NOWE!

ZSCH pomaga

 Grudzień to czas świąteczny w Polsce. Od początku miesiąca obdarowujemy się różnymi prezentami. Jest to czas radosny i rodzinny. Dla ponad 1,5 miliona dzieci z Syrii to niestety krytyczny okres niepewności. Nie wiedzą, czy uda im się przetrwać czas zimy. Chore, pozbawione bezpiecznego schronienia i często ranne walczą o każdy dzień życia.

1.12.2017 roku w naszej szkole   z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego zorganizowane zostały warsztaty z decoupage, podczas których wykonaliśmy ozdoby świąteczne. Udało się nam przygotować 30 bombek oraz 30 świec wigilijnych. Całe przygotowania zorganizowała 12 osobowa grupa SU. W połowie listopada wyruszyliśmy na poszukiwanie osób, które są utalentowane plastycznie. Akcja zdobyła dość szybko rozgłos, bowiem kilka dni po jej  ogłoszeniu  mama jednej z uczennic – p.Maria Piłat – postanowiła zakupić nam nieodpłatnie potrzebny sprzęt i materiały. Co więcej, wraz z koleżanką poprowadziła nasze warsztaty. Udało nam się zebrać 32 osoby. W piątek (1.12) SU rozpoczęł przygotowania do warsztatów. Od 1 lekcji ustawialiśmy ławki, szykowaliśmy obrusy oraz organizowaliśmy niezbędny sprzęt ( dla przykładu były to suszarki, które zostały użyte do wysuszenia naszych świątecznych dekoracji). Ustawiliśmy krzesła i zaprosiliśmy naszych plastyków. Po ówczesnym poinstruowaniu nas, w jaki sposób mam pracować – rozpoczęliśmy warsztaty. Pracowaliśmy 4 godziny.
14 i 15 grudnia zorganizowaliśmy kiermasz, na którym pracownicy szkoły oraz młodzież mogli zakupić ręcznie robione ozdoby. Jak zwykle- społeczność szkolna nas nie zawiodła. Kiermasz trwał w sumie 4 godziny, a  dochód 1025 zł został przeznaczony na pomoc najmłodszym ofiarom krwawej syryjskiej wojny. Pieniądze przekazaliśmy za pośrednictwem UNICEF.
Wszyscy uczniowie byli zadowoleni, że mogliśmy pomóc dzieciom.

Nasza druga akcja charytatywna była kontynuacją rozpoczętej przed rokiem adopcji 3 dzieci z Kamerunu. Pod koniec wakacji otrzymaliśmy list, w którym dowiedzieliśmy się o postępach w nauce naszych podopiecznych. Każdy z nich zdał do następnej klasy. Zostały nam również przekazane krótkie informacje o dzieciach oraz zdjęcia i ich świadectwa. Doskonale wiedzieliśmy, że chcemy kontynuować naszą akcję. Jak co roku po zrobieniu w listopadzie zdjęć klasowych otrzymaliśmy zwrot w postaci 650zł. Cała szkoła zadecydowała, że chce dalej wspierać Toussainta,Christine i Aligease.
W akcji bierze udział cała szkoła.

Warty wspomnienia jest również udział naszej szkolnej społeczności w corocznej zbiórce „Góra Grosza”. Zebraliśmy 226zł. Puszki ustawiliśmy na portierni, w bibliotece, przy sklepiku szkolnym.
Braliśmy udział w sprzedaży kartek świątecznych, z której dochód został przekazany na Hospicjum Świętego Łazarza w Krakowie. Udało się nam zebrać 300 zł.

Celem naszych akcji nie było tylko i wyłącznie wspieranie potrzebujących, ale i uświadomienie społeczności szkolnej, jak bardzo ważna jest pomoc, co nam się udało.

Superakcja w kategorii: Serce na dłoni, czyli akcja, wydarzenie o charakterze charytatywnym.

autor: Katarzyna Migdał

ZOBACZ TAKŻE

Przygotowanie materiałów

Ostatnie dni przed realizacją naszego projektu. Dopinamy właśnie ostatnie sprawy, ćwiczymy przemówienia, przygotowujemy nagrody dla naszych małych słuchaczy. Krótko mówiąc: praca wre! Już nie możemy się doczekać !  

Zdrowe czwartki w Jedenastce

W miesiącu październiku, w Jedenastce co tydzień odbywały się „zdrowe czwartki”. Klasy w kolejności ustalonej przez samorząd szkolny, przygotowywały zdrowe posiłki- kanapki, owoce, warzywa, by móc później podzielić się nimi z całą społecznością szkolną. W każdym tygodniu jedna […]

Super akcja – Szkoła się bawi w „Andrzejkowym Szaleństwie”.

Super akcja – Szkoła się bawi, czyli integracja środowiska szkolnego w  „ Andrzejkowym Szaleństwie”. W tym roku po raz pierwszy nasza szkoła 21 listopada obchodziła Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Był to dzień wyjątkowy: pełen uśmiechów, miłych gestów, pozytywnych emocji. Na dobry […]

Nic o nas bez nas

  Nic o nas bez nas – promocja praw i obowiązków uczniów. Miesiąc marzec poświeciliśmy na przybliżenie naszym kolegom i koleżankom idei budżetu obywatelskiego miasta Krakowa. Ponieważ prawo uczestnictwa w tym projekcie przysługuje osobom od 16 roku życia, […]

Listopadowa SUPER-AKCJA!

10 listopada 2017r. odbyła się w naszej szkole super-akcja z kategorii „Młody obywatel”, pt. „Narodowe śpiewanie”. Każda klasa i pracownicy szkoły zostali zaproszeni na salę konferencyjną, gdzie uczniowie odpowiedzialni za organizację tegoż wydarzenia wyświetlili prezentację o tematyce patriotycznej, […]

„Serce na dłoni” Super Akcja w Zespole Szkół Mechanicznych nr 1

Super Akcja w Zespole Szkół Mechanicznych nr 1 – grudzień 2017 Akcja charytatywna – „Serce na dłoni”   Samorząd Uczniowski ZSM nr 1 rozpoczął przygotowania do akcji charytatywnej już w połowie listopada 2017 roku. Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego oraz […]

Super-Akcja – Festiwal Twórczości Artystycznej FeTA 2018 w XILO

Dnia 07.03.2018 roku na deskach zaprzyjaźnionego Teatru Ludowego odbył się Festiwal Twórczości artystycznej, w której brały udział wszystkie klasy I i II naszego liceum. Tegoroczna FeTA nie miała wyznaczonego tematu, jednak przedstawiane sztuki musiały mieć podłoże literackie. Dzień […]

Zdrowo, sportowo i kolorowo

W naszej szkole dnia 21 marca odbył się Turniej „Zdrowo, sportowo i kolorowo”, który miał na celu promocję zdrowia, zdrowego stylu odżywiania się i trzymania sportowej formy. Wydarzenie to zgromadziło całą społeczność szkolną, rodziców, nauczycieli i szefa naszej […]

Wydarzenie o charakterze artystycznym – Mam talent oraz szkolny koncert

  Nikt nie zaprzeczy, że rozwijanie talentów i swych pasji jest niesamowicie ważne. Po za codzienną rutyną, jaką jest szkoła, warto mieć  też chwilę dla siebie. To właśnie dzięki nim, nasze życie nabiera więcej kolorów i stajemy się […]

Samorząd „Skarżyńskiego”

Wybory do Samorządu Szkolnego są dla każdego ucznia 23 LO jedną z pierwszych „lekcji demokracji”. Ich przebieg określa osobna „Ordynacja wyborcza”, będąca częścią do „Regulaminu samorządu szkolnego XXIII LO”. Oto jej najważniejsze punkty: Na czele Samorządu stoi Przewodniczący […]