NOWE!

Serce na dłoni, czyli akcja, wydarzenie o charakterze charytatywnym- Super akcja

Serce na dłoni, czyli akcja, wydarzenie o charakterze charytatywnym.

 

„Obym nigdy nie był tak zajęty swoimi sprawami, by nie zareagować na potrzeby innych ze współczuciem i życzliwością.”– Thomas Jefferson

Grudzień był dla nas miesiącem pełnym aktywności charytatywnych. Jako uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Michałowskiego zaangażowaliśmy się między innymi w zbiórkę na korzyść podopiecznych szpitala w Prokocimiu w Krakowie. Przez cały miesiąc nasz samorząd uczniowski zachęcał do wzięcia udziału w tej akcji poprzez: wykonanie plakatów ogłaszających wydarzenie i promowania go pomiędzy uczniami, umieszczania informacji na portalach społecznościach oraz poszukiwaniu sponsorów wśród Naszych Rodziców i  nie tylko. Zmotywowani do pracy z wielką przyjemnością przynosiliśmy wszystko co mogło się przydać małym pacjentom. Prezentów było mnóstwo! Postanowiliśmy je pięknie zapakować, aby sprawiły jeszcze większą radość – przecież każdy z Nas wie, że odpakowanie każdej, nawet małej paczki, to odkrywanie kolejnej niespodzianki, a przecież na tych pozytywnych emocjach u dzieciaków nam zależało. Zostaliśmy więc po zajęciach lekcyjnych, kilka osób poszło kupić kolorowe papiery, a cała reszta sortowała i układała, po czym zabraliśmy się za konkretną robotę. Może w pakowaniu prezentów nie ma nic niezwykłego, ale nam czynność ta wydaje się szczególna – świadomość, że dla drugiego dziecka taka paczuszka może być jedną z najlepszych rzeczy jaka ją w tym roku spotkała to jest coś super cennego. I tak się właśnie czuliśmy – czuliśmy, że dajemy coś z siebie drugiemu, a na dodatek robimy to wspólnie i jest nas aż tylu!

Gdy góra kolorowych paczek była już gotowa – wszyscy chcieli, co? Oczywiście wręczać prezenty! Tak więc poprzez losowanie, wyłoniliśmy kilku uczniów ( przedstawicieli SP i Gimnazjum i oczywiście LO), którzy wspólnie odwiedzili małych pacjentów neurochirurgii oraz oddziału oparzeniowego. Ale nie byłoby świątecznego orszaku, gdyby nie odpowiednie stroje, które zostały „wyszukane” w second handach. Mikołaj w osobie Huberta wraz z orszakiem aniołków, reniferów, diabełka, elfów i … kilku innych Mikołajów odwiedzali salę po sali i wręczali upominki, a raczej wielkie paczki prezentów, w których dzieci znajdowały pluszowe misie, zabawki, gry, puzzle, książki, kredki, pisaki, farbki, bloki rysunkowe, notesy, zeszyty, kolorowanki, mnóstwo słodyczy i inne niespodzianki. Możliwość wręczenia tych paczek osobiście, wizyta na oddziałach, kontakt i rozmowy z dzieciakami to niezwykłe przeżycie – uczy pokory, szacunku, wrażliwości i daje pewność, że warto pomagać.

Byliśmy wzruszeni i bardzo się cieszymy, że mogliśmy sprawić trochę radości tym dzieciom oraz ich rodzicom i opiekunom. Ten dzień, na długo pozostanie w naszej pamięci.

Drugą akcją, niemniej absorbującą w naszej szkole, okazała się być zbiórka na „Szlachetną Paczka”. Mimo niewielkiej liczebności osób naszej szkoły (27 uczniów ), daliśmy radę! Wraz z nauczycielami zapewniliśmy jednej z rodzin potrzebujących wszystkie konieczne do życia artykuły. Przedstawiciele samorządu wraz z pedagogami wybrali rodzinę, składająca się z piątki dzieciaków i ich mamy, pochodzenia irańskiego.

Prezentów okazało się być tak dużo, że mieliśmy problem z pomieszczeniem ich w sali i musieliśmy je przetrzymywać u naszych kolegów i koleżanek z gimnazjum! Byli z nas dumni, że takie „małe” liceum, a tak dobrze sobie poradziliśmy.  W sumie sami byliśmy zdziwieni 🙂  Do tej pory jesteśmy pod ogromnym wrażeniem szczodrości całej naszej szkolnej społeczności. To był niesamowity czas, wykonaliśmy rewelacyjną pracę na rzecz innych i sprawiło nam to ogromną radość. W świątecznym „szale” znaleźliśmy jeszcze czas na karaoke, film oraz spotkanie przy wigilijnym stole. To jest dowód na to, że można połączyć przyjemne z pożytecznym, trzeba tylko chcieć. Chciało się również Naszym Rodzicom !!!Zorganizowali transport, konieczny do przewiezienia paczek ze szkoły do magazynu, za co im bardzo dziękujemy! Całą naszą pracę nadzorowała Pani Karolina, dzięki której obydwie akcje przebiegły suuuuuper sprawnie.

Był to dla nas wyjątkowo pracowity miesiąc, ale było warto gdyż sprawiliśmy przyjemność wielu osobom, a także sobie. Cieszymy się, że wszystko się udało i jest to dla nas motywacja do dalszego pomagania innym! I zapewniamy, że nie jest to  Nasza ostatnia akcja charytatywna!!! W tej chwili liczymy monety na „ Górę Grosza”, a już 14 stycznia ruszamy z puszkami WOŚP.

Podsumowując: Uczniowie Michałowskiego maja wielkie serca przepełnione miłością i chęcią niesienia pomocy !!

Angelika Mazur – Andzia 😀

Zapraszamy na naszego FC – kilka zdjęć z naszej akcji 🙂

https://www.facebook.com/liceumtssp/?fref=ts/?fref=ts

ZOBACZ TAKŻE

Wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego

W dniu 6 października 2017r. odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego SP 105 oraz klas Gimnazjum 49. Nasz Zarząd SU stanowi 6 osób, które reprezentują klasy Gimnazjum oraz klasy Szkoły Podstawowej.   Przebieg i wyniki wyborów: W klasach […]

Super Akcja – „Sprzedaż ciast” – kategoria: Nasze miejsce na Ziemi

Super Akcja -„Sprzedaż ciast” – kategoria: Nasze miejsce na Ziemi Zebranie to nieodłączny element współpracy rodziców ze szkołą. Często działania te wiążą się z różnymi emocjami zarówno pozytywnymi jak i negatywnymi. Aby poprawić rodzicom nastrój i umilić czekanie w […]

Impreza z okazji Halloween

Samorząd Szkolny zorganizował imprezę z okazji święta Halloween, która odbyła się 27 października 2017 roku. Zabawa trwała od 17:00 do 20:00 i odbyła się w świetlicy szkolnej. W przygotowaniach wzięło udział dziesięciu uczniów i siedmiu nauczycieli. Członkowie samorządu […]

„Młodzież Kombatantom” – grudniowa „superakcja” Zespołu...

Nazwa- „Młodzież Kombatantom” Szkoła- Zespół Szkół Elektrycznych nr 2 Miesiąc- grudzień 2017 Kategoria wydarzenia- „Serce na dłoni” Przygotowanie grudniowej superakcji wymagało od nas wiele czasu i przygotowań. Na zebraniu samorządu w listopadzie zastanawiając się dla kogo zorganizować pomoc […]

Super Akcja Święto Niepodległości w ZSM nr 1

Super Akcja Samorządu Uczniowskiego ZSM nr1 – listopad 2017r. Super Akcja, wydarzenie promujące postawy obywatelskie i patriotyczne   Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół Mechanicznych nr 1 w Krakowie przygotował obchody 99 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. W tym celu […]

Młody Obywatel, wydarzenie promujące postawy obywatelskie i patriotyczne.

Organizacja obchodów Święta Niepodległości w naszej szkole. Zaplanowaliśmy 3 działania:        1.Uroczyste obchody Święta Niepodległości Przygotowaliśmy śpiewniki i zorganizowaliśmy Śpiewanie Pieśni Patriotycznych na Sali gimnastycznej, w której wzięła udział cała społeczność szkolna (uczniowie i nauczyciele). Samorząd przygotował teksty […]

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

Sprawozdanie z przebiegu wyborów do Samorządu Uczniowskiego z dn. 15 IX 2017r. Spotkanie z kandydatami oraz oficjalne rozpoczęcie kampanii wyborczej rozpoczęło się 8 IX 2017r. Na liście wyborczej pojawiły się dwa nazwiska. Harmonogram głosowania został podany do wiadomości […]

„Serce na dłoni” Super Akcja w Zespole Szkół Mechanicznych nr 1

Super Akcja w Zespole Szkół Mechanicznych nr 1 – grudzień 2017 Akcja charytatywna – „Serce na dłoni”   Samorząd Uczniowski ZSM nr 1 rozpoczął przygotowania do akcji charytatywnej już w połowie listopada 2017 roku. Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego oraz […]

I TY MOŻESZ ZOSTAĆ MISTRZEM!

W związku z reformą oświaty wielkimi krokami zbliża się do końca historia gimnazjalnego Samorządu Od Kusego z Nowej Huty. W jednej z ostatnich akcji postanowiliśmy pokazać naszym młodszym kolegom i koleżankom, że w szkole na osiedlu Handlowym jest […]

Zdrowe czwartki w Jedenastce

W miesiącu październiku, w Jedenastce co tydzień odbywały się „zdrowe czwartki”. Klasy w kolejności ustalonej przez samorząd szkolny, przygotowywały zdrowe posiłki- kanapki, owoce, warzywa, by móc później podzielić się nimi z całą społecznością szkolną. W każdym tygodniu jedna […]