NOWE!

Misja: uśmiech

29.01.2018 roku doszło do wydarzenia, na którą czekała cała nasza szkoła. Od grudnia chcieliśmy zrealizować nasz plan… a było to tak…

 

Naszą misją- bo tak pozwoliliśmy nazwać naszą akcję- było zebranie uzdolnionej artystycznie  młodzieży z ZSCh. Kiedy uczniowie dowiedzieli się, co jest naszym celem-  bardzo szybko klasy wybrały najbardziej utalentowanych reprezentantów. Mówiąc wprost-  zaplanowaliśmy wyjście do DPS ufundowanego przez małżeństwo Helclów. Naszym celem było to aby pensjonariusze Domu mogli miło spędzić poniedziałkowe popołudnie. Próby naszego wystąpienia rozpoczęły już z przyjściem do szkoły w nowym roku kalendarzowym . Jak zwykle, cała społeczność szkolna zrobiła „zrzutkę” na zakup słodkiego upominku dla naszej , co się okazało  na miejscu,  bardzo symparycznej widowni. Po przeliczeniu – okazało się,że mamy 150 zł od każdej klasy po trochę. 29.01 od samego rana trwały próby. Ze szkoły wyszliśmy o godzinie 12.30. Zabraliśmy ze sobą sprzęt nagłaśniający. Pomógł nam w tym niezawodny w swojej funkcji pan profesor Wojciech Brzuchacz – opiekun SU. Przetransportował on na miejsce naszego występu cały sprzęt i słodki upominek.

Na miejscu powitała nas pani Dyrektor Domu. Udaliśmy się do świetlicy aby raz jeszcze  przećwiczyć występ.W świetlicy pojawili się reprezentacji podopiecznych, ale naszego występu mogli wysłuchać wszyscy za pomocą radiowęzła- słuchało nas ponad 500 osób.  Miałam zaszczyt zapowiadać naszych artystów. Jako pierwsze wystąpiły Karolina Wójcik i Milena Biernat z klasy 1k technium, które zaprezentowały Państwu utwory kolejno Kolorowy Wiart z filmu Pocahontas  i I can’t help falling in love- Elvisa Presleya. Następną wokalistką była Gabriela Witczak z 3an, która zaśpiewała utwór Dziwny jest ten świat-  Czesława Niemena. Justyna Bartosik i Karolina Homel z 2b zaśpiewały piosenkę z filmu La La Land – Miasto gwiazd . Magdalena Kulijewicz z klasy 3d naszego liceum zagrała na skrzypcach utwór Edwarda Lalo – Symfonię Hiszpańską. Magda jest również uczennicą 4 klasy Państwowej Szkoły Muzycznej im. Żeleńskiego w Krakowie. Klasa 3d w składzie Wiktoria Majka, Maciej Kucharski, Magda Kulijewicz, Justyna Niemiec, Ola Frączek, Agata Strug, Karolina Szwachta i Krzysiek Kowalczyk jako zespół Bellatrix wystąpiła z utworami Little drummer boy- grupy Pentatonix oraz w najsłynniejszym utworze Hallelujah Leonarda Cohena. Później scena należała do Krystiana Kukli z 2b, który zagrał na saksofonie utwór The Ententeiner.  Następny był Maciej Kucharski  z recytacja fragmentu Pana Tadeusza. Ostatni wystąpił  Marcin Stramek w utworach z lat 50. i 60. – Return to me oraz It’s amore amerykańskiego piosenkarza włoskiego pochodzenia Deana Martina. W trakcie występu Marcina dołączył do niego pan Janusz Wróblewski-  mieszkaniec Domu, który pięknie akompaniował Marcinowi na skrzypcach. Złożyliśmy Państwu życzenia z okazji minionych Dni Babci i Dziadka. Otrzymaliśmy aniołka-  rękodzieło pensjonariuszy DPS Helclów. Później nastąpił poczęstunek słodkim upominkiem. Mogliśmy chwilkę porozmawiać z naszą cudowną widownią, pan Janusz dalej nas zachwycał swoją grą-  tym  razem na pianinie. Artyści, jak i widownia opuszczali świetlicę z szerokim uśmiechem. Cel został osiągnięty.

Superakcja w kategorii :Nasze miejsce na Ziemi, czyli samorząd na rzecz społeczności lokalnej.

Autor:  Katarzyna Migdał

ZOBACZ TAKŻE

„Serce na dłoni” Super Akcja w Zespole Szkół Mechanicznych nr 1

Super Akcja w Zespole Szkół Mechanicznych nr 1 – grudzień 2017 Akcja charytatywna – „Serce na dłoni”   Samorząd Uczniowski ZSM nr 1 rozpoczął przygotowania do akcji charytatywnej już w połowie listopada 2017 roku. Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego oraz […]

Przygotowanie materiałów

Ostatnie dni przed realizacją naszego projektu. Dopinamy właśnie ostatnie sprawy, ćwiczymy przemówienia, przygotowujemy nagrody dla naszych małych słuchaczy. Krótko mówiąc: praca wre! Już nie możemy się doczekać !  

Debata, a może matematycznie zakręceni… ? Tak dla Kultury, czyli wydarzenie o charakt...

Debata, a  może matematycznie zakręceni… ? Tak dla Kultury, czyli wydarzenie o charakterze artystycznym. Niedawno przebyliśmy coroczny dzień matematyki w naszej szkole, na którym nie tylko każdy z nas musiał wysilić się nad zrobieniem zadania matematycznego, ale także […]

Wprowadzenie sportowego ducha w mury ZSCh

W miesiącu lutym Samorząd Uczniowski ZSCH postawił na promocję zdrowego stylu życia.      Postanowiliśmy popracować nad kondycją naszych uczniów . Skoncentrowaliśmy się na aktywności fizycznej, jako jednym z najważniejszych aspektów zdrowia człowieka. Jednomyślnie stwierdziliśmy, że poprawa kondycji nie może […]

Grudzień dla pierwszaków

Jako że 5 grudnia jest Międzynarodowym Dniem Wolontariusza, zdecydowaliśmy z Samorządem Uczniowskim, że w tym miesiącu nasza SUPER-AKCJA wpisze się w kategorię: „SERCE NA DŁONI, CZYLI AKCJA, WYDARZENIE O CHARAKTERZE CHARYTATYWNYM”.   Grudzień w naszej szkole jest zdecydowanie miesiącem wzmożonych […]

Gra miejska

Gra miejska o Podgórzu odbyła się 8 maja br. Na początku pogoda był jak z bajki, lecz szybko się zmieniła i spadł deszcz. Nie zraziło to  uczestników konkursu. Na miejsce stawiły się dwie szkoły, które wystawiły po 2 […]

Konkurs z okazji Halloween

  Dnia 31.10 we wtorek odbył się konkurs o tematyce Halloween na „Najliczniej przebraną klasę”.

Trzecie spotkanie projektowe 03.02.18r.

Tego dnia czekało nas dużo pracy; wymyślanie nazwy grupy (ile było przy tym zabawy!), wypełnianie zawiłych wniosków projektowych. I najważniejsze: podział pracy. Musiałyśmy znaleźć placówkę oświatową, która zaaprobuje nasz pomysł na przeprowadzenie lekcji. Postanowiłyśmy powrócić do korzeni – […]

Super Akcja – „Nasze miejsce na Ziemi, czyli samorząd na rzecz społeczności lok...

Super Akcja Samorządu Uczniowskiego Zespołu Szkół Mechanicznych nr1           W styczniu 2018 roku Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół Mechanicznych nr 1 skoncentrował swoje działania na rzecz społeczności lokalnej. Realizując Super Akcję – „Nasze miejsce na Ziemi, czyli samorząd na […]

Nowohucki Festiwal Samorządowy

Temat przewodni: Nowohucki Festiwal Samorządowy „Szybciej, wyżej, dalej, ale razem” Cel ogólny: kreowanie i wzmacnianie postaw prospołecznych i obywatelskich młodzieży. Cel szczegółowy: samorządowa integracja (wydarzenie promujące zdrowy styl życia) Motto: ”Wolność, kocham i rozumiem, wolności, oddać nie umiem […]