NOWE!

Misja: uśmiech

29.01.2018 roku doszło do wydarzenia, na którą czekała cała nasza szkoła. Od grudnia chcieliśmy zrealizować nasz plan… a było to tak…

 

Naszą misją- bo tak pozwoliliśmy nazwać naszą akcję- było zebranie uzdolnionej artystycznie  młodzieży z ZSCh. Kiedy uczniowie dowiedzieli się, co jest naszym celem-  bardzo szybko klasy wybrały najbardziej utalentowanych reprezentantów. Mówiąc wprost-  zaplanowaliśmy wyjście do DPS ufundowanego przez małżeństwo Helclów. Naszym celem było to aby pensjonariusze Domu mogli miło spędzić poniedziałkowe popołudnie. Próby naszego wystąpienia rozpoczęły już z przyjściem do szkoły w nowym roku kalendarzowym . Jak zwykle, cała społeczność szkolna zrobiła „zrzutkę” na zakup słodkiego upominku dla naszej , co się okazało  na miejscu,  bardzo symparycznej widowni. Po przeliczeniu – okazało się,że mamy 150 zł od każdej klasy po trochę. 29.01 od samego rana trwały próby. Ze szkoły wyszliśmy o godzinie 12.30. Zabraliśmy ze sobą sprzęt nagłaśniający. Pomógł nam w tym niezawodny w swojej funkcji pan profesor Wojciech Brzuchacz – opiekun SU. Przetransportował on na miejsce naszego występu cały sprzęt i słodki upominek.

Na miejscu powitała nas pani Dyrektor Domu. Udaliśmy się do świetlicy aby raz jeszcze  przećwiczyć występ.W świetlicy pojawili się reprezentacji podopiecznych, ale naszego występu mogli wysłuchać wszyscy za pomocą radiowęzła- słuchało nas ponad 500 osób.  Miałam zaszczyt zapowiadać naszych artystów. Jako pierwsze wystąpiły Karolina Wójcik i Milena Biernat z klasy 1k technium, które zaprezentowały Państwu utwory kolejno Kolorowy Wiart z filmu Pocahontas  i I can’t help falling in love- Elvisa Presleya. Następną wokalistką była Gabriela Witczak z 3an, która zaśpiewała utwór Dziwny jest ten świat-  Czesława Niemena. Justyna Bartosik i Karolina Homel z 2b zaśpiewały piosenkę z filmu La La Land – Miasto gwiazd . Magdalena Kulijewicz z klasy 3d naszego liceum zagrała na skrzypcach utwór Edwarda Lalo – Symfonię Hiszpańską. Magda jest również uczennicą 4 klasy Państwowej Szkoły Muzycznej im. Żeleńskiego w Krakowie. Klasa 3d w składzie Wiktoria Majka, Maciej Kucharski, Magda Kulijewicz, Justyna Niemiec, Ola Frączek, Agata Strug, Karolina Szwachta i Krzysiek Kowalczyk jako zespół Bellatrix wystąpiła z utworami Little drummer boy- grupy Pentatonix oraz w najsłynniejszym utworze Hallelujah Leonarda Cohena. Później scena należała do Krystiana Kukli z 2b, który zagrał na saksofonie utwór The Ententeiner.  Następny był Maciej Kucharski  z recytacja fragmentu Pana Tadeusza. Ostatni wystąpił  Marcin Stramek w utworach z lat 50. i 60. – Return to me oraz It’s amore amerykańskiego piosenkarza włoskiego pochodzenia Deana Martina. W trakcie występu Marcina dołączył do niego pan Janusz Wróblewski-  mieszkaniec Domu, który pięknie akompaniował Marcinowi na skrzypcach. Złożyliśmy Państwu życzenia z okazji minionych Dni Babci i Dziadka. Otrzymaliśmy aniołka-  rękodzieło pensjonariuszy DPS Helclów. Później nastąpił poczęstunek słodkim upominkiem. Mogliśmy chwilkę porozmawiać z naszą cudowną widownią, pan Janusz dalej nas zachwycał swoją grą-  tym  razem na pianinie. Artyści, jak i widownia opuszczali świetlicę z szerokim uśmiechem. Cel został osiągnięty.

Superakcja w kategorii :Nasze miejsce na Ziemi, czyli samorząd na rzecz społeczności lokalnej.

Autor:  Katarzyna Migdał

ZOBACZ TAKŻE

SUPER AKCJA: Młody Obywatel, wydarzenie promujące postawy obywatelskie i patriotyczne...

SUPER AKCJA: Młody Obywatel, wydarzenie promujące postawy obywatelskie i patriotyczne. http://tssp.krakow.pl/liceum/10327/ Minęły dopiero dwa miesiące roku szkolnego, a w naszym liceum odbyło się już kilka ważnych wydarzeń promujących postawy patriotyczne i obywatelskie. Pierwszym z nich były tajne, demokratyczne […]

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO   Dnia 16.10 rozpoczęła się rywalizacja. „Walka” o tytuł i miano Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego XIII Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Westerplatte. Już w poniedziałek (16.10) swoją kampanię wyborczą rozpoczęło trzech kandydatów:   Mateusz Kołodziejczyk z […]

Zdążyć przed Zimą !- Super akcja „Serce na dłoni”

SUPER AKCJA – Serce na dłoni, czyli akcja, wydarzenie o charakterze charytatywnym.   Zdążyć przed Zimą !!!!!   “ Najgorszą chorobą nie jest trąd czy gruźlica, ale świadomość, że jest się nikomu niepotrzebnym, przez nikogo niekochanym, przez wszystkich opuszczonym. ” […]

Super akcja – Szkoła się bawi w „Andrzejkowym Szaleństwie”.

Super akcja – Szkoła się bawi, czyli integracja środowiska szkolnego w  „ Andrzejkowym Szaleństwie”. W tym roku po raz pierwszy nasza szkoła 21 listopada obchodziła Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Był to dzień wyjątkowy: pełen uśmiechów, miłych gestów, pozytywnych emocji. Na dobry […]

Zdrowe czwartki w Jedenastce

W miesiącu październiku, w Jedenastce co tydzień odbywały się „zdrowe czwartki”. Klasy w kolejności ustalonej przez samorząd szkolny, przygotowywały zdrowe posiłki- kanapki, owoce, warzywa, by móc później podzielić się nimi z całą społecznością szkolną. W każdym tygodniu jedna […]

Nasze miejsce na Ziemi – Dzień seniora oraz warsztaty z dziećmi

Pierwszy  miesiąc 2018 roku w naszej szkole nie mógł zakończyć się bez żadnych sprzyjających naszemu środowisku  działań.  31 stycznia był dla Samorządu Szkolnego wyjątkowo pracowity. W tym dniu skupiliśmy się na dwóch wyjątkowych akcjach.   Zebraliśmy dość sporą […]

Wybory Samorządowe w Chemiku

Głosy zostały podliczone… Wszystko jasne… Uczniowie wybrali… Proszę Państwa, mamy nowy Samorząd Uczniowski! Prócz Prezydium wybraliśmy Opiekuna, który rozpoczyna kolejną kadencję na tym stanowisku. Regulamin to podstawa… TRYB WYBORU ORGANÓW SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO §9. Samorząd Klasowy wybierany jest przez […]

SUPER AKCJA – „Szlachetna Paczka” – kategoria: Serce na dłoni...

SUPER AKCJA – „Szlachetna Paczka” – kategoria: Serce na dłoni SZLACHETNA PACZKA, to obecnie jeden z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce. Jej celem jest pomoc rodzinom w potrzebie. Akcja jest bardzo przemyślana, a nawet zasługuje na tytuł […]

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

Sprawozdanie z przebiegu wyborów do Samorządu Uczniowskiego z dn. 15 IX 2017r. Spotkanie z kandydatami oraz oficjalne rozpoczęcie kampanii wyborczej rozpoczęło się 8 IX 2017r. Na liście wyborczej pojawiły się dwa nazwiska. Harmonogram głosowania został podany do wiadomości […]

Regulamin portalu

Informacje prawne Niniejsza nota prawna stanowi regulację prawną dotyczącą korzystania z usług internetowych Portalu Internetowego „Młody Kraków”, którego właścicielem jest Gmina Miejska Kraków. Nota zawiera takie informacje, jak: polityka prywatności, regulamin konta użytkownika oraz oświadczenie o wyrażeniu zgody […]