NOWE!

„Młodzież Kombatantom” – grudniowa „superakcja” Zespołu Szkół Elektrycznych nr 2

Nazwa- „Młodzież Kombatantom”
Szkoła- Zespół Szkół Elektrycznych nr 2
Miesiąc- grudzień 2017
Kategoria wydarzenia- „Serce na dłoni”
Przygotowanie grudniowej superakcji wymagało od nas wiele czasu i przygotowań.
Na zebraniu samorządu w listopadzie zastanawiając się dla kogo zorganizować pomoc charytatywną. Jeden z uczniów zasugerował – zawrócił naszą uwagę, że w dzielnicy Nowa Huta mieszka wielu Kombatantów, starszych ludzi w trudnej sytuacji materialnej.
Jednogłośnie stwierdziliśmy, że zorganizujemy dla nich pomoc.
Stworzyliśmy plan działania:

  1. Kontakt z klubem kombatanta
  2. Zorganizowanie całej społeczności szkolnej i ustalenie formy pomocy
  3. Zbiórka żywności w obrębie każdej klasy
  4. Pozyskanie sponsorów
  5. Przygotowanie paczek dla każdego kombatanta zaproszonego na spotkanie (25 paczek)
  6. Przygotowanie młodzieży na spotkanie z kombatantami w klubie
  7. Przeprowadzenie i udział w spotkaniu

Przydzieliliśmy zadania chętnym wolontariuszom i ustaliliśmy termin realizacji działań.
Ustaliliśmy z prezesem klubu termin spotkania na 20.XII.2017.
Przewodniczący klas dbali, o to aby każda grupa przyniosła określone środki żywności za finanse pozyskane od sponsorów, rada samorządu zakupiła ciasto, herbatę na spotkanie młodych ludzi z osobami starszymi, tak aby mogli porozmawiać.
Była to idealna okazja by porozmawiać o tym jak może wyglądać patriotyzm, o dawnych zwyczajach i tradycjach.
Kombatanci byli wzruszeni inicjatywą młodzieży podkreślając jak ważne dla nich jest dzielenie się doświadczeniami i relacją z młodymi ludźmi.
W spotkaniu wzięli udział reprezentacji różnych klas szkoły wraz z Radą samorządu uczniowskiego.
Naszym celem była nie tylko pomoc charytatywna ale również kształtowanie umiejętności współpracy w działaniu, otwartości i życzliwości w niesieniu pomocy.
Podziękowania ze strony Kombatantów wykazały jak bardzo liczy się okazywanie życzliwości.
W realizowaniu superakcji udział wzięli wszyscy uczniowie szkoły, czyli 258 osób, pod kierownictwem Rady samorządu.
Planowanie i realizacja trwała od połowy Listopada do 20.XII.2017r.
To wiele godzin pracy, ale i wspólnego działania.

ZOBACZ TAKŻE

SUPER AKCJA – „Szlachetna Paczka” – kategoria: Serce na dłoni...

SUPER AKCJA – „Szlachetna Paczka” – kategoria: Serce na dłoni SZLACHETNA PACZKA, to obecnie jeden z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce. Jej celem jest pomoc rodzinom w potrzebie. Akcja jest bardzo przemyślana, a nawet zasługuje na tytuł […]

Turniej Piłki Nożnej „Young Masters Cup”

10 lutego 2018 rok w dzień rozpoczęcia się ferii zimowych został rozegrany turniej piłki nożnej „Young Masters Cup”. Udział w turnieju wzięły cztery szkoły: Dominika Kraków (os. Jagielońskie) Sparta Kraków (sp. 92) Gimnazjum 48 (os. Kolorowe) Gimnazjum 36 […]

Znam swoje prawa, ale pamiętam, że inni też je mają!

Znam swoje prawa, ale pamiętam, że inni też je mają! Nic o nas bez nas – promocja praw i obowiązków ucznia. Kolejny miesiąc i kolejna Super Akcja !!! W lutym postanowiliśmy przypomnieć wszystkim prawa i obowiązki ucznia oraz […]

Nasze miejsce na Ziemi – Dzień seniora oraz warsztaty z dziećmi

Pierwszy  miesiąc 2018 roku w naszej szkole nie mógł zakończyć się bez żadnych sprzyjających naszemu środowisku  działań.  31 stycznia był dla Samorządu Szkolnego wyjątkowo pracowity. W tym dniu skupiliśmy się na dwóch wyjątkowych akcjach.   Zebraliśmy dość sporą […]

Drugie spotkanie projektowe 12.01.18r.

  Już kolejny raz się widzimy. Plan naszego projektu zderzył się z rzeczywistością. Musiałyśmy skonfrontować warunki lokalowe z zamierzeniami. Wtedy dojrzale zmieniłyśmy nasze zamierzenia. Połączyłyśmy nasze pasje – podróże – z koncepcją działań. Teraz już wiedziałyśmy do czego […]

Mamy nowy regulamin! – marcowa super-akcja

Nasza marcowa super-akcja znakomicie wpisuje się w hasło: „Nic o nas bez nas” i realizuje ideę promocji praw i obowiązków ucznia. Jest tez naturalnym wynikiem jednego z najważniejszych wydarzeń w samorządowym życiu „Dwudziestki trójki” czyli wyborów Przewodniczącego SU. […]

Superakcja- „Szkoła się bawi” – POCZTA WALENTYNKOWA

SUPERAKCJA „Szkoła się bawi” – „Poczta Walentynkowa” Dnia 9 lutego samorząd XV liceum zorganizował poczte walentynkową. Udział w akcji brała cała szkoła, jednak największą popularnością cieszyła się ona wśród klas trzecich. Uczniowie naszego liceum włączyli się w tą […]

Samorządowe spotkanie z poezją – super-akcja

Na początku lutego nasz samorząd postanowił powiedzieć „Tak dla Kultury” i zorganizować w ramach super-akcji wydarzenie o charakterze artystycznym. Nasza akcja była odpowiedzią na sugestie naszych kolegów, którzy „kochają” sztukę i chcieli sprawdzić swój talent aktorsko-poetycki. 7 lutego […]

„Serce na dłoni” Super Akcja w Zespole Szkół Mechanicznych nr 1

Super Akcja w Zespole Szkół Mechanicznych nr 1 – grudzień 2017 Akcja charytatywna – „Serce na dłoni”   Samorząd Uczniowski ZSM nr 1 rozpoczął przygotowania do akcji charytatywnej już w połowie listopada 2017 roku. Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego oraz […]

TURNIEJ – RAP

Super – Akcja: TURNIEJ-RAP Kategoria konkursowa:  Młody Obywatel, wydarzenie promujące postawy obywatelskie i patriotyczne. Termin: 30 listopada (piątek) 2017 r. Miejsce: sala gimnastyczna SP nr 12 Organizatorzy: Samorząd Uczniowski z pomocą nauczycieli Uczestnicy: uczniowie klas 4-6, 7 i […]