NOWE!

Tak dla kultury – Artystyczne Spotkania Ósemki

Tak dla kultury – Artystyczne Spotkania Ósemki
1 lutego 2018r w VIII LO po raz kolejny odbyły się Artystyczne Spotkania Ósemki. Była to już XXVI odsłona jednej z największych corocznych imprez w naszej szkole. Jak za każdym razem za organizację całego wydarzenia odpowiedzialna była wybrana klasa oraz Samorząd Uczniowski. Każdy chętny uczeń mógł zaprezentować swoje ukryte zdolności i talenty oraz zawalczyć o pierwsze miejsce spośród kategorii takich jak:
1. Muzyka
– soliści
– zespoły
– występy instrumentalne
2. Taniec
– występy solowe
– występy zespołowe
3. Forma literacka
– krótsza praca, do 1 strony, font 12, rozszerzenie .doc/.odt/.pdf
– dłuższa praca, powyżej 1 strony, font 12, rozszerzenie .doc/.odt/.pdf
4. Forma plastyczna
– rysunek
– malarstwo
– fotografia
– grafika komputerowa
5. Teatr
-dramat
– kabaret
– musical
6. Inne
– np. film krótkometrażowy
Przygotowania do Artystycznych Spotkań Ósemki trwały już od grudnia 2017 roku. Zainteresowanych wystąpieniem przed złożoną z grona uczniowskiego i nauczycielskiego widownią było wielu, dlatego też należało dobrze rozplanować całe wydarzenie tak, aby każdy z uczestników dostał odpowiednią ilość czasu scenicznego. Trzeba było także udekorować salę oraz zadbać o właściwą oprawę muzyczną oraz zorganizować odpowiednie nagrody dla zwycięzców. Kiedy nadszedł w końcu dzień ASÓ na scenie pojawili się zarówno soliści jak i zespoły a także całe klasy. Publiczność miała okazję podziwiać najrozmaitsze występy, od pokazu tańca towarzyskiego przez kabarety, sztuki teatralne, koncerty mniej i bardziej rozpoznawanych pośród ósemkowej społeczności zespołów, utalentowanych solistów i duetów, pokaz gry na zębach aż po niesamowity występ Karoliny i jej pieska Nieustraszonej Teeny i pokaz sztuczek w ich wykonaniu. Na korytarzach Ósemki można było podziwiać też konkursowe prace z kategorii forma plastyczna, która obejmowała rysunek, malarstwo, fotografię i grafikę komputerową.
Jak co roku Artystycznym Spotkaniom Ósemki towarzyszyło wiele emocji a poziom występów zaprezentowany przez uczniów naszej szkoły był równie wysoki co w latach poprzednich, dlatego też jury złożone z Pana Wicedyrektora Marka Jelenia, członka grona pedagogicznego oraz opiekuna samorządu Profesora Krzysztofa Borka oraz członków samorządu miało nie lada wątpliwości przy wyborze zwycięzców. Oby i w przyszłym roku Artystyczne Spotkania Ósemki były równie udane!

Tagi: , ,

ZOBACZ TAKŻE

Trzecie spotkanie projektowe 03.02.18r.

Tego dnia czekało nas dużo pracy; wymyślanie nazwy grupy (ile było przy tym zabawy!), wypełnianie zawiłych wniosków projektowych. I najważniejsze: podział pracy. Musiałyśmy znaleźć placówkę oświatową, która zaaprobuje nasz pomysł na przeprowadzenie lekcji. Postanowiłyśmy powrócić do korzeni – […]

„WITAJ, MAJOWA JUTRZENKO…”

Jak tradycja w naszej szkole nakazuje, ważne daty się u nas świętuje! Zgodnie z tą dewizą Samorząd Uczniowski zorganizował dla całej szkoły dnia 27 kwietnia apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, który był jednocześnie SUPER-Akcją w kategorii „Młody […]

Wybory na Prezesa Samorządu Szkolnego

Protokół z Wyborów do Samorządu Gimnazjum nr 23 i na Rzecznika Praw Ucznia z dnia 10.10.2017 r.   Komisja Wyborcza w składzie: Julia Nakoniczewska, Katarzyna Kościółek   Ustaliła po przeliczeniu głosów co następuje:   Wszystkich uczniów w gimnazjum […]

SUPER AKCJA – „Szlachetna Paczka” – kategoria: Serce na dłoni...

SUPER AKCJA – „Szlachetna Paczka” – kategoria: Serce na dłoni SZLACHETNA PACZKA, to obecnie jeden z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce. Jej celem jest pomoc rodzinom w potrzebie. Akcja jest bardzo przemyślana, a nawet zasługuje na tytuł […]

Samorządowe spotkanie z poezją – super-akcja

Na początku lutego nasz samorząd postanowił powiedzieć „Tak dla Kultury” i zorganizować w ramach super-akcji wydarzenie o charakterze artystycznym. Nasza akcja była odpowiedzią na sugestie naszych kolegów, którzy „kochają” sztukę i chcieli sprawdzić swój talent aktorsko-poetycki. 7 lutego […]

Na sportowo w „Jedenastce”

Zamierzenie Super-akcji poświęconej tematyce sportowej planowaliśmy już praktycznie od stycznia. Wiązało się to z tym, iż 6 kwietnia wypadał Międzynarodowy Dzień Sportu dla Rozwoju i Pokoju 2018. Postanowiliśmy tę akcję podzielić na kilka części, by tak naprawdę dało […]

Nasze miejsce na Ziemi – Dzień seniora oraz warsztaty z dziećmi

Pierwszy  miesiąc 2018 roku w naszej szkole nie mógł zakończyć się bez żadnych sprzyjających naszemu środowisku  działań.  31 stycznia był dla Samorządu Szkolnego wyjątkowo pracowity. W tym dniu skupiliśmy się na dwóch wyjątkowych akcjach.   Zebraliśmy dość sporą […]

Mamy nowy regulamin! – marcowa super-akcja

Nasza marcowa super-akcja znakomicie wpisuje się w hasło: „Nic o nas bez nas” i realizuje ideę promocji praw i obowiązków ucznia. Jest tez naturalnym wynikiem jednego z najważniejszych wydarzeń w samorządowym życiu „Dwudziestki trójki” czyli wyborów Przewodniczącego SU. […]

Samorząd wybrany

WYBORY W NASZYM LICEUM  18 października w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Poprzedzone zostały kampanią wyborczą, w trakcie której Kandydatki zachęcały uczniów do głosowania na nich. Po kampanii odbyły się wybory. Każdy uczeń otrzymał przygotowaną […]

Superakcja- „Szkoła się bawi” – POCZTA WALENTYNKOWA

SUPERAKCJA „Szkoła się bawi” – „Poczta Walentynkowa” Dnia 9 lutego samorząd XV liceum zorganizował poczte walentynkową. Udział w akcji brała cała szkoła, jednak największą popularnością cieszyła się ona wśród klas trzecich. Uczniowie naszego liceum włączyli się w tą […]