NOWE!

Serce na dłoni, czyli akcja, wydarzenie o charakterze charytatywnym- Super akcja

Serce na dłoni, czyli akcja, wydarzenie o charakterze charytatywnym.

 

„Obym nigdy nie był tak zajęty swoimi sprawami, by nie zareagować na potrzeby innych ze współczuciem i życzliwością.”– Thomas Jefferson

Grudzień był dla nas miesiącem pełnym aktywności charytatywnych. Jako uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Michałowskiego zaangażowaliśmy się między innymi w zbiórkę na korzyść podopiecznych szpitala w Prokocimiu w Krakowie. Przez cały miesiąc nasz samorząd uczniowski zachęcał do wzięcia udziału w tej akcji poprzez: wykonanie plakatów ogłaszających wydarzenie i promowania go pomiędzy uczniami, umieszczania informacji na portalach społecznościach oraz poszukiwaniu sponsorów wśród Naszych Rodziców i  nie tylko. Zmotywowani do pracy z wielką przyjemnością przynosiliśmy wszystko co mogło się przydać małym pacjentom. Prezentów było mnóstwo! Postanowiliśmy je pięknie zapakować, aby sprawiły jeszcze większą radość – przecież każdy z Nas wie, że odpakowanie każdej, nawet małej paczki, to odkrywanie kolejnej niespodzianki, a przecież na tych pozytywnych emocjach u dzieciaków nam zależało. Zostaliśmy więc po zajęciach lekcyjnych, kilka osób poszło kupić kolorowe papiery, a cała reszta sortowała i układała, po czym zabraliśmy się za konkretną robotę. Może w pakowaniu prezentów nie ma nic niezwykłego, ale nam czynność ta wydaje się szczególna – świadomość, że dla drugiego dziecka taka paczuszka może być jedną z najlepszych rzeczy jaka ją w tym roku spotkała to jest coś super cennego. I tak się właśnie czuliśmy – czuliśmy, że dajemy coś z siebie drugiemu, a na dodatek robimy to wspólnie i jest nas aż tylu!

Gdy góra kolorowych paczek była już gotowa – wszyscy chcieli, co? Oczywiście wręczać prezenty! Tak więc poprzez losowanie, wyłoniliśmy kilku uczniów ( przedstawicieli SP i Gimnazjum i oczywiście LO), którzy wspólnie odwiedzili małych pacjentów neurochirurgii oraz oddziału oparzeniowego. Ale nie byłoby świątecznego orszaku, gdyby nie odpowiednie stroje, które zostały „wyszukane” w second handach. Mikołaj w osobie Huberta wraz z orszakiem aniołków, reniferów, diabełka, elfów i … kilku innych Mikołajów odwiedzali salę po sali i wręczali upominki, a raczej wielkie paczki prezentów, w których dzieci znajdowały pluszowe misie, zabawki, gry, puzzle, książki, kredki, pisaki, farbki, bloki rysunkowe, notesy, zeszyty, kolorowanki, mnóstwo słodyczy i inne niespodzianki. Możliwość wręczenia tych paczek osobiście, wizyta na oddziałach, kontakt i rozmowy z dzieciakami to niezwykłe przeżycie – uczy pokory, szacunku, wrażliwości i daje pewność, że warto pomagać.

Byliśmy wzruszeni i bardzo się cieszymy, że mogliśmy sprawić trochę radości tym dzieciom oraz ich rodzicom i opiekunom. Ten dzień, na długo pozostanie w naszej pamięci.

Drugą akcją, niemniej absorbującą w naszej szkole, okazała się być zbiórka na „Szlachetną Paczka”. Mimo niewielkiej liczebności osób naszej szkoły (27 uczniów ), daliśmy radę! Wraz z nauczycielami zapewniliśmy jednej z rodzin potrzebujących wszystkie konieczne do życia artykuły. Przedstawiciele samorządu wraz z pedagogami wybrali rodzinę, składająca się z piątki dzieciaków i ich mamy, pochodzenia irańskiego.

Prezentów okazało się być tak dużo, że mieliśmy problem z pomieszczeniem ich w sali i musieliśmy je przetrzymywać u naszych kolegów i koleżanek z gimnazjum! Byli z nas dumni, że takie „małe” liceum, a tak dobrze sobie poradziliśmy.  W sumie sami byliśmy zdziwieni 🙂  Do tej pory jesteśmy pod ogromnym wrażeniem szczodrości całej naszej szkolnej społeczności. To był niesamowity czas, wykonaliśmy rewelacyjną pracę na rzecz innych i sprawiło nam to ogromną radość. W świątecznym „szale” znaleźliśmy jeszcze czas na karaoke, film oraz spotkanie przy wigilijnym stole. To jest dowód na to, że można połączyć przyjemne z pożytecznym, trzeba tylko chcieć. Chciało się również Naszym Rodzicom !!!Zorganizowali transport, konieczny do przewiezienia paczek ze szkoły do magazynu, za co im bardzo dziękujemy! Całą naszą pracę nadzorowała Pani Karolina, dzięki której obydwie akcje przebiegły suuuuuper sprawnie.

Był to dla nas wyjątkowo pracowity miesiąc, ale było warto gdyż sprawiliśmy przyjemność wielu osobom, a także sobie. Cieszymy się, że wszystko się udało i jest to dla nas motywacja do dalszego pomagania innym! I zapewniamy, że nie jest to  Nasza ostatnia akcja charytatywna!!! W tej chwili liczymy monety na „ Górę Grosza”, a już 14 stycznia ruszamy z puszkami WOŚP.

Podsumowując: Uczniowie Michałowskiego maja wielkie serca przepełnione miłością i chęcią niesienia pomocy !!

Angelika Mazur – Andzia 😀

Zapraszamy na naszego FC – kilka zdjęć z naszej akcji 🙂

https://www.facebook.com/liceumtssp/?fref=ts/?fref=ts

ZOBACZ TAKŻE

„Akceptacja i tolerancja” – teatr cieni

„Akceptacja i tolerancja” – teatr cieni „Tak dla kultury, czyli wydarzenie o charakterze artystycznym”   Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem. Konfucjusz Luty to miesiąc ferii (oczywiście dla naszego województwa :)), […]

Pierwsze spotkanie projektowe

Nasz pierwsze spotkanie w ramach projektu „Oczami Małego Podróżnika” odbyło się 20 grudnia 2017 roku. To był pierwszy raz kiedy się poznałyśmy i polubiłyśmy. Od razu znalazłyśmy wspólny język, wiedząc od pierwszych minut, że nasz projekt będzie opierał […]

Wybory Samorządowe w Chemiku

Głosy zostały podliczone… Wszystko jasne… Uczniowie wybrali… Proszę Państwa, mamy nowy Samorząd Uczniowski! Prócz Prezydium wybraliśmy Opiekuna, który rozpoczyna kolejną kadencję na tym stanowisku. Regulamin to podstawa… TRYB WYBORU ORGANÓW SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO §9. Samorząd Klasowy wybierany jest przez […]

Młody Obywatel – Wyspiański w VIII LO

Młody Obywatel – Wyspiański w VIII LO Zapewne gdyby spytać, czym jest patriotyzm, większość z nas odpowiedziałaby, że jest to postawa oparta na miłości i szacunku do własnego kraju i jego tradycji. Oczywiście nie byłoby w takiej definicji […]

SUPERAKCJA SPORT TO ZDROWIE – „KRAINA LODU…”

SUPERAKCJA  SPORT TO ZDROWIE – „KRAINA LODU…”   Dnia 29 stycznia, w poniedziałek, o godzinie 12:30, grupa uczniów z naszej szkoły wybrała się na łyżwy, na otwarte lodowisko, na Placu Wolnica. Wyjście na lodowisko planowaliśmy dużo wcześniej. Sam […]

Superakcja „Serce na dłoni – czyli akcje o charakterze charytatywnym”

W styczniu jako samorząd zorganizowaliśmy akcje o charakterze charytatywnym. Dwie realizowaliśmy w grudniu („Szlachetna paczka” i „Góra grosza”). W styczniu skupiliśmy swoje działania na dwóch kolejnych dużych akcjach. Pomysł na pierwszą z nich zrodził się podczas pobytu członka […]

Grudzień dla pierwszaków

Jako że 5 grudnia jest Międzynarodowym Dniem Wolontariusza, zdecydowaliśmy z Samorządem Uczniowskim, że w tym miesiącu nasza SUPER-AKCJA wpisze się w kategorię: „SERCE NA DŁONI, CZYLI AKCJA, WYDARZENIE O CHARAKTERZE CHARYTATYWNYM”.   Grudzień w naszej szkole jest zdecydowanie miesiącem wzmożonych […]

Zdrowo, sportowo i kolorowo

W naszej szkole dnia 21 marca odbył się Turniej „Zdrowo, sportowo i kolorowo”, który miał na celu promocję zdrowia, zdrowego stylu odżywiania się i trzymania sportowej formy. Wydarzenie to zgromadziło całą społeczność szkolną, rodziców, nauczycieli i szefa naszej […]

Ważne Spotkania Biznesowe

Po wszystkich ustaleniach postanowiliśmy się umówić z Posłem Ireneuszem Rasiem, z MDK, Zarządem Fundacji Nowe Centrum i SP 103. Najpierw umówiliśmy się ze posłem Rasiem 8 stycznia 2018 roku. Poprosiliśmy go oto czy nie chciał by być patronem […]

Super Akcja – „Nasze miejsce na Ziemi, czyli samorząd na rzecz społeczności lok...

Super Akcja Samorządu Uczniowskiego Zespołu Szkół Mechanicznych nr1           W styczniu 2018 roku Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół Mechanicznych nr 1 skoncentrował swoje działania na rzecz społeczności lokalnej. Realizując Super Akcję – „Nasze miejsce na Ziemi, czyli samorząd na […]