NOWE!

Szkoła bawi, czyli integracja środowiska szkolnego

„Mikołajkowa noc w Szesnastce”
W ramach grudniowej akcji podjęliśmy się integracji środowiska szkolnego. Naszym celem była integracja społeczności uczniowskiej, nauczycieli i Dyrekcji. Pomysł jaki przyszedł nam do głowy był związany z dniem „mikołajek”, które co roku jako samorząd organizujemy. W ubiegłym roku zorganizowaliśmy noc filmową w szkole, która okazała się bardzo udaną imprezą. W tym roku postawiliśmy na kontynuację. Postanowiliśmy jednak zmienić formułę. Wspólne oglądanie filmów było tylko niewielką częścią programu. Zorganizowaliśmy grę terenową, zabawy integracyjne, turniej szachowy.

Pierwszym krokiem, jaki musieliśmy podjąć było uzyskanie zgody Dyrekcji. Następnie zebraliśmy listy naszych kolegów, chętnych do uczestnictwa w nocy. Zebrała się spora grupa około 50 osób. Mając ustaloną liczbę uczestników, poprosiliśmy naszych nauczycieli o „opiekę nad nami”. Było to dość trudne zadanie, które wymagało ustalenia w jakich godzinach nasi nauczyciele mogą być z nami. Wielu zostało całą noc.

Przygotowaliśmy regulamin nocy filmowej oraz zgody do podpisania dla Rodziców. Problemem prawnym, z którym musieliśmy się zmierzyć było rozwikłanie pytania, jakie filmy można nam na takim wydarzeniu oglądać. Poprosiliśmy o pomoc nauczyciela wos-u. Przygotowaliśmy także wcześniej plan nocy. Rozdzieliliśmy zadania do wykonania i ustaliliśmy kto będzie za nie odpowiedzialny. Karolina i Magda odpowiadały za zorganizowanie gry terenowej po szkole i zabaw integracyjnych. Do tego zadania włączyło się jeszcze 5 osób z samorządu. Grzesiek zorganizował turniej szachowy. Zabezpieczył odpowiedną ilość plansz do gry, sędziego, uczestników. Olaf wybrał filmy do oglądania. Kacper i Piotrek wybrali muzykę do karaoke. Paulina była odpowiedzialna za zamówienie pizzy i jedzenie.

W piątek 8 grudnia zebraliśmy się w szkole o 20, aby rozpocząć „Mikołajkową noc”. Wszyscy byli punktualnie i 10 minut po zrobiliśmy wstęp. Organizatorzy przybyli oczywiście wcześniej na godz. 19.00. Przywitaliśmy się gorąco, został przedstawiony plan imprezy. Karolina i Magda podzieliły uczestników na grupy losowo. Po podziale każdy dostał rozporządzenie na kartkach gdzie i w jakiej kolejności ma się udać. Każda grupa musiała dotrzeć do wyznaczonego miejsca. Było 5 sal, a w każdej z nich inne zadanie. Dzięki tym zadaniom uczestnicy musieli współpracować, zintegrować się. Jednym z zadań było napisanie tekst do melodii piosenki „Last Christmas”. W ostatnim etapie po przejściu każdego zadania wszyscy udali się na małą salę i tam prezentowali śpiewając i tańcząc swoje teksty. Jury oceniło każdą z grup. Po ogłoszeniu wyników Karolina przeprowadziła gry integracyjne. O godz. 23.00 rozpoczął się długo oczekiwany turniej szachowy na jadalni, a na małej sali karaoke. Każdy brał aktywnie udział. O godz. 1.00 w nocy rozpoczęliśmy projekcję filmów. Gdy nastała prawie 6. 00 postanowiliśmy zacząć sprzątać. O godz. 7.00 opuściliśmy mury szkoły.
Akcję oceniamy jako bardzo udaną. Integracja w pełni się udała. Najważniejsze okazało się wspólne spotkanie. Mogliśmy pobyć ze sobą dłużej , podyskutować. Tomek przyniósł gitarę i mogliśmy wspólnie pośpiewać. Pełni wrażeń mamy nadzieję że za niedługo odbędzie się kolejna noc w szkole. To był wspaniały czas i idealny moment na integracje, gdyż udało się poznać każdemu wiele nowych osób. Impreza weszła już do tradycji naszej szkoły.
Bezpośrednio w organizację nocy zostało zaangażowanych 12 osób z samorządu. W imprezie uczestniczyło 53 uczniów i 6 nauczycieli. Nasza szkła jest mała, więc stanowi to znaczny odsetek.
Relację fotograficzną można obejrzeć na stronie internetowej:
http://www.liceum16.krakow.pl/1616-mikolajkowa-noc-w-szesnastce

Tagi: , , , ,

ZOBACZ TAKŻE

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO   Dnia 16.10 rozpoczęła się rywalizacja. „Walka” o tytuł i miano Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego XIII Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Westerplatte. Już w poniedziałek (16.10) swoją kampanię wyborczą rozpoczęło trzech kandydatów:   Mateusz Kołodziejczyk z […]

Sport to zdrowie.Super Akcja w ZSM nr1

Super Akcja w Zespole Szkół Mechanicznych nr 1 – luty 2018 rok „Sport to zdrowie, czyli wydarzenie o charakterze sportowym i promującym zdrowy tryb życia” Na początku lutego 2018 roku Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół Mechanicznych nr 1 rozpoczął […]

Super Akcja Święto Niepodległości w ZSM nr 1

Super Akcja Samorządu Uczniowskiego ZSM nr1 – listopad 2017r. Super Akcja, wydarzenie promujące postawy obywatelskie i patriotyczne   Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół Mechanicznych nr 1 w Krakowie przygotował obchody 99 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. W tym celu […]

Samorząd „Skarżyńskiego”

Wybory do Samorządu Szkolnego są dla każdego ucznia 23 LO jedną z pierwszych „lekcji demokracji”. Ich przebieg określa osobna „Ordynacja wyborcza”, będąca częścią do „Regulaminu samorządu szkolnego XXIII LO”. Oto jej najważniejsze punkty: Na czele Samorządu stoi Przewodniczący […]

Nasze prawa, ważna sprawa

Styczeń jest miesiącem podsumowań i nowości. Wtedy właśnie zaczyna się nowy rok, dla niektórych nowy początek. Nasz samorząd również chciał spróbować czegoś nowego i znów zaskoczyć całą szkołę. Celem była również integracja samorządów klasowych, a przede wszystkim organizacja SUPER-Akcji […]

Znam swoje prawa, ale pamiętam, że inni też je mają!

Znam swoje prawa, ale pamiętam, że inni też je mają! Nic o nas bez nas – promocja praw i obowiązków ucznia. Kolejny miesiąc i kolejna Super Akcja !!! W lutym postanowiliśmy przypomnieć wszystkim prawa i obowiązki ucznia oraz […]

Ważne Spotkania Biznesowe

Po wszystkich ustaleniach postanowiliśmy się umówić z Posłem Ireneuszem Rasiem, z MDK, Zarządem Fundacji Nowe Centrum i SP 103. Najpierw umówiliśmy się ze posłem Rasiem 8 stycznia 2018 roku. Poprosiliśmy go oto czy nie chciał by być patronem […]

Pierwsze spotkanie projektowe

18.01.2018r. spotkałyśmy się w celu zdiagnozowania problemu, występującego w najbliższym otoczeniu. Zauważyłyśmy brak zainteresowania muzyką klasyczną oraz brak wiedzy o kompozytorach.

Debata, a może matematycznie zakręceni… ? Tak dla Kultury, czyli wydarzenie o charakt...

Debata, a  może matematycznie zakręceni… ? Tak dla Kultury, czyli wydarzenie o charakterze artystycznym. Niedawno przebyliśmy coroczny dzień matematyki w naszej szkole, na którym nie tylko każdy z nas musiał wysilić się nad zrobieniem zadania matematycznego, ale także […]

Tak dla Kultury, czyli wydarzenie o charakterze artystycznym

W  marcu postanowiliśmy zorganizować wydarzenie o charakterze artystycznym. Nasze plany skoncentrowały się wokół postaci naszego patrona Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Podczas pierwszego zebrania samorządu zapadła decyzja o organizacji święta naszego patrona. Ustaliliśmy termin na 22 marca i rozdzieliliśmy zadania. […]