NOWE!

Super Akcja – „Nasze miejsce na Ziemi, czyli samorząd na rzecz społeczności lokalnej

Super Akcja Samorządu Uczniowskiego Zespołu Szkół Mechanicznych nr1

          W styczniu 2018 roku Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół Mechanicznych nr 1 skoncentrował swoje działania na rzecz społeczności lokalnej. Realizując Super Akcję – „Nasze miejsce na Ziemi, czyli samorząd na rzecz społeczności lokalnej”, zaplanował pomoc w Ośrodku Wsparcia – Klubie Samopomocy dla Osób Starszych. Akcja obejmowała trzy wyjścia do Ośrodka w kolejne trzy tygodnie: 15 stycznia 2018r., 22 stycznia 2018r. i 29 stycznia 2018r.
Dnia 15 stycznia 2018 roku uczniowie zaangażowali się w uświetnienie wizyty duszpasterskiej – Kolędy 2018 w Ośrodku Wsparcia. Po wielu próbach muzycznych, które wcześniej odbywały się w szkole, zespół składający się z czterech uczniów uświetnił pięknym śpiewem kolęd, z akompaniamentem, spotkanie 80 osób starszych z przedstawicielami Urzędu Miasta Krakowa ( Doradca Prezydenta Miasta Krakowa ds. Polityki Senioralnej, Anna Okońska – Walkowicz ), Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej    ( Zastępca Dyrektora ds. Pomocy Środowiskowej, Jolanta Chrzanowska ) oraz Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego ( Siostra Olga Podsadnia, Siostra Ekonom Dolores Dybaś oraz Ojciec Rafał Antoszczuk OFM ). W podziękowaniu skierowanym na ręce Pani Barbary Szymoniak, Dyrektor ZSM nr 1, Siostra Cecylia Pocieniewska – Kierownik Ośrodka Wsparcia zaznaczyła, że uczniowie naszej szkoły „wnieśli dużo radości w tym dniu kolędowania”.
Inni przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego zaangażowali się w przygotowania związane z uroczystym obiadem. Przygotowali stoły, nakrycia i podczas spotkania seniorów zajęli się obsługą kelnerską.
Drugi etap Super Akcji, dnia 22 stycznia 2018 roku związany był z obchodzonym Dniem Babci i Dziadka. Chłopcy przygotowali koncert piosenek i wspólnie śpiewali z seniorami, dodając im tym samym młodzieńczej energii i wprawiając w świetny nastrój.
Ośrodek Wsparcia – Klub Samopomocy dla Osób Starszych obejmuje różnorodne działania, a uczniowie Samorządu Uczniowskiego postanowili również pomóc osobom starszym, udzielając lekcji i porad komputerowych. Dnia 29 stycznia 2018 roku kolejnych trzech uczniów odwiedziło Ośrodek i przez kilka godzin pomagało seniorom obsługiwać komputery – nabywać podstawowe umiejętności w korzystaniu     z tego sprzętu. Pomoc taka będzie w najbliższych miesiącach kontynuowana. Ustalono już z Siostrą Przełożoną kolejne terminy odwiedzin w Ośrodku.
Uczniowie Zespołu Szkół Mechanicznych nr 1 spędzili łącznie kilkanaście godzin przy Placu Generała Władysława Sikorskiego. Młodzi ludzie sami zaproponowali pomoc w tym miejscu i deklarują wsparcie     w przyszłości.Podjęte działania były dla nich nie tylko formą wykazania się talentami artystycznymi i organizacyjnymi, ale przede wszystkim stały się niezwykłym spotkaniem pokoleń, nowym doświadczeniem, które uczy empatii i dostrzegania potrzeb innych ludzi. Samorząd Uczniowski  na rzecz społeczności lokalnej wykazał się dużym zaangażowaniem, a akcja realizowana w trzech etapach okazała się bardzo pomocna.

ZOBACZ TAKŻE

Super Akcja Święto Niepodległości w ZSM nr 1

Super Akcja Samorządu Uczniowskiego ZSM nr1 – listopad 2017r. Super Akcja, wydarzenie promujące postawy obywatelskie i patriotyczne   Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół Mechanicznych nr 1 w Krakowie przygotował obchody 99 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. W tym celu […]

Wielkie nocne pakowanie- Szkoła się bawi, czyli integracja środowiska szkolnego.

Wielkie nocne pakowanie To był pracowity dzień i jeszcze bardziej pracowita (pół)noc. Zaczęło się od zakupów w Galerii Bronowice: kupiliśmy dużo wstążek,  papieru do pakowania prezentów i upominków dla dzieci w szpitalu w Prokocimiu oraz dla rodziny, którą […]

Wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego

W dniu 6 października 2017r. odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego SP 105 oraz klas Gimnazjum 49. Nasz Zarząd SU stanowi 6 osób, które reprezentują klasy Gimnazjum oraz klasy Szkoły Podstawowej.   Przebieg i wyniki wyborów: W klasach […]

Niewidzialna Ręka Artystycznego Dobra Super Akcja

Dawno, dawno temu gdzieś na osiedlowym podwórku podczas rówieśniczej zabawy (nie)spodziewanie narodziła się idea niezwykłej akcji dobroczynnej. Po latach jest ona ciągle przypominana budząc także dzisiaj ogromny szacunek i niedowierzanie zarazem. W rzeczywistości ciągłej sprzedaży komercyjnej i  pokazywania […]

Super Akcja – „Sprzedaż ciast” – kategoria: Nasze miejsce na Ziemi

Super Akcja -„Sprzedaż ciast” – kategoria: Nasze miejsce na Ziemi Zebranie to nieodłączny element współpracy rodziców ze szkołą. Często działania te wiążą się z różnymi emocjami zarówno pozytywnymi jak i negatywnymi. Aby poprawić rodzicom nastrój i umilić czekanie w […]

I TY MOŻESZ ZOSTAĆ SUPERBOHATEREM – SUPER-AKCJA

Nasze miejsce na Ziemi, czyli samorząd na rzecz społeczności lokalnej. – SUPER-AKCJA „I TY MOŻESZ ZOSTAĆ SUPERBOHATEREM” Termin: 5 stycznia 2018r. Miejsce: sala gimnastyczna SP nr 12 Uczestnicy: uczniowie klas 4-6, 7 i II-III gim. Organizatorzy: Rada Uczniowska […]

Super akcja – Szkoła się bawi w „Andrzejkowym Szaleństwie”.

Super akcja – Szkoła się bawi, czyli integracja środowiska szkolnego w  „ Andrzejkowym Szaleństwie”. W tym roku po raz pierwszy nasza szkoła 21 listopada obchodziła Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Był to dzień wyjątkowy: pełen uśmiechów, miłych gestów, pozytywnych emocji. Na dobry […]

„Młodzież Kombatantom” – grudniowa „superakcja” Zespołu...

Nazwa- „Młodzież Kombatantom” Szkoła- Zespół Szkół Elektrycznych nr 2 Miesiąc- grudzień 2017 Kategoria wydarzenia- „Serce na dłoni” Przygotowanie grudniowej superakcji wymagało od nas wiele czasu i przygotowań. Na zebraniu samorządu w listopadzie zastanawiając się dla kogo zorganizować pomoc […]

FitChef – Mistrz drugiego śniadania

Pewnie niewielu z Was słyszało o Europejskim Dniu Zdrowego Jedzenia i Gotowania, który obchodzony jest 8 listopada. Nasz Samorząd Uczniowski, w którym jestem zastępcą przewodniczącej, postanowił uczcić ten dzień w ramach SUPER-AKCJI „Sport to zdrowie, czyli wydarzenie o charakterze sportowym i/lub […]

Nasze miejsce na Ziemi – Dzień seniora oraz warsztaty z dziećmi

Pierwszy  miesiąc 2018 roku w naszej szkole nie mógł zakończyć się bez żadnych sprzyjających naszemu środowisku  działań.  31 stycznia był dla Samorządu Szkolnego wyjątkowo pracowity. W tym dniu skupiliśmy się na dwóch wyjątkowych akcjach.   Zebraliśmy dość sporą […]