NOWE!

Wielkie nocne pakowanie- Szkoła się bawi, czyli integracja środowiska szkolnego.

Wielkie nocne pakowanie

To był pracowity dzień i jeszcze bardziej pracowita (pół)noc.

Zaczęło się od zakupów w Galerii Bronowice: kupiliśmy dużo wstążek,  papieru do pakowania prezentów i upominków dla dzieci w szpitalu w Prokocimiu oraz dla rodziny, którą wspieramy w ramach „Szlachetnej Paczki”. Nie mieliśmy pojęcia, jak z tymi wszystkimi sprawunkami wrócimy do szkoły, ale z pomocą pośpieszył tato Jakuba, który przewiózł nam wszystkie zakupy do szkoły.

Spotkaliśmy się ponownie wieczorem. Przyszli licealiści, gimnazjaliści i uczniowie  VII klasy szkoły podstawowej oraz oczywiście nauczyciele – w sumie było 50 osób, wszyscy pełni zapału do pracy, tryskający dobrym humorem i zaopatrzeni w prowiant, bo nie wiadomo było, czy tej nocy w ogóle wrócimy do domów

Najpierw posegregowaliśmy wszystkie dary, upominki i materiały do pakowania na te przeznaczone do szpitala w Prokocimiu oraz na te przeznaczone na „Szlachetną Paczkę”. Byliśmy pod ogromnym wrażeniem szczodrości całej naszej szkolnej społeczności, ponieważ wszystkich darów było tak dużo, że brakło nam miejsca na korytarzu – w rezultacie zajęliśmy cały korytarz i cztery sale lekcyjne. Czyli prawie całe Gimnazjum 🙂 🙂 🙂

No i zaczęło się wielkie pakowanie! Utworzyliśmy coś na kształt linii produkcyjnej, każdy miał swoje zadania, każdy wiedział, co ma robić… praca szła szybko, sprawnie, głośno (!), każdy wkładał serce w przygotowywane upominki a stos gotowych paczek rósł w niewiarygodnym tempie. W tle leciały świąteczne hity, a większość z nas ubrała czapki Mikołaja.

W końcu trzeba było uzupełnić zapasy energii, więc nikt nie krył radości, gdy około godziny 22 dostarczono dziesięć dużych pizz! To była zasłużona przerwa. Odpoczynek nie trwał długo, bo przecież trzeba było te wszystkie paczki znieść z trzeciego piętra do dostawczego samochodu. Dość szybko pojawiły się obawy, czy zmieścimy wszystkie paczki do tego samochodu, więc na wszelki wypadek zorganizowaliśmy dodatkową pomoc. Wyjątkowo Rodzice byli zadowoleni, gdy odebrali telefon ze szkoły nocną porą 🙂

O północy nastąpiło pożegnanie i zakończenie imprezy, choć z potwierdzonych źródeł wiemy, że niektórzy opuścili szkołę dopiero przed godziną 1! To był niesamowity wieczór, wykonaliśmy rewelacyjną pracę na rzecz innych i sprawiło nam to ogromną radość; znalazł się także czas na świąteczne karaoke, film i zabawę. Hitem wieczoru stała się piosenka pt. „ Mam tę moc” 🙂  Mimo braku talentu wokalnego doszliśmy do wniosku, że każdy śpiewać może.

Chyba nikt nie ma wątpliwości, że „mamy tę moc”!

 

Przedsięwzięcie to  było świetną okazją do wzajemnej integracji oraz miłego spędzenia czasu. Z pewnością  pozostanie  Nam w pamięci wiele ciekawych wspomnień.

Zapraszamy do fotorelacji 😀 http://tssp.krakow.pl/gimnazjum/wielkie-nocne-pakowanie/

ZOBACZ TAKŻE

11 LISTOPADA I LEKCJA HISTORII POLSKIEJ KAWALERII

„Super akcja”  „11 LISTOPADA I LEKCJA HISTORII POLSKIEJ KAWALERII” Świętowanie rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz związane z nią obchody, trwale wpisały się w tradycję szkolnych uroczystości. Dnia 10 listopada zebraliśmy się wszyscy (nauczyciele i uczniowie) w auli […]

Niewidzialna Ręka Artystycznego Dobra Super Akcja

Dawno, dawno temu gdzieś na osiedlowym podwórku podczas rówieśniczej zabawy (nie)spodziewanie narodziła się idea niezwykłej akcji dobroczynnej. Po latach jest ona ciągle przypominana budząc także dzisiaj ogromny szacunek i niedowierzanie zarazem. W rzeczywistości ciągłej sprzedaży komercyjnej i  pokazywania […]

Listopadowa SUPER-AKCJA!

10 listopada 2017r. odbyła się w naszej szkole super-akcja z kategorii „Młody obywatel”, pt. „Narodowe śpiewanie”. Każda klasa i pracownicy szkoły zostali zaproszeni na salę konferencyjną, gdzie uczniowie odpowiedzialni za organizację tegoż wydarzenia wyświetlili prezentację o tematyce patriotycznej, […]

Wybory Samorządowe w Chemiku

Głosy zostały podliczone… Wszystko jasne… Uczniowie wybrali… Proszę Państwa, mamy nowy Samorząd Uczniowski! Prócz Prezydium wybraliśmy Opiekuna, który rozpoczyna kolejną kadencję na tym stanowisku. Regulamin to podstawa… TRYB WYBORU ORGANÓW SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO §9. Samorząd Klasowy wybierany jest przez […]

Serce na dłoni, czyli akcja, wydarzenie o charakterze charytatywnym- Super akcja

Serce na dłoni, czyli akcja, wydarzenie o charakterze charytatywnym.   „Obym nigdy nie był tak zajęty swoimi sprawami, by nie zareagować na potrzeby innych ze współczuciem i życzliwością.”– Thomas Jefferson Grudzień był dla nas miesiącem pełnym aktywności charytatywnych. […]

Samorząd wybrany

WYBORY W NASZYM LICEUM  18 października w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Poprzedzone zostały kampanią wyborczą, w trakcie której Kandydatki zachęcały uczniów do głosowania na nich. Po kampanii odbyły się wybory. Każdy uczeń otrzymał przygotowaną […]

NIECH SIĘ ŚWIĘCI!!!

Z początkiem września zaczęła się nowa karta w historii szkoły na os. Kolorowym 29. Zostaliśmy Szkołą Podstawową z pięcioma oddziałami byłego już Gimnazjum nr 48 – łącznie 112 uczniów. Dlatego postanowiliśmy na początek roku uczcić wszystkie możliwe okazje […]

„LEKTURY inaczej…”

Jak przystało na imprezy organizowane w listopadzie w naszej szkole, pewnie jak w wielu innych, odbyły się imprezy kształtujące postawy patriotyczne, wzbudzające naszą świadomość narodową… Nasza SUPERakcja miał dwie odsłony:

„Nic o Nas bez Nas” – promocja praw i obowiązków ucznia

   „Nic o Nas bez Nas” – promocja praw i obowiązków ucznia Dnia 9.11.2017 tj. we czwartek w XIII Liceum Ogólnokształcącym im. Bohaterów Westerplatte w Krakowie odbył się konkurs zorganizowany przez Samorząd Uczniowski pt. „Znam prawa i obowiązki […]

Bal Piórnika 2017

Tradycyjnie październik to miesiąc w którym po wcześniejszym, oficjalnym pasowaniu klas pierwszych, Samorząd Uczniowski zorganizował uroczyste powitanie pierwszoklasistów, zabawę integracyjną zwaną „ Balem Piórnika”. Przygotowania do tej imprezy trwały tydzień. Nad całością czuwała Pani Joanna Zima. Kilkoro uczniów […]