NOWE!

Gra miejska

Gra miejska o Podgórzu odbyła się 8 maja br. Na początku pogoda był jak z bajki, lecz szybko się zmieniła i spadł deszcz. Nie zraziło to  uczestników konkursu. Na miejsce stawiły się dwie szkoły, które wystawiły po 2 drużyny: SP 98 i SP 105.

Pierwszym i chyba najważniejszym zadaniem dla drużyn było zebranie się razem, by wspólnie zacząć rywalizację. Jednym z urozmaiceń były teksty źródłowe przygotowane na każdej stacji. Po wyjaśnieniu wszystkich zasad, grupy ruszyły na punkty. Jednak by uniknąć „korków” zostały wymyślone 4 różne trasy.

Najbliższy magistrat był „obsługiwany” przez Kamila, który dla grup wymyślił pozornie proste zadanie. Oprócz pytań zamkniętych były puzzle. Układanka była tylko „pozornie” prosta, ponieważ Staszek skrupulatnie pociął herb Podgórza na małe kawałki.

Następnym miejscem na trasie był kościół pw. św. Józefa. Nasza animatorka stała obok kościoła. Zadanie było typowo szkolne. Czytanie ze zrozumieniem wydaje się chyba znajome każdemu, kto nie spał na języku polskim. Grupa wyjątkowo dostawała tekst źródłowy na początku by móc w pełni zrealizować zadanie. Pytania były zamknięte przez co zawsze było 25% szans na dobrą odpowiedź.

Trzecim punktem gry było zadanie artystyczne przy muralu upamiętniającym  100-lecie połączenia Podgórza z Krakowem. Oprócz wypisania postaci znajdujących się na muralu, grupy mogły się wykazać artystycznie. Ich zadaniem było zaprojektowanie własnego muralu.

Kolejna stacja poświęcona była Telewizji Polskiej. Zadaniem do wykonania było nagranie sceny z serialu emitowanego przez TVP i udzielenie odpowiedzi na parę pytań związanych z tą stacją.

Przy stadionie KS KORONA na uczestników czekał Piotrek z zadaniem sportowym. Grupy musiały rzucać w odpowiednio podzielone na prostokąty pole. Każdy sektor odpowiadał innemu kolorowi. Gdy drużyna już wybrała 6 kolorów, rzutem piłką dopasowywali oznaczone kolorowe kartki porozrzucane po boisku.

Drużyny też na ul. Stawarza robiły projekt nieśmiertelnika. Od Stawarza blisko jest do fortu. Gdy ekipy dotarły na wzgórze, miały za zadanie narysować i ocenić, do jakich celów służył ten austriacki fort, przed którym się stało.

Z fortu do ostatniego punktu gry było już „rzut beretem” do najmniejszego  krakowskiego kościoła. Na miejscu uczniowie musieli zmierzyć się z europejskimi kościołami i dopasować nazwy do zdjęć.

Wszystkie drużyny zostały nagrodzone za swoje starania. Po czterech godzinach zwiedzania Podgórza przyszedł czas na zrobienie pamiątkowych zdjęć i powrót do Nowej Huty.

ZOBACZ TAKŻE

„LEKTURY inaczej…”

Jak przystało na imprezy organizowane w listopadzie w naszej szkole, pewnie jak w wielu innych, odbyły się imprezy kształtujące postawy patriotyczne, wzbudzające naszą świadomość narodową… Nasza SUPERakcja miał dwie odsłony:

Serce na dłoni, czyli akcja, wydarzenie o charakterze charytatywnym- Super akcja

Serce na dłoni, czyli akcja, wydarzenie o charakterze charytatywnym.   „Obym nigdy nie był tak zajęty swoimi sprawami, by nie zareagować na potrzeby innych ze współczuciem i życzliwością.”– Thomas Jefferson Grudzień był dla nas miesiącem pełnym aktywności charytatywnych. […]

Nasze Pierwsze Spotkanie

Podczas naszych wspólnych zajęć postawiłyśmy na integracje oraz dobrą zabawę. Bardzo zależało nam na tym aby mieć bardzo dobry kontakt z dziećmi. Grupa bardzo chętnie z nami współpracowała i przeprowadzenie zajęć poszło po naszej myśli. Tematem naszej pierwszej […]

Protokół z wyborów do Samorządu Uczniowskiego XVI LO w Krakowie

Wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego XVI LO w Krakowie  odbyły się dnia 28.09.2017 r.   Do wyborów zgłosiło się 5 kandydatów: Cezary Włodarczyk Kinga Janus Karolina Ogonowska Piotr Sieciński Paulina Surowiec W wyborach oddano 160 głosów, w tym […]

Przygotowanie materiałów

Ostatnie dni przed realizacją naszego projektu. Dopinamy właśnie ostatnie sprawy, ćwiczymy przemówienia, przygotowujemy nagrody dla naszych małych słuchaczy. Krótko mówiąc: praca wre! Już nie możemy się doczekać !  

Super Akcja. Gra w granicach prawa czyli „Nic o nas, bez nas”

Super Akcja. Gra w granicach prawa czyli „Nic o nas, bez nas” W miesiącu kwietniu Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół Mechanicznych nr 1 realizował Super Akcję promującą prawa                 i obowiązki ucznia […]

Wydarzenie o charakterze artystycznym – Mam talent oraz szkolny koncert

  Nikt nie zaprzeczy, że rozwijanie talentów i swych pasji jest niesamowicie ważne. Po za codzienną rutyną, jaką jest szkoła, warto mieć  też chwilę dla siebie. To właśnie dzięki nim, nasze życie nabiera więcej kolorów i stajemy się […]

Młody Obywatel – Wyspiański w VIII LO

Młody Obywatel – Wyspiański w VIII LO Zapewne gdyby spytać, czym jest patriotyzm, większość z nas odpowiedziałaby, że jest to postawa oparta na miłości i szacunku do własnego kraju i jego tradycji. Oczywiście nie byłoby w takiej definicji […]

Regulamin portalu

Informacje prawne Niniejsza nota prawna stanowi regulację prawną dotyczącą korzystania z usług internetowych Portalu Internetowego „Młody Kraków”, którego właścicielem jest Gmina Miejska Kraków. Nota zawiera takie informacje, jak: polityka prywatności, regulamin konta użytkownika oraz oświadczenie o wyrażeniu zgody […]

Zdrowo, sportowo i kolorowo

W naszej szkole dnia 21 marca odbył się Turniej „Zdrowo, sportowo i kolorowo”, który miał na celu promocję zdrowia, zdrowego stylu odżywiania się i trzymania sportowej formy. Wydarzenie to zgromadziło całą społeczność szkolną, rodziców, nauczycieli i szefa naszej […]