NOWE!

Super-Akcja: Tak dla Kultury, czyli wydarzenie o charakterze artystycznym.

Super-Akcja: Bajkowe Obrazy.

Organizatorzy i pomysłodawcy: Rada Uczniowska

Termin: prace miały zostać oddane do końca maja. Konkurs został ogłoszony mniej więcej w połowie maja.

W związku z odbywającym się 9.06.2018r. (sobota) pikniku rodzinnym o tematyce bajkowej, Samorząd Uczniowski wpadł na pomysł, aby każda klasa wykonała ilustrację na materiale (w stylu prześcieradła) przedstawiającą wylosowaną bajkę. Każda klasa w drodze losowania otrzymała jakąś bajkę, np. „Czerwony Kapturek”, „Pocahontas”, „Królowa Lodu”, „Kubuś Puchatek” i wiele innych. Na pikniku rodzinnym każda klasa będzie miała własne stoisko o tematyce bajki, którą wylosowała.

Wśród uczniów naszej szkoły jest wielu, młodych, nieodkrytych jeszcze artystów, a każdy konkurs plastyczny jest idealną okazją dla takich osób do ujawnienia swojego talentu i swojej pasji do malowania, rysowania. Zarówno nauczyciele, RU jak i nasi uczniowie często wychodzą z inicjatywą zorganizowania konkursu artystycznego w różnym typie, poczynając od konkursów plastycznych, przez fotograficzne i literackie, do wokalnych. Uczniowie naszej szkoły biorą też bardzo często udział w różnych konkursach artystycznych pozaszkolnych.

Obrazy na płótnie będzie można podziwiać na pikniku obok każdego stoiska. Mamy nadzieję, że RU będzie częściej wychodziła z podobnymi pomysłami, gdyż każde zadanie tego typu pomaga w kształtowaniu swoich zdolności plastycznych oraz są bardzo ciekawe.

Klasa 7b wylosowała bajkę „Czerwony Kapturek”. Ich ilustracja przedstawiała okulary babci, w których można było zobaczyć Kapturka idącego przez las, a w tle wilka. Uczennice tej klasy robiły obraz przez kilka godzin po lekcjach, jednocześnie świetnie się bawiąc, np. odbyła się krótka wojna na farby, po której dziewczyny były przestrzennymi dziełami niczym z ręki Picassa.

 

 

ZOBACZ TAKŻE

„Manager w klasie” – Marcowa Superakcja!

Super akcja: Marzec 2018 – kategoria: „Nic o nas bez nas”. Na roboczym  zebraniu Rady Samorządu Uczniowskiego postanowiliśmy zorganizować super akcję w lutym w kategorii „Nic o nas bez nas” ze względu na zauważoną potrzebę wzmocnienia pozycji samorządów […]

Wybory Samorządowe w Chemiku

Głosy zostały podliczone… Wszystko jasne… Uczniowie wybrali… Proszę Państwa, mamy nowy Samorząd Uczniowski! Prócz Prezydium wybraliśmy Opiekuna, który rozpoczyna kolejną kadencję na tym stanowisku. Regulamin to podstawa… TRYB WYBORU ORGANÓW SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO §9. Samorząd Klasowy wybierany jest przez […]

Gra miejska

Gra miejska o Podgórzu odbyła się 8 maja br. Na początku pogoda był jak z bajki, lecz szybko się zmieniła i spadł deszcz. Nie zraziło to  uczestników konkursu. Na miejsce stawiły się dwie szkoły, które wystawiły po 2 […]

Warsztaty.

W dniu 20.03.2018 przeprowadziłyśmy nasze pierwsze warsztaty plastyczne. Z samego rana stawiłyśmy się w budynku Szkoły Podstawowej nr 29. Zostałyśmy poprowadzone do sali, w której znajdowały się przedszkolaki. Byłyśmy zaskoczone tym, jak radośnie nas przyjęły. To właśnie dzięki […]

Nowy samorząd uczniowski wybrany

Dnia 16 października odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. W sali nad wyborami czuwała komisja w składzie : przewodnicząca komisji Pan Jerzy Marzec oraz członkowie Emilia Blecharz, Maksymilian Palarczyk, Łukasz Capiński, Wiktor Sowa, Malwina Wójcik. […]

Konkurs z okazji Halloween

  Dnia 31.10 we wtorek odbył się konkurs o tematyce Halloween na „Najliczniej przebraną klasę”.

Spotkanie 03.03.18r.

Teraz nasz projekt nabrał realnych kształtów. Przy aromatycznej kawie, podzieliłyśmy się informacjami z odwiedzin w podstawówce. Wiedziałyśmy na czym stoimy, jaki mamy zakres czasowy przeznaczony na lekcję dla dzieci. Szczegółowo rozdzieliłyśmy ostatnie zadania, ściśle dotyczące projektu i udałyśmy się do Urzędu Miasta na […]

Wybory do Samorządu Uczniowskiego w PIĘTNASTCE.

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO W XV LO W KRAKOWIE   Wybory do Samorządu Uczniowskiego to w naszej szkole bardzo ważne  wydarzenie. To czas dokonywania zmian i podejmowania trudnych decyzji, które wpłyną na naszą przyszłość. To okres  ciężkiej pracy, […]

Katalog Praw i Obowiązków Ucznia Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałem Dwujęzycznym ...

Katalog Praw i Obowiązków Ucznia Liceum  Ogólnokształcącego z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego TSSP „Nic o Nas bez Nas – promocja praw i obowiązków ucznia”.    „Człowiek jest powołany do wolności. Wolność nie oznacza prawa do samowoli. Wolność nie daje […]

Serce na dłoni, czyli akcja, wydarzenie o charakterze charytatywnym- Super akcja

Serce na dłoni, czyli akcja, wydarzenie o charakterze charytatywnym.   „Obym nigdy nie był tak zajęty swoimi sprawami, by nie zareagować na potrzeby innych ze współczuciem i życzliwością.”– Thomas Jefferson Grudzień był dla nas miesiącem pełnym aktywności charytatywnych. […]