NOWE!

SUPER AKCJA – „Szlachetna Paczka” – kategoria: Serce na dłoni

SUPER AKCJA – „Szlachetna Paczka” – kategoria: Serce na dłoni

SZLACHETNA PACZKA, to obecnie jeden z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce. Jej celem jest pomoc rodzinom w potrzebie. Akcja jest bardzo przemyślana, a nawet zasługuje na tytuł najbardziej zorganizowanej w naszym kraju. To wspaniały przedświąteczny czas, który w ciągu kilku tygodni łączy aż milion dobroczyńców i wolontariuszy.

XV Liceum Ogólnokształcące już po raz 5 wzięło udział w projekcie. Przygotowanie do tak wielkiej akcji rozpoczęliśmy w sobotę 18 listopada 2017 roku od wyboru rodziny w internetowym systemie Szlachetniej Paczki. Kolejnym etapem było wytypowanie osób odpowiedzialnych za przeprowadzenie zbiórki pieniędzy i potrzebnych rzeczy, rozpropagowanie akcji w szkole oraz o kontaktowanie się na bieżąco z wolontariuszem „naszej rodziny”. Ostatni tydzień był dla nas bardzo pracowity. Od poniedziałku trzeba było załatwić potrzebne prezenty takie jak: rower rehabilitacyjny, żywność, koce, ręczniki, środki czystości. Dodatkowo dla dziewczynki za uzbierane pieniądze kupiliśmy zimowe buty. W tegoroczną akcje zaangażowała się cała szkoła: uczniowie, nauczyciele, dyrekcja oraz administracja. Dodatkowo pomagała nam klasa dyżurna – 2C. W piątek miało miejsce wielkie pakowanie upominków. Pomagał kto mógł. W rezultacie zapakowanych zostało 6 dużych paczek. W sobotę 9 grudnia 2017 roku w dniu WIELKIEGO FINAŁU SZLACHETNEJ PACZKI zawieźliśmy prezenty do magazynu w Skawinie. Tam również osobiście spotkaliśmy się z naszym wolontariuszem, a w tym całym tygodniowym zabieganiu znaleźliśmy chwilę czasu, aby razem porozmawiać o przebiegu akcji i o problemach innych ludzi.

Grudzień to wspaniały przedświąteczny czas, w którym wszyscy z utęsknieniem czekają na moment, żeby spotkać się z rodziną i najbliższymi. My mamy to szczęście, że możemy ten cudowny czas spędzić z rodziną i nie musimy obawiać się, że zabraknie na stole jedzenia, a nasi najbliżsi, że nie dostaną żadnego prezentu.

I my w tym roku chcieliśmy, aby w te Święta kolejna rodzina mogła cieszyć się sobą i nie musiała martwić się, że czegoś zabraknie. Udało nam się. Jesteśmy z siebie dumni.

Relacja wolontariusza ze spotkania z obdarowaną rodziną:

Głowa naszej wybranej rodziny –Pan Sylwester, wyczekiwał wolontariusza już od sobotniego poranka. Przywitał go z radością w progu drzwi, opierając się o swe kule. Wolontariusze położyli paczki w dużym pokoju, a było ich aż tyle, że zakrywały one całą podłogę. Chwilkę po ugoszczeniu wolontariuszy gorącą herbatą, pani Monika rozpoczęła rozpakowywanie prezentów. Pierwszym, był wymarzony rower rehabilitacyjny dla pana Sylwestra. Obiecał on, że będzie solidnie z niego korzystać, by jak najszybciej stanąć na nogi i być rzeczywistym wsparciem dla swej rodziny. Paczka, która małżeństwu sprawiła największą radość ,była dla ich córki-Martynki, która na święta miała wrócić ze szpitala do domu. Najwięcej uśmiechu na twarzy Martynki sprawiły upragnione korki. Również i pani Monika dostała wymarzone zegarki. Rodzice byli  przeszczęśliwi, aż łzy cisnęły się do oczu pana Sylwestra. Rodzina szczerze podziękowała za dary i powiedziała, że nigdy nie zapomni o dostaniu tylu dobra. Życzą nam żebyśmy i my dostali tyle szczęścia i dobroci.

 

Tagi: , ,

ZOBACZ TAKŻE

DEBATY OKSFORDZKIE W NASZEJ SZKOLE

Nic o nas bez nas – promocja praw i obowiązków ucznia – SUPER-AKCJA „Debata Oksfordzka”. Uczestnicy: uczniowie klas 4-6 (test wiedzy o prawach i obowiązkach uczniów na podstawie statutu), uczniowie klas 7 i II-III gimnazjum (debaty na temat […]

Sport to zdrowie.Super Akcja w ZSM nr1

Super Akcja w Zespole Szkół Mechanicznych nr 1 – luty 2018 rok „Sport to zdrowie, czyli wydarzenie o charakterze sportowym i promującym zdrowy tryb życia” Na początku lutego 2018 roku Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół Mechanicznych nr 1 rozpoczął […]

Mamy nowy regulamin! – marcowa super-akcja

Nasza marcowa super-akcja znakomicie wpisuje się w hasło: „Nic o nas bez nas” i realizuje ideę promocji praw i obowiązków ucznia. Jest tez naturalnym wynikiem jednego z najważniejszych wydarzeń w samorządowym życiu „Dwudziestki trójki” czyli wyborów Przewodniczącego SU. […]

Młody Obywatel, wydarzenie promujące postawy obywatelskie i patriotyczne.

Organizacja obchodów Święta Niepodległości w naszej szkole. Zaplanowaliśmy 3 działania:        1.Uroczyste obchody Święta Niepodległości Przygotowaliśmy śpiewniki i zorganizowaliśmy Śpiewanie Pieśni Patriotycznych na Sali gimnastycznej, w której wzięła udział cała społeczność szkolna (uczniowie i nauczyciele). Samorząd przygotował teksty […]

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

Sprawozdanie z przebiegu wyborów do Samorządu Uczniowskiego z dn. 15 IX 2017r. Spotkanie z kandydatami oraz oficjalne rozpoczęcie kampanii wyborczej rozpoczęło się 8 IX 2017r. Na liście wyborczej pojawiły się dwa nazwiska. Harmonogram głosowania został podany do wiadomości […]

TURNIEJ – RAP

Super – Akcja: TURNIEJ-RAP Kategoria konkursowa:  Młody Obywatel, wydarzenie promujące postawy obywatelskie i patriotyczne. Termin: 30 listopada (piątek) 2017 r. Miejsce: sala gimnastyczna SP nr 12 Organizatorzy: Samorząd Uczniowski z pomocą nauczycieli Uczestnicy: uczniowie klas 4-6, 7 i […]

Samorządowe spotkanie z poezją – super-akcja

Na początku lutego nasz samorząd postanowił powiedzieć „Tak dla Kultury” i zorganizować w ramach super-akcji wydarzenie o charakterze artystycznym. Nasza akcja była odpowiedzią na sugestie naszych kolegów, którzy „kochają” sztukę i chcieli sprawdzić swój talent aktorsko-poetycki. 7 lutego […]

Nowy samorząd uczniowski wybrany

Dnia 16 października odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. W sali nad wyborami czuwała komisja w składzie : przewodnicząca komisji Pan Jerzy Marzec oraz członkowie Emilia Blecharz, Maksymilian Palarczyk, Łukasz Capiński, Wiktor Sowa, Malwina Wójcik. […]

Spotkanie 17.03.18r.

Dzisiejsze spotkanie odbyło się w nieludzkich, porannych godzinach. Przy wspólnym śniadaniu, skonfrontowałyśmy ze sobą, przygotowane wcześniej, materiały edukacyjne i dopracowałyśmy grę tematyczną dla dzieci. Tego dnia, naszym celem działań stały się urocze nagrody i niespodzianki przeznaczone dla najaktywniejszych uczestników warsztatów. Na […]

ZSCH pomaga

 Grudzień to czas świąteczny w Polsce. Od początku miesiąca obdarowujemy się różnymi prezentami. Jest to czas radosny i rodzinny. Dla ponad 1,5 miliona dzieci z Syrii to niestety krytyczny okres niepewności. Nie wiedzą, czy uda im się przetrwać […]