NOWE!

Świąteczna „Dwudziestka Trójka” – czyli integracja środowiska szkolnego

„U nas panuje rodzinna atmosfera”; „Ta szkoła stanie się Twoim drugim domem” – takimi sloganami często reklamują się rożne szkoły, chcąc przyciągnąć uczniów. Problem w tym, ze w nasza małej, integracyjnej szkole naprawdę znamy się prawie wszyscy i czujemy jak w rodzinie. A kiedy rodzina musi spotkać razem? Oczywiście w Wigilię! Wpadliśmy więc na pomysł, aby w tym roku zorganizować wielką Wigilię, dla wszystkich uczniów i nauczycieli naszego liceum. Wigilię na 120 osób przy wspólnym stole!
Stół ten stanął 22 grudnia na korytarzu II pietra, które świątecznie przystroiliśmy. Do wspólnego kolędowania zaprosiliśmy Dyrekcję szkoły, nauczycieli, wszystkich uczniów. Przybyli licznie również „zabłąkani wędrowcy” czyli absolwenci. Najbardziej przejmującą częścią spotkania był wspólny opłatek, który w hurtowych ilościach, na naszą prośbę dostarczył niezawodny ks. Górka. Życzeniom nie było końca, a łzę wzruszenia uronił sam Pan Dyrektor. Jeśli chodzi o 12 dań to menu na „wieczerzę” teoretycznie przygotowywała każda klasa we własnym zakresie, jednakże kawałki pysznych ciast, paszteciki, filiżanki z barszczem krążyły po całym stole. Drugim ważnym punktem spotkania było kolędowanie. Przygotowaliśmy kilkadziesiąt śpiewników ze słowami kolęd, tak by wszyscy mogli się włączyć w śpiew. Był także ekran na którym pojawiały się słowa świątecznych piosenek z rożnych krajów.
Było tak pięknie i serdecznie, ze nie wyobrażamy sobie imprezy, która w silniejszy sposób mogłaby integrować środowisko szkolne, np. obserwując łamiących się opłatkiem panią prof. „Od matematyki” i „skłóconego” z geometrią Mateusza z IIA.


Wigilia samorządu nie była jedyną przez nas organizowaną imprezą, związaną z grudniowymi tradycjami. 6 grudnia nasza samorządowa ekipa zamieniła się w Drużynę Św. Mikołaja i rozdawała cukierki i prezenty tak licealistom, jak i dzieciom z zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej nr 128. Ponadto 20 grudnia odbyły się niesamowite Jasełka integracyjne przygotowane przez pierwsze klasy liceum, na które zostali zaproszeni rodzice, nauczyciele i sympatycy szkoły. Tak rodzinnie potrafi świętować tylko „Dwudziestka Trójka”!
Fotoreportaże z imprez można zobaczyć na profilu szkoły:

Taka impreza mogła się udać tylko u nas! Wigilia wszystkich Uczniów i Nauczycieli 23 Liceum Ogólnokształcącego w…

Opublikowany przez 23 Liceum Ogólnokształcące w Krakowie na 22 grudnia 2017

oraz

Wczorajsze tradycyjne spotkanie wigilijno- jasełkowe klas I wywołało na pewno wiele radości i wzruszeń! Uczniom dzię…

Opublikowany przez 23 Liceum Ogólnokształcące w Krakowie na 21 grudnia 2017

ZOBACZ TAKŻE

Ćwicz i baw się z 23! – sportowy Dzień Dziecka – superakcja

Chociaż naszym „flagowym” wydarzeniem o charakterze sportowym jest corocznie organizacja Biegu im. płk. pil. Skarzyńskiego to jednak nie możemy przedstawić go jako super akcji, gdyż jego termin zawsze przypada w czerwcu ( w tym roku 5 czerwca we […]

Razem z Mateuszem dla pani Ireny – superakcja

Nasze liceum jest niewielkie: 120 uczniów. Ale, wbrew pozorom, właśnie to stanowi o naszej sile. Wszyscy się właściwie znamy, szybko przekazujemy informacje, natychmiast działamy. Jesteśmy tez ważną częścią społeczności Ugorka, Czerwonego Prądnika  i okolic. Wiemy, co w okolicy […]

VI Doroczny Ciasteczkowy Dzień

Listopadowa superakcja ma byc naszym „Sercem na dłoni, czyli wydarzeniem o charakterze charytatywnym”. Jak co roku od 6 lat , w ostatnim tygodniu listopada, XXIII Liceum zmienia się w „samorządową cukiernię”. Organizujemy wielki kiermasz wypieków, z którego zysk […]

Samorząd „Skarżyńskiego”

Wybory do Samorządu Szkolnego są dla każdego ucznia 23 LO jedną z pierwszych „lekcji demokracji”. Ich przebieg określa osobna „Ordynacja wyborcza”, będąca częścią do „Regulaminu samorządu szkolnego XXIII LO”. Oto jej najważniejsze punkty: Na czele Samorządu stoi Przewodniczący […]

Samorządowe spotkanie z poezją – super-akcja

Na początku lutego nasz samorząd postanowił powiedzieć „Tak dla Kultury” i zorganizować w ramach super-akcji wydarzenie o charakterze artystycznym. Nasza akcja była odpowiedzią na sugestie naszych kolegów, którzy „kochają” sztukę i chcieli sprawdzić swój talent aktorsko-poetycki. 7 lutego […]

Jemy po polsku! – superakcja

Czy zawsze trzeba promować postawy patriotyczne przy pomocy wzniosłych słów i tworząc podniosłą atmosferę? Patriotyzm to szacunek nie tylko dla historii, ale również kultury, obyczajów, więc i …kuchni! Bardzo chcieliśmy, aby kwietniowa superakcja ( Młody Obywatel) naprawdę zainteresowała […]

Mamy nowy regulamin! – marcowa super-akcja

Nasza marcowa super-akcja znakomicie wpisuje się w hasło: „Nic o nas bez nas” i realizuje ideę promocji praw i obowiązków ucznia. Jest tez naturalnym wynikiem jednego z najważniejszych wydarzeń w samorządowym życiu „Dwudziestki trójki” czyli wyborów Przewodniczącego SU. […]