ). W zaledwie kilka dni po rozpoczęciu zbiórki, w koszach pojawiła się karma dla zwierząt, koce oraz zabawki. Również puszki zostały wypełnione po brzegi. Wspólnymi siłami, udało nam się uzbierać kilkaset złotych oraz kilkadziesiąt kilogramów karmy.

Finał

Pod koniec grudnia planujemy zawieść wszystkie świąteczne upominki zwierzętom, przebywającym w schronisku. Myślę, że każda osoba, która przyłączyła się do akcji, czuje ogromne zadowolenie, że mogła pomóc. Współpraca, dobre chęci oraz złote serce okazały się być kluczem do sukcesu! Cieszymy się, że jako szkoła możemy uczestniczyć w tak pięknych, szlachetnych zbiórkach!

Przeprowadzona akcja zmobilizowała Nas do podjęcia kolejnych kroków. Marzymy, aby rozpocząć stałą współpracę ze schroniskiem. Już trwają rozmowy i „burze mózgów” w jaki sposób pomóc zwierzętom przebywającym w przytulisku w Łętkowicach  i wesprzeć Fundację Człowiek dla Zwierząt.

Zapraszamy na Naszego FC: https://www.facebook.com/Gimnazjum-z-Oddzia%C5%82em-Dwuj%C4%99zycznym-im-P-Micha%C5%82owskiego-TSSP-w-Krakowie-818264204945810/?ref=page_internal

Przewodnicząca szkoły

 

 

ZOBACZ TAKŻE

Grudzień dla pierwszaków

Jako że 5 grudnia jest Międzynarodowym Dniem Wolontariusza, zdecydowaliśmy z Samorządem Uczniowskim, że w tym miesiącu nasza SUPER-AKCJA wpisze się w kategorię: „SERCE NA DŁONI, CZYLI AKCJA, WYDARZENIE O CHARAKTERZE CHARYTATYWNYM”.   Grudzień w naszej szkole jest zdecydowanie miesiącem wzmożonych […]

SUPER AKCJA – „Szlachetna Paczka” – kategoria: Serce na dłoni...

SUPER AKCJA – „Szlachetna Paczka” – kategoria: Serce na dłoni SZLACHETNA PACZKA, to obecnie jeden z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce. Jej celem jest pomoc rodzinom w potrzebie. Akcja jest bardzo przemyślana, a nawet zasługuje na tytuł […]

Nasze miejsce na Ziemi – Dzień seniora oraz warsztaty z dziećmi

Pierwszy  miesiąc 2018 roku w naszej szkole nie mógł zakończyć się bez żadnych sprzyjających naszemu środowisku  działań.  31 stycznia był dla Samorządu Szkolnego wyjątkowo pracowity. W tym dniu skupiliśmy się na dwóch wyjątkowych akcjach.   Zebraliśmy dość sporą […]

Tolerancja w Elektryku

Pierwsze zebranie Rady Samorządu w Styczniu poświęciliśmy na omówienie zadań i akcji SLM. W czasie dyskusji doszliśmy do wniosku, że w zmieniającym się dzisiaj środowisku Nowej Huty, gdzie zamieszkuje coraz więcej obcokrajowców, oraz w zmieniającym się środowisku naszej […]

Misja: uśmiech

29.01.2018 roku doszło do wydarzenia, na którą czekała cała nasza szkoła. Od grudnia chcieliśmy zrealizować nasz plan… a było to tak…   Naszą misją- bo tak pozwoliliśmy nazwać naszą akcję- było zebranie uzdolnionej artystycznie  młodzieży z ZSCh. Kiedy […]

Spotkanie 17.03.18r.

Dzisiejsze spotkanie odbyło się w nieludzkich, porannych godzinach. Przy wspólnym śniadaniu, skonfrontowałyśmy ze sobą, przygotowane wcześniej, materiały edukacyjne i dopracowałyśmy grę tematyczną dla dzieci. Tego dnia, naszym celem działań stały się urocze nagrody i niespodzianki przeznaczone dla najaktywniejszych uczestników warsztatów. Na […]

Znam swoje prawa, ale pamiętam, że inni też je mają!

Znam swoje prawa, ale pamiętam, że inni też je mają! Nic o nas bez nas – promocja praw i obowiązków ucznia. Kolejny miesiąc i kolejna Super Akcja !!! W lutym postanowiliśmy przypomnieć wszystkim prawa i obowiązki ucznia oraz […]

Ruszyły zapisy do 4. edycji Tygodnia Konstytucyjnego

Od 4 do 11 listopada w całej Polsce odbywać się będą lekcje na temat Konstytucji. Poprowadzą je prawnicy i studenci prawa. To już 4. edycja Tygodnia Konstytucyjnego organizowanego przez Stowarzyszenie im. Prof. Zbigniewa Hołdy. Dotychczas zajęcia odbyły się […]

Konkurs „Znaj swoją szkołę i historie !”

KONKURS „Znaj swoją szkołę i historie !”          Dnia 24 stycznia 2018 roku na auli szkolnej w Gimnazjum nr 23 w Krakowie miał miejsce konkurs na temat historii i prawa szkolnego. Cała impreza została zainicjonowana i zorganizowana przez […]

Niewidzialna Ręka Artystycznego Dobra Super Akcja

Dawno, dawno temu gdzieś na osiedlowym podwórku podczas rówieśniczej zabawy (nie)spodziewanie narodziła się idea niezwykłej akcji dobroczynnej. Po latach jest ona ciągle przypominana budząc także dzisiaj ogromny szacunek i niedowierzanie zarazem. W rzeczywistości ciągłej sprzedaży komercyjnej i  pokazywania […]