NOWE!

Na sportowo w „Jedenastce”

Zamierzenie Super-akcji poświęconej tematyce sportowej planowaliśmy już praktycznie od stycznia. Wiązało się to z tym, iż 6 kwietnia wypadał Międzynarodowy Dzień Sportu dla Rozwoju i Pokoju 2018. Postanowiliśmy tę akcję podzielić na kilka części, by tak naprawdę dało się w nią zaangażować jeszcze szersze grono osób, niż dotychczas. Co więcej, chcieliśmy skorzystać z sytuacji, że został zaplanowany wcześniej przyjazd do naszej szkoły grupy młodzieży z Holandii wraz z opiekunami. Zamierzenie Super-akcji poświęconej tematyce sportowej planowaliśmy już praktycznie od stycznia.

Wiązało się to z tym, iż 6 kwietnia wypadał Międzynarodowy Dzień Sportu dla Rozwoju i Pokoju 2018. Postanowiliśmy tę akcję podzielić na kilka części, by tak naprawdę dało się w nią zaangażować jeszcze szersze grono osób, niż dotychczas. Co więcej, chcieliśmy skorzystać z sytuacji, że został zaplanowany wcześniej przyjazd do naszej szkoły grupy młodzieży z Holandii wraz z opiekunami.

Przygotowania rozpoczęliśmy od przygotowania plakatów, informujących o wydarzeniu. Zostały zamieszczone na szkolnych korytarzach oraz w mediach społecznościowych. Datą planową rozpoczęcia naszego sportowego wydarzenia był 18 kwietnia.  W tym dniu miały miejsce rozgrywki międzynarodowe. Reprezentacja naszej szkoły w siatkówce rozegrała mecz z Holendrami, wygrywając jednoznacznie. Po tym meczu nastąpił mecz piłki nożnej, który również zakończył się zwycięstwem reprezentacji Jedenastki. Okolicznościowe dyplomy, jakie zostały przygotowane dla uczestników zostały wręczone podczas spotkania z p. Dyrektor na Sali Gimnastycznej, a Samorząd zadbał o odpowiednio słodkie zaopatrzenie wydarzenia. Wydarzenie było na bieżąco transmitowane w mediach społecznościowych.

Kolejny dzień zaplanowany został, jako mecze uczniów przeciwko uczniom. Wcześniej zgłoszone drużyny rozegrały serie meczów w siatkówkę, czego efektem było zwycięstwo drużyny klasy 2f, która rozgromiła przeciwników. I znów rozdanie dyplomów oraz symbolicznych nagród, ufundowanych przez Samorząd Uczniowski.

Kulminacyjnym momentem naszych wyzwań sportowych był piątek, w którym równocześnie wypadał nasz Jedenastkowy Dzień Otwarty. Postanowiliśmy rozegrać mecz nauczyciele vs uczniowie w koszykówkę. Gimnazjaliści odwiedzający naszą szkołę, mogli również podjąć wysiłek sportowy począwszy od siatkówki, poprzez koszykówkę, a na lekkoatletyce skończywszy. Całość koordynowali przedstawiciele Samorządu. Po zaciekłych potyczkach, ostatecznie nauczyciele polegli, a mieszanka drużynowa różnych klas odniosła bezapelacyjne zwycięstwo. Pani Dyrektor wręczyła okolicznościowe dyplomy, a Samorząd po raz kolejny zapewnił żywnościowo – napojowe zaopatrzenie na ten dzień.

Wydaje nam się, że akcja ta odniosła spory sukces, nie tylko dotyczący promowania zdrowego trybu życia, ale może przede wszystkim integrujący społeczność szkolną – zarówno uczniowską, jak i nauczycielską. Niesamowitą atrakcją było spojrzenia na nauczycieli z nieco innej perspektywy. Jako dobitne podsumowanie naszej akcji, zadecydowaliśmy o złożeniu wniosku w ramach Budżetu Obywatelskiego, który mógłby zapewnić naszej szkole zewnętrzną siłownię. Służyć mogłaby ona nie tylko naszym uczniom, ale również okolicznym mieszkańcom.

ZOBACZ TAKŻE

Sport to zdrowie.Super Akcja w ZSM nr1

Super Akcja w Zespole Szkół Mechanicznych nr 1 – luty 2018 rok „Sport to zdrowie, czyli wydarzenie o charakterze sportowym i promującym zdrowy tryb życia” Na początku lutego 2018 roku Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół Mechanicznych nr 1 rozpoczął […]

Tak dla kultury – Artystyczne Spotkania Ósemki

Tak dla kultury – Artystyczne Spotkania Ósemki 1 lutego 2018r w VIII LO po raz kolejny odbyły się Artystyczne Spotkania Ósemki. Była to już XXVI odsłona jednej z największych corocznych imprez w naszej szkole. Jak za każdym razem […]

Samorządowe spotkanie z poezją – super-akcja

Na początku lutego nasz samorząd postanowił powiedzieć „Tak dla Kultury” i zorganizować w ramach super-akcji wydarzenie o charakterze artystycznym. Nasza akcja była odpowiedzią na sugestie naszych kolegów, którzy „kochają” sztukę i chcieli sprawdzić swój talent aktorsko-poetycki. 7 lutego […]

Super Akcja – „Nasze miejsce na Ziemi, czyli samorząd na rzecz społeczności lok...

Super Akcja Samorządu Uczniowskiego Zespołu Szkół Mechanicznych nr1           W styczniu 2018 roku Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół Mechanicznych nr 1 skoncentrował swoje działania na rzecz społeczności lokalnej. Realizując Super Akcję – „Nasze miejsce na Ziemi, czyli samorząd na […]

Wprowadzenie sportowego ducha w mury ZSCh

W miesiącu lutym Samorząd Uczniowski ZSCH postawił na promocję zdrowego stylu życia.      Postanowiliśmy popracować nad kondycją naszych uczniów . Skoncentrowaliśmy się na aktywności fizycznej, jako jednym z najważniejszych aspektów zdrowia człowieka. Jednomyślnie stwierdziliśmy, że poprawa kondycji nie może […]

Pierwsze kroki.

W dniu 17.02.2018 wspólnie omówiłyśmy wszystkie szczegóły projektu na pierwszym oficjalnym spotkaniu naszej grupy. Zdecydowałyśmy się na nazwę grupy, a także rozplanowałyśmy wszystkie kroki, które powinnyśmy poczynić, aby projekt uznać za udany. Tego samego dnia złożyłyśmy również wniosek […]

Nasze Pierwsze Spotkanie

Podczas naszych wspólnych zajęć postawiłyśmy na integracje oraz dobrą zabawę. Bardzo zależało nam na tym aby mieć bardzo dobry kontakt z dziećmi. Grupa bardzo chętnie z nami współpracowała i przeprowadzenie zajęć poszło po naszej myśli. Tematem naszej pierwszej […]

Drugie Spotkanie

Kolejne spotkanie odbyło się 22 grudnia 2017 roku. Na tym spotkaniu ustaliliśmy w jaki sposób będziemy chcieli zorganizować nasz turniej. Musieliśmy ustalić gdzie będzie się odbywa, ile drużyn będzie mogło wziąć udział i kiedy dokładnie będzie można go […]

Ważne Spotkania Biznesowe

Po wszystkich ustaleniach postanowiliśmy się umówić z Posłem Ireneuszem Rasiem, z MDK, Zarządem Fundacji Nowe Centrum i SP 103. Najpierw umówiliśmy się ze posłem Rasiem 8 stycznia 2018 roku. Poprosiliśmy go oto czy nie chciał by być patronem […]

Superakcja- „Szkoła się bawi” – POCZTA WALENTYNKOWA

SUPERAKCJA „Szkoła się bawi” – „Poczta Walentynkowa” Dnia 9 lutego samorząd XV liceum zorganizował poczte walentynkową. Udział w akcji brała cała szkoła, jednak największą popularnością cieszyła się ona wśród klas trzecich. Uczniowie naszego liceum włączyli się w tą […]