NOWE!

Igrzyska sportowe XIII vs VIII – sport to zdrowie

IGRZYSKA XIII vs VIII

 

14.03.2018 nadszedł dzień, na który czekali wszyscy. Wielka walka o tytuł króla Grzegórzek.  Kto tym razem okazał się lepszy? Do rywalizacji sportowej stanęły dwa Licea Ogólnokształcące:  XIII im. Bohaterów Westerplatte  i VIII im. Stanisława Wyspiańskiego.  Każdy zadawał sobie pytanie „kto wygra?”, „do kogo w tym roku powędruje puchar?”

Zacznijmy od początku i przenieśmy się pamięcią do grudnia 2017 roku. To właśnie w tym miesiącu rozpoczęły się burzliwe dyskusje, rozmowy i spotkania z  SU VIII LO. W czasie toczonych rozmów ustalaliśmy bardzo istotne i ważne kwestie związane z Igrzyskami np. sprawy zapewnienia bezpieczeństwa, czy podziału finansowego. Po udanych negocjacjach podczas wspólnego spotkania uczniów dyrekcji i opiekunów samorządów podpisaliśmy umowę międzyszkolną, która była zwieńczeniem postulatów obu szkół. Na spotkaniu ustaliliśmy , że walczyć będziemy w dwóch dyscyplinach: siatkówka( damska, męska) oraz koszykówka ( damska,męska –  rozgrywana do jednej puli punktowej). W wielkim odliczaniu do rywalizacji sportowej uczniowie Trzynastki bardzo uważnie i zawzięcie przygotowywali się do wielkiego starcia. Codziennie na stronie naszego Samorządu prowadzone było wielkie odliczanie –  7 Dni (1) W szkole  zostało rozwieszonych wiele plakatów z informacją o igrzyskach. Ponadto został nagrany spot promujący i zachęcający uczniów do przybycia i wspólnego kibicowania ( https://www.youtube.com/watch?v=n9q9wI_XMTI&feature=youtu.bev ) Samorząd Uczniowski zorganizował także wiele przedmiotów pomocnych podczas meczu.  Wśród nich znalazły się flagi, które były szyte przez członków SU, wielki baner, malowany przez uczniów naszego liceum, którzy sami ochoczo garnęli się do pomocy. W dniu igrzysk, 14. marca – w środę Samorząd XIII LO był na Hali Wisły już około godziny 8:00. Dlaczego tak wcześnie, skoro rywalizacja miała się zacząć dopiero o 11:00? Wydawać się może, że przygotowania do Igrzysk nie wymagają wielkiego wysiłku, ale w rzeczywistości to ciężka praca, pochłaniająca masę czasu. Przed rozpoczęciem igrzysk uczniowie rozwiesili harmonogramy zawodów, oraz kartki, z przyśpiewkami, które dodatkowo miały motywować naszych dzielnych sportowców. O godzinie 10:00 sektory zostały otwarte i po kilku minutach trybuny zaczęły się zapełniać. Na Hali Wisły 14 marca łącznie zgromadziło się około dwóch tysięcy osób. Uczniowie mieli możliwość pomalowania twarzy aby pokazać swoje przywiązanie i wsparcie „ Trzynastki”. Nad bezpieczeństwem uczestników wydarzenia czuwała wykfalifikowana kadra ratowników (w skład której wchodzili uczniowie obu szkół). Nad prowadzeniem czuwali dwaj konferansjerzy, po jednym z każdej szkoły, którzy zabawiali nas żartem, a także zapowiadali mecze oraz przedstawiali  zawodników, którzy wybiegali na „parkiet”. Podczas przerw pomiędzy rozgrywkami uczennica naszego liceum mogła pochwalić się swoim talentem – tańcem. Wszyscy z uwagą oglądali jej występ. Obecni byli także przedstawiciele IV Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Krakowie, którzy dzięki Naszej współpracy zgodzili się wspomóc Nas w prowadzeniu dopingu.  W trakcie rywalizacji poziom decybeli i emocji sięgały zenitu. Trudno wysiedzieć kiedy rozgrywane są takie dyscypliny jak siatkówka czy koszykówka. Raz, dwa i trzy! TAK, punkt dla Nas! Po kilkugodzinnym kibicowaniu emocje opadły i już było wszystko jasne.

WYGRALIŚMY! BRAWO MY!  Puchar należy do Nas! Po zakończeniu zawodów oba samorządy w ramach uczciwej rywalizacji podały sobie symboliczną „dłoń” i już myślą nad przyszłorocznymi zawodami. Przewodniczący Samorządów przekazali sobie symboliczne szkole szaliki i koszulki. Igrzyska zakończyły się około godziny 15:00. Mimo, że było to już późna pora, uczniowie zostali, aby pomóc w sprzątaniu hali. Następnie puchar został zawieziony do gabinetu pani Dyrektor XIII LO. Kto wygra za rok? Czy puchar zostanie w XIII? Z niecierpliwością czekamy na odpowiedź.

Pełna fotorelacja, a także transmisja na żywo dostępna jest na fan page’u naszego Samorządu.

https://www.facebook.com/Samorz%C4%85d-Uczniowski-XIII-Liceum-w-Krakowie-1607112006258929/

 

 

ZOBACZ TAKŻE

Wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego

W dniu 6 października 2017r. odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego SP 105 oraz klas Gimnazjum 49. Nasz Zarząd SU stanowi 6 osób, które reprezentują klasy Gimnazjum oraz klasy Szkoły Podstawowej.   Przebieg i wyniki wyborów: W klasach […]

Znam swoje prawa, ale pamiętam, że inni też je mają!

Znam swoje prawa, ale pamiętam, że inni też je mają! Nic o nas bez nas – promocja praw i obowiązków ucznia. Kolejny miesiąc i kolejna Super Akcja !!! W lutym postanowiliśmy przypomnieć wszystkim prawa i obowiązki ucznia oraz […]

Spotkanie integracyjne

Spotkanie integracyjne grupy odbyło się 3 marca. W spotkaniu brali udział wszyscy uczniowie, którzy byli organizatorami projektu. Po krótkiej debacie wybrali miejsce spotkania dobre dla ich brzuchów, czyli pizzerię. Mimo tego, że grupa się doskonale znała mieli okazję […]

„Manager w klasie” – Marcowa Superakcja!

Super akcja: Marzec 2018 – kategoria: „Nic o nas bez nas”. Na roboczym  zebraniu Rady Samorządu Uczniowskiego postanowiliśmy zorganizować super akcję w lutym w kategorii „Nic o nas bez nas” ze względu na zauważoną potrzebę wzmocnienia pozycji samorządów […]

Wybory Samorządowe w Chemiku

Głosy zostały podliczone… Wszystko jasne… Uczniowie wybrali… Proszę Państwa, mamy nowy Samorząd Uczniowski! Prócz Prezydium wybraliśmy Opiekuna, który rozpoczyna kolejną kadencję na tym stanowisku. Regulamin to podstawa… TRYB WYBORU ORGANÓW SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO §9. Samorząd Klasowy wybierany jest przez […]

Młody Obywatel – Wyspiański w VIII LO

Młody Obywatel – Wyspiański w VIII LO Zapewne gdyby spytać, czym jest patriotyzm, większość z nas odpowiedziałaby, że jest to postawa oparta na miłości i szacunku do własnego kraju i jego tradycji. Oczywiście nie byłoby w takiej definicji […]

Bal Piórnika 2017

Tradycyjnie październik to miesiąc w którym po wcześniejszym, oficjalnym pasowaniu klas pierwszych, Samorząd Uczniowski zorganizował uroczyste powitanie pierwszoklasistów, zabawę integracyjną zwaną „ Balem Piórnika”. Przygotowania do tej imprezy trwały tydzień. Nad całością czuwała Pani Joanna Zima. Kilkoro uczniów […]

FitChef – Mistrz drugiego śniadania

Pewnie niewielu z Was słyszało o Europejskim Dniu Zdrowego Jedzenia i Gotowania, który obchodzony jest 8 listopada. Nasz Samorząd Uczniowski, w którym jestem zastępcą przewodniczącej, postanowił uczcić ten dzień w ramach SUPER-AKCJI „Sport to zdrowie, czyli wydarzenie o charakterze sportowym i/lub […]

Pierwszy dzien warsztatów

W poniedziałek 26 marca 2018 zwarte i gotowe udałyśmy się do Szkoły Podstawowej nr 47, aby przeprowadzić zajęcia warsztatowe dla dzieci z klas 1-3. Przedstawiłyśmy dzieciom ważne informacje dotyczące kultury, religii, geografii i zróżnicowania etnicznego Egiptu i Brazylii. […]

Super Akcja – „Nasze miejsce na Ziemi, czyli samorząd na rzecz społeczności lok...

Super Akcja Samorządu Uczniowskiego Zespołu Szkół Mechanicznych nr1           W styczniu 2018 roku Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół Mechanicznych nr 1 skoncentrował swoje działania na rzecz społeczności lokalnej. Realizując Super Akcję – „Nasze miejsce na Ziemi, czyli samorząd na […]