NOWE!

Szkoła bawi, czyli integracja środowiska szkolnego

„Mikołajkowa noc w Szesnastce”
W ramach grudniowej akcji podjęliśmy się integracji środowiska szkolnego. Naszym celem była integracja społeczności uczniowskiej, nauczycieli i Dyrekcji. Pomysł jaki przyszedł nam do głowy był związany z dniem „mikołajek”, które co roku jako samorząd organizujemy. W ubiegłym roku zorganizowaliśmy noc filmową w szkole, która okazała się bardzo udaną imprezą. W tym roku postawiliśmy na kontynuację. Postanowiliśmy jednak zmienić formułę. Wspólne oglądanie filmów było tylko niewielką częścią programu. Zorganizowaliśmy grę terenową, zabawy integracyjne, turniej szachowy.

Pierwszym krokiem, jaki musieliśmy podjąć było uzyskanie zgody Dyrekcji. Następnie zebraliśmy listy naszych kolegów, chętnych do uczestnictwa w nocy. Zebrała się spora grupa około 50 osób. Mając ustaloną liczbę uczestników, poprosiliśmy naszych nauczycieli o „opiekę nad nami”. Było to dość trudne zadanie, które wymagało ustalenia w jakich godzinach nasi nauczyciele mogą być z nami. Wielu zostało całą noc.

Przygotowaliśmy regulamin nocy filmowej oraz zgody do podpisania dla Rodziców. Problemem prawnym, z którym musieliśmy się zmierzyć było rozwikłanie pytania, jakie filmy można nam na takim wydarzeniu oglądać. Poprosiliśmy o pomoc nauczyciela wos-u. Przygotowaliśmy także wcześniej plan nocy. Rozdzieliliśmy zadania do wykonania i ustaliliśmy kto będzie za nie odpowiedzialny. Karolina i Magda odpowiadały za zorganizowanie gry terenowej po szkole i zabaw integracyjnych. Do tego zadania włączyło się jeszcze 5 osób z samorządu. Grzesiek zorganizował turniej szachowy. Zabezpieczył odpowiedną ilość plansz do gry, sędziego, uczestników. Olaf wybrał filmy do oglądania. Kacper i Piotrek wybrali muzykę do karaoke. Paulina była odpowiedzialna za zamówienie pizzy i jedzenie.

W piątek 8 grudnia zebraliśmy się w szkole o 20, aby rozpocząć „Mikołajkową noc”. Wszyscy byli punktualnie i 10 minut po zrobiliśmy wstęp. Organizatorzy przybyli oczywiście wcześniej na godz. 19.00. Przywitaliśmy się gorąco, został przedstawiony plan imprezy. Karolina i Magda podzieliły uczestników na grupy losowo. Po podziale każdy dostał rozporządzenie na kartkach gdzie i w jakiej kolejności ma się udać. Każda grupa musiała dotrzeć do wyznaczonego miejsca. Było 5 sal, a w każdej z nich inne zadanie. Dzięki tym zadaniom uczestnicy musieli współpracować, zintegrować się. Jednym z zadań było napisanie tekst do melodii piosenki „Last Christmas”. W ostatnim etapie po przejściu każdego zadania wszyscy udali się na małą salę i tam prezentowali śpiewając i tańcząc swoje teksty. Jury oceniło każdą z grup. Po ogłoszeniu wyników Karolina przeprowadziła gry integracyjne. O godz. 23.00 rozpoczął się długo oczekiwany turniej szachowy na jadalni, a na małej sali karaoke. Każdy brał aktywnie udział. O godz. 1.00 w nocy rozpoczęliśmy projekcję filmów. Gdy nastała prawie 6. 00 postanowiliśmy zacząć sprzątać. O godz. 7.00 opuściliśmy mury szkoły.
Akcję oceniamy jako bardzo udaną. Integracja w pełni się udała. Najważniejsze okazało się wspólne spotkanie. Mogliśmy pobyć ze sobą dłużej , podyskutować. Tomek przyniósł gitarę i mogliśmy wspólnie pośpiewać. Pełni wrażeń mamy nadzieję że za niedługo odbędzie się kolejna noc w szkole. To był wspaniały czas i idealny moment na integracje, gdyż udało się poznać każdemu wiele nowych osób. Impreza weszła już do tradycji naszej szkoły.
Bezpośrednio w organizację nocy zostało zaangażowanych 12 osób z samorządu. W imprezie uczestniczyło 53 uczniów i 6 nauczycieli. Nasza szkła jest mała, więc stanowi to znaczny odsetek.
Relację fotograficzną można obejrzeć na stronie internetowej:
http://www.liceum16.krakow.pl/1616-mikolajkowa-noc-w-szesnastce

Tagi: , , , ,

ZOBACZ TAKŻE

Super Akcja Święto Niepodległości w ZSM nr 1

Super Akcja Samorządu Uczniowskiego ZSM nr1 – listopad 2017r. Super Akcja, wydarzenie promujące postawy obywatelskie i patriotyczne   Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół Mechanicznych nr 1 w Krakowie przygotował obchody 99 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. W tym celu […]

„Serce na dłoni” Super Akcja w Zespole Szkół Mechanicznych nr 1

Super Akcja w Zespole Szkół Mechanicznych nr 1 – grudzień 2017 Akcja charytatywna – „Serce na dłoni”   Samorząd Uczniowski ZSM nr 1 rozpoczął przygotowania do akcji charytatywnej już w połowie listopada 2017 roku. Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego oraz […]

Start

Nasze następne spotkanie odbyło się 21 marca 2918r.i  polegało ono już na pracy z młodzieżą. Pomagamy 5 młodych ludzi miedzy 12 a 18 rokiem życia. Pomoc jest związana głównie z przedmiotami ścisłym jednak nie tylko. Żaden przedmiot nie […]

Samorząd wybrany

WYBORY W NASZYM LICEUM  18 października w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Poprzedzone zostały kampanią wyborczą, w trakcie której Kandydatki zachęcały uczniów do głosowania na nich. Po kampanii odbyły się wybory. Każdy uczeń otrzymał przygotowaną […]

Turniej Piłki Nożnej „Young Masters Cup”

10 lutego 2018 rok w dzień rozpoczęcia się ferii zimowych został rozegrany turniej piłki nożnej „Young Masters Cup”. Udział w turnieju wzięły cztery szkoły: Dominika Kraków (os. Jagielońskie) Sparta Kraków (sp. 92) Gimnazjum 48 (os. Kolorowe) Gimnazjum 36 […]

Konkurs „Znaj swoją szkołę i historie !”

KONKURS „Znaj swoją szkołę i historie !”          Dnia 24 stycznia 2018 roku na auli szkolnej w Gimnazjum nr 23 w Krakowie miał miejsce konkurs na temat historii i prawa szkolnego. Cała impreza została zainicjonowana i zorganizowana przez […]

Regulamin portalu

Informacje prawne Niniejsza nota prawna stanowi regulację prawną dotyczącą korzystania z usług internetowych Portalu Internetowego „Młody Kraków”, którego właścicielem jest Gmina Miejska Kraków. Nota zawiera takie informacje, jak: polityka prywatności, regulamin konta użytkownika oraz oświadczenie o wyrażeniu zgody […]

Zdążyć przed Zimą !- Super akcja „Serce na dłoni”

SUPER AKCJA – Serce na dłoni, czyli akcja, wydarzenie o charakterze charytatywnym.   Zdążyć przed Zimą !!!!!   “ Najgorszą chorobą nie jest trąd czy gruźlica, ale świadomość, że jest się nikomu niepotrzebnym, przez nikogo niekochanym, przez wszystkich opuszczonym. ” […]

Koncert Integracyjny

W naszej szkole od 5 lutego do 9 lutego odbywał się tydzień Niepełnosprawności.

Protokół z wyborów do Samorządu Uczniowskiego XVI LO w Krakowie

Wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego XVI LO w Krakowie  odbyły się dnia 28.09.2017 r.   Do wyborów zgłosiło się 5 kandydatów: Cezary Włodarczyk Kinga Janus Karolina Ogonowska Piotr Sieciński Paulina Surowiec W wyborach oddano 160 głosów, w tym […]