NOWE!

Jesienna Zabawa Integracyjna

We wtorkowe popołudnie dnia 30 października zorganizowaliśmy jesienną zabawę integracyjną w ramach SUPER-AKCJI „Szkoła się bawi, czyli integracja środowiska szkolnego”. Celem imprezy było zintegrowanie społeczności szkolnej, która w tym roku jest wyjątkowo zróżnicowana wiekowo (1. i 4. klasy SP i 3 klasy GIM). Do polekcyjnej aktywności udało się nam zachęcić większość szkoły – blisko sześćdziesiąt osób ze skromnej społeczności szkolnej liczącej sobie ledwo 104 uczniów.

Podczas SUPER-AKCJI przeprowadziliśmy rozmaite konkursy w klimacie Halloween, m. in.: na najlepszą mumię z papieru toaletowego, najdonośniejszy krzyk i najbardziej maniakalny śmiech, a także rzecz jasna plebiscyt na najlepszy strój. Zwieńczeniem integracji klas starszych i młodszych były misternie przez nas przygotowane podchody z zagadkami, podczas których uczniowie zostali podzieleni na 5 grup mieszanych (szkoła podstawowa i gimnazjum). Zadaniem każdej z grupy było dotarcie do słodkiego skarbu, do którego droga wiodła przez pięć zagadek różnego typu (wierszyk zagadka, zaszyfrowana telefonicznie i alfabetycznie wiadomość, niewidzialny tekst napisany sokiem z cytryny, znalezienie obiektu ze zdjęcia i działanie matematyczne). Nasz trzyosobowy Sztab Zagadkowy (Weronika Woźniczka, Kacper Paluchowski, Oliwia Kędroń) głowił się parę dni i nocy nad tym, by przygotować grę. Jeszcze bardziej głowić musieli się uczestnicy zabawy, dla których część poszlak okazała się zbyt enigmatyczna. Koniec końców jednej z grup udało się jako pierwszej dotrzeć do tajemniczego pomieszczenia 17,5 znajdującego się pomiędzy salami 17 a 18, gdzie na zwycięzców czekał kuferek pełen łakoci. Niestety, pozostałe grupy musiały obejść się smakiem, zwłaszcza że poziom trudności niektórych zagadek okazał się dla nich nie do przejścia. Na całe szczęście zabawy przy tym niecodziennym odkrywaniu szkoły mieliśmy co nie miara, przez co nikt na pewno nie czuł się zawiedziony. 

ZAGADKI ZE SZKOLNYCH PODCHODÓW

W ramach jesiennej integracji zorganizowaliśmy również dyskoteki dla klas młodszych i starszych. Nad przygotowaniem kulturalnej rozrywki czuwał Minister Rozrywki i Rekreacji, Adam Bebak, który pieczołowicie przygotował nagłośnienie sali gimnastycznej i repertuar muzyczny nawiązujący klimatem do Halloween i znanych produkcji dla dzieci z dreszczykiem grozy. Przez parę dni przed imprezą nasze nieocenione dziewczyny z samorządu (Weronika Woźniczka, Oliwia Kędroń, Natalia Śmietana i Karolina Rudnik) wspólnie z dziećmi ze świetlicy przygotowywały dekoracje na imprezę, co jeszcze bardziej zintegrowało naszą społeczność szkolną, której duże różnice wieku absolutnie nie są straszne. 🙂

 

 

Tagi: , , , , , , , , , , ,

ZOBACZ TAKŻE

W oczekiwaniu na Świętego Mikołaja….

Serce na dłoni, czyli akcja o charakterze charytatywnym             W tym miesiącu postanowiliśmy zrobić coś dobrego dla innych. Naszą kolejną super akcją była wizyta u pacjentów oddziału neurochirurgii w szpitalu w Prokocimiu. Postanowiliśmy przygotować mikołajkowe prezenty i wręczyć […]

SUPER-AKCJA: Szkoła się bawi, czyli integracja środowiska szkolnego.

W grudniu, w ramach integracji całej społeczności szkolnej, Rada Uczniowska postanowiła zorganizować Dzień Filmu. Podczas spotkań poprzedzających wydarzenie ustalono wszelkie szczegóły jego przebiegu. Zdecydowano, że każda klasa zaprezentuje inny gatunek filmowy. Przygotowano losy, a przewodniczący klas wzięli na […]

SUPER-AKCJA: Tak dla Kultury, czyli wydarzenie o charakterze artystycznym

SUPER-AKCJA: Tak dla Kultury, czyli wydarzenie o charakterze artystycznym Na początku listopada Szkolna Rada Uczniowska włączyła się w pomoc przy organizacji koncertu charytatywnego. Poniżej prezentujemy nasz wkład pracy w imprezę: a) termin: początek listopada zaplanowanie akcji, przydział zadań […]

Super akcja – grudzień ”SERCE NA DŁONI – WYDARZENIE O CHARAKTERZE CHARYTATYWNYM...

AKCJA  ”SERCE NA DŁONI – WYDARZENIE O CHARAKTERZE CHARYTATYWNYM” – GRUDZIEŃ Dla uczniów szkoła jest naturalnym miejscem do podejmowania decyzji na rzecz innych. Wolontariat jest jednym ze stałych działań Samorządu Uczniowskiego, i  organizujemy wieloraką pomoc w każdym roku […]

Super akcja „Szkoła bawi, czyli integracja środowiska szkolnego”- „Mikołajkowa noc w ...

W ramach grudniowej akcji podjęliśmy się integracji środowiska szkolnego. Naszym celem była integracja społeczności uczniowskiej, nauczycieli i Dyrekcji. Pomysł jaki przyszedł nam do głowy był związany z dniem „mikołajek”, które co roku jako samorząd organizujemy. We wcześniejszych latach […]

SUPER-AKCJA! Muzycznie i kulturowo ze Świętym u boku!

 Jak wiemy, Święty Mikołaj to postać znana jako starszy mężczyzna z białą, długą brodą, ubrany jest w czerwony strój oraz zamieszkuje Laponię. Wedle legend roznosi on prezenty w okresie świąt Bożego Narodzenia, podróżując w saniach ciągniętych przez zaprzęg […]

Jasełka z humorem, czyli Superakcja Serce na Dłoni

Od ponad dwóch miesięcy klasa ósma przygotowywała się do wielkiego występu w szkole integracyjnej w Radwanowicach, który miał miejsce 6 lutego, we środę. Na początku rozdzielono role, co zajęło nieco więcej czasu niż się spodziewano, głównie z powodu braku chętnych. […]

Kraków jest zaangażowany społecznie

Z końcem sierpnia wystartowała kampania informacyjno-edukacyjna pod nazwą „Kraków zaangażowany społecznie”, realizowana przez Gminę Miejską Kraków. Jej założeniem jest wspieranie komunikacji służącej edukowaniu i informowaniu mieszkańców o działaniach i usługach społecznych prowadzonych przez miasto. Realizowana przez Kraków polityka […]

Integracja bis, czyli Andrzejki w naszej szkole

Po październikowej udanej SUPERakcji integracyjnej Samorząd Szkoły Podstawowej nr 103 postanowił iść za ciosem i miesiąc później zorganizować kolejną zabawę dla gimnazjalistów i najmłodszych. Tym razem już poza rozgrywkami Samorządowej Ligi Mistrzów – wszakże od zdobywania punktów w rankingach […]

Tak dla kultury

Tak dla kultury, czyli wydarzenie o charakterze artystycznym Po udanym ubiegłorocznym przeglądzie teatralnym, w tym roku szkolnym nasze działania kulturalne postanowiliśmy  skoncentrować na innej dziedzinie sztuki – fotografii. Dochodziło do nas wiele informacji o dużym zainteresowaniu naszych uczniów […]