NOWE!
Exif_JPEG_420

Kultura! Mości Panowie!

W maju nasz Samorząd postanowił zmierzyć się z ostatnią Superakcją – “Tak dla kultury, czyli wydarzenie o charakterze artystycznym.”

Ustaliliśmy, że tę akcję stworzy cała szkoła czyli wszyscy uczniowie, że w ten jeden dzień wszyscy będziemy artystami. Może nam zostanie na dłużej…

Po krótkiej i gwałtownej majowej burzy mózgów, doszliśmy do wniosku, że jesteśmy w stanie zrealizować się jako malarze, piosenkarze, filmowcy, rzeźbiarze, grafficiarze… Wszystko w ramach szeroko pojętej kultury. Postanowiliśmy, że akcja obejmie patronatem młodych artystów plastyków, piosenkarzy oraz filmowców, a na końcu wszyscy rozwiążą test. Zastanawialiśmy się jak ma przebiegać cała impreza, aby każdy się bawił, żeby było zaskakująco ale i pouczająco.

Nasze knucia przyniosły taki plan:
→ w środę, ostatniego dnia przed długim weekendem zapraszamy wszystkich na małą salę gimnastyczną
→ wchodząc do sali, każdy losuje numerek grupy, z którą będzie odwiedzał poszczególne warsztaty artystyczne i z którą przyjdzie mu złożyć ostateczny test.
→ uczniowie podzieleni na cztery grupy pod opieką nauczycieli, udadzą się do sal na poszczególne warsztaty zgodnie z przygotowanym harmonogramem.

Podzieliliśmy się zadaniami:
warsztaty malarskie:
→ rozmowa z panią od historii, którą na codzień jest najprawdziwszą malarką, taką z wystaw z obrazami w galerii sztuki – 2 osoby w mundurach, dla lepszego efektu.
→ przygotowanie sali – 2 osoby
→ zorganizowanie i nastruganie dużej ilości ołówków – 3 chętne korniczki
→ spontaniczne zorganizowanie “Galerii na sznurku” – korniczki

Exif_JPEG_420

warsztaty wokalne:
→ rozłożenie sprzętu (brygada techniczna)
→ obsługa techniczna – 3 osoby
warsztaty filmowe:
→ przygotowanie sali
→ obsługa techniczna – 2 osoby
quiz:
→ przygotowanie quizu na platformie Kahoot – 2 osoby
→ zebranie materiału graficznego i ciekawostek historycznych – 4 wrednych moli książkowych
opieka
ustalenie harmonogramu i rozmowa z dyrektorem i nauczycielami – te same osoby w mundurach, bo już ładnie wyglądały i miały wprawę 🙂

Nadszedł 30 maja, trochę zestresowani, bo zdani tylko na siebie, bez opiekuna SU, ale silnie zmotywowani i nastawieni na sukces, zaczęliśmy.

Wszystko szło zgodnie z przygotowanym harmonogramem. Podczas warsztatów malarskich uczyliśmy się operować światłocieniem. Niekiedy naprawdę świetnie sobie radzili, nawet nasi nauczyciele. Szacun.


Na warsztatach wokalnych bawiliśmy się śpiewając piosenki karaoke. Najpierw chóralnie, a później co odważniejsi również solo. Byli też tacy, co jak się dorwali do mikrofonu,

to zgodnie ze słowami piosenki „niech mnie który przegoni” porwali kolegów swoim śpiewem, ale też umiejętnościami dyrygowania grupą. Rosną nam Wodzirejki.

Wzięliśmy również udział w DKF-ie połączonym z warsztatami filmowymi, oczywiście w wersji mini, chodziło bardziej o zabawę ciałem i kamerą. Najpierw obejrzeliśmy filmik o marionetkach. A później próbowaliśmy wcielić się w nie i trochę niechcący wyszedł nam Mannequin Challenge, okraszony bogatym komentarzem prowadzącego, który nie wierzył własnym oczom, że potrafimy przez ponad minutę NIE GADAĆ I NIE RUSZAĆ SIĘ.
Czego się nie robi dla kariery na YouTube 🙂 

Na koniec rozwiązaliśmy quiz na platformie Kahoot. Składał się on z 20, bardzo precyzyjnie wyselekcjonowanych pytań dotyczących ogólnej wiedzy z kultury i sztuki, znanych postaci związanych z najbliższym otoczeniem naszej szkoły. Inspiracją były lekcje plastyki, nazwy ulic, rzeźby stojące w pobliskim parku i gra „Korowód Nowohucki”.
Wszystkim bardzo się podobała taka forma sprawdzenia wiedzy. Quiz najbardziej przypadł do gustu nauczycielom. Może wreszcie będziemy mogli pisać takie testy. Byłoby bosko!

Podsumowując naszą Superakcję. W przygotowaniach i realizacji zadań zaangażowanych było łącznie 18 osób. Wzięło w niej udział 100% uczniów obecnych w tym dniu w szkole, czterech nauczycieli opiekunów, pani malarka i pan dyrektor.
Ten rok szkolno-samorządowy zakończyliśmy z artystycznym przytupem.

P.S.
Dla chętnych nasz quiz na Kahoot.
https://play.kahoot.it/#/?quizId=6d5b5f21-76fa-4f84-9a08-2579b7ef55b0&gameMode=ghost&startTime=1528401566785&hostId=6745ba61-672b-43fa-a0c5-a7477fb3e623

ZOBACZ TAKŻE

Żółty talerz

27 kwietnia, czyli w piątek przed długim weekendem, nasz Samorząd po długich i żmudnych przygotowaniach, okupionych krwią niewinnych ofiar przyprowadził SUperakcję „Nasze miejsce na ziemi, czyli samorząd na rzecz społeczności lokalnej”.

Spotkanie Samorządów

W poniedziałek 14 maja 2018 nasz Samorząd zapragnął zainaugurować Akcję „Krakowskie szkoły sadzą 100 drzew na 100 lecie Odzyskania Niepodległości”. Do udziału w tym doniosłym wydarzeniu zaprosiliśmy wszystkie szkoły biorące udział w Samorządowej Lidze Mistrzów oraz zaprzyjaźnione Szkoły […]

Sklepik szkolny

Styczeń przywitał nas wieloma zmianami w szkole. Niektóre były miłe inne trochę straszne…

Radosny Dzień Wiosny

W ubiegłym roku z okazji Pierwszego Dnia Wiosny popularnie nazywanego Dniem Wagarowicza zorganizowaliśmy Olimpiadę Sportów Nietypowych, która cieszyła się tak dużym powodzeniem, że postanowiliśmy zorganizować II edycję.

SuperAkcja – Szlachetna Paczka – Wspieramy

Grudzień to miesiąc, w którym każdy stara się być trochę lepszym dla innych, niż na co dzień. Nas też wkręciła atmosfera pomagania i bycia miłym dla innych…

„LEKTURY inaczej…”

Jak przystało na imprezy organizowane w listopadzie w naszej szkole, pewnie jak w wielu innych, odbyły się imprezy kształtujące postawy patriotyczne, wzbudzające naszą świadomość narodową… Nasza SUPERakcja miał dwie odsłony:

NIECH SIĘ ŚWIĘCI!!!

Z początkiem września zaczęła się nowa karta w historii szkoły na os. Kolorowym 29. Zostaliśmy Szkołą Podstawową z pięcioma oddziałami byłego już Gimnazjum nr 48 – łącznie 112 uczniów. Dlatego postanowiliśmy na początek roku uczcić wszystkie możliwe okazje […]