NOWE!

Zbiórka charytatywna dla uczennicy – serce na dłoni

„Mam na imię Paulina i jestem uczennicą XIII Liceum Ogólnokształcącego.  Choruję na nowotwór złośliwy kości krzyżowej i miednicy. Leczę się od listopada 2014 roku i przeszłam kilka skomplikowanych operacji. Przez chorobę mam problemy z chodzeniem, a leki i rehabilitacja są bardzo kosztowne. Z całego serca dziękuję za okazaną pomoc.”

 

O tym, że warto pomagać wie chyba każdy.  Ten krótki tekst napisany przez naszą uczennicę poruszył serca wielu.
W tym celu Samorząd Uczniowski  wraz z grupą charytatywną XIII zorganizował zbiórkę pieniędzy, która w szkole wywołała niezwykle pozytywną reakcję. Każdy chciał pomóc, wrzucając chociażby symboliczny grosz. Aby jeszcze bardziej rozpropagować akcję powstały plakaty, które zachęcały do pomocy Paulinie.

 

Samorząd podjął inicjatywę zgłoszenia zbiórki publicznej do MSWiA, tak by większa ilość osób mogła włączyć się
w dzieło. Jednak wymogi prawne związały nam ręce i umożliwiły przeprowadzenie zbiórki tylko na terenie naszej szkoły. Zbiórkę rozpoczęliśmy 24 kwietnia i trwała ona 3 dni do 27 kwietnia.  Każdego dnia wyznaczone osoby, chodząc po klasach obserwowali, jak nauczyciele i przede wszystkim uczniowie wspierają dzieło pomocy. Pieniądze były zbierane na 3 i 4 godzinie lekcyjnej. Akcja zakończyła się ogromnym sukcesem, gdyż w sumie zebraliśmy ponad 1500 zł. Pieniądze przekazaliśmy na fundację „Kawałek Nieba”, której podopieczną jest Paulina. Nad akcją czuwali opiekunowie Samorządu Uczniowskiego wraz z innymi nauczycielami „Trzynastki”, a do organizacji zbiórki włączyła się grupa blisko 15 uczniów. Z wynikającej przerwy majowej musieliśmy odłożyć nasze dalsze działania jednak po powrocie chcemy odwiedzić naszą koleżankę. Opowiedzieć co dzieje się w szkole i jak XIII zmienia się na lepsze. Razem z jej klasą chcemy nagrać filmik, tak by poczuła że pomimo jej indywidualnego nauczania jest ważną częścią tej klasy.

W porozumieniu i współpracy Samorząd Uczniowski I Liceum Ogólnokształcące im. Bartłomieja Nowodworskiego także zorganizował zbiórkę dla naszej „wojowniczki” wśród swojej szkolnej społeczności.

ZOBACZ TAKŻE

SUPER AKCJA: Młody Obywatel, wydarzenie promujące postawy obywatelskie i patriotyczne...

SUPER AKCJA: Młody Obywatel, wydarzenie promujące postawy obywatelskie i patriotyczne. http://tssp.krakow.pl/liceum/10327/ Minęły dopiero dwa miesiące roku szkolnego, a w naszym liceum odbyło się już kilka ważnych wydarzeń promujących postawy patriotyczne i obywatelskie. Pierwszym z nich były tajne, demokratyczne […]

Regulamin Samorządu Uczniowskiego XVI Liceum Ogólnokształcącego Im. K. K. Baczyńskieg...

Wstęp     Samorząd Uczniowski XVI Liceum Ogólnokształcącego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Krakowie zwany dalej Samorządem działa w oparciu o art. 55 Ustawy o systemie oświaty z dnia 7 września 1991 r. (tekst jednolity, Dz. U. z 1996 Nr […]

Igrzyska sportowe XIII vs VIII – sport to zdrowie

IGRZYSKA XIII vs VIII   14.03.2018 nadszedł dzień, na który czekali wszyscy. Wielka walka o tytuł króla Grzegórzek.  Kto tym razem okazał się lepszy? Do rywalizacji sportowej stanęły dwa Licea Ogólnokształcące:  XIII im. Bohaterów Westerplatte  i VIII im. […]

Impreza z okazji Halloween

Samorząd Szkolny zorganizował imprezę z okazji święta Halloween, która odbyła się 27 października 2017 roku. Zabawa trwała od 17:00 do 20:00 i odbyła się w świetlicy szkolnej. W przygotowaniach wzięło udział dziesięciu uczniów i siedmiu nauczycieli. Członkowie samorządu […]

Szkoła się bawi – Igrzyska pomiędzy VIII a XIII LO

Szkoła się bawi – Igrzyska pomiędzy VIII a XIII LO 14 marca 2018 r. w Hali Wisły odbyły się Igrzyska – ósemkowa tradycja, na którą co roku uczniowie VIII LO czekają z ogromną niecierpliwością. Stanowią one nie tylko chwilę […]

Superakcja „Serce na dłoni – czyli akcje o charakterze charytatywnym”

W styczniu jako samorząd zorganizowaliśmy akcje o charakterze charytatywnym. Dwie realizowaliśmy w grudniu („Szlachetna paczka” i „Góra grosza”). W styczniu skupiliśmy swoje działania na dwóch kolejnych dużych akcjach. Pomysł na pierwszą z nich zrodził się podczas pobytu członka […]

Gra miejska

Gra miejska o Podgórzu odbyła się 8 maja br. Na początku pogoda był jak z bajki, lecz szybko się zmieniła i spadł deszcz. Nie zraziło to  uczestników konkursu. Na miejsce stawiły się dwie szkoły, które wystawiły po 2 […]

Żółty talerz

27 kwietnia, czyli w piątek przed długim weekendem, nasz Samorząd po długich i żmudnych przygotowaniach, okupionych krwią niewinnych ofiar przyprowadził SUperakcję „Nasze miejsce na ziemi, czyli samorząd na rzecz społeczności lokalnej”.

Serce na dłoni – superakcja VIII LO W tym miesiącu w VIII LO odbył się Dzień Wolontariatu współorganizowany przez Samorząd i Wolontariat Ósemki. Podczas wydarzenia prezenytotowany był film i prezentacje podsumowujące działalność Wolontariatu. Odbyły się koncerty, nauka pierwszej […]

Zdrowo, sportowo i kolorowo

W naszej szkole dnia 21 marca odbył się Turniej „Zdrowo, sportowo i kolorowo”, który miał na celu promocję zdrowia, zdrowego stylu odżywiania się i trzymania sportowej formy. Wydarzenie to zgromadziło całą społeczność szkolną, rodziców, nauczycieli i szefa naszej […]