NOWE!

I TY MOŻESZ ZOSTAĆ SUPERBOHATEREM – SUPER-AKCJA

Nasze miejsce na Ziemi, czyli samorząd na rzecz społeczności lokalnej. – SUPER-AKCJA „I TY MOŻESZ ZOSTAĆ SUPERBOHATEREM”

Termin: 5 stycznia 2018r.

Miejsce: sala gimnastyczna SP nr 12

Uczestnicy: uczniowie klas 4-6, 7 i II-III gim.

Organizatorzy: Rada Uczniowska

Wpisaliśmy tę SUPER-AKCJĘ jako akcję pt. „Nasze miejsce na Ziemi, czyli samorząd na rzecz społeczności lokalnej”, ponieważ to co samorząd szkoły chciał przekazać uczniom za pomocą tej akcji, jest ważnym elementem życia każdego człowieka na Ziemi. Zawsze się zastanawiamy czy pomaganie ma jakiś większy sens. Myślimy, że pomoc nic nam nie daje, że jest nieważna i nie trzeba pomagać. Jednak umiejętność pomocy i czerpania z niej radości jest bardzo trudna, ale gdy już ją opanujemy, widząc radość innych ludzi z tego co dla nich zrobiliśmy, od razu robi się cieplej na sercu. Działanie na rzecz społeczności lokalnej to chociażby ustąpienie miejsca starszej osobie w tramwaju. Nie każdy musi być wielkim wolontariuszem i pomagać wszystkim często na siłę, ale każdy powinien starać się aby świat, w którym żyjemy był lepszy, oraz aby wszystkim było w nim dobrze.

5 stycznia w naszej szkole obchodzony był Dzień Superbohatera. Celem akcji było pokazanie uczniom, że każdy człowiek może być bohaterem, jeśli tylko chce; pomagać bowiem można wszędzie i na różne sposoby. Nawiązywaliśmy w ten sposób do działań krakowskiego ZIKiT-u, który promuje w środkach komunikacji miejskiej bohatera na co dzień.

Prawie wszystkie klasy przygotowały swoje wizje superbohaterów. Każda klasa jednak propagowała co innego: pomaganie ludziom, ustępowanie miejsca w tramwajach, autobusach, ratowanie innych, zdrową żywność, pomaganie sobie itd.

I miejsce w klasach 4-6 zajęła klasa 4b, która przygotowała autobus – prawdziwym bohaterem okazał się ten, który ustąpił miejsca. 5a miała film w odcinkach, a 5c pokazała, jak dyrektor przyjmował do szkoły superbohaterów i jak zwykły uczeń wykazał się cywilną odwagą. Wśród klas siódmych i gimnazjalnych najbardziej spodobała się wszystkim interpretacja klasy IIIB, która pokazała SUPERCoucha, pomagającego radzić sobie ze stresem, nadmiarem obowiązków, lenistwem… II miejsce zajęła klasa IIID, która wymyśliła SUPERChoinkę stojącą na straży środowiska naturalnego. III miejsce ex aequo zajęły klasy 7b i 7c, które pokazały odpowiednio SUPERBohatera na co dzień i SUPERBohatera promującego zdrowy styl życia.

Akcja miała na celu pokazanie, że superbohaterem może być każdy, a nawet najmniejszy uczynek na rzecz dobra innych (ogółu) jest superbohaterstwem. Superbohater to nie ten w super-stroju, ale ten co nie boi się szerzyć dobra i nie wstydzi się tego.

Wszyscy udowodnili, że herosi obecni są nie tylko w mitach i popkulturze, ale przede wszystkim żyją obok nas. I najważniejsze, każdy z nas może być superbohaterem.

Akcja wszystkim bardzo się spodobała, i mamy nadzieję, że podobne będą organizowane częściej.

 

Wyniki (scenki o superbohaterze)

klasy 4-6                     klasy 7. i II-III GIM

I miejsce – 4b                                 IIIB

II miejsce – 5a                                IIID

III miejsce – 5c                               7b, 7c

Wyniki (prezentacja stroju)

klasy 4-6                     klasy 7. i II-III GIM

I miejsce – 4b                                 IIIB

II miejsce – 5b                                7b

III miejsce – 5a                               IID

ZOBACZ TAKŻE

Drugie Spotkanie

Kolejne spotkanie odbyło się 22 grudnia 2017 roku. Na tym spotkaniu ustaliliśmy w jaki sposób będziemy chcieli zorganizować nasz turniej. Musieliśmy ustalić gdzie będzie się odbywa, ile drużyn będzie mogło wziąć udział i kiedy dokładnie będzie można go […]

Wybory Samorządowe w Chemiku

Głosy zostały podliczone… Wszystko jasne… Uczniowie wybrali… Proszę Państwa, mamy nowy Samorząd Uczniowski! Prócz Prezydium wybraliśmy Opiekuna, który rozpoczyna kolejną kadencję na tym stanowisku. Regulamin to podstawa… TRYB WYBORU ORGANÓW SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO §9. Samorząd Klasowy wybierany jest przez […]

„WITAJ, MAJOWA JUTRZENKO…”

Jak tradycja w naszej szkole nakazuje, ważne daty się u nas świętuje! Zgodnie z tą dewizą Samorząd Uczniowski zorganizował dla całej szkoły dnia 27 kwietnia apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, który był jednocześnie SUPER-Akcją w kategorii „Młody […]

TURNIEJ – RAP

Super – Akcja: TURNIEJ-RAP Kategoria konkursowa:  Młody Obywatel, wydarzenie promujące postawy obywatelskie i patriotyczne. Termin: 30 listopada (piątek) 2017 r. Miejsce: sala gimnastyczna SP nr 12 Organizatorzy: Samorząd Uczniowski z pomocą nauczycieli Uczestnicy: uczniowie klas 4-6, 7 i […]

Super akcja – Szkoła się bawi w „Andrzejkowym Szaleństwie”.

Super akcja – Szkoła się bawi, czyli integracja środowiska szkolnego w  „ Andrzejkowym Szaleństwie”. W tym roku po raz pierwszy nasza szkoła 21 listopada obchodziła Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Był to dzień wyjątkowy: pełen uśmiechów, miłych gestów, pozytywnych emocji. Na dobry […]

Samorządowe spotkanie z poezją – super-akcja

Na początku lutego nasz samorząd postanowił powiedzieć „Tak dla Kultury” i zorganizować w ramach super-akcji wydarzenie o charakterze artystycznym. Nasza akcja była odpowiedzią na sugestie naszych kolegów, którzy „kochają” sztukę i chcieli sprawdzić swój talent aktorsko-poetycki. 7 lutego […]

Konkurs z okazji Halloween

  Dnia 31.10 we wtorek odbył się konkurs o tematyce Halloween na „Najliczniej przebraną klasę”.

Tak dla Kultury, czyli wydarzenie o charakterze artystycznym

W  marcu postanowiliśmy zorganizować wydarzenie o charakterze artystycznym. Nasze plany skoncentrowały się wokół postaci naszego patrona Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Podczas pierwszego zebrania samorządu zapadła decyzja o organizacji święta naszego patrona. Ustaliliśmy termin na 22 marca i rozdzieliliśmy zadania. […]

Samorząd wybrany

WYBORY W NASZYM LICEUM  18 października w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Poprzedzone zostały kampanią wyborczą, w trakcie której Kandydatki zachęcały uczniów do głosowania na nich. Po kampanii odbyły się wybory. Każdy uczeń otrzymał przygotowaną […]

Młody Obywatel – Wyspiański w VIII LO

Młody Obywatel – Wyspiański w VIII LO Zapewne gdyby spytać, czym jest patriotyzm, większość z nas odpowiedziałaby, że jest to postawa oparta na miłości i szacunku do własnego kraju i jego tradycji. Oczywiście nie byłoby w takiej definicji […]