To wprost w dyni się nie mieści pora mrocznych opowieści – Superakcja Październikowa

Przygotowania do Październikowej akcji “Szkoła się bawi”, zaczęły się w piątek 19, kiedy to Samorząd odbył na ten temat naradę. Rozdzielono wtedy zadania i ustalono termin – 30.10.  Aby upewnić się, że cała szkoła wie o nadchodzącym wydarzeniu Anna wraz z Magdą przygotowały kilka kolorowych plakatów, które prędko zostały rozwieszone na korytarzach. Chcąc zaangażować wszystkie klasy w przygotowania, dla klas 4-8 zorganizowano konkurs na rzeźby z dyni. Klasy 1-3 były odpowiedzialne za inne upiorne dekoracje. Aby jak najmniej interweniować w zajęcia, przygotowywanie sali gimnastycznej odbyło się tego samego dnia co sama impreza, a odpowiedzialni za to byli:

 • Bartek,
 • Iza,
 • Angelika,
 • Ala,
 • Tomek K.,
 • Monika,

Ze względu na małą ilość miejsca w stosunku do ilości uczniów, klasy 1-3 bawiły się w godzinach 15:00 – 17:00. Zorganizowano im konkurs na najlepsze przebranie oraz poczęstunek. Oprócz tego animatorzy Ala, Angelika, Adrian, Krzysztof M. oraz Monika  przygotowali zabawę w memory i inne atrakcje. Klasami narysowano rysunki potworów. Na sam koniec, czyli około godziny 17:00 pan Piotr P. ogłosił wyniki konkursów na najlepszą dekorację i kostium.

Od 17:00 zaczęli przybywać uczniowie klas starszych dla których zaaranżowano cztery ciekawe stacje, na których sprawdzano ich umiejętności:

 1. Escape Room – Arek oraz Krzysztof K.,
 2. Stacja sprawnościowa – Kuba B.,
 3. Jaka to melodia? – Krzysztof M., Adrian,
 4. Stacja artystyczna – Tomasz N., Angelika,

Escape Room, jak wskazuje nazwa, polegał na wydostaniu się z klasy, rozwiązując zadania przygotowane przez animatorów. Pierwsze z nich:

Która litera występuje w tych wyrazach najczęściej?

HALLOWEEN
DYNIA
POTWÓR
DUCH
KOŚCIOTRUP

Zadanie drugie:
Nietoperzyca Genowefa Kowalska ma pewną ilość dzieci. Jej syn Wincenty ma 3 razy więcej sióstr niż braci, a jej córka Paulina ma tyle samo braci, co sióstr. Ile dzieci ma nietoperzyca Genowefa?

Uczniowie zostawali sami w ciemnej klasie z latarką. Otrzymywali tylko instrukcje. W środku znajdowali jedną z 30 karteczek przyklejonych do ścian, na której odwrocie znajdowała się liczba, która mówiła im ile razy należy zapukać do drzwi, aby ich wypuszczono.

Na stacji sprawnościowej uczniowie używali siły mięśni zamiast logiki. Ćwiczenia zafundowane przez Kubę Bąbkę to między innymi:

 • pompki z dynią na plecach,
 • przysiady z dynią,
 • zabawa “dynia mówi”, czyli przekształcenie zabawy “Simon says”,

Jaka to melodia składała się z czterech kategorii:

 • Rap,
 • Pop,
 • Piosenki Halloweenowe,
 • Soundtracki z filmów.

Za każdą dobrze odgadniętą piosenkę grupa dostawała punkt.

Ostatnią stacją zajmowała się Angelika i Tomek, którzy nadzorowali stację artystyczną. Każda grupa miała za zadanie narysować karykaturę nauczyciela. Haczyk polegał na tym, że każdy z nich musiał mieć motyw Halloweenowy, czyli np. można było narysować nauczyciela z dynią w miejscu głowy.

Kiedy wszystkie grupy ukończyły stacje, zebrano się z powrotem na sali gimnastycznej gdzie odbyła się potańcówka, której głównym DJ-em został pan Piotr, opiekun Samorządu Szkolnego. Dla starszych również odbył się konkurs na najlepszy konkurs, a gdy nadeszła pora uczniowie udali się na poczęstunek składający się z pizzy, chipsów oraz soków.

Po wybiciu godziny 20:00 wszyscy rozeszli się do domów.

Dane techniczne:

 1. Czas przygotowania – 19.10 – 30.10
 2. Ilość osób zaangażowanych w przygotowania – ok. 60
 3. Ilość osób biorących udział – ok. 150

Zdjęcia można zobaczyć tutaj:

 


Opublikowano:
4 listopada 2018