NOWE!

Jesienna Zabawa Integracyjna

We wtorkowe popołudnie dnia 30 października zorganizowaliśmy jesienną zabawę integracyjną w ramach SUPER-AKCJI „Szkoła się bawi, czyli integracja środowiska szkolnego”. Celem imprezy było zintegrowanie społeczności szkolnej, która w tym roku jest wyjątkowo zróżnicowana wiekowo (1. i 4. klasy SP i 3 klasy GIM). Do polekcyjnej aktywności udało się nam zachęcić większość szkoły – blisko sześćdziesiąt osób ze skromnej społeczności szkolnej liczącej sobie ledwo 104 uczniów.

Podczas SUPER-AKCJI przeprowadziliśmy rozmaite konkursy w klimacie Halloween, m. in.: na najlepszą mumię z papieru toaletowego, najdonośniejszy krzyk i najbardziej maniakalny śmiech, a także rzecz jasna plebiscyt na najlepszy strój. Zwieńczeniem integracji klas starszych i młodszych były misternie przez nas przygotowane podchody z zagadkami, podczas których uczniowie zostali podzieleni na 5 grup mieszanych (szkoła podstawowa i gimnazjum). Zadaniem każdej z grupy było dotarcie do słodkiego skarbu, do którego droga wiodła przez pięć zagadek różnego typu (wierszyk zagadka, zaszyfrowana telefonicznie i alfabetycznie wiadomość, niewidzialny tekst napisany sokiem z cytryny, znalezienie obiektu ze zdjęcia i działanie matematyczne). Nasz trzyosobowy Sztab Zagadkowy (Weronika Woźniczka, Kacper Paluchowski, Oliwia Kędroń) głowił się parę dni i nocy nad tym, by przygotować grę. Jeszcze bardziej głowić musieli się uczestnicy zabawy, dla których część poszlak okazała się zbyt enigmatyczna. Koniec końców jednej z grup udało się jako pierwszej dotrzeć do tajemniczego pomieszczenia 17,5 znajdującego się pomiędzy salami 17 a 18, gdzie na zwycięzców czekał kuferek pełen łakoci. Niestety, pozostałe grupy musiały obejść się smakiem, zwłaszcza że poziom trudności niektórych zagadek okazał się dla nich nie do przejścia. Na całe szczęście zabawy przy tym niecodziennym odkrywaniu szkoły mieliśmy co nie miara, przez co nikt na pewno nie czuł się zawiedziony. 

ZAGADKI ZE SZKOLNYCH PODCHODÓW

W ramach jesiennej integracji zorganizowaliśmy również dyskoteki dla klas młodszych i starszych. Nad przygotowaniem kulturalnej rozrywki czuwał Minister Rozrywki i Rekreacji, Adam Bebak, który pieczołowicie przygotował nagłośnienie sali gimnastycznej i repertuar muzyczny nawiązujący klimatem do Halloween i znanych produkcji dla dzieci z dreszczykiem grozy. Przez parę dni przed imprezą nasze nieocenione dziewczyny z samorządu (Weronika Woźniczka, Oliwia Kędroń, Natalia Śmietana i Karolina Rudnik) wspólnie z dziećmi ze świetlicy przygotowywały dekoracje na imprezę, co jeszcze bardziej zintegrowało naszą społeczność szkolną, której duże różnice wieku absolutnie nie są straszne. 🙂

 

 

Tagi: , , , , , , , , , , ,

ZOBACZ TAKŻE

Kluby Rodziców, przestrzeń dla rodzin z dziećmi

Krakowskie placówki Klubów Rodzica zapraszają na darmowe zajęcia wszystkich świeżo upieczonych rodziców oraz tych, którzy oczekują na potomstwo. Każdy może znaleźć w ofercie Klubów coś dla siebie. Aktualnie w Krakowie jest aż 30 takich placówek.  Kluby mają na […]

Jak podbiliśmy 8 LO

12 października w naszej szkole odbyły się wybory na Prezydenta Samorządu Uczniowskiego. Przedstawiamy Wam protokół z tego wydarzenia oraz załączamy link do regulaminu wyborów: Protokół z wyborów Prezydenta SU 8 LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie Zgłoszeni kandydaci: […]

„SUPER-Akcja – Olimpiada Sportowa”

     W dniu 24 października Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej nr 49 zorganizował dla klas młodszych SUPER- Akcję w kategorii „Sport to zdrowie, czyli wydarzenie o charakterze sportowym i/lub promującym zdrowy tryb życia”, mającą na celu propagowanie i […]

Protokół z wyborów do Samorządu Uczniowskiego XVI LO w Krakowie ​​Wybory do Zarz...

Wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego XVI LO w Krakowie  odbyły się dnia 24.09.2017 r. Do wyborów zgłosiło się 7 kandydatów: Klaudia Bochenek, Marlena Bukowiec Kacper Koryczan Magdalena Pyrczak Zuzanna Rejdak, Paulina Surowiec Piotr Sowa ​W wyborach oddano188 głosów, […]

Zarząd SU Szkoły Podstawowej nr 103 wybrany!

Czwartego października w Szkole Podstawowej nr 103 w Krakowie im. K. I. Gałczyńskiego odbyły się wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego. Dla społeczności szkoły były to wybory szczególne, gdyż jest to pierwszy rok szkolny, w którym w naszej szkole […]

Samorządowy Turniej Na Orientację

Jednym z wydarzeń w ramach  Samorządowej Ligi Mistrzów był zorganizowany w połowie października w Lasku Wolskim Samorządowy Turniej Na Orientację. Na starcie zgromadzili się młodzieżowi liderzy społeczni z różnych szkół całego Krakowa. Wśród uczestników nie mogło też zabraknąć […]

KDO ds. Młodzieży

Komisji Dialogu Obywatelskiego

Rada Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły wybrana!

W ostatnim tygodniu września w Szkole Podstawowej nr 27 im. Marii Konopnickiej w Krakowie odbyły się wybory na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego!     Każdy z kandydujących przedstawił atrakcyjny i ciekawy plan wyborczy. Wybór odpowiedniego kandydata był bardzo trudny […]

Super Akcja Wolność kocham i rozumiem

Na początku bieżącego roku szkolnego Samorząd Od Kusego został poproszony przez P. Dyrektor o zaopiniowanie nowego Statutu Szkoły Podstawowej nr 91. Na specjalnie zorganizowanym spotkaniu dokonaliśmy omówienia zmian zaplanowanych w tym najważniejszym szkolnym dokumencie. Niektóre punkty zainteresowały nas […]

SUPER-AKCJA: Młody Obywatel, wydarzenie promujące postawy obywatelskie i patriotyczne...

SUPER-AKCJA  – PAŹDZIERNIK: Młody obywatel, wydarzenie promujące postawy obywatelskie i patriotyczne Pod koniec października Szkolna Rada Uczniowska  włączyła się ze swoim przedsięwzięciem w obchody 100-lecia odzyskania przez nasz kraj niepodległości. W związku z tym 30 października 2018 r. […]