NOWE!

Serce na dłoni, czyli akcja, wydarzenie o charakterze charytatywnym- Super akcja

Serce na dłoni, czyli akcja, wydarzenie o charakterze charytatywnym.

 

„Obym nigdy nie był tak zajęty swoimi sprawami, by nie zareagować na potrzeby innych ze współczuciem i życzliwością.”– Thomas Jefferson

Grudzień był dla nas miesiącem pełnym aktywności charytatywnych. Jako uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Michałowskiego zaangażowaliśmy się między innymi w zbiórkę na korzyść podopiecznych szpitala w Prokocimiu w Krakowie. Przez cały miesiąc nasz samorząd uczniowski zachęcał do wzięcia udziału w tej akcji poprzez: wykonanie plakatów ogłaszających wydarzenie i promowania go pomiędzy uczniami, umieszczania informacji na portalach społecznościach oraz poszukiwaniu sponsorów wśród Naszych Rodziców i  nie tylko. Zmotywowani do pracy z wielką przyjemnością przynosiliśmy wszystko co mogło się przydać małym pacjentom. Prezentów było mnóstwo! Postanowiliśmy je pięknie zapakować, aby sprawiły jeszcze większą radość – przecież każdy z Nas wie, że odpakowanie każdej, nawet małej paczki, to odkrywanie kolejnej niespodzianki, a przecież na tych pozytywnych emocjach u dzieciaków nam zależało. Zostaliśmy więc po zajęciach lekcyjnych, kilka osób poszło kupić kolorowe papiery, a cała reszta sortowała i układała, po czym zabraliśmy się za konkretną robotę. Może w pakowaniu prezentów nie ma nic niezwykłego, ale nam czynność ta wydaje się szczególna – świadomość, że dla drugiego dziecka taka paczuszka może być jedną z najlepszych rzeczy jaka ją w tym roku spotkała to jest coś super cennego. I tak się właśnie czuliśmy – czuliśmy, że dajemy coś z siebie drugiemu, a na dodatek robimy to wspólnie i jest nas aż tylu!

Gdy góra kolorowych paczek była już gotowa – wszyscy chcieli, co? Oczywiście wręczać prezenty! Tak więc poprzez losowanie, wyłoniliśmy kilku uczniów ( przedstawicieli SP i Gimnazjum i oczywiście LO), którzy wspólnie odwiedzili małych pacjentów neurochirurgii oraz oddziału oparzeniowego. Ale nie byłoby świątecznego orszaku, gdyby nie odpowiednie stroje, które zostały „wyszukane” w second handach. Mikołaj w osobie Huberta wraz z orszakiem aniołków, reniferów, diabełka, elfów i … kilku innych Mikołajów odwiedzali salę po sali i wręczali upominki, a raczej wielkie paczki prezentów, w których dzieci znajdowały pluszowe misie, zabawki, gry, puzzle, książki, kredki, pisaki, farbki, bloki rysunkowe, notesy, zeszyty, kolorowanki, mnóstwo słodyczy i inne niespodzianki. Możliwość wręczenia tych paczek osobiście, wizyta na oddziałach, kontakt i rozmowy z dzieciakami to niezwykłe przeżycie – uczy pokory, szacunku, wrażliwości i daje pewność, że warto pomagać.

Byliśmy wzruszeni i bardzo się cieszymy, że mogliśmy sprawić trochę radości tym dzieciom oraz ich rodzicom i opiekunom. Ten dzień, na długo pozostanie w naszej pamięci.

Drugą akcją, niemniej absorbującą w naszej szkole, okazała się być zbiórka na „Szlachetną Paczka”. Mimo niewielkiej liczebności osób naszej szkoły (27 uczniów ), daliśmy radę! Wraz z nauczycielami zapewniliśmy jednej z rodzin potrzebujących wszystkie konieczne do życia artykuły. Przedstawiciele samorządu wraz z pedagogami wybrali rodzinę, składająca się z piątki dzieciaków i ich mamy, pochodzenia irańskiego.

Prezentów okazało się być tak dużo, że mieliśmy problem z pomieszczeniem ich w sali i musieliśmy je przetrzymywać u naszych kolegów i koleżanek z gimnazjum! Byli z nas dumni, że takie „małe” liceum, a tak dobrze sobie poradziliśmy.  W sumie sami byliśmy zdziwieni 🙂  Do tej pory jesteśmy pod ogromnym wrażeniem szczodrości całej naszej szkolnej społeczności. To był niesamowity czas, wykonaliśmy rewelacyjną pracę na rzecz innych i sprawiło nam to ogromną radość. W świątecznym „szale” znaleźliśmy jeszcze czas na karaoke, film oraz spotkanie przy wigilijnym stole. To jest dowód na to, że można połączyć przyjemne z pożytecznym, trzeba tylko chcieć. Chciało się również Naszym Rodzicom !!!Zorganizowali transport, konieczny do przewiezienia paczek ze szkoły do magazynu, za co im bardzo dziękujemy! Całą naszą pracę nadzorowała Pani Karolina, dzięki której obydwie akcje przebiegły suuuuuper sprawnie.

Był to dla nas wyjątkowo pracowity miesiąc, ale było warto gdyż sprawiliśmy przyjemność wielu osobom, a także sobie. Cieszymy się, że wszystko się udało i jest to dla nas motywacja do dalszego pomagania innym! I zapewniamy, że nie jest to  Nasza ostatnia akcja charytatywna!!! W tej chwili liczymy monety na „ Górę Grosza”, a już 14 stycznia ruszamy z puszkami WOŚP.

Podsumowując: Uczniowie Michałowskiego maja wielkie serca przepełnione miłością i chęcią niesienia pomocy !!

Angelika Mazur – Andzia 😀

Zapraszamy na naszego FC – kilka zdjęć z naszej akcji 🙂

https://www.facebook.com/liceumtssp/?fref=ts/?fref=ts

ZOBACZ TAKŻE

Protokół z wyborów do Samorządu Uczniowskiego XVI LO w Krakowie

Wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego XVI LO w Krakowie  odbyły się dnia 28.09.2017 r.   Do wyborów zgłosiło się 5 kandydatów: Cezary Włodarczyk Kinga Janus Karolina Ogonowska Piotr Sieciński Paulina Surowiec W wyborach oddano 160 głosów, w tym […]

Radosny Dzień Wiosny

W ubiegłym roku z okazji Pierwszego Dnia Wiosny popularnie nazywanego Dniem Wagarowicza zorganizowaliśmy Olimpiadę Sportów Nietypowych, która cieszyła się tak dużym powodzeniem, że postanowiliśmy zorganizować II edycję.

Super-Akcja – Festiwal Twórczości Artystycznej FeTA 2018 w XILO

Dnia 07.03.2018 roku na deskach zaprzyjaźnionego Teatru Ludowego odbył się Festiwal Twórczości artystycznej, w której brały udział wszystkie klasy I i II naszego liceum. Tegoroczna FeTA nie miała wyznaczonego tematu, jednak przedstawiane sztuki musiały mieć podłoże literackie. Dzień […]

Zdrowo, sportowo i kolorowo

W naszej szkole dnia 21 marca odbył się Turniej „Zdrowo, sportowo i kolorowo”, który miał na celu promocję zdrowia, zdrowego stylu odżywiania się i trzymania sportowej formy. Wydarzenie to zgromadziło całą społeczność szkolną, rodziców, nauczycieli i szefa naszej […]

Kwietniowa superakcja „Nasze miejsce na ziemi -tak dla społeczności lokalnej.”

Planując kwietniową superakcję, postanowiliśmy sami odnaleźć osobę, instytucję, miejsce dla której moglibyśmy podjąć konkretną akcję. Na pierwszym spotkaniu samorządu, na którym mieliśmy podjąć decyzję, co do wyboru kierunku działania, ustaliśmy że nie wykonamy żadnego zadania, bo nie wiemy […]

Regulamin portalu

Informacje prawne Niniejsza nota prawna stanowi regulację prawną dotyczącą korzystania z usług internetowych Portalu Internetowego „Młody Kraków”, którego właścicielem jest Gmina Miejska Kraków. Nota zawiera takie informacje, jak: polityka prywatności, regulamin konta użytkownika oraz oświadczenie o wyrażeniu zgody […]

Superakcja Maj!

  Kategoria: TAK DLA KULTURY, czyli wydarzenie o charakterze artystycznym. W dniach 23, 24, 25 maj 2018 zrealizowaliśmy akcję, której celem było zaakcentowanie kultury w sieci. Wyrażenie w artystyczny sposób emocji związanych z cyberprzemocą. Samorząd Uczniowski zaprosił pana […]

Tolerancja w Elektryku

Pierwsze zebranie Rady Samorządu w Styczniu poświęciliśmy na omówienie zadań i akcji SLM. W czasie dyskusji doszliśmy do wniosku, że w zmieniającym się dzisiaj środowisku Nowej Huty, gdzie zamieszkuje coraz więcej obcokrajowców, oraz w zmieniającym się środowisku naszej […]

Super Akcja – „Sprzedaż ciast” – kategoria: Nasze miejsce na Ziemi

Super Akcja -„Sprzedaż ciast” – kategoria: Nasze miejsce na Ziemi Zebranie to nieodłączny element współpracy rodziców ze szkołą. Często działania te wiążą się z różnymi emocjami zarówno pozytywnymi jak i negatywnymi. Aby poprawić rodzicom nastrój i umilić czekanie w […]

Super Akcja. Gra w granicach prawa czyli „Nic o nas, bez nas”

Super Akcja. Gra w granicach prawa czyli „Nic o nas, bez nas” W miesiącu kwietniu Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół Mechanicznych nr 1 realizował Super Akcję promującą prawa                 i obowiązki ucznia […]