NOWE!

Super Akcja Festiwal z SERCEM

Najnowsza Super Akcja Samorządu od Kusego choć była wydarzeniem artystycznym nie miała tylko dostarczyć społeczności uczniowskiej wiosennej rozrywki i kulturalnego relaksu. Jej główny cel najlepiej oddają słowa hymnu kibiców jednego z najsłynniejszych klubów sportowych FC Liverpool. „Kiedy kroczysz poprzez burzę, miej głowę wysoko podniesioną i  nie bój się burzy. Gdy burza zmierza ku końcowi pojawia się złote niebo i  słodka, srebrna pieśń skowronka. Krocz poprzez wiatr, krocz poprzez deszcz i  nawet jeśli twoje marzenia zostaną odrzucone i rozwiane. Krocz, krocz dalej z nadzieją w sercu, a  nigdy nie będziesz szedł sam…”

Prolog, czyli kilka informacji na początek …

Jedna z naszych wcześniejszych Super Akcji  polegała na spełnieniu mikołajkowego marzenia 6 letniej Kasi chorej na białaczkę limfoblastyczną. Inicjatorką i koordynatorką tamtych charytatywnych działań była  jedna z osób z samorządu – Amelia. A wyglądało to tak …

Minęło kilka miesięcy i niestety życie napisało swój scenariusz. Obecnie to nasza koleżanka wymaga wsparcia  i życzliwości. W wyniku zdrowotnych powikłań po przebytej niedawno chorobie Amelia ma ogromne kłopoty z samodzielnym poruszaniem się. Jako Samorząd od Kusego postanowiliśmy spełnić jej muzyczne marzenie, które pozwoliłoby jej  łatwiej przejść okres rehabilitacji i pokazać, że pomimo różnych sytuacji życiowych zawsze może liczyć na pomoc przyjaciół. Tak narodził się pomysł na marcowe wydarzenie o charakterze artystycznym.

Super Akcja: Wiosenny Festiwal z SERCEM

Kategoria konkursowa:  Tak dla kultury

Termin: wg. ustalonego planu z finałem 23 III

Miejsce: wybrane miejsca budynku SP nr 91

Organizatorzy: Samorząd Od Kusego (sekcja ds. Życia Kulturalnego i Rozrywkowego) oraz Przyjaciele (drużyna Music „Kusy” Friends) – razem 25 osób.

Zadania samorządu:

  1. Działania informacyjne – poprzez samorządy klasowe przekazanie informacji klasom o celach i założeniach Super Akcji,
  2. Działania logistyczne – na podstawie uzgodnień z opiekunami samorządu i p. pedagog  opracowanie  terminarza akcji..
  3. Działania integracyjne – ustalenie zasad współpracy z drużyną Music „Kusy” Friends wyłonioną podczas artystycznego castingu.
  4. Działania (wy)twórcze – przygotowanie według własnego pomysłu materiałów i koniecznie niezbędnych przy organizacji akcji.
  5. Działania marketingowe – pozyskanie sojuszników wśród dorosłych: Społeczna Rada Rodziców przy SP nr 91 i firma Colorevent.
  6. Działania artystyczne – organizacja warsztatów i samodzielne wykonanie ozdób świątecznych na charytatywny kiermasz szkolny.
  7. Działania kulinarne – w ramach hasła „jeden za wszystkich, wszyscy dla Amelki” organizacja kiermaszu ciast upieczonych przez nauczycieli.
  8. Działania techniczne – przygotowanie nagłośnienia i muzyki podczas finałowego etapu Wiosennego Festiwalu z Sercem.

Część I, czyli w jaki sposób zorganizowaliśmy muzyczną drużynę Music „KUSY” Friends?

Najpierw były plakaty z zaproszeniem dla tych, którzy maja muzyczny talent, aby odważyli się wziąć udział w castingu. Ogólnoszkolne poszukiwania uzdolnionych artystycznie osób odbywały się pod tytułem „Pociąg do muzyki”. Ich finał miał miejsce 5 III w jednej z sal lekcyjnych gdzie przed samorządowym jury wystąpiło prawie 30 uczniów. Wszyscy kandydaci pozytywnie i z uśmiechem na twarzy przeszli artystyczny chrzest i zostali zakwalifikowani do drużyny Music „KUSY” Friends. Jej nazwa nawiązywała oczywiście do wcześniejszego projektu charytatywnego Samorządu Od Kusego, a Kusy to pseudonim patrona szkoły Janusz Kusocińskiego (olimpijczyka i patrioty), a także nazwa Szkolnego Klubu Sportowego, do którego każdy z nas przynależy. Celem ekipy stała się organizacja ogólnoszkolnego wiosennego Festiwalu  z Sercem, który miał mieć nie tylko charakter rozrywkowy. Przede wszystkim chodziło nam o wsparcie dla naszej koleżanki Amelki, dla której muzyka, taniec i śpiew były i są wielkim hobby. To miała być taka forma muzykoterapii w trudnych momentach życia, przez które obecnie przechodzi.

Część II, czyli w jaki sposób przygotowaliśmy Mega Niespodziankę na etap finałowy projektu ?

Oprócz programu artystycznego mieliśmy w planach niespodziankę. Naszej Super Bohaterce chcieliśmy podarować prezent, który umiliłby jej czas zmagań  z chorobą i pokazał, że niezależnie od sytuacji zawsze może liczyć na naszą pomoc w trudnych chwilach. Tym prezentem miała być profesjonalna gitara akustyczna. Pojawił się tylko jeden problem i pytanie skąd wziąć na nią pieniądze? Wtedy pojawił się pomysł organizacji warsztatów artystycznych (typu „hand made”), podczas których uczniowie samodzielnie wykonaliby ozdoby świąteczne sprzedawane potem na ogólnoszkolnym kiermaszu . I tak też się stało: warsztaty sprawiły nam wiele radości i ujawniły kolejne talenty przez nas posiadane, a podczas zebrań (20 i 22 marca) rodzice nie szczędzili złotówek na zakupy różnych różności. Dodatkowo zorganizowaliśmy też wtedy kiermasz słodkości, bo naszą akcję wsparli nauczyciele ujawniając swoje kulinarne talenty. Ich ciasta były przepyszne! Ostatecznie zebrane pieniądze przeznaczyliśmy na dofinansowanie rehabilitacji Amelii, bo spotkała nas przemiła niespodzianka. Widząc nasze zaangażowanie Społeczna Rada Rodziców przy SP 91 z własnych funduszy zakupiła super gitarę na prezent!

Wielki finał, czyli Wiosenny Festiwal z Sercem pod hasłem „Nigdy nie będziesz szedł sam …”.

Finałowy etap projektu odbył się 23 marca w samo południe na scenie małej sali edukacji wczesnoszkolnej. Publicznością festiwalu i równocześnie gośćmi  honorowymi  było około 100 (nie)zwyczajnych uczniów. Zaprosiliśmy do oglądania festiwalu uczniów, którzy dotychczas w różnorodny sposób wspierali działania Samorządu Od Kusego lub aktywnie uczestniczyli w organizowanych przez nas działaniach. Jednak gościem specjalnym była oczywiście Amelia, która o kulach przy pomocy mamy dotarła do szkoły i zajęła miejsce w pierwszym rzędzie dla VIP ów. Była to dla niej ogromna niespodzianka, bo do końca nie wiedziała o przygotowywanym specjalnie dla niej występie artystycznym z SERCEM w tytule. Zapraszamy na prezentację filmową, która pomimo tego, że jest super to jednak jak stwierdziła jedna z uczestniczek nie oddaje wszystkich emocji i wzruszeń z tamtego dnia

Kilka zdań na podsumowanie, czyli graMY do końca rehabilitacji i jeden dzień dłużej …

Jako Samorząd Od Kusego cieszymy się, że nasz wspólny projekt spełnił swoje oczekiwania i pokazał, że mimo wszystko „nigdy nie będziesz szedł sam po swoje marzenia”. Nie byłby on jednak możliwy bez wsparcia wielu osób wielkiego SERCA, którym jeszcze raz bardzo serdecznie DZIĘKUJEMY za życzliwość i pomoc przy projekcie. Największą formą nagrody stały się dla wszystkich wzruszające słowa podziękowania od Amelii i jej mamy …

https://www.facebook.com/pg/Gimnazjumnr47wkrakowie/photos/?tab=album&album_id=937155733101005

Zakończenie Super Akcji i Festiwalu z SERCEM nie oznacza, że działania drużyny „Music KUSY Friends” zostały zakończone. Nasz projekt stał się inspiracją do muzycznego złożenia życzeń Amelce z okazji jej urodzin od „bandy” szalonych koleżanek i kolegów z klasy 🙂

Sto lat Amelka

Wszystkiego najlepszego Amelka !!!Dużo dużo zdrowia!!!!Szczęścia!!!!!Spełnienia marzeń !!!!!

Opublikowany przez Szkoła Podstawowa nr 91 w Krakowie 2 kwietnia 2018

Niniejszym obiecujemy również, że nie jest to nasz ostatni muzyczny prezent 🙂 Rehabilitacja Amelki trwa dalej, a my jak tylko możemy postaramy się jej umilić czas powrotu do pełni zdrowia. Natomiast jeśli ktoś z Państwa mógłby wesprzeć w dowolny sposób samorządową Bohaterkę w jej rehabilitacji to bylibyśmy ogromnie wzdzięczni. DziękujeMY za każdy dar SERCA!!! Informacje u Opiekuna Samorządu Od Kusego: narycerskimszlaku@onet.pl

ZOBACZ TAKŻE

Przegląd artystyczny form różnych

29.05.2018 roku odbył się w Chemiku długo wyczekiwany  Przegląd artystyczny form różnych. O wydarzeniu społeczność szkolna została powiadomiona z miesięcznym wyprzedzeniem poprzez posłaną kilkukrotnie kurendę, plakaty, zapowiedzi wychowawców klas, oraz przez wiadomości na portalu społecznościowym Facebook  i oczywiście […]

„Serce na dłoni” Super Akcja w Zespole Szkół Mechanicznych nr 1

Super Akcja w Zespole Szkół Mechanicznych nr 1 – grudzień 2017 Akcja charytatywna – „Serce na dłoni”   Samorząd Uczniowski ZSM nr 1 rozpoczął przygotowania do akcji charytatywnej już w połowie listopada 2017 roku. Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego oraz […]

Koncert Integracyjny

W naszej szkole od 5 lutego do 9 lutego odbywał się tydzień Niepełnosprawności.

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

Sprawozdanie z przebiegu wyborów do Samorządu Uczniowskiego z dn. 15 IX 2017r. Spotkanie z kandydatami oraz oficjalne rozpoczęcie kampanii wyborczej rozpoczęło się 8 IX 2017r. Na liście wyborczej pojawiły się dwa nazwiska. Harmonogram głosowania został podany do wiadomości […]

Warsztaty.

W dniu 20.03.2018 przeprowadziłyśmy nasze pierwsze warsztaty plastyczne. Z samego rana stawiłyśmy się w budynku Szkoły Podstawowej nr 29. Zostałyśmy poprowadzone do sali, w której znajdowały się przedszkolaki. Byłyśmy zaskoczone tym, jak radośnie nas przyjęły. To właśnie dzięki […]

Przygotowanie materiałów

Ostatnie dni przed realizacją naszego projektu. Dopinamy właśnie ostatnie sprawy, ćwiczymy przemówienia, przygotowujemy nagrody dla naszych małych słuchaczy. Krótko mówiąc: praca wre! Już nie możemy się doczekać !  

Start

Nasze następne spotkanie odbyło się 21 marca 2918r.i  polegało ono już na pracy z młodzieżą. Pomagamy 5 młodych ludzi miedzy 12 a 18 rokiem życia. Pomoc jest związana głównie z przedmiotami ścisłym jednak nie tylko. Żaden przedmiot nie […]

Super Akcja PatrioTYzm: podaj dalej

Jak każdego roku maj to miesiąc bardzo ważny dla każdego Polaka, w którym na różne sposoby możemy okazać swój patriotyzm. Z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja organizowane są uroczyste apele, spotkania, imprezy okolicznościowe połączone często ze śpiewograniem itp. […]

Listopadowa SUPER-AKCJA!

10 listopada 2017r. odbyła się w naszej szkole super-akcja z kategorii „Młody obywatel”, pt. „Narodowe śpiewanie”. Każda klasa i pracownicy szkoły zostali zaproszeni na salę konferencyjną, gdzie uczniowie odpowiedzialni za organizację tegoż wydarzenia wyświetlili prezentację o tematyce patriotycznej, […]

Na sportowo w „Jedenastce”

Zamierzenie Super-akcji poświęconej tematyce sportowej planowaliśmy już praktycznie od stycznia. Wiązało się to z tym, iż 6 kwietnia wypadał Międzynarodowy Dzień Sportu dla Rozwoju i Pokoju 2018. Postanowiliśmy tę akcję podzielić na kilka części, by tak naprawdę dało […]