NOWE!

SUPER AKCJA – „Szlachetna Paczka” – kategoria: Serce na dłoni

SUPER AKCJA – „Szlachetna Paczka” – kategoria: Serce na dłoni

SZLACHETNA PACZKA, to obecnie jeden z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce. Jej celem jest pomoc rodzinom w potrzebie. Akcja jest bardzo przemyślana, a nawet zasługuje na tytuł najbardziej zorganizowanej w naszym kraju. To wspaniały przedświąteczny czas, który w ciągu kilku tygodni łączy aż milion dobroczyńców i wolontariuszy.

XV Liceum Ogólnokształcące już po raz 5 wzięło udział w projekcie. Przygotowanie do tak wielkiej akcji rozpoczęliśmy w sobotę 18 listopada 2017 roku od wyboru rodziny w internetowym systemie Szlachetniej Paczki. Kolejnym etapem było wytypowanie osób odpowiedzialnych za przeprowadzenie zbiórki pieniędzy i potrzebnych rzeczy, rozpropagowanie akcji w szkole oraz o kontaktowanie się na bieżąco z wolontariuszem „naszej rodziny”. Ostatni tydzień był dla nas bardzo pracowity. Od poniedziałku trzeba było załatwić potrzebne prezenty takie jak: rower rehabilitacyjny, żywność, koce, ręczniki, środki czystości. Dodatkowo dla dziewczynki za uzbierane pieniądze kupiliśmy zimowe buty. W tegoroczną akcje zaangażowała się cała szkoła: uczniowie, nauczyciele, dyrekcja oraz administracja. Dodatkowo pomagała nam klasa dyżurna – 2C. W piątek miało miejsce wielkie pakowanie upominków. Pomagał kto mógł. W rezultacie zapakowanych zostało 6 dużych paczek. W sobotę 9 grudnia 2017 roku w dniu WIELKIEGO FINAŁU SZLACHETNEJ PACZKI zawieźliśmy prezenty do magazynu w Skawinie. Tam również osobiście spotkaliśmy się z naszym wolontariuszem, a w tym całym tygodniowym zabieganiu znaleźliśmy chwilę czasu, aby razem porozmawiać o przebiegu akcji i o problemach innych ludzi.

Grudzień to wspaniały przedświąteczny czas, w którym wszyscy z utęsknieniem czekają na moment, żeby spotkać się z rodziną i najbliższymi. My mamy to szczęście, że możemy ten cudowny czas spędzić z rodziną i nie musimy obawiać się, że zabraknie na stole jedzenia, a nasi najbliżsi, że nie dostaną żadnego prezentu.

I my w tym roku chcieliśmy, aby w te Święta kolejna rodzina mogła cieszyć się sobą i nie musiała martwić się, że czegoś zabraknie. Udało nam się. Jesteśmy z siebie dumni.

Relacja wolontariusza ze spotkania z obdarowaną rodziną:

Głowa naszej wybranej rodziny –Pan Sylwester, wyczekiwał wolontariusza już od sobotniego poranka. Przywitał go z radością w progu drzwi, opierając się o swe kule. Wolontariusze położyli paczki w dużym pokoju, a było ich aż tyle, że zakrywały one całą podłogę. Chwilkę po ugoszczeniu wolontariuszy gorącą herbatą, pani Monika rozpoczęła rozpakowywanie prezentów. Pierwszym, był wymarzony rower rehabilitacyjny dla pana Sylwestra. Obiecał on, że będzie solidnie z niego korzystać, by jak najszybciej stanąć na nogi i być rzeczywistym wsparciem dla swej rodziny. Paczka, która małżeństwu sprawiła największą radość ,była dla ich córki-Martynki, która na święta miała wrócić ze szpitala do domu. Najwięcej uśmiechu na twarzy Martynki sprawiły upragnione korki. Również i pani Monika dostała wymarzone zegarki. Rodzice byli  przeszczęśliwi, aż łzy cisnęły się do oczu pana Sylwestra. Rodzina szczerze podziękowała za dary i powiedziała, że nigdy nie zapomni o dostaniu tylu dobra. Życzą nam żebyśmy i my dostali tyle szczęścia i dobroci.

 

Tagi: , ,

ZOBACZ TAKŻE

Zdążyć przed Zimą !- Super akcja „Serce na dłoni”

SUPER AKCJA – Serce na dłoni, czyli akcja, wydarzenie o charakterze charytatywnym.   Zdążyć przed Zimą !!!!!   “ Najgorszą chorobą nie jest trąd czy gruźlica, ale świadomość, że jest się nikomu niepotrzebnym, przez nikogo niekochanym, przez wszystkich opuszczonym. ” […]

Trzecie spotkanie projektowe 03.02.18r.

Tego dnia czekało nas dużo pracy; wymyślanie nazwy grupy (ile było przy tym zabawy!), wypełnianie zawiłych wniosków projektowych. I najważniejsze: podział pracy. Musiałyśmy znaleźć placówkę oświatową, która zaaprobuje nasz pomysł na przeprowadzenie lekcji. Postanowiłyśmy powrócić do korzeni – […]

Super Akcja – „Nasze miejsce na Ziemi, czyli samorząd na rzecz społeczności lok...

Super Akcja Samorządu Uczniowskiego Zespołu Szkół Mechanicznych nr1           W styczniu 2018 roku Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół Mechanicznych nr 1 skoncentrował swoje działania na rzecz społeczności lokalnej. Realizując Super Akcję – „Nasze miejsce na Ziemi, czyli samorząd na […]

Drugie spotkanie projektowe 12.01.18r.

  Już kolejny raz się widzimy. Plan naszego projektu zderzył się z rzeczywistością. Musiałyśmy skonfrontować warunki lokalowe z zamierzeniami. Wtedy dojrzale zmieniłyśmy nasze zamierzenia. Połączyłyśmy nasze pasje – podróże – z koncepcją działań. Teraz już wiedziałyśmy do czego […]

Młody Obywatel, wydarzenie promujące postawy obywatelskie i patriotyczne.

Organizacja obchodów Święta Niepodległości w naszej szkole. Zaplanowaliśmy 3 działania:        1.Uroczyste obchody Święta Niepodległości Przygotowaliśmy śpiewniki i zorganizowaliśmy Śpiewanie Pieśni Patriotycznych na Sali gimnastycznej, w której wzięła udział cała społeczność szkolna (uczniowie i nauczyciele). Samorząd przygotował teksty […]

Nowy samorząd uczniowski wybrany

Dnia 16 października odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. W sali nad wyborami czuwała komisja w składzie : przewodnicząca komisji Pan Jerzy Marzec oraz członkowie Emilia Blecharz, Maksymilian Palarczyk, Łukasz Capiński, Wiktor Sowa, Malwina Wójcik. […]

Radosny Dzień Wiosny

W ubiegłym roku z okazji Pierwszego Dnia Wiosny popularnie nazywanego Dniem Wagarowicza zorganizowaliśmy Olimpiadę Sportów Nietypowych, która cieszyła się tak dużym powodzeniem, że postanowiliśmy zorganizować II edycję.

Pierwsze spotkanie projektowe

Nasz pierwsze spotkanie w ramach projektu „Oczami Małego Podróżnika” odbyło się 20 grudnia 2017 roku. To był pierwszy raz kiedy się poznałyśmy i polubiłyśmy. Od razu znalazłyśmy wspólny język, wiedząc od pierwszych minut, że nasz projekt będzie opierał […]

Gra miejska

Gra miejska o Podgórzu odbyła się 8 maja br. Na początku pogoda był jak z bajki, lecz szybko się zmieniła i spadł deszcz. Nie zraziło to  uczestników konkursu. Na miejsce stawiły się dwie szkoły, które wystawiły po 2 […]

Pierwsze kroki.

W dniu 17.02.2018 wspólnie omówiłyśmy wszystkie szczegóły projektu na pierwszym oficjalnym spotkaniu naszej grupy. Zdecydowałyśmy się na nazwę grupy, a także rozplanowałyśmy wszystkie kroki, które powinnyśmy poczynić, aby projekt uznać za udany. Tego samego dnia złożyłyśmy również wniosek […]