NOWE!

ZSCH pomaga

 Grudzień to czas świąteczny w Polsce. Od początku miesiąca obdarowujemy się różnymi prezentami. Jest to czas radosny i rodzinny. Dla ponad 1,5 miliona dzieci z Syrii to niestety krytyczny okres niepewności. Nie wiedzą, czy uda im się przetrwać czas zimy. Chore, pozbawione bezpiecznego schronienia i często ranne walczą o każdy dzień życia.

1.12.2017 roku w naszej szkole   z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego zorganizowane zostały warsztaty z decoupage, podczas których wykonaliśmy ozdoby świąteczne. Udało się nam przygotować 30 bombek oraz 30 świec wigilijnych. Całe przygotowania zorganizowała 12 osobowa grupa SU. W połowie listopada wyruszyliśmy na poszukiwanie osób, które są utalentowane plastycznie. Akcja zdobyła dość szybko rozgłos, bowiem kilka dni po jej  ogłoszeniu  mama jednej z uczennic – p.Maria Piłat – postanowiła zakupić nam nieodpłatnie potrzebny sprzęt i materiały. Co więcej, wraz z koleżanką poprowadziła nasze warsztaty. Udało nam się zebrać 32 osoby. W piątek (1.12) SU rozpoczęł przygotowania do warsztatów. Od 1 lekcji ustawialiśmy ławki, szykowaliśmy obrusy oraz organizowaliśmy niezbędny sprzęt ( dla przykładu były to suszarki, które zostały użyte do wysuszenia naszych świątecznych dekoracji). Ustawiliśmy krzesła i zaprosiliśmy naszych plastyków. Po ówczesnym poinstruowaniu nas, w jaki sposób mam pracować – rozpoczęliśmy warsztaty. Pracowaliśmy 4 godziny.
14 i 15 grudnia zorganizowaliśmy kiermasz, na którym pracownicy szkoły oraz młodzież mogli zakupić ręcznie robione ozdoby. Jak zwykle- społeczność szkolna nas nie zawiodła. Kiermasz trwał w sumie 4 godziny, a  dochód 1025 zł został przeznaczony na pomoc najmłodszym ofiarom krwawej syryjskiej wojny. Pieniądze przekazaliśmy za pośrednictwem UNICEF.
Wszyscy uczniowie byli zadowoleni, że mogliśmy pomóc dzieciom.

Nasza druga akcja charytatywna była kontynuacją rozpoczętej przed rokiem adopcji 3 dzieci z Kamerunu. Pod koniec wakacji otrzymaliśmy list, w którym dowiedzieliśmy się o postępach w nauce naszych podopiecznych. Każdy z nich zdał do następnej klasy. Zostały nam również przekazane krótkie informacje o dzieciach oraz zdjęcia i ich świadectwa. Doskonale wiedzieliśmy, że chcemy kontynuować naszą akcję. Jak co roku po zrobieniu w listopadzie zdjęć klasowych otrzymaliśmy zwrot w postaci 650zł. Cała szkoła zadecydowała, że chce dalej wspierać Toussainta,Christine i Aligease.
W akcji bierze udział cała szkoła.

Warty wspomnienia jest również udział naszej szkolnej społeczności w corocznej zbiórce „Góra Grosza”. Zebraliśmy 226zł. Puszki ustawiliśmy na portierni, w bibliotece, przy sklepiku szkolnym.
Braliśmy udział w sprzedaży kartek świątecznych, z której dochód został przekazany na Hospicjum Świętego Łazarza w Krakowie. Udało się nam zebrać 300 zł.

Celem naszych akcji nie było tylko i wyłącznie wspieranie potrzebujących, ale i uświadomienie społeczności szkolnej, jak bardzo ważna jest pomoc, co nam się udało.

Superakcja w kategorii: Serce na dłoni, czyli akcja, wydarzenie o charakterze charytatywnym.

autor: Katarzyna Migdał

ZOBACZ TAKŻE

Nasze Pierwsze Spotkanie

Podczas naszych wspólnych zajęć postawiłyśmy na integracje oraz dobrą zabawę. Bardzo zależało nam na tym aby mieć bardzo dobry kontakt z dziećmi. Grupa bardzo chętnie z nami współpracowała i przeprowadzenie zajęć poszło po naszej myśli. Tematem naszej pierwszej […]

Zdrowe czwartki w Jedenastce

W miesiącu październiku, w Jedenastce co tydzień odbywały się „zdrowe czwartki”. Klasy w kolejności ustalonej przez samorząd szkolny, przygotowywały zdrowe posiłki- kanapki, owoce, warzywa, by móc później podzielić się nimi z całą społecznością szkolną. W każdym tygodniu jedna […]

Debata, a może matematycznie zakręceni… ? Tak dla Kultury, czyli wydarzenie o charakt...

Debata, a  może matematycznie zakręceni… ? Tak dla Kultury, czyli wydarzenie o charakterze artystycznym. Niedawno przebyliśmy coroczny dzień matematyki w naszej szkole, na którym nie tylko każdy z nas musiał wysilić się nad zrobieniem zadania matematycznego, ale także […]

Spotkanie 03.03.18r.

Teraz nasz projekt nabrał realnych kształtów. Przy aromatycznej kawie, podzieliłyśmy się informacjami z odwiedzin w podstawówce. Wiedziałyśmy na czym stoimy, jaki mamy zakres czasowy przeznaczony na lekcję dla dzieci. Szczegółowo rozdzieliłyśmy ostatnie zadania, ściśle dotyczące projektu i udałyśmy się do Urzędu Miasta na […]

Super Akcja – „Sprzedaż ciast” – kategoria: Nasze miejsce na Ziemi

Super Akcja -„Sprzedaż ciast” – kategoria: Nasze miejsce na Ziemi Zebranie to nieodłączny element współpracy rodziców ze szkołą. Często działania te wiążą się z różnymi emocjami zarówno pozytywnymi jak i negatywnymi. Aby poprawić rodzicom nastrój i umilić czekanie w […]

Superakcja- „Szkoła się bawi” – POCZTA WALENTYNKOWA

SUPERAKCJA „Szkoła się bawi” – „Poczta Walentynkowa” Dnia 9 lutego samorząd XV liceum zorganizował poczte walentynkową. Udział w akcji brała cała szkoła, jednak największą popularnością cieszyła się ona wśród klas trzecich. Uczniowie naszego liceum włączyli się w tą […]

Grudzień dla pierwszaków

Jako że 5 grudnia jest Międzynarodowym Dniem Wolontariusza, zdecydowaliśmy z Samorządem Uczniowskim, że w tym miesiącu nasza SUPER-AKCJA wpisze się w kategorię: „SERCE NA DŁONI, CZYLI AKCJA, WYDARZENIE O CHARAKTERZE CHARYTATYWNYM”.   Grudzień w naszej szkole jest zdecydowanie miesiącem wzmożonych […]

Szkoła się bawi – Igrzyska pomiędzy VIII a XIII LO

Szkoła się bawi – Igrzyska pomiędzy VIII a XIII LO 14 marca 2018 r. w Hali Wisły odbyły się Igrzyska – ósemkowa tradycja, na którą co roku uczniowie VIII LO czekają z ogromną niecierpliwością. Stanowią one nie tylko chwilę […]

Igrzyska sportowe XIII vs VIII – sport to zdrowie

IGRZYSKA XIII vs VIII   14.03.2018 nadszedł dzień, na który czekali wszyscy. Wielka walka o tytuł króla Grzegórzek.  Kto tym razem okazał się lepszy? Do rywalizacji sportowej stanęły dwa Licea Ogólnokształcące:  XIII im. Bohaterów Westerplatte  i VIII im. […]

Spotkanie Samorządów

W poniedziałek 14 maja 2018 nasz Samorząd zapragnął zainaugurować Akcję „Krakowskie szkoły sadzą 100 drzew na 100 lecie Odzyskania Niepodległości”. Do udziału w tym doniosłym wydarzeniu zaprosiliśmy wszystkie szkoły biorące udział w Samorządowej Lidze Mistrzów oraz zaprzyjaźnione Szkoły […]