NOWE!

Super Akcja – MŁODY OBYWATEL – Lekcja patriotyzmu

Super Akcja – MŁODY OBYWATEL –  Lekcja patriotyzmu 

 

Z okazji zbliżającego się święta Konstytucji Trzeciego Maja postanowiliśmy sprawdzić wiedzę uczniów klas pierwszych o patriotyzmie.

W czwartek, 26 kwietnia zorganizowaliśmy mini-lekcję wraz z quizem.
Okazało się, że pierwszaki mają dość sporą wiedzę o naszym kraju.

Największym problemem okazali się jednak nasi wieszcze narodowi. Dla reprezentantów z największą ilością punktów wywalczyliśmy piątki z WOS-u. Następnie poprowadziliśmy wykład o patriotyzmie. Przygotowaliśmy prezentację o tym, czym cechowali się patrioci kiedyś i jak poznać patriotę dzisiaj. Była to ciekawa, inna forma lekcji zarówno dla pierwszaków jak i członków samorządu.

ZOBACZ TAKŻE

SUPER AKCJA – „Szlachetna Paczka” – kategoria: Serce na dłoni...

SUPER AKCJA – „Szlachetna Paczka” – kategoria: Serce na dłoni SZLACHETNA PACZKA, to obecnie jeden z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce. Jej celem jest pomoc rodzinom w potrzebie. Akcja jest bardzo przemyślana, a nawet zasługuje na tytuł […]

Super Akcja – „Sprzedaż ciast” – kategoria: Nasze miejsce na Ziemi

Super Akcja -„Sprzedaż ciast” – kategoria: Nasze miejsce na Ziemi Zebranie to nieodłączny element współpracy rodziców ze szkołą. Często działania te wiążą się z różnymi emocjami zarówno pozytywnymi jak i negatywnymi. Aby poprawić rodzicom nastrój i umilić czekanie w […]

Superakcja- „Szkoła się bawi” – POCZTA WALENTYNKOWA

SUPERAKCJA „Szkoła się bawi” – „Poczta Walentynkowa” Dnia 9 lutego samorząd XV liceum zorganizował poczte walentynkową. Udział w akcji brała cała szkoła, jednak największą popularnością cieszyła się ona wśród klas trzecich. Uczniowie naszego liceum włączyli się w tą […]

SUPERAKCJA SPORT TO ZDROWIE – „KRAINA LODU…”

SUPERAKCJA  SPORT TO ZDROWIE – „KRAINA LODU…”   Dnia 29 stycznia, w poniedziałek, o godzinie 12:30, grupa uczniów z naszej szkoły wybrała się na łyżwy, na otwarte lodowisko, na Placu Wolnica. Wyjście na lodowisko planowaliśmy dużo wcześniej. Sam […]

Wybory do Samorządu Uczniowskiego w PIĘTNASTCE.

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO W XV LO W KRAKOWIE   Wybory do Samorządu Uczniowskiego to w naszej szkole bardzo ważne  wydarzenie. To czas dokonywania zmian i podejmowania trudnych decyzji, które wpłyną na naszą przyszłość. To okres  ciężkiej pracy, […]

Superakcja-Nic o nas bez nas-Jak poprawić ocenę na ostatnia chwile?

Superakcja-Nic o nas bez nas-Jak poprawić ocenę na ostatnia chwile? W maju nasz samorząd szkolny postanowił wspomóc swoich młodszych kolegów w poprawieniu ocen na koniec roku. Zaangażował on także innych uczniów z klas drugich i spotkali się 24 […]

Superakcja TAK DLA KULTURY – „SzFA”

Superakcja -Tak dla kultury- „SzFA”   Dnia 23 marca 2018 cała nasza społeczność szkolna udała się do Centrum Sztuki Solvay na finał SZkolnego Festiwalu Artystycznego (SzFA). W tym roku Szkolny Festiwal Artystyczny obchodzil swoje 30 – lecie. Jest […]