NOWE!

Wielkie nocne pakowanie- Szkoła się bawi, czyli integracja środowiska szkolnego.

Wielkie nocne pakowanie

To był pracowity dzień i jeszcze bardziej pracowita (pół)noc.

Zaczęło się od zakupów w Galerii Bronowice: kupiliśmy dużo wstążek,  papieru do pakowania prezentów i upominków dla dzieci w szpitalu w Prokocimiu oraz dla rodziny, którą wspieramy w ramach „Szlachetnej Paczki”. Nie mieliśmy pojęcia, jak z tymi wszystkimi sprawunkami wrócimy do szkoły, ale z pomocą pośpieszył tato Jakuba, który przewiózł nam wszystkie zakupy do szkoły.

Spotkaliśmy się ponownie wieczorem. Przyszli licealiści, gimnazjaliści i uczniowie  VII klasy szkoły podstawowej oraz oczywiście nauczyciele – w sumie było 50 osób, wszyscy pełni zapału do pracy, tryskający dobrym humorem i zaopatrzeni w prowiant, bo nie wiadomo było, czy tej nocy w ogóle wrócimy do domów

Najpierw posegregowaliśmy wszystkie dary, upominki i materiały do pakowania na te przeznaczone do szpitala w Prokocimiu oraz na te przeznaczone na „Szlachetną Paczkę”. Byliśmy pod ogromnym wrażeniem szczodrości całej naszej szkolnej społeczności, ponieważ wszystkich darów było tak dużo, że brakło nam miejsca na korytarzu – w rezultacie zajęliśmy cały korytarz i cztery sale lekcyjne. Czyli prawie całe Gimnazjum 🙂 🙂 🙂

No i zaczęło się wielkie pakowanie! Utworzyliśmy coś na kształt linii produkcyjnej, każdy miał swoje zadania, każdy wiedział, co ma robić… praca szła szybko, sprawnie, głośno (!), każdy wkładał serce w przygotowywane upominki a stos gotowych paczek rósł w niewiarygodnym tempie. W tle leciały świąteczne hity, a większość z nas ubrała czapki Mikołaja.

W końcu trzeba było uzupełnić zapasy energii, więc nikt nie krył radości, gdy około godziny 22 dostarczono dziesięć dużych pizz! To była zasłużona przerwa. Odpoczynek nie trwał długo, bo przecież trzeba było te wszystkie paczki znieść z trzeciego piętra do dostawczego samochodu. Dość szybko pojawiły się obawy, czy zmieścimy wszystkie paczki do tego samochodu, więc na wszelki wypadek zorganizowaliśmy dodatkową pomoc. Wyjątkowo Rodzice byli zadowoleni, gdy odebrali telefon ze szkoły nocną porą 🙂

O północy nastąpiło pożegnanie i zakończenie imprezy, choć z potwierdzonych źródeł wiemy, że niektórzy opuścili szkołę dopiero przed godziną 1! To był niesamowity wieczór, wykonaliśmy rewelacyjną pracę na rzecz innych i sprawiło nam to ogromną radość; znalazł się także czas na świąteczne karaoke, film i zabawę. Hitem wieczoru stała się piosenka pt. „ Mam tę moc” 🙂  Mimo braku talentu wokalnego doszliśmy do wniosku, że każdy śpiewać może.

Chyba nikt nie ma wątpliwości, że „mamy tę moc”!

 

Przedsięwzięcie to  było świetną okazją do wzajemnej integracji oraz miłego spędzenia czasu. Z pewnością  pozostanie  Nam w pamięci wiele ciekawych wspomnień.

Zapraszamy do fotorelacji 😀 http://tssp.krakow.pl/gimnazjum/wielkie-nocne-pakowanie/

ZOBACZ TAKŻE

Pierwsze spotkanie projektowe

Nasz pierwsze spotkanie w ramach projektu „Oczami Małego Podróżnika” odbyło się 20 grudnia 2017 roku. To był pierwszy raz kiedy się poznałyśmy i polubiłyśmy. Od razu znalazłyśmy wspólny język, wiedząc od pierwszych minut, że nasz projekt będzie opierał […]

Ważne Spotkania Biznesowe

Po wszystkich ustaleniach postanowiliśmy się umówić z Posłem Ireneuszem Rasiem, z MDK, Zarządem Fundacji Nowe Centrum i SP 103. Najpierw umówiliśmy się ze posłem Rasiem 8 stycznia 2018 roku. Poprosiliśmy go oto czy nie chciał by być patronem […]

AKCJE CHARYTATYWNE

SUPER-AKCJA: AKCJE CHARYTATYWNE 2017/2018r. Kategoria konkursowa: Serce na dłoni, czyli akcja, wydarzenie o charakterze charytatywnym. W naszej szkole co roku organizowana jest duża ilość przeróżnych akcji o charakterze charytatywnym, poczynając od zwykłych zbiórek pieniędzy, jedzenia…, a kończąc na […]

Wydarzenie o charakterze artystycznym – Mam talent oraz szkolny koncert

  Nikt nie zaprzeczy, że rozwijanie talentów i swych pasji jest niesamowicie ważne. Po za codzienną rutyną, jaką jest szkoła, warto mieć  też chwilę dla siebie. To właśnie dzięki nim, nasze życie nabiera więcej kolorów i stajemy się […]

11 LISTOPADA I LEKCJA HISTORII POLSKIEJ KAWALERII

„Super akcja”  „11 LISTOPADA I LEKCJA HISTORII POLSKIEJ KAWALERII” Świętowanie rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz związane z nią obchody, trwale wpisały się w tradycję szkolnych uroczystości. Dnia 10 listopada zebraliśmy się wszyscy (nauczyciele i uczniowie) w auli […]

Wprowadzenie sportowego ducha w mury ZSCh

W miesiącu lutym Samorząd Uczniowski ZSCH postawił na promocję zdrowego stylu życia.      Postanowiliśmy popracować nad kondycją naszych uczniów . Skoncentrowaliśmy się na aktywności fizycznej, jako jednym z najważniejszych aspektów zdrowia człowieka. Jednomyślnie stwierdziliśmy, że poprawa kondycji nie może […]

Start

Nasze następne spotkanie odbyło się 21 marca 2918r.i  polegało ono już na pracy z młodzieżą. Pomagamy 5 młodych ludzi miedzy 12 a 18 rokiem życia. Pomoc jest związana głównie z przedmiotami ścisłym jednak nie tylko. Żaden przedmiot nie […]

Koncert Integracyjny

W naszej szkole od 5 lutego do 9 lutego odbywał się tydzień Niepełnosprawności.

Igrzyska sportowe XIII vs VIII – sport to zdrowie

IGRZYSKA XIII vs VIII   14.03.2018 nadszedł dzień, na który czekali wszyscy. Wielka walka o tytuł króla Grzegórzek.  Kto tym razem okazał się lepszy? Do rywalizacji sportowej stanęły dwa Licea Ogólnokształcące:  XIII im. Bohaterów Westerplatte  i VIII im. […]

Co i jak ?

Nasze spotkania w ośrodku SIEMACHA SPOT miało miejsce 16 marca. Poszłyśmy wtedy w dwu osobowym składzie by porozmawiać na temat czasu i dokładanego sposobu pomocy młodszym kolegą i koleżanką. Poznaliśmy wtedy część naszych uczniów. Poznałyśmy ich trochę i […]