NOWE!

SuperAkcja – Szlachetna Paczka – Wspieramy

Grudzień to miesiąc, w którym każdy stara się być trochę lepszym dla innych, niż na co dzień.
Nas też wkręciła atmosfera pomagania i bycia miłym dla innych…

Nasza SUPERAkcja zaczęła się niechcący pod koniec listopada w małej sali gimnastycznej, gdzie pan pedagog zapytał czy zechcielibyśmy jako uczniowie naszej szkoły wziąć udział w ogólnopolskiej Akcji „Szlachetna Paczka”. Opowiedział nam trochę więcej o co w tej Akcji chodzi, gdzie szukać informacji
i co trzeba zrobić, by moglibyśmy objąć kogoś opieką. Trochę na spontanie, a trochę mając w pamięci zeszłoroczną akcje pomocy Patrykowi, która wyzwoliła w nas pokłady najgłębiej skrywanego dobra, empatii, troski i innych ciepłych uczuć wobec pani Jasi i jej rodziny, postanowiliśmy,
że TAK wchodzimy w to.

Ostatecznie ustaliliśmy, że nasza szkoła w ramach Szlachetnej Paczki pomoże pani Irenie, która jest starszą kobietą z wieloma przewlekłymi chorobami i bardzo złą sytuacją materialną.

Na spotkaniu przedstawicieli samorządów klasowych rozdzieliliśmy produkty żywnościowe i środki czystości z listy, którą przekazał na zarząd „Szlachetnej Paczki”. Po kilku dniach okazało się, że nie wiedzieć czemu, do tej Akcji nie podchodzimy tak żywiołowo, nie tryskamy zwariowanymi pomysłami, raczej z namysłem proponujemy różne formy pomocy, grzecznie pytamy czy MOŻEMY, czy WYPADA zrobić to czy owo. Wszyscy byliśmy bardziej uważni, jacyś zamyśleni…

W Mikołajki korowód Świętego Mikołaja odwiedził wszystkie klasy, jego wierny elf Kamil zbierał pieniądze do puszki. W tym roku cukierki, które rozdawał Mikołaj smakowały jakoś mniej słodko…

Nasi rodzice też nas nie zawiedli. Podczas zebrania dla rodziców, kilkoro przedstawicieli Samorządu sprzedawało przez nas zrobione świeczniki, kartki i stroiki świąteczne. Udało się nam uzbierać prawie tysiąc złotych.

Za uzbierane pieniądze pan pedagog zakupił buty i wymarzony przez panią Irenę – blender.
Kilka dni przed świętami nasz dyrektor razem z pedagogiem i przedstawicielem Samorządu szkolnego udali się z paczkami do Pani Ireny, która od razu wzięła się za pieczenie ciasta, co jest jej największą pasją. Pani Irena nie mogła powstrzymać łez szczęścia! Dla takich chwil warto pomagać!

Dane techniczne:

SUPERAkcja: Szlachetna Paczka dla pani Ireny

KATEGORIA: Serce na dłoni, czyli akcja, wydarzenie o charakterze charytatywnym

TERMIN: 1.XII – 15XII

MIEJSCE AKCJI: Szkoła Podstawowa nr 103

ORGANIZATORZY: Pedagog, Samorząd Uczniowski,

UCZESTNICY: wszyscy uczniowie z wszystkich klas, nauczyciele oraz pracownicy szkoły, nasi rodzice

ORGANIZACJA:

  • temat wrzucony przez pedagoga, wzięcia udziału w Akcji „Szlachetnej Paczki”
  • wyszukanie informacji o zasadach wzięcia udziału
  • gorące dyskusje, burze mózgów, plany i przedsięwzięcia, DECYZJA
  • odebranie informacji o zapotrzebowaniu naszego „Podopiecznego”
  • ustalenie listy konkretnych produktów i ilości dla każdej klasy
  • zorganizowanie puszki na pieniądze i ustalenie „zbieraczy”
  • sprzedaż ręcznie robionych świeczników oraz kartek i stroików świątecznych podczas zebrań z rodzicami

 

 

 

P.S.
Postanowiliśmy też, że nie była to jednorazowa pomoc. Powstała grupa ochotników, która zobligowała się wraz z panem pedagogiem, odwiedzać Panią Irenę i pomagać jej w codziennych czynnościach.

 

ZOBACZ TAKŻE

Sklepik szkolny

Styczeń przywitał nas wieloma zmianami w szkole. Niektóre były miłe inne trochę straszne…

Radosny Dzień Wiosny

W ubiegłym roku z okazji Pierwszego Dnia Wiosny popularnie nazywanego Dniem Wagarowicza zorganizowaliśmy Olimpiadę Sportów Nietypowych, która cieszyła się tak dużym powodzeniem, że postanowiliśmy zorganizować II edycję.

Spotkanie Samorządów

W poniedziałek 14 maja 2018 nasz Samorząd zapragnął zainaugurować Akcję „Krakowskie szkoły sadzą 100 drzew na 100 lecie Odzyskania Niepodległości”. Do udziału w tym doniosłym wydarzeniu zaprosiliśmy wszystkie szkoły biorące udział w Samorządowej Lidze Mistrzów oraz zaprzyjaźnione Szkoły […]

„LEKTURY inaczej…”

Jak przystało na imprezy organizowane w listopadzie w naszej szkole, pewnie jak w wielu innych, odbyły się imprezy kształtujące postawy patriotyczne, wzbudzające naszą świadomość narodową… Nasza SUPERakcja miał dwie odsłony:

NIECH SIĘ ŚWIĘCI!!!

Z początkiem września zaczęła się nowa karta w historii szkoły na os. Kolorowym 29. Zostaliśmy Szkołą Podstawową z pięcioma oddziałami byłego już Gimnazjum nr 48 – łącznie 112 uczniów. Dlatego postanowiliśmy na początek roku uczcić wszystkie możliwe okazje […]

Kultura! Mości Panowie!

W maju nasz Samorząd postanowił zmierzyć się z ostatnią Superakcją – “Tak dla kultury, czyli wydarzenie o charakterze artystycznym.” Ustaliliśmy, że tę akcję stworzy cała szkoła czyli wszyscy uczniowie, że w ten jeden dzień wszyscy będziemy artystami. Może […]

Żółty talerz

27 kwietnia, czyli w piątek przed długim weekendem, nasz Samorząd po długich i żmudnych przygotowaniach, okupionych krwią niewinnych ofiar przyprowadził SUperakcję „Nasze miejsce na ziemi, czyli samorząd na rzecz społeczności lokalnej”.