Jesienna Zabawa Integracyjna

We wtorkowe popołudnie dnia 30 października zorganizowaliśmy jesienną zabawę integracyjną w ramach SUPER-AKCJI „Szkoła się bawi, czyli integracja środowiska szkolnego”. Celem imprezy było zintegrowanie społeczności szkolnej, która w tym roku jest wyjątkowo zróżnicowana wiekowo (1. i 4. klasy SP i 3 klasy GIM). Do polekcyjnej aktywności udało się nam zachęcić większość szkoły – blisko sześćdziesiąt osób ze skromnej społeczności szkolnej liczącej sobie ledwo 104 uczniów.

Podczas SUPER-AKCJI przeprowadziliśmy rozmaite konkursy w klimacie Halloween, m. in.: na najlepszą mumię z papieru toaletowego, najdonośniejszy krzyk i najbardziej maniakalny śmiech, a także rzecz jasna plebiscyt na najlepszy strój. Zwieńczeniem integracji klas starszych i młodszych były misternie przez nas przygotowane podchody z zagadkami, podczas których uczniowie zostali podzieleni na 5 grup mieszanych (szkoła podstawowa i gimnazjum). Zadaniem każdej z grupy było dotarcie do słodkiego skarbu, do którego droga wiodła przez pięć zagadek różnego typu (wierszyk zagadka, zaszyfrowana telefonicznie i alfabetycznie wiadomość, niewidzialny tekst napisany sokiem z cytryny, znalezienie obiektu ze zdjęcia i działanie matematyczne). Nasz trzyosobowy Sztab Zagadkowy (Weronika Woźniczka, Kacper Paluchowski, Oliwia Kędroń) głowił się parę dni i nocy nad tym, by przygotować grę. Jeszcze bardziej głowić musieli się uczestnicy zabawy, dla których część poszlak okazała się zbyt enigmatyczna. Koniec końców jednej z grup udało się jako pierwszej dotrzeć do tajemniczego pomieszczenia 17,5 znajdującego się pomiędzy salami 17 a 18, gdzie na zwycięzców czekał kuferek pełen łakoci. Niestety, pozostałe grupy musiały obejść się smakiem, zwłaszcza że poziom trudności niektórych zagadek okazał się dla nich nie do przejścia. Na całe szczęście zabawy przy tym niecodziennym odkrywaniu szkoły mieliśmy co nie miara, przez co nikt na pewno nie czuł się zawiedziony. 

ZAGADKI ZE SZKOLNYCH PODCHODÓW

W ramach jesiennej integracji zorganizowaliśmy również dyskoteki dla klas młodszych i starszych. Nad przygotowaniem kulturalnej rozrywki czuwał Minister Rozrywki i Rekreacji, Adam Bebak, który pieczołowicie przygotował nagłośnienie sali gimnastycznej i repertuar muzyczny nawiązujący klimatem do Halloween i znanych produkcji dla dzieci z dreszczykiem grozy. Przez parę dni przed imprezą nasze nieocenione dziewczyny z samorządu (Weronika Woźniczka, Oliwia Kędroń, Natalia Śmietana i Karolina Rudnik) wspólnie z dziećmi ze świetlicy przygotowywały dekoracje na imprezę, co jeszcze bardziej zintegrowało naszą społeczność szkolną, której duże różnice wieku absolutnie nie są straszne. 🙂

 

 

Tagi: , , , , , , , , , , ,

Opublikowano:
6 listopada 2018