NOWE!
dav

Taniec śpiewaniec

Tradycyjnie już nasza kolejna akcja zainspirowana została jakimś świętem w kalendarzu. Tym razem był to Międzynarodowy Dzień Tańca, który odbywa się 29 kwietnia każdego roku. Jest to nasza ostatnia SUPER-Akcja tym razem w kategorii „TAK dla Kultury, czyli wydarzenie o charakterze artystycznym”.

Wstępne planowanie rozpoczęliśmy już we wrześniu ustalając tematykę gazetek klasowych, które następnie zostały ocenione przez SU do tabeli rywalizacji, a potem posłużyły jako dekoracja do właściwego wydarzenia. Tematem gazetek były „Różne oblicza tańca” i „Święto muzyki polskiej”.

Następnie miesiąc wcześniej zajęliśmy się organizacją samego wydarzenia. Ogłosiliśmy konkurs taneczny i muzyczny „Taniec śpiewaniec”. Do batalii na głosy zgłosiło się 5 dziewcząt, a w tym jeden duet. Jeśli chodzi o taniec, to nasze szkolne talenty nie chciały konkurować ze sobą, a raczej uświetnić nasze wydarzenie swoimi pokazami. Ostatecznie zatańczyła solo Kasia z SU, Mateusz z SU z partnerką Gabrysią oraz grupa dziewcząt z klas 2 – pod przewodnictwem Kasi i Uli z SU.

Dodatkowo dzięki Indze z SU zaprosiliśmy grupę tańca współczesnego – TaW z MDK Wola Duchacka, która przyjechała do nas z dwoma występami. Sami natomiast jako „ekipa rządząca” zajęliśmy się logistycznym opracowaniem akcji, upominkami w podziękowaniu za współpracę, nagrodami, scenariuszem imprezy oraz naszym osobistym pokazem na zamknięcie tego artystycznego wydarzenia.

W dniu akcji, czyli 28 maja, wcześnie rano dopięliśmy wszystko na ostatni guzik. Sala już wstępnie została przygotowana w piątek podczas próby generalnej, a w poniedziałek tylko ją udekorowaliśmy  i towarzyszyliśmy artystom podczas ich prób. W tym samym czasie nasz szkolny technik rozłożył sprzęt grający i nagłaśniający. Stworzyliśmy jeszcze kulisy i na salę powoli zaczęli przychodzić uczniowie z własnymi krzesłami.


Równo o 10 po wyciszeniu podekscytowanej widowni Lila wraz z Ulą, nasze konferansjerki, przywitały widownię. Pokaz tańców rozpoczęliśmy od choreografii naszych zewnętrznych gości pt. „Fotka” duetu z grupy TaWgold pod opieką p. Justyny D.

   

Po gromkich brawach na scenę zaprosiliśmy Kasię, która zatańczyła modern jazz do piosenki pt. „Madness”. Kasia nie tylko tańczy, ale i działa razem z nami w samorządzie. Ten występ wywołał poruszenie wśród widowni – niektórzy stawali na swoich krzesłach i ławkach by dojrzeć nietuzinkowe wręcz akrobatyczne figury artystki. To było fantastyczne widowisko.

   

Po ogromnych brawach, kolejna nasza samorządowa koleżanka – Inga wystąpiła razem ze swoją grupą TaWicorny w choreografii pt. „Time”. Dziewczynom tym przewodniczy również p.Justyna D. Na koniec występu artystki i ich pani dostały drobne upominki w podziękowaniu za przybycie.

   

Następną naszą widowiskową petardą byli Gabrysia z kl. 2c i Mateusz z kl. 3a – pracujący w SU. Zatańczyli oni ekspresyjne tango do podkładu muzycznego z piosenki „Sweet dreams”. Również ten występ wywołał wielkie poruszenie widowi, która była zachwycona tańcem tej pary. Także oni dostali drobne upominki w podziękowaniu.

   
Przyszedł czas na nasze maluchy, które koniecznie chciały wziąć udział w naszej akcji. Dzieci z kl. 1a przygotowały „Taniec Kwiatów” do piosenki pt. „Wiosna” pod opieką p. Iwony Słockiej. W podziękowaniu otrzymali drobiazgi, a pani od nas duże Merci – dosłownie i w przenośni.

 

   

W trakcie tego uroczego występu prowadząca Ula schowała się do garderoby, a na jej miejsce szybko przyszła Ania K. Razem z Lilą zapowiedziały występ naszej dziewczęcej grupy z klas drugich: Oliwii, Patrycji, Emilii z kl. 2f; Uli, Kasi, z kl. 2d oraz Oliwii i Małgosi z kl. 2a. Dziewczęta przygotowywały układ do piosenek „I like it” Cardi B i „Questions” Chris’a Brown’a pod opieką p. Joanny D., która również otrzymała mały upominek za swój wkład. Tenże występ zachwycił naszą widownię, co potwierdziły tylko gromkie oklaski.

  

A że było u nas na scenie dynamicznie, to w tym czasie konferansjerkę Lilę podmieniła Paulina. W ten sposób przeszliśmy do występów wokalnych.

Jednak najpierw musimy się cofnąć o parę dni. W piątek, tj. 25 maja, odbyły się przesłuchania dziewcząt, które zgłosiły się do konkursu wokalnego. Razem z naszym opiekunem zgodnie podjęliśmy decyzję o tym, że każda z kandydatek zaśpiewa na scenie, ponieważ nie umiemy wybrać żadnej z nich – wszystkie zaśpiewały pięknie.

Na pierwszy ogień poszła Gosia z kl. 3b, która zaśpiewała i zagrała na gitarze piosenkę zespołu O.D.D. pt. „Hey Violet”. Mimo małego stresu przed tak wielką publicznością  zaśpiewała i zagrała swój utwór i została nagrodzona nie tylko oklaskami, ale też jak się okazało przydatnym powerbank’iem. Inne uczestniczki także ucieszył taki prezent. Następną wokalistką była Justyna z kl. 2c w utworze Vance Joy pt. „Riptide”. Piosenkę pt. „I see fire” z repertuaru Ed’a Sheerana wykonały w duecie Gabrysia z kl. 2c oraz Alicja z kl. 3a. Ostatnią piosenkę wykonała Dominika z kl. 3d. Zaśpiewała ona anielskim głosem „Hallelujah” autorstwa Jonh’a Cale’a. Dominika na odmianę otrzymała w nagrodę słuchawki, które na pewno pomogą jej w rozwijaniu talentu.

Nadszedł czas na nasz gwóźdź programu! Pewnie Was zastanawia czemu konferansjerki znikały ze sceny. Zaraz Wam wyjaśnię… Na początku maja w trakcie układania planu wydarzenia, postanowiliśmy pożegnać się z przytupem. Powstał pomysł zrobienia występu w formie ewolucji tańca i muzyki. Każde z nas otrzymało jeden taniec do przygotowania. Wybór muzyki i opanowanie układu tanecznego leżało już w naszej gestii. Ten występ był symbolicznym odzwierciedleniem naszej całorocznej pracy. Dlaczego, wyjaśnię na końcu postu.

Paulina zapowiedziała nas jako „Wisienkę na torcie” zatem daliśmy z siebie wszystko, aby sprostać zadaniu. Muzyka zaczęła grać, a nasz opiekun, p. Marlena, w roli wróżki nas „aktywowała”. Jako pierwsza wystąpiła Inga z tańcem indiańskim, następnie po dotknięciu różdżką wyszły na środek Julia i Kasia z tańcem dworskim. Kolej przyszła na Lilę w roli Britney Spears do piosenki „Baby One More  Time”. Następnie po scenie spacerował Michał, który wcielił się w Marka Grechutę. Zaśpiewał on piosenkę „Nie dokazuj” kierując swoje słowa do Britney. Kolejna była Ula w roli Różowej Pantery, co wzbudziło zachwyt pierwszaków. Pojawił się też utwór „Billie Jean” Michaela Jacksona w moim wykonaniu. W końcu na scenę wyszedł najprzystojniejszy Justin Bieber w osobie Tomka. W jego trakcie wszystkie damskie postaci chciały go dotknąć, ale powstrzymywali je ochroniarze, czyli Michał i Mateusz. Przedostatnia wyszła Natalia przebrana za Lil Pumpa w utworze „Gucci Gang”.

A na samym końcu pani Marlena „aktywowała” Mateusza będącego w stroju standardowym do tańca towarzyskiego. Nasz tancerz ukłonił się pięknie i rozejrzał po sali szukając „idealnej” partnerki dla siebie. Ku zdziwieniu widowni podszedł do naszej wróżki, co wzbudziło zachwyt publiczności. Zatańczyli razem przepięknego i wzruszającego walca wiedeńskiego. Ukłoniliśmy się wszyscy i otrzymaliśmy ogromne brawa. Ta różdżka w rękach opiekuna to symbol motywacji, którą pani dzieliła się z nami cały rok napędzając nas do działania. Czasem ganiąc, często chwaląc była z nami cały czas – dokładnie tak jak na tej scenie.

Na koniec pani Dyrektor powiedziała nam kilka miłych słów podziękowania za cały rok i mogliśmy bezpiecznie wyprowadzić naszą widownię, co było niełatwym zadaniem.

Kiedy emocje opadły zabraliśmy się za sprzątanie sali. Na pożegnanie zjedliśmy pizzę i miło spędziliśmy razem czas przeżywając cały spektakl. A nasi nauczyciele, koledzy i koleżanki gratulowali nam świetnego przedsięwzięcia.

To była nasza ostatni akcja, niestety. Z chęcią zrobilibyśmy kolejne, ale jak to śpiewa Perfect – „Trzeba wiedzieć kiedy zejść ze sceny niepokonanym, wśród tandety lśniąc jak diament”.

Zdjęcia jak zawsze robił Michał, a poniżej link do filmiku z naszego samorządowego pokazu .

ZOBACZ TAKŻE

FitChef – Mistrz drugiego śniadania

Pewnie niewielu z Was słyszało o Europejskim Dniu Zdrowego Jedzenia i Gotowania, który obchodzony jest 8 listopada. Nasz Samorząd Uczniowski, w którym jestem zastępcą przewodniczącej, postanowił uczcić ten dzień w ramach SUPER-AKCJI „Sport to zdrowie, czyli wydarzenie o charakterze sportowym i/lub […]

Warnawał

Aby tradycji stało się zadość, nasze akcje samorządowe skupiają się wokół charakterystycznych dat. Tym razem bohaterem był „prawie” 14 lutego, który wszystkim kojarzy się przede wszystkim z walentynkami. W tym roku również wtedy wypadła Środa Popielcowa, a to wszystko miało […]

Nasze prawa, ważna sprawa

Styczeń jest miesiącem podsumowań i nowości. Wtedy właśnie zaczyna się nowy rok, dla niektórych nowy początek. Nasz samorząd również chciał spróbować czegoś nowego i znów zaskoczyć całą szkołę. Celem była również integracja samorządów klasowych, a przede wszystkim organizacja SUPER-Akcji […]

Grudzień dla pierwszaków

Jako że 5 grudnia jest Międzynarodowym Dniem Wolontariusza, zdecydowaliśmy z Samorządem Uczniowskim, że w tym miesiącu nasza SUPER-AKCJA wpisze się w kategorię: „SERCE NA DŁONI, CZYLI AKCJA, WYDARZENIE O CHARAKTERZE CHARYTATYWNYM”.   Grudzień w naszej szkole jest zdecydowanie miesiącem wzmożonych […]

Nie chodź kurko…

Idąc w naszych samorządowych akcjach z duchem czasu, nie mogliśmy przejść obojętnie obok kartki z kalendarza zatytułowanej „Wielkanoc”. Dlatego właśnie naszą kolejną SUPER-Akcję w kategorii „Nasze miejsce na Ziemi, czyli samorząd na rzecz społeczności lokalnej” poświęciliśmy przedszkolakom z […]

„WITAJ, MAJOWA JUTRZENKO…”

Jak tradycja w naszej szkole nakazuje, ważne daty się u nas świętuje! Zgodnie z tą dewizą Samorząd Uczniowski zorganizował dla całej szkoły dnia 27 kwietnia apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, który był jednocześnie SUPER-Akcją w kategorii „Młody […]

Samorządy Uczniowskie w SP 49…

Odeszliśmy na chwilę od naszej tradycji prowadzenia akcji według różnych świąt. 11 kwietnia, wydawałoby się taki zwykły dzień, a jednak dla nas bardzo niezwykły. Właśnie wtedy postanowiliśmy zaprosić do naszej szkoły Samorządy Uczniowskie z innych szkół, a dokładnie […]

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

Sprawozdanie z przebiegu wyborów do Samorządu Uczniowskiego z dn. 15 IX 2017r. Spotkanie z kandydatami oraz oficjalne rozpoczęcie kampanii wyborczej rozpoczęło się 8 IX 2017r. Na liście wyborczej pojawiły się dwa nazwiska. Harmonogram głosowania został podany do wiadomości […]