NOWE!

Na zdrowo i sportowo !!

« Sport to zdrowie, czyli wydarzenie o charakterze sportowym i/lub promującym zdrowy tryb życia. », czyli na zdrowo i sportowo 🙂

Nastał czas na opisanie ostatniej ligowej akcji, ale nie ostatniej szkolnej. Ze względu na to, że mamy bardzo utalentowanych uczniów w dziale sportu, postanowiliśmy z samorządem ten fakt wykorzystać i zrobić akcję promującą zdrowie. W naprawdę upalny i słoneczny dzień sala gimnastyczna zamieniła się w parkiet taneczny jak z „Tańca z gwiazdami”,  aulę uniwersytecką oraz w kino studyjne. Wstęp zaczęliśmy od profesjonalnego wykładu naszej zeszłorocznej absolwentki Julii, która na co dzień jest trenerem personalnym, a także prowadzi wykłady na temat zdrowego stylu życia w różnych szkołach. Naszym uczniom w bardzo prosty sposób uświadomiła powagę snu, jak ważny jest dla naszego młodego organizmu, po za tym opowiadała co powinniśmy spożywać codziennie, a co w miarę możliwości eliminować z naszego jadłospisu. Wszyscy słuchający i oglądający przykładowe składniki żywieniowe, bardzo zgłodnieli…O to też zadbaliśmy! Na każdego czekały piękne czerwonozielone jabłka. Po wykładzie eksperta, głos zabrała Natalia, nasza uczennica trzeciej gimnazjum, która pomiędzy szkołą a znajomymi bardzo intensywnie przygotowuje się do zawodów z triathlonu. Po krótce opowiedziała nam, na czym polegają jej treningi, na jakich partiach ciała musi się skupiać, a także jaką dietę stosuje. Oprócz tego przygotowała dwuminutowy film pod tytułem „Dzień z życia sportowca”, w którym pokazała jak przebiega jej cały dzień. Na sam koniec, chyba największa atrakcja naszego szkolnego wydarzenia, ponieważ po obejrzeniu występu Patrycji – naszej uczennicy i jej partnera Mateusza, wszystkim odebrało mowy. Zatańczyli do trzech utworów, a że temperatura na sali, była porównywalna do temperatury na Saharze, powinniśmy być z nich bardzo dumni !!! Tak im pozazdrościliśmy umiejętności tanecznych, że na sam koniec przeprowadzili z nami warsztaty z podstawowych ruchów tańca Cha-cha. Pomijając fakt, że połowa osób myliła kierunki i kroki, to bawiliśmy się znakomicie !

 

Zapraszamy do naszej galerii http://tssp.krakow.pl/gimnazjum/na-zdrowo-i-sportowo/

Zosia 🙂

ZOBACZ TAKŻE

Debata, a może matematycznie zakręceni… ? Tak dla Kultury, czyli wydarzenie o charakt...

Debata, a  może matematycznie zakręceni… ? Tak dla Kultury, czyli wydarzenie o charakterze artystycznym. Niedawno przebyliśmy coroczny dzień matematyki w naszej szkole, na którym nie tylko każdy z nas musiał wysilić się nad zrobieniem zadania matematycznego, ale także […]

Znam swoje prawa, ale pamiętam, że inni też je mają!

Znam swoje prawa, ale pamiętam, że inni też je mają! Nic o nas bez nas – promocja praw i obowiązków ucznia. Kolejny miesiąc i kolejna Super Akcja !!! W lutym postanowiliśmy przypomnieć wszystkim prawa i obowiązki ucznia oraz […]

Młody Obywatel, wydarzenie promujące postawy obywatelskie i patriotyczne.

Młody Obywatel, wydarzenie promujące postawy obywatelskie i patriotyczne.   W miesiącu kwietniu samorząd uczniowski postanowił zająć się tematem tolerancji. Jako młodzi obywatele potraktowaliśmy temat bardzo poważnie! Rozpoczęliśmy od podstawowych ustaleń związanych z kampanią jak : określenie jej tematu, […]

Zdążyć przed Zimą !- Super akcja „Serce na dłoni”

SUPER AKCJA – Serce na dłoni, czyli akcja, wydarzenie o charakterze charytatywnym.   Zdążyć przed Zimą !!!!!   “ Najgorszą chorobą nie jest trąd czy gruźlica, ale świadomość, że jest się nikomu niepotrzebnym, przez nikogo niekochanym, przez wszystkich opuszczonym. ” […]

Nowy samorząd uczniowski wybrany

Dnia 16 października odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. W sali nad wyborami czuwała komisja w składzie : przewodnicząca komisji Pan Jerzy Marzec oraz członkowie Emilia Blecharz, Maksymilian Palarczyk, Łukasz Capiński, Wiktor Sowa, Malwina Wójcik. […]

Wielkie nocne pakowanie- Szkoła się bawi, czyli integracja środowiska szkolnego.

Wielkie nocne pakowanie To był pracowity dzień i jeszcze bardziej pracowita (pół)noc. Zaczęło się od zakupów w Galerii Bronowice: kupiliśmy dużo wstążek,  papieru do pakowania prezentów i upominków dla dzieci w szpitalu w Prokocimiu oraz dla rodziny, którą […]