NOWE!

Szkoła się bawi – Igrzyska pomiędzy VIII a XIII LO

Szkoła się bawi – Igrzyska pomiędzy VIII a XIII LO

14 marca 2018 r. w Hali Wisły odbyły się Igrzyska – ósemkowa tradycja, na którą co roku uczniowie VIII LO czekają z ogromną niecierpliwością. Stanowią one nie tylko chwilę wytchnienia od nieustannej nauki ale są także świetną okazją na  integrację szkolnej społeczności poprzez wspólne kibicowanie zawodnikom. Dzień Igrzysk to jeden z najbardziej wyczekiwanych dni w roku nie tylko dla uczniów VIII, ale również dla konkurencyjnej szkoły, którą w tym roku było XIII LO.

Chociaż Igrzyska miały miejsce dopiero w marcu, przygotowania do nich trwały już od wielu miesięcy. Należało przede wszystkim przedyskutować z naszymi przeciwnikami warunki, na jakich miała się odbyć cała impreza. Przedyskutowaliśmy to, którą trybunę ma zająć która szkoła. Omówiliśmy także kwestię dyscyplin i po wielu negocjacjach ustaliliśmy, że w tym roku zawodnicy naszych szkół zmierzą się ze sobą w siatkówce męskiej i damskiej oraz koszykówce. Potem trzeba było zająć się wynajmem hali, w której odbyć miały się Igrzyska. Jednakże, nie był to jeszcze koniec pracy Samorządów. W dalszej kolejności należało się bowiem wynająć sędziego, kupić puchary dla zwycięskich drużyn oraz załatwić opiekę medyczną, która czuwałaby w razie niespodziewanego wypadku. Dalsze działalności Samorządów obu liceów miały już charakter indywidualny – każda ze szkół musiała we własnym zakresie zająć się sprawą wyboru zawodników do swoich drużyn oraz przygotowaniem dekoracji. Nasza szkoła wykazała się zwłaszcza w drugiej kwestii – tegoroczna oprawa była niezwykle duża i okazała, co zauważyć można na załączonych zdjęciach. Potrzebny był również magnetofon, farbki do malowania twarzy oraz przyśpiewki (udało się zorganizować nawet bęben!)

Wreszcie wszystko było już gotowe i w końcu nadeszły długo wyczekiwane Igrzyska. Ci z uczniów, którzy zaangażowani byli do pomocy przy przygotowaniu hali już od rana byli na miejscu. Rozwieszali oprawy, szykowali stanowiska do malowania twarzy oraz przewozili cały potrzebny sprzęt. Klasy pierwsze tego dnia zwolnione były z lekcji i o ustalonej godzinie spotykały się z wychowawcami przed Halą. Klasy drugie wraz z nauczycielami udawały się na miejsce po trzeciej lekcji, a klasy trzecie jako jedyne miały tego dnia wszystkie lekcje i dopiero po ich zakończeniu mogły we własnym już zakresie dotrzeć na Halę. Uczniowie Ósemki jak zwykle licznie zjawili się na miejscu, wszyscy w barwach VIII Liceum – bordo i złocie, niektórzy z liśćmi klonu (kolejnym symbolem naszej szkoły) wymalowanymi na policzkach. Najbardziej patriotyczny strój przyodział jednak nasz prezydent, którego nie trudno dostrzec na zdjęciach. Był on bowiem dosłownie cały w szkolnych kolorach.

  Przed rozpoczęciem zawodów sportowe emocje sięgały zenitu, wszyscy byli podekscytowani i z niecierpliwością czekali na występ zawodników. Na pierwszy ogień poszły nasze niezwyciężone siatkarki, a po niech przyszedł czas na siatkówkę chłopców. Po meczach obu drużyn mieliśmy remis 1:1. Wszystko zależało od tego, jak poradzą sobie nasi koszykarze i koszykarki, bowiem punkty z obu meczy liczyły się razem. Gry oddzielone były przerwami, w trakcie których oglądać można było pokaz tańca towarzyskiego oraz występ naszych wspaniałych cheerleaderek w towarzystwie  Tygryska – szkolnej maskotki. Jednakże, choć dziewczęta widowiskowo zagrzewały drużyny do walki, choć uczniowie Ósemki w kibicowaniu swoim zawodnikom przechodzili samych siebie i choć sami zawodnicy dawali z siebie wszystko – do zwycięstwa brakło VIII jednego punktu i zajęliśmy szlachetne drugie miejsce, podczas gdy XIII przedostatnie.

Z pewnością zorganizowanie imprezy sportowej na taką skalę to nie lada wyczyn i Samorząd nigdy nie poradziłby sobie, gdyby nie wspaniałe drużyny (te zwycięskie i te, którym odrobinę zabrakło), wf-iści, którzy przygotowali ich do tak świetnej rywalizacji, oraz nasze wspaniałe cheerleaderki, których występ był wspaniałą promocją naszej szkoły. Aplauz należy się także Państwu Profesorom, którzy zaangażowali się w organizację tego dnia – ucząc, zajmując się uczniami w hali – praktycznie bez narzekania. Szczególne podziękowania należą się naszej Dyrekcji za umożliwienie realizacji Igrzysk, wsparcie w organizacji i trzymanie kciuków do samego końca. Docenić należy również rodziców – za wsparcie finansowe, bez którego organizacja Igrzysk nigdy by się nie udała. Dziękujemy również naszym partnerom – GPS Nauka Jazdy i All In Card – za wielkie wsparcie do realizacji naszych najbardziej szalonych pomysłów. Wykazali się także nasi wspaniali uczniowie – zaangażowani w atmosferę Igrzysk, krzyczący, śpiewający, wznoszący oprawy, dopingujący naszym do samego końca i wychodzący załamanymi z hali (spokojnie Ósemko – kolejne Igrzyska już za rok!). Podziękowania kierujemy również do XIII LO – dziękujemy wam za wspaniałą rywalizację tamtego dnia!

Tagi: , , , ,

ZOBACZ TAKŻE

Tak dla kultury – Artystyczne Spotkania Ósemki

Tak dla kultury – Artystyczne Spotkania Ósemki 1 lutego 2018r w VIII LO po raz kolejny odbyły się Artystyczne Spotkania Ósemki. Była to już XXVI odsłona jednej z największych corocznych imprez w naszej szkole. Jak za każdym razem […]

Nasze Pierwsze Spotkanie

Podczas naszych wspólnych zajęć postawiłyśmy na integracje oraz dobrą zabawę. Bardzo zależało nam na tym aby mieć bardzo dobry kontakt z dziećmi. Grupa bardzo chętnie z nami współpracowała i przeprowadzenie zajęć poszło po naszej myśli. Tematem naszej pierwszej […]

Grudzień dla pierwszaków

Jako że 5 grudnia jest Międzynarodowym Dniem Wolontariusza, zdecydowaliśmy z Samorządem Uczniowskim, że w tym miesiącu nasza SUPER-AKCJA wpisze się w kategorię: „SERCE NA DŁONI, CZYLI AKCJA, WYDARZENIE O CHARAKTERZE CHARYTATYWNYM”.   Grudzień w naszej szkole jest zdecydowanie miesiącem wzmożonych […]

Super-Akcja: Tak dla Kultury, czyli wydarzenie o charakterze artystycznym.

Super-Akcja: Bajkowe Obrazy. Organizatorzy i pomysłodawcy: Rada Uczniowska Termin: prace miały zostać oddane do końca maja. Konkurs został ogłoszony mniej więcej w połowie maja. W związku z odbywającym się 9.06.2018r. (sobota) pikniku rodzinnym o tematyce bajkowej, Samorząd Uczniowski […]

ZSCH pomaga

 Grudzień to czas świąteczny w Polsce. Od początku miesiąca obdarowujemy się różnymi prezentami. Jest to czas radosny i rodzinny. Dla ponad 1,5 miliona dzieci z Syrii to niestety krytyczny okres niepewności. Nie wiedzą, czy uda im się przetrwać […]

Kwietniowa superakcja „Nasze miejsce na ziemi -tak dla społeczności lokalnej.”

Planując kwietniową superakcję, postanowiliśmy sami odnaleźć osobę, instytucję, miejsce dla której moglibyśmy podjąć konkretną akcję. Na pierwszym spotkaniu samorządu, na którym mieliśmy podjąć decyzję, co do wyboru kierunku działania, ustaliśmy że nie wykonamy żadnego zadania, bo nie wiemy […]

FitChef – Mistrz drugiego śniadania

Pewnie niewielu z Was słyszało o Europejskim Dniu Zdrowego Jedzenia i Gotowania, który obchodzony jest 8 listopada. Nasz Samorząd Uczniowski, w którym jestem zastępcą przewodniczącej, postanowił uczcić ten dzień w ramach SUPER-AKCJI „Sport to zdrowie, czyli wydarzenie o charakterze sportowym i/lub […]

Spotkanie Samorządów w Elektryku!

15 maja 2018 roku przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego zorganizowali w naszej szkole spotkanie dla uczniów gimnazjów aktywnie działających w organach samorządowych swoich szkół. Miło było nam gościć reprezentantów następujących szkół:  Zespół Szkół Salezjańskich,  Gimnazjum Nr 37, Gimnazjum Królowej Apostołów, […]

Pierwsze kroki.

W dniu 17.02.2018 wspólnie omówiłyśmy wszystkie szczegóły projektu na pierwszym oficjalnym spotkaniu naszej grupy. Zdecydowałyśmy się na nazwę grupy, a także rozplanowałyśmy wszystkie kroki, które powinnyśmy poczynić, aby projekt uznać za udany. Tego samego dnia złożyłyśmy również wniosek […]

Superakcja TAK DLA KULTURY – „SzFA”

Superakcja -Tak dla kultury- „SzFA”   Dnia 23 marca 2018 cała nasza społeczność szkolna udała się do Centrum Sztuki Solvay na finał SZkolnego Festiwalu Artystycznego (SzFA). W tym roku Szkolny Festiwal Artystyczny obchodzil swoje 30 – lecie. Jest […]