NOWE!

Szkoła bawi, czyli integracja środowiska szkolnego

„Mikołajkowa noc w Szesnastce”
W ramach grudniowej akcji podjęliśmy się integracji środowiska szkolnego. Naszym celem była integracja społeczności uczniowskiej, nauczycieli i Dyrekcji. Pomysł jaki przyszedł nam do głowy był związany z dniem „mikołajek”, które co roku jako samorząd organizujemy. W ubiegłym roku zorganizowaliśmy noc filmową w szkole, która okazała się bardzo udaną imprezą. W tym roku postawiliśmy na kontynuację. Postanowiliśmy jednak zmienić formułę. Wspólne oglądanie filmów było tylko niewielką częścią programu. Zorganizowaliśmy grę terenową, zabawy integracyjne, turniej szachowy.

Pierwszym krokiem, jaki musieliśmy podjąć było uzyskanie zgody Dyrekcji. Następnie zebraliśmy listy naszych kolegów, chętnych do uczestnictwa w nocy. Zebrała się spora grupa około 50 osób. Mając ustaloną liczbę uczestników, poprosiliśmy naszych nauczycieli o „opiekę nad nami”. Było to dość trudne zadanie, które wymagało ustalenia w jakich godzinach nasi nauczyciele mogą być z nami. Wielu zostało całą noc.

Przygotowaliśmy regulamin nocy filmowej oraz zgody do podpisania dla Rodziców. Problemem prawnym, z którym musieliśmy się zmierzyć było rozwikłanie pytania, jakie filmy można nam na takim wydarzeniu oglądać. Poprosiliśmy o pomoc nauczyciela wos-u. Przygotowaliśmy także wcześniej plan nocy. Rozdzieliliśmy zadania do wykonania i ustaliliśmy kto będzie za nie odpowiedzialny. Karolina i Magda odpowiadały za zorganizowanie gry terenowej po szkole i zabaw integracyjnych. Do tego zadania włączyło się jeszcze 5 osób z samorządu. Grzesiek zorganizował turniej szachowy. Zabezpieczył odpowiedną ilość plansz do gry, sędziego, uczestników. Olaf wybrał filmy do oglądania. Kacper i Piotrek wybrali muzykę do karaoke. Paulina była odpowiedzialna za zamówienie pizzy i jedzenie.

W piątek 8 grudnia zebraliśmy się w szkole o 20, aby rozpocząć „Mikołajkową noc”. Wszyscy byli punktualnie i 10 minut po zrobiliśmy wstęp. Organizatorzy przybyli oczywiście wcześniej na godz. 19.00. Przywitaliśmy się gorąco, został przedstawiony plan imprezy. Karolina i Magda podzieliły uczestników na grupy losowo. Po podziale każdy dostał rozporządzenie na kartkach gdzie i w jakiej kolejności ma się udać. Każda grupa musiała dotrzeć do wyznaczonego miejsca. Było 5 sal, a w każdej z nich inne zadanie. Dzięki tym zadaniom uczestnicy musieli współpracować, zintegrować się. Jednym z zadań było napisanie tekst do melodii piosenki „Last Christmas”. W ostatnim etapie po przejściu każdego zadania wszyscy udali się na małą salę i tam prezentowali śpiewając i tańcząc swoje teksty. Jury oceniło każdą z grup. Po ogłoszeniu wyników Karolina przeprowadziła gry integracyjne. O godz. 23.00 rozpoczął się długo oczekiwany turniej szachowy na jadalni, a na małej sali karaoke. Każdy brał aktywnie udział. O godz. 1.00 w nocy rozpoczęliśmy projekcję filmów. Gdy nastała prawie 6. 00 postanowiliśmy zacząć sprzątać. O godz. 7.00 opuściliśmy mury szkoły.
Akcję oceniamy jako bardzo udaną. Integracja w pełni się udała. Najważniejsze okazało się wspólne spotkanie. Mogliśmy pobyć ze sobą dłużej , podyskutować. Tomek przyniósł gitarę i mogliśmy wspólnie pośpiewać. Pełni wrażeń mamy nadzieję że za niedługo odbędzie się kolejna noc w szkole. To był wspaniały czas i idealny moment na integracje, gdyż udało się poznać każdemu wiele nowych osób. Impreza weszła już do tradycji naszej szkoły.
Bezpośrednio w organizację nocy zostało zaangażowanych 12 osób z samorządu. W imprezie uczestniczyło 53 uczniów i 6 nauczycieli. Nasza szkła jest mała, więc stanowi to znaczny odsetek.
Relację fotograficzną można obejrzeć na stronie internetowej:
http://www.liceum16.krakow.pl/1616-mikolajkowa-noc-w-szesnastce

Tagi: , , , ,

ZOBACZ TAKŻE

Protokół z wyborów do Samorządu Uczniowskiego XVI LO w Krakowie

Wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego XVI LO w Krakowie  odbyły się dnia 28.09.2017 r.   Do wyborów zgłosiło się 5 kandydatów: Cezary Włodarczyk Kinga Janus Karolina Ogonowska Piotr Sieciński Paulina Surowiec W wyborach oddano 160 głosów, w tym […]

Serce na dłoni, czyli akcja, wydarzenie o charakterze charytatywnym- Super akcja

Serce na dłoni, czyli akcja, wydarzenie o charakterze charytatywnym.   „Obym nigdy nie był tak zajęty swoimi sprawami, by nie zareagować na potrzeby innych ze współczuciem i życzliwością.”– Thomas Jefferson Grudzień był dla nas miesiącem pełnym aktywności charytatywnych. […]

Samorząd „Skarżyńskiego”

Wybory do Samorządu Szkolnego są dla każdego ucznia 23 LO jedną z pierwszych „lekcji demokracji”. Ich przebieg określa osobna „Ordynacja wyborcza”, będąca częścią do „Regulaminu samorządu szkolnego XXIII LO”. Oto jej najważniejsze punkty: Na czele Samorządu stoi Przewodniczący […]

Listopadowa SUPER-AKCJA!

10 listopada 2017r. odbyła się w naszej szkole super-akcja z kategorii „Młody obywatel”, pt. „Narodowe śpiewanie”. Każda klasa i pracownicy szkoły zostali zaproszeni na salę konferencyjną, gdzie uczniowie odpowiedzialni za organizację tegoż wydarzenia wyświetlili prezentację o tematyce patriotycznej, […]

Obchody Święta Niepodległości w Chemiku

11 dzień listopada to data najważniejszego w Polsce święta o charakterze państwowym. To właśnie 11.11.1918 roku Polska odzyskała niepodległość.Po 123 latach staliśmy się znów wolnym państwem. Uważamy, że im więcej mówi się o tym wydarzeniu, tym większa jest […]

AKCJE CHARYTATYWNE

SUPER-AKCJA: AKCJE CHARYTATYWNE 2017/2018r. Kategoria konkursowa: Serce na dłoni, czyli akcja, wydarzenie o charakterze charytatywnym. W naszej szkole co roku organizowana jest duża ilość przeróżnych akcji o charakterze charytatywnym, poczynając od zwykłych zbiórek pieniędzy, jedzenia…, a kończąc na […]

Młody Obywatel – Wyspiański w VIII LO

Młody Obywatel – Wyspiański w VIII LO Zapewne gdyby spytać, czym jest patriotyzm, większość z nas odpowiedziałaby, że jest to postawa oparta na miłości i szacunku do własnego kraju i jego tradycji. Oczywiście nie byłoby w takiej definicji […]

ZSCH pomaga

 Grudzień to czas świąteczny w Polsce. Od początku miesiąca obdarowujemy się różnymi prezentami. Jest to czas radosny i rodzinny. Dla ponad 1,5 miliona dzieci z Syrii to niestety krytyczny okres niepewności. Nie wiedzą, czy uda im się przetrwać […]

NIECH SIĘ ŚWIĘCI!!!

Z początkiem września zaczęła się nowa karta w historii szkoły na os. Kolorowym 29. Zostaliśmy Szkołą Podstawową z pięcioma oddziałami byłego już Gimnazjum nr 48 – łącznie 112 uczniów. Dlatego postanowiliśmy na początek roku uczcić wszystkie możliwe okazje […]

Ruszyły zapisy do 4. edycji Tygodnia Konstytucyjnego

Od 4 do 11 listopada w całej Polsce odbywać się będą lekcje na temat Konstytucji. Poprowadzą je prawnicy i studenci prawa. To już 4. edycja Tygodnia Konstytucyjnego organizowanego przez Stowarzyszenie im. Prof. Zbigniewa Hołdy. Dotychczas zajęcia odbyły się […]