NOWE!

Wielkie nocne pakowanie- Szkoła się bawi, czyli integracja środowiska szkolnego.

Wielkie nocne pakowanie

To był pracowity dzień i jeszcze bardziej pracowita (pół)noc.

Zaczęło się od zakupów w Galerii Bronowice: kupiliśmy dużo wstążek,  papieru do pakowania prezentów i upominków dla dzieci w szpitalu w Prokocimiu oraz dla rodziny, którą wspieramy w ramach „Szlachetnej Paczki”. Nie mieliśmy pojęcia, jak z tymi wszystkimi sprawunkami wrócimy do szkoły, ale z pomocą pośpieszył tato Jakuba, który przewiózł nam wszystkie zakupy do szkoły.

Spotkaliśmy się ponownie wieczorem. Przyszli licealiści, gimnazjaliści i uczniowie  VII klasy szkoły podstawowej oraz oczywiście nauczyciele – w sumie było 50 osób, wszyscy pełni zapału do pracy, tryskający dobrym humorem i zaopatrzeni w prowiant, bo nie wiadomo było, czy tej nocy w ogóle wrócimy do domów

Najpierw posegregowaliśmy wszystkie dary, upominki i materiały do pakowania na te przeznaczone do szpitala w Prokocimiu oraz na te przeznaczone na „Szlachetną Paczkę”. Byliśmy pod ogromnym wrażeniem szczodrości całej naszej szkolnej społeczności, ponieważ wszystkich darów było tak dużo, że brakło nam miejsca na korytarzu – w rezultacie zajęliśmy cały korytarz i cztery sale lekcyjne. Czyli prawie całe Gimnazjum 🙂 🙂 🙂

No i zaczęło się wielkie pakowanie! Utworzyliśmy coś na kształt linii produkcyjnej, każdy miał swoje zadania, każdy wiedział, co ma robić… praca szła szybko, sprawnie, głośno (!), każdy wkładał serce w przygotowywane upominki a stos gotowych paczek rósł w niewiarygodnym tempie. W tle leciały świąteczne hity, a większość z nas ubrała czapki Mikołaja.

W końcu trzeba było uzupełnić zapasy energii, więc nikt nie krył radości, gdy około godziny 22 dostarczono dziesięć dużych pizz! To była zasłużona przerwa. Odpoczynek nie trwał długo, bo przecież trzeba było te wszystkie paczki znieść z trzeciego piętra do dostawczego samochodu. Dość szybko pojawiły się obawy, czy zmieścimy wszystkie paczki do tego samochodu, więc na wszelki wypadek zorganizowaliśmy dodatkową pomoc. Wyjątkowo Rodzice byli zadowoleni, gdy odebrali telefon ze szkoły nocną porą 🙂

O północy nastąpiło pożegnanie i zakończenie imprezy, choć z potwierdzonych źródeł wiemy, że niektórzy opuścili szkołę dopiero przed godziną 1! To był niesamowity wieczór, wykonaliśmy rewelacyjną pracę na rzecz innych i sprawiło nam to ogromną radość; znalazł się także czas na świąteczne karaoke, film i zabawę. Hitem wieczoru stała się piosenka pt. „ Mam tę moc” 🙂  Mimo braku talentu wokalnego doszliśmy do wniosku, że każdy śpiewać może.

Chyba nikt nie ma wątpliwości, że „mamy tę moc”!

 

Przedsięwzięcie to  było świetną okazją do wzajemnej integracji oraz miłego spędzenia czasu. Z pewnością  pozostanie  Nam w pamięci wiele ciekawych wspomnień.

Zapraszamy do fotorelacji 😀 http://tssp.krakow.pl/gimnazjum/wielkie-nocne-pakowanie/

ZOBACZ TAKŻE

Koncert Integracyjny

W naszej szkole od 5 lutego do 9 lutego odbywał się tydzień Niepełnosprawności.

Na sportowo w „Jedenastce”

Zamierzenie Super-akcji poświęconej tematyce sportowej planowaliśmy już praktycznie od stycznia. Wiązało się to z tym, iż 6 kwietnia wypadał Międzynarodowy Dzień Sportu dla Rozwoju i Pokoju 2018. Postanowiliśmy tę akcję podzielić na kilka części, by tak naprawdę dało […]

SUPERAKCJA – wydarzenie promujące zdrowy tryb życia

SUPER AKCJA- wydarzenie promujące zdrowy tryb życia Uczestnicy- wszyscy uczniowie szkoły Inspiracją do zadań Rady Uczniowskiej w miesiącu kwietniu był Światowy Dzień Ziemi obchodzony 22 kwietnia. Światowy Dzień Ziemi wymyślono po to, by miliardy ludzi pochyliły się nad […]

Spotkanie Samorządów w Elektryku!

15 maja 2018 roku przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego zorganizowali w naszej szkole spotkanie dla uczniów gimnazjów aktywnie działających w organach samorządowych swoich szkół. Miło było nam gościć reprezentantów następujących szkół:  Zespół Szkół Salezjańskich,  Gimnazjum Nr 37, Gimnazjum Królowej Apostołów, […]

Igrzyska sportowe XIII vs VIII – sport to zdrowie

IGRZYSKA XIII vs VIII   14.03.2018 nadszedł dzień, na który czekali wszyscy. Wielka walka o tytuł króla Grzegórzek.  Kto tym razem okazał się lepszy? Do rywalizacji sportowej stanęły dwa Licea Ogólnokształcące:  XIII im. Bohaterów Westerplatte  i VIII im. […]

Gra miejska

Gra miejska o Podgórzu odbyła się 8 maja br. Na początku pogoda był jak z bajki, lecz szybko się zmieniła i spadł deszcz. Nie zraziło to  uczestników konkursu. Na miejsce stawiły się dwie szkoły, które wystawiły po 2 […]

Super Akcja – „Sprzedaż ciast” – kategoria: Nasze miejsce na Ziemi

Super Akcja -„Sprzedaż ciast” – kategoria: Nasze miejsce na Ziemi Zebranie to nieodłączny element współpracy rodziców ze szkołą. Często działania te wiążą się z różnymi emocjami zarówno pozytywnymi jak i negatywnymi. Aby poprawić rodzicom nastrój i umilić czekanie w […]

Spotkanie integracyjne

Spotkanie integracyjne grupy odbyło się 3 marca. W spotkaniu brali udział wszyscy uczniowie, którzy byli organizatorami projektu. Po krótkiej debacie wybrali miejsce spotkania dobre dla ich brzuchów, czyli pizzerię. Mimo tego, że grupa się doskonale znała mieli okazję […]

Niewidzialna Ręka Artystycznego Dobra Super Akcja

Dawno, dawno temu gdzieś na osiedlowym podwórku podczas rówieśniczej zabawy (nie)spodziewanie narodziła się idea niezwykłej akcji dobroczynnej. Po latach jest ona ciągle przypominana budząc także dzisiaj ogromny szacunek i niedowierzanie zarazem. W rzeczywistości ciągłej sprzedaży komercyjnej i  pokazywania […]

Ważne Spotkania Biznesowe

Po wszystkich ustaleniach postanowiliśmy się umówić z Posłem Ireneuszem Rasiem, z MDK, Zarządem Fundacji Nowe Centrum i SP 103. Najpierw umówiliśmy się ze posłem Rasiem 8 stycznia 2018 roku. Poprosiliśmy go oto czy nie chciał by być patronem […]