NOWE!

Wydarzenie o charakterze artystycznym – Mam talent oraz szkolny koncert

  Nikt nie zaprzeczy, że rozwijanie talentów i swych pasji jest niesamowicie ważne. Po za codzienną rutyną, jaką jest szkoła, warto mieć  też chwilę dla siebie. To właśnie dzięki nim, nasze życie nabiera więcej kolorów i stajemy się wyjątkowi.  Wiedzą to również uczniowie XIII LO.

   Zapewne znane Wam jest popularne TV show „Mam talent”, czyż nie?  Cieszy się ono wielką popularnością i oglądalnością. Zakładam, że wiele z Was marzyło o wystąpieniu kiedyś na scenie przed widownią. I tu właśnie zrodził się pomysł, aby stworzyć nasze własne szkolne „Mam talent” Z poprzednich edycji wiemy, jak wiele radości i zabawy wnosi on w grono naszych uczniów i nauczycieli.  Do szkolnego „show” można było zapisać się w szkolnej bibliotece od 27.11 do 4.12. 2017. Jak przypuszczaliśmy chętnych nie brakowało.
Owe wydarzenie odbyło się w wyjątkowy dzień, bowiem to właśnie wtedy każdy z Was został obdarowany prezentem od Świętego Mikołaja. „Mam talent” stanowiło mały podarunek dla szkoły od Samorządu Uczniowskiego i Pań Bibliotekarek, do tego również po placówce  spacerował  sam Święty Mikołaj z workiem pełnym cukierków!
Od samego rana trwały przygotowania auli szkolnej. Już po paru chwilach wszystko było gotowe- głośniki podłączone, mikrofony działają, widzowie są – można zaczynać! Godzina 10.00 START.  Każde show musi posiadać zabawnych i wesołych prowadzących, tym razem ich role przybrała Karolina Burkat i Nikodem Halibożek. Trzeba przyznać, że nie raz doprowadzili nas do bólu brzucha spowodowanego śmiechem. Ale przejmy do uczestników, na naszej scenie wachlarz talentów był nieograniczony. Śpiewy, tańce, rapowanie, sztuczki magiczne  i wiele, wiele innych. Każdy z nich był wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju, musimy przyznać, że nasz nie jeden uczeń mógłby wziąć udział w prawdziwym show.
Po obejrzeniu wszystkich występów uczniowie wraz z nauczycielami udali się do sal lekcyjnych, a jury przystąpiło do obrad. Łatwo nie było. Nie sądziliśmy, że będzie to takie trudne, ponieważ każdy uczestnik wypadł równie wspaniale. Po 30 minutowych „obradach”  zapadła ostateczna decyzja.

Ogłoszenie wyników odbyło się dnia następnego, jednak na nagrody  finaliści musieli trochę poczekać. Jak wiemy, talentów nie należy ukrywać. Toteż finalistów pragnęliśmy pokazać całej szkole. W celu ich zaprezentowania, 8 lutego SU zorganizował koncert. Aby każdy uczeń naszego Liceum, mógł w spokoju obejrzeć występ, każdy rocznik miał indywidualny pokaz.
Na  2-giej godzinie lekcyjnej dla klas drugie, 3-ciej dla klas trzecich oraz na 4-tej dla klas pierwszych. Oczywiście nie obyło się bez osób z zewnątrz i Nauczycieli. Swoje talenty pokazały dwa zespoły muzyczne oraz trzech solistów, którzy byli finalistami konkursu. Serdecznie gratulujemy zwycięstwa oraz życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu swoich talentów. Jesteśmy przekonani, że było to wydarzenie, które jest warte zorganizowania go po raz kolejny.

„Nie istnieje wielki talent bez wielkiej siły woli.”

ZOBACZ TAKŻE

Super Akcja Festiwal z SERCEM

Najnowsza Super Akcja Samorządu od Kusego choć była wydarzeniem artystycznym nie miała tylko dostarczyć społeczności uczniowskiej wiosennej rozrywki i kulturalnego relaksu. Jej główny cel najlepiej oddają słowa hymnu kibiców jednego z najsłynniejszych klubów sportowych FC Liverpool. „Kiedy kroczysz […]

Super Akcja – „Nasze miejsce na Ziemi, czyli samorząd na rzecz społeczności lok...

Super Akcja Samorządu Uczniowskiego Zespołu Szkół Mechanicznych nr1           W styczniu 2018 roku Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół Mechanicznych nr 1 skoncentrował swoje działania na rzecz społeczności lokalnej. Realizując Super Akcję – „Nasze miejsce na Ziemi, czyli samorząd na […]

„Nic o Nas bez Nas” – promocja praw i obowiązków ucznia

   „Nic o Nas bez Nas” – promocja praw i obowiązków ucznia Dnia 9.11.2017 tj. we czwartek w XIII Liceum Ogólnokształcącym im. Bohaterów Westerplatte w Krakowie odbył się konkurs zorganizowany przez Samorząd Uczniowski pt. „Znam prawa i obowiązki […]

Warsztaty.

W dniu 20.03.2018 przeprowadziłyśmy nasze pierwsze warsztaty plastyczne. Z samego rana stawiłyśmy się w budynku Szkoły Podstawowej nr 29. Zostałyśmy poprowadzone do sali, w której znajdowały się przedszkolaki. Byłyśmy zaskoczone tym, jak radośnie nas przyjęły. To właśnie dzięki […]

Przygotowanie materiałów

Ostatnie dni przed realizacją naszego projektu. Dopinamy właśnie ostatnie sprawy, ćwiczymy przemówienia, przygotowujemy nagrody dla naszych małych słuchaczy. Krótko mówiąc: praca wre! Już nie możemy się doczekać !  

Młody Obywatel, wydarzenie promujące postawy obywatelskie i patriotyczne.

Młody Obywatel, wydarzenie promujące postawy obywatelskie i patriotyczne.   W miesiącu kwietniu samorząd uczniowski postanowił zająć się tematem tolerancji. Jako młodzi obywatele potraktowaliśmy temat bardzo poważnie! Rozpoczęliśmy od podstawowych ustaleń związanych z kampanią jak : określenie jej tematu, […]

Młody Obywatel, wydarzenie promujące postawy obywatelskie i patriotyczne.

Organizacja obchodów Święta Niepodległości w naszej szkole. Zaplanowaliśmy 3 działania:        1.Uroczyste obchody Święta Niepodległości Przygotowaliśmy śpiewniki i zorganizowaliśmy Śpiewanie Pieśni Patriotycznych na Sali gimnastycznej, w której wzięła udział cała społeczność szkolna (uczniowie i nauczyciele). Samorząd przygotował teksty […]

Pierwsze kroki.

W dniu 17.02.2018 wspólnie omówiłyśmy wszystkie szczegóły projektu na pierwszym oficjalnym spotkaniu naszej grupy. Zdecydowałyśmy się na nazwę grupy, a także rozplanowałyśmy wszystkie kroki, które powinnyśmy poczynić, aby projekt uznać za udany. Tego samego dnia złożyłyśmy również wniosek […]

SUPERAKCJA – wydarzenie promujące zdrowy tryb życia

SUPER AKCJA- wydarzenie promujące zdrowy tryb życia Uczestnicy- wszyscy uczniowie szkoły Inspiracją do zadań Rady Uczniowskiej w miesiącu kwietniu był Światowy Dzień Ziemi obchodzony 22 kwietnia. Światowy Dzień Ziemi wymyślono po to, by miliardy ludzi pochyliły się nad […]

Sport to zdrowie.Super Akcja w ZSM nr1

Super Akcja w Zespole Szkół Mechanicznych nr 1 – luty 2018 rok „Sport to zdrowie, czyli wydarzenie o charakterze sportowym i promującym zdrowy tryb życia” Na początku lutego 2018 roku Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół Mechanicznych nr 1 rozpoczął […]