NOWE!

Nie chodź kurko…

Idąc w naszych samorządowych akcjach z duchem czasu, nie mogliśmy przejść obojętnie obok kartki z kalendarza zatytułowanej „Wielkanoc”. Dlatego właśnie naszą kolejną SUPER-Akcję w kategorii „Nasze miejsce na Ziemi, czyli samorząd na rzecz społeczności lokalnej” poświęciliśmy przedszkolakom z Samorządowego Przedszkola nr 95.

Specjalnie dla dzieci przygotowaliśmy spektakl pt. „Wielkanoc w Polsce”, który miał im nie tylko przybliżyć tradycje i zwyczaje wielkanocne, ale też oswoić ich trochę ze starszymi kolegami, z którymi być może spotkają się w kolejnym roku w murach naszej szkoły. Spektakl był dedykowany dla najstarszych przedszkolaków, ale oczywiście nie mogliśmy zawieść naszych pierwszoklasistów. Także dla nich zagraliśmy ten mini-spektakl jako próbę generalną dla nas.

Przez kilka tygodni zamiast regularnych spotkań, odbywały się próby naszego przedstawienia. W międzyczasie każdy, kto miał rolę, miał za zadanie przygotować sobie samodzielnie strój. Największe wyzwanie miał Mateusz, który z własnej woli został obsadzony jako kura. Innymi postaciami byli: pisanka, kraszanka, naklejanka, skryba, baranek, chłopiec, lany poniedziałek oraz trójka dzieci. Inga z departamentu artystycznego zajęła się przygotowaniem plakatu z tytułem naszego przedsięwzięcia. Oprócz samego występu przygotowaliśmy dla dzieci „świąteczne” zabawy. Do tego zadania przydzielone zostały nasze harcerki – Ania K. i Lila. Nasz opiekun zajął się przygotowaniem i puszczaniem piosenek, a Michał był jak zwykle odpowiedzialny za foto-relację.

Sama akcja miała miejsce 28 marca 2018r. w godzinach od 8 do 12:00. Z samego rana spotkaliśmy się w szkole, aby ostatecznie się przebrać i posprawdzać, czy mamy wszystkie potrzebne rekwizyty: wiadro, palmę, koszyki, jajeczka itp. O 9:00 po szybkiej próbie wstępnej poszliśmy do sal po naszych młodszych kolegów. To właśnie oni pierwsi zobaczyli nasz spektakl i bardzo im się spodobał. Następnie szybko się ubraliśmy i popędziliśmy do Przedszkola nr 95. Tam oto spotkaliśmy się z naszą właściwą widownią, a dodatkowo jeszcze niektórzy uczniowie swoich wychowawców z czasów przedszkolnych. Dzieci usiadły nieśmiało, a my z radością i pełnym uśmiechem rozpoczęliśmy przedstawienie. Największą furorę zrobiła nasza… kura. Wszystkie dzieci, w obu grupach, nas polubiły i chętnie się z nami bawiły. Na końcu występu razem z nami zatańczyły do piosenki finałowej.

Potem przedszkolaki wzięły udział w krótkim quizie prowadzonym przez Skrybę – Kasię, którego pytania dotyczyły tradycji i zwyczajów wymienionych w spektaklu. Dzieci oglądały tak dokładnie, że tylko nazwa „kraszanka” sprawiła im lekki kłopot. Na inne pytania odpowiadali doskonale, a za dobrą odpowiedź otrzymywały słodkiego zajączka lub jajo wielkanocne.

       

 

 

 

 

 

 

 

Następnie bawiliśmy się w coraz szybsze śpiewanie piosenki „Be, be, be, kopytka niosą mnie..”, aż do w pełni szalonego tempa, co oczywiście sprawiło dzieciom ogromną radość. Kolejną zabawą było zatrzymywanie puszczonej świątecznej piosenki i wydawanie komendy np. jajka, zajączki, baranki…a dzieci przybierały ustaloną pozycję do danej figury. Oczywiście nasi aktorzy nie tylko prowadzili zabawy, ale też się razem z przedszkolakami bawili. Nie tylko radości dzieci nie było końca…jak się okazało i one przygotowały dla nas krótką prezentację umiejętności muzycznych i zaśpiewały nam piosenki wielkanocne, których się nauczyły w przedszkolu. Słuchaliśmy z zaciekawieniem i dumą, że to specjalnie dla nas. Na sam koniec każdy widz dostał prosto od kurki symboliczne słodkie jajeczko i się pięknie pożegnaliśmy z jakże zacną widownią.

Cali szczęśliwi i uśmiechnięci wędrowaliśmy przez park i postanowiliśmy, że razem z opiekunem idziemy na pizzę, aby uczcić nasz wielki sukces, jakim było wskoczenie na pierwsze miejsce w rywalizacji SLM 🙂 Mamy nadzieję, że ta nasza SUPER-Akcja pomoże nam to zaszczytne miejsce utrzymać 🙂

ZOBACZ TAKŻE

Grudzień dla pierwszaków

Jako że 5 grudnia jest Międzynarodowym Dniem Wolontariusza, zdecydowaliśmy z Samorządem Uczniowskim, że w tym miesiącu nasza SUPER-AKCJA wpisze się w kategorię: „SERCE NA DŁONI, CZYLI AKCJA, WYDARZENIE O CHARAKTERZE CHARYTATYWNYM”.   Grudzień w naszej szkole jest zdecydowanie miesiącem wzmożonych […]

Samorządy Uczniowskie w SP 49…

Odeszliśmy na chwilę od naszej tradycji prowadzenia akcji według różnych świąt. 11 kwietnia, wydawałoby się taki zwykły dzień, a jednak dla nas bardzo niezwykły. Właśnie wtedy postanowiliśmy zaprosić do naszej szkoły Samorządy Uczniowskie z innych szkół, a dokładnie […]

FitChef – Mistrz drugiego śniadania

Pewnie niewielu z Was słyszało o Europejskim Dniu Zdrowego Jedzenia i Gotowania, który obchodzony jest 8 listopada. Nasz Samorząd Uczniowski, w którym jestem zastępcą przewodniczącej, postanowił uczcić ten dzień w ramach SUPER-AKCJI „Sport to zdrowie, czyli wydarzenie o charakterze sportowym i/lub […]

„WITAJ, MAJOWA JUTRZENKO…”

Jak tradycja w naszej szkole nakazuje, ważne daty się u nas świętuje! Zgodnie z tą dewizą Samorząd Uczniowski zorganizował dla całej szkoły dnia 27 kwietnia apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, który był jednocześnie SUPER-Akcją w kategorii „Młody […]

Taniec śpiewaniec

Tradycyjnie już nasza kolejna akcja zainspirowana została jakimś świętem w kalendarzu. Tym razem był to Międzynarodowy Dzień Tańca, który odbywa się 29 kwietnia każdego roku. Jest to nasza ostatnia SUPER-Akcja tym razem w kategorii „TAK dla Kultury, czyli […]

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

Sprawozdanie z przebiegu wyborów do Samorządu Uczniowskiego z dn. 15 IX 2017r. Spotkanie z kandydatami oraz oficjalne rozpoczęcie kampanii wyborczej rozpoczęło się 8 IX 2017r. Na liście wyborczej pojawiły się dwa nazwiska. Harmonogram głosowania został podany do wiadomości […]

Nasze prawa, ważna sprawa

Styczeń jest miesiącem podsumowań i nowości. Wtedy właśnie zaczyna się nowy rok, dla niektórych nowy początek. Nasz samorząd również chciał spróbować czegoś nowego i znów zaskoczyć całą szkołę. Celem była również integracja samorządów klasowych, a przede wszystkim organizacja SUPER-Akcji […]

Warnawał

Aby tradycji stało się zadość, nasze akcje samorządowe skupiają się wokół charakterystycznych dat. Tym razem bohaterem był „prawie” 14 lutego, który wszystkim kojarzy się przede wszystkim z walentynkami. W tym roku również wtedy wypadła Środa Popielcowa, a to wszystko miało […]