NOWE!

Nasze miejsce na Ziemi – Dzień seniora oraz warsztaty z dziećmi

Pierwszy  miesiąc 2018 roku w naszej szkole nie mógł zakończyć się bez żadnych sprzyjających naszemu środowisku  działań.  31 stycznia był dla Samorządu Szkolnego wyjątkowo pracowity.
W tym dniu skupiliśmy się na dwóch wyjątkowych akcjach.

 

Zebraliśmy dość sporą grupę „trzynastkowiczów”, których zainteresowania są bardzo różne, ale już wiele razy udowodniliśmy, że potrafimy stworzyć coś naprawdę wyjątkowego.  O wyznaczonej wcześniej godzinie członkowie SU oraz uczniowie, chcący wziąć udział w akcjach, zebrali się w auli szkoły. Było nas na tyle, że w spokoju podzieliliśmy się obowiązkami tak, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik.

Część licealistów została na terenie szkoły  przygotowując kolejną kampanię, pozostała część udała się do zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej nr 38 im. Bractwa Kurkowego. Jakiś czas wcześniej zaproponowaliśmy Dyrekcji tejże szkoły, że  nasi uczniowie poprowadzą zajęcia edukacyjne z dziećmi  w języku angielskim. W szeregach naszych licealistów znaleźli uczniowie  klasy o profilu „psychologicznym”, którzy  dzięki temu mogli dodatkowo zrealizować swoje pasje i hobby. Pomysł na zajęcia edukacyjne dla dzieciaków, z początku może wydawać się nieco nudny, jednak dzięki formie gier i zabaw, był to bardzo dobrze i efektywnie spędzony czas w miłej atmosferze. Dzieci były zachwycone i bardzo mocno zaangażowane w zajęcia, które miały na  celu nie tylko integrację ze starszymi kolegami, a także naukę języka angielskiego metodami  pedagogiki Montessori. Wiele z nas odnalazło
w sobie zamiłowanie do pracy z młodszymi. Sprawiło nam to niezwykle wiele radości i szczęścia, gdy przez nasze działania  na twarzach dzieci pojawiły się szerokie uśmiechy. Bardzo się cieszymy, że oprócz naszych młodszych kolegów i koleżanek, inicjatywa ta przyniosła wiele radości i pozytywnej energii naszym uczniom. Na sam koniec, aby jeszcze milej zakończyć akcję zasiedliśmy na chwilę do stołu ze słodkim poczęstunkiem. Uczniowie zarówno SP tak jak i naszej „Trzynastki” byli bardzo zadowoleni inicjatywą i metodami prowadzenia zajęć. Dzieciaki miały bardzo dużo pytań o nasze „dorosłe” życie. Z chęcią odpowiadaliśmy na ich pytania. W sekrecie możemy zdradzić, że nauczycielom również bardzo spodobał się pomysł takich spotkań i sposób ich przeprowadzenia. Dyrekcja SP pytała kiedy możemy kolejny raz zorganizować takie zajęcia. Z uwagi na to, że nie możemy zawieść naszych młodszych kolegów i koleżanek, a również Dyrekcji, od razu umówiliśmy termin następnego spotkania.

W tym samym czasie w XIII LO inna grupa uczniów przygotowała salę teatralną na przyjście wyjątkowych dla nas ludzi ze społeczności lokalnej – seniorów, z okazji Dnia Babci i Dziadka. Akcja miała rozpocząć się podobnie jak w szkole podstawowej o godzinie 14.00. Na gości czekało wiele niespodzianek – poczęstunek, gra w bingo czy karaoke to tylko nieliczne, które przygotowaliśmy. Zespół muzyczny XIII LO przygotował piosenki znane każdemu. Na sam koniec mieliśmy wspólnie wybrać się na spacer po szkole. W międzyczasie dyskutując na temat zmian, jakie zaszły na terenie placówki i wokół niej. Wszystko było dopięte na ostatni guzik. Mamy nadzieje ze kolejne tego tylu spotkanie przyciągnie uwagę większej ilości seniorów. Dołożymy wszelkich starań aby z chęcią przychodzili do XIII

ZOBACZ TAKŻE

Samorząd „Skarżyńskiego”

Wybory do Samorządu Szkolnego są dla każdego ucznia 23 LO jedną z pierwszych „lekcji demokracji”. Ich przebieg określa osobna „Ordynacja wyborcza”, będąca częścią do „Regulaminu samorządu szkolnego XXIII LO”. Oto jej najważniejsze punkty: Na czele Samorządu stoi Przewodniczący […]

Szkoła się bawi – Igrzyska pomiędzy VIII a XIII LO

Szkoła się bawi – Igrzyska pomiędzy VIII a XIII LO 14 marca 2018 r. w Hali Wisły odbyły się Igrzyska – ósemkowa tradycja, na którą co roku uczniowie VIII LO czekają z ogromną niecierpliwością. Stanowią one nie tylko chwilę […]

Regulamin portalu

Informacje prawne Niniejsza nota prawna stanowi regulację prawną dotyczącą korzystania z usług internetowych Portalu Internetowego „Młody Kraków”, którego właścicielem jest Gmina Miejska Kraków. Nota zawiera takie informacje, jak: polityka prywatności, regulamin konta użytkownika oraz oświadczenie o wyrażeniu zgody […]

Grudzień dla pierwszaków

Jako że 5 grudnia jest Międzynarodowym Dniem Wolontariusza, zdecydowaliśmy z Samorządem Uczniowskim, że w tym miesiącu nasza SUPER-AKCJA wpisze się w kategorię: „SERCE NA DŁONI, CZYLI AKCJA, WYDARZENIE O CHARAKTERZE CHARYTATYWNYM”.   Grudzień w naszej szkole jest zdecydowanie miesiącem wzmożonych […]

„Dzień zawodowca” SUPERAKCJA KWIECIEŃ!

Kolejną akcję postanowiliśmy zorganizować zainspirowani rozmowami z trójkami klasowymi na comiesięcznym spotkaniu. Stwierdziliśmy, że warto ,nawet w zabawie, utożsamiać się z  swoim przyszłym zawodem.  Po konsultacjach z nauczycielami zawodów, podjęliśmy decyzję o  klasowych zadaniach „Dzień zawodowca”. Zadanie polegało […]

Nowohucki Festiwal Samorządowy

Temat przewodni: Nowohucki Festiwal Samorządowy „Szybciej, wyżej, dalej, ale razem” Cel ogólny: kreowanie i wzmacnianie postaw prospołecznych i obywatelskich młodzieży. Cel szczegółowy: samorządowa integracja (wydarzenie promujące zdrowy styl życia) Motto: ”Wolność, kocham i rozumiem, wolności, oddać nie umiem […]

Młody Obywatel, wydarzenie promujące postawy obywatelskie i patriotyczne.

Organizacja obchodów Święta Niepodległości w naszej szkole. Zaplanowaliśmy 3 działania:        1.Uroczyste obchody Święta Niepodległości Przygotowaliśmy śpiewniki i zorganizowaliśmy Śpiewanie Pieśni Patriotycznych na Sali gimnastycznej, w której wzięła udział cała społeczność szkolna (uczniowie i nauczyciele). Samorząd przygotował teksty […]

Ważne Spotkania Biznesowe

Po wszystkich ustaleniach postanowiliśmy się umówić z Posłem Ireneuszem Rasiem, z MDK, Zarządem Fundacji Nowe Centrum i SP 103. Najpierw umówiliśmy się ze posłem Rasiem 8 stycznia 2018 roku. Poprosiliśmy go oto czy nie chciał by być patronem […]

Jeden wspólny cel

Cztery różne dziewczyny ,Cztery różne historie ale połączyło nas jedno ,chęć niesienia pomocy innym. Poznalysmy sie właśnie przez chęć pomocy, nasze pierwsze spotkanie w pełnym składzie miało miejsce 10 marca 2018r . Miejscem naszego spotkania jest znane chyba […]

Samorząd wybrany

WYBORY W NASZYM LICEUM  18 października w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Poprzedzone zostały kampanią wyborczą, w trakcie której Kandydatki zachęcały uczniów do głosowania na nich. Po kampanii odbyły się wybory. Każdy uczeń otrzymał przygotowaną […]