NOWE!

SUPER-AKCJA Sport to zdrowie – Mikołajkowe zumbowanie w Wyspiańskim

 Choć w liceum, niewielu z uczniów wierzy w Świętego Mikołaja, to któż z nas nie wyczekiwał jego przyjścia, będąc małym? Większość z nas wyglądała za okno z wypiekami na twarzy i z niecierpliwością czekała na swój wymarzony prezent. Ale kto powiedział, że i nam, młodzieży nie wolno choć trochę umilić sobie tego dnia? Tak więc szóstego grudnia Mikołaj odwiedził też VIII LO i wraz ze swoimi pomocniczkami szukał grzecznych dzieci na korytarzach naszej szkoły. Oprócz można było skosztować słodkich wypieków przygotowanych przez zdolnych Ósemkowiczów. Był to przedsmak Świąt, na które tak wszyscy czekaliśmy. A jeśli Święta to wiadomo, że oprócz spokojnej i miłej atmosfery, czasu spędzonego z rodziną oraz przyjaciółmi czekała na nas cała masa jedzenia i stół aż uginający się pod tradycyjnymi dwunastoma daniami. Tak więc, w trosce o dobrą kondycję uczniów VIII LO, Samorząd Uczniowski już po raz trzeci zorganizował wspólne tańczenie zumby. Można było nieco się poruszać oraz spalić kalorie z wszystkich tych słodyczy i niezdrowych potraw, które nasi uczniowie zdążyli już zjeść, nie mówiąc o tych, które czekały na nich podczas Świąt. Wspólne tańczenie odbyło się popołudniu więc mógł w nim wziąć udział każdy uczeń, który nie miał wtedy lekcji, dołączyło się nawet kilku nauczycieli. Już kilka tygodni wcześniej Samorząd skontaktował się z profesjonalnymi instruktorami tańca i zaprosił ich do Ósemki by rozruszali wszystkich zebranych. Zorganizowane zostało także odpowiednie nagłośnienie. Tak jak w poprzednich latach akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród społeczności uczniowskiej, dlatego Samorząd ma w planach kontynuowanie jej także za rok, oraz udoskonalanie projektu tak, by w przyszłych latach zainteresować nim jeszcze więcej osób.


Tagi: ,

ZOBACZ TAKŻE

Młody Obywatel – Wyspiański w VIII LO

Młody Obywatel – Wyspiański w VIII LO Zapewne gdyby spytać, czym jest patriotyzm, większość z nas odpowiedziałaby, że jest to postawa oparta na miłości i szacunku do własnego kraju i jego tradycji. Oczywiście nie byłoby w takiej definicji […]

Nic o nas bez nas

Bez zająknięcia w głosie można z dumą przyznać, że w naszej szkole, VIII LO, fundamentem jest samorządność uczniowska, a przekazywane z roku na rok doświadczenie członków zarządu pozwala nam cały czas się rozwijać i stawiać sobie kolejne, coraz […]

Tak dla kultury – Artystyczne Spotkania Ósemki

Tak dla kultury – Artystyczne Spotkania Ósemki 1 lutego 2018r w VIII LO po raz kolejny odbyły się Artystyczne Spotkania Ósemki. Była to już XXVI odsłona jednej z największych corocznych imprez w naszej szkole. Jak za każdym razem […]

Serce na dłoni – superakcja VIII LO W tym miesiącu w VIII LO odbył się Dzień Wolontariatu współorganizowany przez Samorząd i Wolontariat Ósemki. Podczas wydarzenia prezenytotowany był film i prezentacje podsumowujące działalność Wolontariatu. Odbyły się koncerty, nauka pierwszej […]

Szkoła się bawi – Igrzyska pomiędzy VIII a XIII LO

Szkoła się bawi – Igrzyska pomiędzy VIII a XIII LO 14 marca 2018 r. w Hali Wisły odbyły się Igrzyska – ósemkowa tradycja, na którą co roku uczniowie VIII LO czekają z ogromną niecierpliwością. Stanowią one nie tylko chwilę […]