NOWE!

Wprowadzenie sportowego ducha w mury ZSCh

W miesiącu lutym Samorząd Uczniowski ZSCH postawił na promocję zdrowego stylu życia.      Postanowiliśmy popracować nad kondycją naszych uczniów . Skoncentrowaliśmy się na aktywności fizycznej, jako jednym z najważniejszych aspektów zdrowia człowieka.

Jednomyślnie stwierdziliśmy, że poprawa kondycji nie może być działaniem  jednorazowym.   Dlatego nasze działania musiały być kilkuwymiarowe.

Rozpoczęliśmy już  od 1 lutego, organizując szkolny wyjazd do Małego Cichego.  Na chętnych narciarzy i snowboardzistów nie czekaliśmy długo.  W ciągu  kilku dni od naszego ogłoszenia,  lista na wyjazd była zapełniona. 24 osoby przez cały dzień mogły cieszyć się białym szaleństwem, ucząc się i doskonaląc swoje umiejętności na śniegu. Wyjazd był też dobrym przygotowaniem przed czekającymi nas wkrótce feriami.

Drugą naszą inicjatywą było zainicjowanie szeregu wyjść na lodowisko, które powstało w pobliskim Parku Jordana.  Namówieni przez nas nauczyciele wychowania fizycznego  zorganizowali  dla wielu klas zajęcia z łyżwiarstwa.  5 minut pieszo od naszej szkoły  i już mogliśmy się cieszyć z jazdy na łyżwach w pięknej scenerii parku. Nasz pomysł spotkał się z pozytywnym odzewem. W lutym, w zajęciach na lodowisku wzięły już  udział klasy : 1t, 1k, 1a,1c,2k, 2t, 2a,2b,2c, 2d, 3at, 3an , 3ad, 3a. Nasza akcja jest kontynuowana również w marcu, oczywiście jeśli tylko stan powietrze nam na to pozwoli.  Wielu z nas miało okazję po raz pierwszy założyć łyżwy na nogi. Jest to świetny pomysł na urozmaicenie zajęć  i wyjście zimą na świeże powietrze.

8 lutego odbyła się trzecia edycja Turnieju Piłki Siatkowej Samorządów Uczniowskich Zespołu Szkół Mechanicznych nr 1 i Zespołu Szkół Chemicznych. Ten turniej, sąsiadujących ze sobą szkół,  jest nie tylko okazja do sportowej rywalizacji, ale również do nawiązania nowych znajomości. Sportowe rozgrywki pomiędzy ośmioma drużynami toczyły się przez kilka godzin.  Około godziny 12 odbyły się mecze fazy półfinałowej i finałowej. Z naszej strony aktywnie dzień spędziło 24 uczniów. Nasz opiekun SU sędziował większość meczów.

9 lutego, dzień przed feriami,  miało miejsce czwarte wydarzenie sportowe promujące zdrowy tryb życia.  Był to Walentynkowy Turniej Piłki Siatkowej Mikstów. W jego przeprowadzenie zaangażowało sie kilkoro uczniów z samorządu szkolnego. Przygotowali plakaty informacyjne, tabelę rozgrywek, dyplomy, oraz pomogli w udekorowaniu sali gimnastycznej. Sędziowali również część meczów. Do udziału zgłosiło się 12 drużyn z klas : 1a,2b,2d,,1k,2a,3a,4a,4ad,4t.  Dwuosobowe drużyny tworzyły pary – chłopak i dziewczyna.  W sumie uczestniczyło 24 osoby. Rywalizacja trwała w dwóch grupach, systemem każdy z każdy, przez kila lekcji.

Dla zwycięskich klas przygotowaliśmy wspaniałe dyplomy, jak również przygotowaliśmy dla wszystkich siatkarzy  zdrowy poczęstunek – owoce i wodę.

Mam nadzieję, że dzięki naszym działaniom,  w szczególności  promocji sportów zimowych, przyczyniliśmy się do aktywnego spędzania ferii przez naszych uczniów.  W zorganizowanych z naszej inicjatywy formach aktywności,  przez te kilka zaledwie dni lutego  wzięło udział prawie 300 uczniów Chemika. Promocję zdrowego stylu życia, uważam za  w pełni udaną.

 

SUPERAKCJA W KATEGORII Sport to zdrowie, czyli wydarzenie o charakterze sportowym i/lub promującym zdrowy tryb życia

Autor: Katarzyna Migdał

ZOBACZ TAKŻE

I TY MOŻESZ ZOSTAĆ MISTRZEM!

W związku z reformą oświaty wielkimi krokami zbliża się do końca historia gimnazjalnego Samorządu Od Kusego z Nowej Huty. W jednej z ostatnich akcji postanowiliśmy pokazać naszym młodszym kolegom i koleżankom, że w szkole na osiedlu Handlowym jest […]

Wydarzenie o charakterze artystycznym – Mam talent oraz szkolny koncert

  Nikt nie zaprzeczy, że rozwijanie talentów i swych pasji jest niesamowicie ważne. Po za codzienną rutyną, jaką jest szkoła, warto mieć  też chwilę dla siebie. To właśnie dzięki nim, nasze życie nabiera więcej kolorów i stajemy się […]

Tak dla Kultury, czyli wydarzenie o charakterze artystycznym

W  marcu postanowiliśmy zorganizować wydarzenie o charakterze artystycznym. Nasze plany skoncentrowały się wokół postaci naszego patrona Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Podczas pierwszego zebrania samorządu zapadła decyzja o organizacji święta naszego patrona. Ustaliliśmy termin na 22 marca i rozdzieliliśmy zadania. […]

Superakcja TAK DLA KULTURY – „SzFA”

Superakcja -Tak dla kultury- „SzFA”   Dnia 23 marca 2018 cała nasza społeczność szkolna udała się do Centrum Sztuki Solvay na finał SZkolnego Festiwalu Artystycznego (SzFA). W tym roku Szkolny Festiwal Artystyczny obchodzil swoje 30 – lecie. Jest […]

Ważne Spotkania Biznesowe

Po wszystkich ustaleniach postanowiliśmy się umówić z Posłem Ireneuszem Rasiem, z MDK, Zarządem Fundacji Nowe Centrum i SP 103. Najpierw umówiliśmy się ze posłem Rasiem 8 stycznia 2018 roku. Poprosiliśmy go oto czy nie chciał by być patronem […]

Kwietniowa superakcja „Nasze miejsce na ziemi -tak dla społeczności lokalnej.”

Planując kwietniową superakcję, postanowiliśmy sami odnaleźć osobę, instytucję, miejsce dla której moglibyśmy podjąć konkretną akcję. Na pierwszym spotkaniu samorządu, na którym mieliśmy podjąć decyzję, co do wyboru kierunku działania, ustaliśmy że nie wykonamy żadnego zadania, bo nie wiemy […]

Tolerancja w Elektryku

Pierwsze zebranie Rady Samorządu w Styczniu poświęciliśmy na omówienie zadań i akcji SLM. W czasie dyskusji doszliśmy do wniosku, że w zmieniającym się dzisiaj środowisku Nowej Huty, gdzie zamieszkuje coraz więcej obcokrajowców, oraz w zmieniającym się środowisku naszej […]

Zdrowe czwartki w Jedenastce

W miesiącu październiku, w Jedenastce co tydzień odbywały się „zdrowe czwartki”. Klasy w kolejności ustalonej przez samorząd szkolny, przygotowywały zdrowe posiłki- kanapki, owoce, warzywa, by móc później podzielić się nimi z całą społecznością szkolną. W każdym tygodniu jedna […]

FitChef – Mistrz drugiego śniadania

Pewnie niewielu z Was słyszało o Europejskim Dniu Zdrowego Jedzenia i Gotowania, który obchodzony jest 8 listopada. Nasz Samorząd Uczniowski, w którym jestem zastępcą przewodniczącej, postanowił uczcić ten dzień w ramach SUPER-AKCJI „Sport to zdrowie, czyli wydarzenie o charakterze sportowym i/lub […]

Gra miejska

Gra miejska o Podgórzu odbyła się 8 maja br. Na początku pogoda był jak z bajki, lecz szybko się zmieniła i spadł deszcz. Nie zraziło to  uczestników konkursu. Na miejsce stawiły się dwie szkoły, które wystawiły po 2 […]