NOWE!

SUPER AKCJA – „Szlachetna Paczka” – kategoria: Serce na dłoni

SUPER AKCJA – „Szlachetna Paczka” – kategoria: Serce na dłoni

SZLACHETNA PACZKA, to obecnie jeden z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce. Jej celem jest pomoc rodzinom w potrzebie. Akcja jest bardzo przemyślana, a nawet zasługuje na tytuł najbardziej zorganizowanej w naszym kraju. To wspaniały przedświąteczny czas, który w ciągu kilku tygodni łączy aż milion dobroczyńców i wolontariuszy.

XV Liceum Ogólnokształcące już po raz 5 wzięło udział w projekcie. Przygotowanie do tak wielkiej akcji rozpoczęliśmy w sobotę 18 listopada 2017 roku od wyboru rodziny w internetowym systemie Szlachetniej Paczki. Kolejnym etapem było wytypowanie osób odpowiedzialnych za przeprowadzenie zbiórki pieniędzy i potrzebnych rzeczy, rozpropagowanie akcji w szkole oraz o kontaktowanie się na bieżąco z wolontariuszem „naszej rodziny”. Ostatni tydzień był dla nas bardzo pracowity. Od poniedziałku trzeba było załatwić potrzebne prezenty takie jak: rower rehabilitacyjny, żywność, koce, ręczniki, środki czystości. Dodatkowo dla dziewczynki za uzbierane pieniądze kupiliśmy zimowe buty. W tegoroczną akcje zaangażowała się cała szkoła: uczniowie, nauczyciele, dyrekcja oraz administracja. Dodatkowo pomagała nam klasa dyżurna – 2C. W piątek miało miejsce wielkie pakowanie upominków. Pomagał kto mógł. W rezultacie zapakowanych zostało 6 dużych paczek. W sobotę 9 grudnia 2017 roku w dniu WIELKIEGO FINAŁU SZLACHETNEJ PACZKI zawieźliśmy prezenty do magazynu w Skawinie. Tam również osobiście spotkaliśmy się z naszym wolontariuszem, a w tym całym tygodniowym zabieganiu znaleźliśmy chwilę czasu, aby razem porozmawiać o przebiegu akcji i o problemach innych ludzi.

Grudzień to wspaniały przedświąteczny czas, w którym wszyscy z utęsknieniem czekają na moment, żeby spotkać się z rodziną i najbliższymi. My mamy to szczęście, że możemy ten cudowny czas spędzić z rodziną i nie musimy obawiać się, że zabraknie na stole jedzenia, a nasi najbliżsi, że nie dostaną żadnego prezentu.

I my w tym roku chcieliśmy, aby w te Święta kolejna rodzina mogła cieszyć się sobą i nie musiała martwić się, że czegoś zabraknie. Udało nam się. Jesteśmy z siebie dumni.

Relacja wolontariusza ze spotkania z obdarowaną rodziną:

Głowa naszej wybranej rodziny –Pan Sylwester, wyczekiwał wolontariusza już od sobotniego poranka. Przywitał go z radością w progu drzwi, opierając się o swe kule. Wolontariusze położyli paczki w dużym pokoju, a było ich aż tyle, że zakrywały one całą podłogę. Chwilkę po ugoszczeniu wolontariuszy gorącą herbatą, pani Monika rozpoczęła rozpakowywanie prezentów. Pierwszym, był wymarzony rower rehabilitacyjny dla pana Sylwestra. Obiecał on, że będzie solidnie z niego korzystać, by jak najszybciej stanąć na nogi i być rzeczywistym wsparciem dla swej rodziny. Paczka, która małżeństwu sprawiła największą radość ,była dla ich córki-Martynki, która na święta miała wrócić ze szpitala do domu. Najwięcej uśmiechu na twarzy Martynki sprawiły upragnione korki. Również i pani Monika dostała wymarzone zegarki. Rodzice byli  przeszczęśliwi, aż łzy cisnęły się do oczu pana Sylwestra. Rodzina szczerze podziękowała za dary i powiedziała, że nigdy nie zapomni o dostaniu tylu dobra. Życzą nam żebyśmy i my dostali tyle szczęścia i dobroci.

 

Tagi: , ,

ZOBACZ TAKŻE

SUPER AKCJA: Młody Obywatel, wydarzenie promujące postawy obywatelskie i patriotyczne...

SUPER AKCJA: Młody Obywatel, wydarzenie promujące postawy obywatelskie i patriotyczne. http://tssp.krakow.pl/liceum/10327/ Minęły dopiero dwa miesiące roku szkolnego, a w naszym liceum odbyło się już kilka ważnych wydarzeń promujących postawy patriotyczne i obywatelskie. Pierwszym z nich były tajne, demokratyczne […]

Wybory na Prezesa Samorządu Szkolnego

Protokół z Wyborów do Samorządu Gimnazjum nr 23 i na Rzecznika Praw Ucznia z dnia 10.10.2017 r.   Komisja Wyborcza w składzie: Julia Nakoniczewska, Katarzyna Kościółek   Ustaliła po przeliczeniu głosów co następuje:   Wszystkich uczniów w gimnazjum […]

Serce na dłoni, czyli akcja, wydarzenie o charakterze charytatywnym- Super akcja

Serce na dłoni, czyli akcja, wydarzenie o charakterze charytatywnym.   „Obym nigdy nie był tak zajęty swoimi sprawami, by nie zareagować na potrzeby innych ze współczuciem i życzliwością.”– Thomas Jefferson Grudzień był dla nas miesiącem pełnym aktywności charytatywnych. […]

Listopadowa SUPER-AKCJA!

10 listopada 2017r. odbyła się w naszej szkole super-akcja z kategorii „Młody obywatel”, pt. „Narodowe śpiewanie”. Każda klasa i pracownicy szkoły zostali zaproszeni na salę konferencyjną, gdzie uczniowie odpowiedzialni za organizację tegoż wydarzenia wyświetlili prezentację o tematyce patriotycznej, […]

Protokół z wyborów do Samorządu Uczniowskiego XVI LO w Krakowie

Wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego XVI LO w Krakowie  odbyły się dnia 28.09.2017 r.   Do wyborów zgłosiło się 5 kandydatów: Cezary Włodarczyk Kinga Janus Karolina Ogonowska Piotr Sieciński Paulina Surowiec W wyborach oddano 160 głosów, w tym […]

Młody Obywatel – Wyspiański w VIII LO

Młody Obywatel – Wyspiański w VIII LO Zapewne gdyby spytać, czym jest patriotyzm, większość z nas odpowiedziałaby, że jest to postawa oparta na miłości i szacunku do własnego kraju i jego tradycji. Oczywiście nie byłoby w takiej definicji […]

Zdążyć przed Zimą !- Super akcja „Serce na dłoni”

SUPER AKCJA – Serce na dłoni, czyli akcja, wydarzenie o charakterze charytatywnym.   Zdążyć przed Zimą !!!!!   “ Najgorszą chorobą nie jest trąd czy gruźlica, ale świadomość, że jest się nikomu niepotrzebnym, przez nikogo niekochanym, przez wszystkich opuszczonym. ” […]

Bal Piórnika 2017

Tradycyjnie październik to miesiąc w którym po wcześniejszym, oficjalnym pasowaniu klas pierwszych, Samorząd Uczniowski zorganizował uroczyste powitanie pierwszoklasistów, zabawę integracyjną zwaną „ Balem Piórnika”. Przygotowania do tej imprezy trwały tydzień. Nad całością czuwała Pani Joanna Zima. Kilkoro uczniów […]

AKCJE CHARYTATYWNE

SUPER-AKCJA: AKCJE CHARYTATYWNE 2017/2018r. Kategoria konkursowa: Serce na dłoni, czyli akcja, wydarzenie o charakterze charytatywnym. W naszej szkole co roku organizowana jest duża ilość przeróżnych akcji o charakterze charytatywnym, poczynając od zwykłych zbiórek pieniędzy, jedzenia…, a kończąc na […]

Samorząd „Skarżyńskiego”

Wybory do Samorządu Szkolnego są dla każdego ucznia 23 LO jedną z pierwszych „lekcji demokracji”. Ich przebieg określa osobna „Ordynacja wyborcza”, będąca częścią do „Regulaminu samorządu szkolnego XXIII LO”. Oto jej najważniejsze punkty: Na czele Samorządu stoi Przewodniczący […]