NOWE!

Być jak Lajkonik na sportowo!

Zgodnie z założeniami kwietniowa super akcja miała być najważniejszym przedsięwzięciem organizacyjnym Samorządu Od Kusego w bieżącym roku szkolnym. Całość projektu związana była z organizacją ceremonii otwarcia Międzynarodowego Turnieju Piłki Ręcznej o Puchar Lajkonika. Zawody sportowe organizuje jak co roku Szkolny Klub Sportowy „Kusy” działający przy Szkole Podstawowej nr 91. Natomiast w tym roku po długotrwałych negocjacjach z panią Dyrektor jeszcze w październiku ubiegłego roku jako Samorząd Od Kusego uzyskaliśmy wyłączność na organizację ceremonii otwarcia turnieju pod hasłem „Być jak Lajkonik” według własnego pomysłu i planu. Jednak oprócz wielkiego  wyróżnienia niosło to za sobą ogromne wyzwanie organizacyjne, któremu jednak wspólnymi siłami podołaliśmy na medal. Jak stwierdzili uczestnicy uroczystości (zarówno starsi jak i młodsi) to było prawdziwe święto sportu i promocja piłki ręcznej, której nie powstydziliby się organizatorzy niejednych igrzysk olimpijskich. Jednak droga do ostatecznego sukcesu nie była łatwa.

Super Akcja: BYĆ JAK LAJKONIK NA SPORTOWO

Kategoria konkursowa:  Otwarci na świat, czyli samorząd na rzecz społeczności lokalnej.

Termin: 6 kwietnia 2018 r. (Międzynarodowy Dzień Sportu), godz. 20.00 – 21.30

Miejsce: hala sportowa Szkoły Podstawowej nr 91, osiedle Handlowe, Kraków/Nowa Huta.

Koordynatorzy: Sekcja ds. Życia Kulturalnego i Rozrywkowego Samorządu Od Kusego (4 osoby)

Organizatorzy: Samorząd Od Kusego (4 osoby odpowiedzialne za oprawę muzyczną i pokaz laserowy, 2 osoby prowadzące ceremonię, 80 osób wprowadzających zespoły sportowe z flagami państw  tabliczkami z nazwami zespołów , 6 osób wieszających na maszcie flagę olimpijską oraz Adam jako hasający wśród publiczności Lajkonik z buławą w ręku  i Ola w solowym recitalu z coverem Adele Someone like  you ) plus Przyjaciele (zespoły występujące w programie artystycznym – uczniowie klas najmłodszych w tańcu Krakowiak, uczniowie klas szóstych w  tańcu z tkaninami, zespół cheerleaderek z Zespołu Szkół Ekonomicznych nr 2 i gimnastyczka artystyczna ze sportowego Gimnazjum nr 46).

Uczestnicy: na trybunach w liczbie około 800 osób jako widzowie zasiedli miłośnicy piłki ręcznej z Nowej Huty i całego Krakowa (byli to rodzice,  absolwenci, mieszkańcy okolicznych osiedli, zaprzyjaźnieni uczniowie z innych szkół, przedstawiciele najwyższych władz samorządowych  itp.), a na parkiecie hali ustawili się zawodnicy i zawodniczki uczestniczące turnieju (około 1300 sportowców).

Forma działań: zorganizowana Super Akcja składała się z części oficjalnej, artystycznej oraz tanecznej, a jej celem było ukazanie społeczności lokalnej zgromadzonej na trybunach oraz sportowcom z całej (Mało)Polski i zagranicy, że ich miłość do sportu jest jak najbardziej usprawiedliwiona co wynika ze słów Janusza Kusocińskiego, wybitnego olimpijczyka i wielkiego patrioty, który stwierdził, że „sport uczy wygrywać i uczy przegrywać z godnością i honorem, uczy wszystkiego – uczy jak żyć”. Sport to także radość z pokonywania własnych słabości i dążenia do olimpijskiego ideału „szybciej, wyżej, mocniej”.

Zadania samorządu:

  1. Ustalenie szczegółowego celu i formy działań, terminarza, samodzielne przygotowanie potrzebnych materiałów.
  2. Poszukiwanie sojuszników wśród dorosłych – nauczycieli i rodziców, którzy mogliby wspomóc nasze działania.
  3. Opracowanie planu uroczystości i programu artystycznego, rozdzielenie zadań pomiędzy organizatorów,
  4. Nawiązanie współpracy z uczniami z zaprzyjaźnionych szkół, w celu ustalenia występów artystycznych.
  5. Przygotowanie plakatów, które miały rozreklamować uroczystość wśród okolicznych mieszkańców.
  6. Organizacja kilku prób uroczystości, które stanowiły dla osób uczestniczących wspaniała formę relaksu.
  7. Obsługa sprzętu muzycznego i laserów podczas części finałowej, przygotowanie relacji filmowej,
  8. Na koniec organizacja mega zabawy tanecznej dla wszystkich uczestników (była belgijka, kaczuszki i Sławomir).

Zapraszamy na filmową relację z samorządowego projektu „Być jak Lajkonik na sportowo” …

Na podsumowanie kilka zdjęć z projektu, czyli to co najważniejsze …

Po wprowadzeniu zespołów flagę olimpijską wniosła m .in przewodnicząca Samorządu Od Kusego.

Na dobry poczatek zgodnie z tradycją taniec Krakowiak w wykonaniu najmłodszych uczniów..

Najbardziej wzruszający moment – spontaniczna reakcja publiczności podczas coveru naszej Oli 🙂

W zespole cheerleaderek wystąpiła ubiegłoroczna absolwentka Samorządu Od Kusego. DziękujeMY!

W programie artystycznym wystąpiły również uczennice z innych zaprzyjaźnionych szkół z Nowej Huty.

Finałowy występ z tkaninami uczniów z naszej szkoły zrobił na wszystkich uczestnikach ogromne wrażenie!

Nasza Super Akcja była skierowana do młodszej i starszej społeczności Nowej Huty i Krakowa, których łączy sportowy styl życia i pasja do piłki ręcznej. Jej celem  było ukazanie publiczności i wszystkim zawodnikom znaczenia olimpijskich wartości w życiu każdego człowieka. Rywalizacja meczowa na arenach sportowych jest tylko częścią tego co może dać nam sport, który ma integrować  oraz dawać radość i szczęście. Przez cały czas poprzedzający naszą ceremonię prowadziliśmy na szkolnym fanpage reklamę tego wydarzenia uzyskując mnóstwo polubień i pozytywnych komentarzy.  A na koniec spotkała nas przemiła niespodzianka. Okazało się, że goście ze Szwecji uczestniczący w turnieju przeprowadzili bezpośrednią relację w swoim internetowym kanale sportowym. W ten sposób samorządowy projekt zorganizowany dla sportowej społeczności lokalnej pozwolił Samorządowi Od Kusego na prawdziwe otwarcie się na świat 🙂 Poniżej znajduje się cała relacja z uroczystości , czyli przeżyjmy to jeszcze raz.

ZOBACZ TAKŻE

Zdrowo, sportowo i kolorowo

W naszej szkole dnia 21 marca odbył się Turniej „Zdrowo, sportowo i kolorowo”, który miał na celu promocję zdrowia, zdrowego stylu odżywiania się i trzymania sportowej formy. Wydarzenie to zgromadziło całą społeczność szkolną, rodziców, nauczycieli i szefa naszej […]

Tak dla Kultury, czyli wydarzenie o charakterze artystycznym

W  marcu postanowiliśmy zorganizować wydarzenie o charakterze artystycznym. Nasze plany skoncentrowały się wokół postaci naszego patrona Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Podczas pierwszego zebrania samorządu zapadła decyzja o organizacji święta naszego patrona. Ustaliliśmy termin na 22 marca i rozdzieliliśmy zadania. […]

Katalog Praw i Obowiązków Ucznia Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałem Dwujęzycznym ...

Katalog Praw i Obowiązków Ucznia Liceum  Ogólnokształcącego z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego TSSP „Nic o Nas bez Nas – promocja praw i obowiązków ucznia”.    „Człowiek jest powołany do wolności. Wolność nie oznacza prawa do samowoli. Wolność nie daje […]

Regulamin portalu

Informacje prawne Niniejsza nota prawna stanowi regulację prawną dotyczącą korzystania z usług internetowych Portalu Internetowego „Młody Kraków”, którego właścicielem jest Gmina Miejska Kraków. Nota zawiera takie informacje, jak: polityka prywatności, regulamin konta użytkownika oraz oświadczenie o wyrażeniu zgody […]

Szkoła bawi, czyli integracja środowiska szkolnego

„Mikołajkowa noc w Szesnastce” W ramach grudniowej akcji podjęliśmy się integracji środowiska szkolnego. Naszym celem była integracja społeczności uczniowskiej, nauczycieli i Dyrekcji. Pomysł jaki przyszedł nam do głowy był związany z dniem „mikołajek”, które co roku jako samorząd […]

„Dzień zawodowca” SUPERAKCJA KWIECIEŃ!

Kolejną akcję postanowiliśmy zorganizować zainspirowani rozmowami z trójkami klasowymi na comiesięcznym spotkaniu. Stwierdziliśmy, że warto ,nawet w zabawie, utożsamiać się z  swoim przyszłym zawodem.  Po konsultacjach z nauczycielami zawodów, podjęliśmy decyzję o  klasowych zadaniach „Dzień zawodowca”. Zadanie polegało […]

Listopadowa SUPER-AKCJA!

10 listopada 2017r. odbyła się w naszej szkole super-akcja z kategorii „Młody obywatel”, pt. „Narodowe śpiewanie”. Każda klasa i pracownicy szkoły zostali zaproszeni na salę konferencyjną, gdzie uczniowie odpowiedzialni za organizację tegoż wydarzenia wyświetlili prezentację o tematyce patriotycznej, […]

Przygotowanie materiałów

Ostatnie dni przed realizacją naszego projektu. Dopinamy właśnie ostatnie sprawy, ćwiczymy przemówienia, przygotowujemy nagrody dla naszych małych słuchaczy. Krótko mówiąc: praca wre! Już nie możemy się doczekać !  

Super-Akcja – Festiwal Twórczości Artystycznej FeTA 2018 w XILO

Dnia 07.03.2018 roku na deskach zaprzyjaźnionego Teatru Ludowego odbył się Festiwal Twórczości artystycznej, w której brały udział wszystkie klasy I i II naszego liceum. Tegoroczna FeTA nie miała wyznaczonego tematu, jednak przedstawiane sztuki musiały mieć podłoże literackie. Dzień […]

Drugi dzień warsztatów

Za nami drugi, ostatni dzień naszego projektu. 27 marca 2018 roku ponownie odwiedziłyśmy Szkołę Podstawową nr 47, aby zaprezentować przygotowane wcześniej prezentacje o pełnej endemitów Australii oraz o bogatych kulturowo i przyrodniczo Chinach. Podczas obu naszych wystąpień dzieci były bardzo aktywne, […]