NOWE!

Wybory uzupełniające do Rady Uczniowskiej

Rada uczniowska została wybrana w Szkole Podstawowej nr 12 z Oddziałami  Integracyjnymi

w Krakowie!

Dnia 27 września 2018 roku, w Szkole Podstawowej nr 12 im. Janusza Korczaka odbyło się głosowanie w sprawie wyboru nowych członków Rady Uczniowskiej. Były to wybory uzupełniające, ale też wyjątkowe, ponieważ po raz pierwszy, członkami Rady mogli zostać uczniowie gimnazjum, ale też i szkoły podstawowej. W związku z tym Rada będzie musiała reprezentować bardzo zróżnicowane grono uczniów. We wrześniu zgłosiło się dziesięć osób aspirujących do reprezentowania uczniów. Z klas siódmych i ósmych szkoły podstawowej zgłosiło się dziewięcioro uczniów. Byli to kolejno: Amelia Niewdana 7b, Maria Czyżewska 7b, Amelia Pajda 8a, Izabela Cieślik 8a, Anna Szyma 8b, Małgorzata Opydo 8b, Victoria Mirecka 8c, Bartosz Liskowski 8c i Olga Maćkosz 8d. Z klas trzecich gimnazjum zgłosiła się tylko jedna osób Antoni Baran z klasy IIID.

Od połowy września kandydaci rozpoczęli swoje kampanie wyborcze. Uformowały się poszczególne sztaby odpowiadające za korzystne rozsławienie imienia swojego kandydata. Nie brakowało rozwieszania plakatów czy roznoszenia cukierków. Po ponad dwóch tygodniach prowadzenia zaciekłej walki o wyborców dnia 26 września, kandydaci zaprezentowali się
i ogłosili swoje plany przed wyborcami, podczas uroczystego zebrania na sali gimnastycznej na lekcji piątej. Każdy z aspirujących do rady miał 5 minut na przekazanie wszystkiego co chciał powiedzieć. Niektóre przemówienia były niezbyt porywające, ale kilku prezentującym udało się otrzymać gromkie oklaski i uznanie wyborców. Po przemówieniach nastąpiła cisza wyborcza. Następnego dnia odbyło się głosowanie. Do Rady Uczniowskiej dostali się:
Antoni Baran – 129 głosów, Amelia Niewdana – 52 głosy,
Victoria Mirecka – 50 głosów, Anna Szyma – 33 głosy
i Izabela Cieślik – 28 głosów
. Na opiekunkę Rady została wybrana Pani Ksenia Onyszkanycz. Dwa dni później odbyło się pierwsze w tym roku zebranie  Rady Uczniowskiej. Podczas tego spotkania członkowie Rady wybrali przewodniczącą, Annę Wilk z klasy IIIB
i wiceprzewodniczącą, Victorię Mirecką z klasy 8c. Po ustaleniu podstaw funkcjonowania Rady, radni przeszli do uporządkowywania spraw bieżących.

W załącznikach do powyższego wpisu dodajemy protokół końcowy wyborów oraz fragment Regulaminu SU dotyczący Ordynacji Wyborczej, w tym m. in. zasad organizacji demokratycznych wyborów.

Protokół Końcowy Wybory                    Regulamin Wybory Su

ZOBACZ TAKŻE

Jesienna Zabawa Integracyjna

We wtorkowe popołudnie dnia 30 października zorganizowaliśmy jesienną zabawę integracyjną w ramach SUPER-AKCJI „Szkoła się bawi, czyli integracja środowiska szkolnego”. Celem imprezy było zintegrowanie społeczności szkolnej, która w tym roku jest wyjątkowo zróżnicowana wiekowo (1. i 4. klasy […]

Prezydium SU w Chemiku 2018/19

W Zespole Szkół Chemicznych w Krakowie kadencja samorządu Uczniowskiego trwa 2 lata. Funkcji przewodniczącego nie powinna pełnić osoba, która w danym roku szkolnym jest w klasie maturalnej. W tym roku, zorganizowaliśmy spotkanie samorządów klasowych oraz samorządu szkolnego, gdzie […]

SUPER-AKCJA: Serce na dłoni, czyli akcja, wydarzenie o charakterze charytatywnym R...

SUPER-AKCJA  – LISTOPAD: Serce na dłoni, czyli akcja, wydarzenie o charakterze charytatywnym Pod koniec listopada Szkolna Rada Uczniowska włączyła się w pomoc podopiecznemu Fundacji Alma Spei. Aby to zrobić w naszej szkole w dniu 20 XI 2018 r. zorganizowaliśmy […]

Regulamin Szkolnej Rady Uczniowskiej

REGULAMIN SZKOLNEJ RADY UCZNIOWSKIEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 93 im. LUCJANA RYDLA W KRAKOWIE OPRACOWANY NA PODSTAWIE USTAWY O SYSTEMIE OŚWIATY z dnia 7 września 1991 ( art. 55 ) oraz STATUTU SZKOŁY.             […]

Jasełka z humorem, czyli Superakcja Serce na Dłoni

Od ponad dwóch miesięcy klasa ósma przygotowywała się do wielkiego występu w szkole integracyjnej w Radwanowicach, który miał miejsce 6 lutego, we środę. Na początku rozdzielono role, co zajęło nieco więcej czasu niż się spodziewano, głównie z powodu braku chętnych. […]

TAK SIĘ BAWI SP 49 :)

W dniach 21 i 29 listopada w Szkole Podstawowej nr 49 odbyła się złożona SUPER- Akcja w kategorii „Szkoła się bawi, czyli integracja środowiska szkolnego”. Tym razem właśnie, samorząd podzielił tę akcję na dwie, a nawet trzy części. […]

Kluby Rodziców, przestrzeń dla rodzin z dziećmi

Krakowskie placówki Klubów Rodzica zapraszają na darmowe zajęcia wszystkich świeżo upieczonych rodziców oraz tych, którzy oczekują na potomstwo. Każdy może znaleźć w ofercie Klubów coś dla siebie. Aktualnie w Krakowie jest aż 30 takich placówek.  Kluby mają na […]

Jak podbiliśmy 8 LO

12 października w naszej szkole odbyły się wybory na Prezydenta Samorządu Uczniowskiego. Przedstawiamy Wam protokół z tego wydarzenia oraz załączamy link do regulaminu wyborów: Protokół z wyborów Prezydenta SU 8 LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie Zgłoszeni kandydaci: […]

Samorząd” Michałowskiego” na nowy rok szkolny wybrany!

Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego TSSP Wybory do Samorządu Uczniowskiego to dla społeczności uczniowskiej ważna lekcja demokracji, najlepiej przygotowująca młodych ludzi do życia w społeczeństwie demokratycznym. 15 września 2018r. w naszej szkole przeprowadzone zostały wybory do Samorządu Uczniowskiego […]

Wielka Integracja, czyli Bal Piórnika 2018

    W roku szkolnym dołączyło do społeczności szkolnej 5 klas pierwszych. 3 – technikum, 2 – liceum. W związku z tym od września samorząd uczniowski zastanawiał się nad akcją, która by pozwoliła zintegrować wychowawców klas 1, innych […]