Wybory uzupełniające do Rady Uczniowskiej

Rada uczniowska została wybrana w Szkole Podstawowej nr 12 z Oddziałami  Integracyjnymi

w Krakowie!

Dnia 27 września 2018 roku, w Szkole Podstawowej nr 12 im. Janusza Korczaka odbyło się głosowanie w sprawie wyboru nowych członków Rady Uczniowskiej. Były to wybory uzupełniające, ale też wyjątkowe, ponieważ po raz pierwszy, członkami Rady mogli zostać uczniowie gimnazjum, ale też i szkoły podstawowej. W związku z tym Rada będzie musiała reprezentować bardzo zróżnicowane grono uczniów. We wrześniu zgłosiło się dziesięć osób aspirujących do reprezentowania uczniów. Z klas siódmych i ósmych szkoły podstawowej zgłosiło się dziewięcioro uczniów. Byli to kolejno: Amelia Niewdana 7b, Maria Czyżewska 7b, Amelia Pajda 8a, Izabela Cieślik 8a, Anna Szyma 8b, Małgorzata Opydo 8b, Victoria Mirecka 8c, Bartosz Liskowski 8c i Olga Maćkosz 8d. Z klas trzecich gimnazjum zgłosiła się tylko jedna osób Antoni Baran z klasy IIID.

Od połowy września kandydaci rozpoczęli swoje kampanie wyborcze. Uformowały się poszczególne sztaby odpowiadające za korzystne rozsławienie imienia swojego kandydata. Nie brakowało rozwieszania plakatów czy roznoszenia cukierków. Po ponad dwóch tygodniach prowadzenia zaciekłej walki o wyborców dnia 26 września, kandydaci zaprezentowali się
i ogłosili swoje plany przed wyborcami, podczas uroczystego zebrania na sali gimnastycznej na lekcji piątej. Każdy z aspirujących do rady miał 5 minut na przekazanie wszystkiego co chciał powiedzieć. Niektóre przemówienia były niezbyt porywające, ale kilku prezentującym udało się otrzymać gromkie oklaski i uznanie wyborców. Po przemówieniach nastąpiła cisza wyborcza. Następnego dnia odbyło się głosowanie. Do Rady Uczniowskiej dostali się:
Antoni Baran – 129 głosów, Amelia Niewdana – 52 głosy,
Victoria Mirecka – 50 głosów, Anna Szyma – 33 głosy
i Izabela Cieślik – 28 głosów
. Na opiekunkę Rady została wybrana Pani Ksenia Onyszkanycz. Dwa dni później odbyło się pierwsze w tym roku zebranie  Rady Uczniowskiej. Podczas tego spotkania członkowie Rady wybrali przewodniczącą, Annę Wilk z klasy IIIB
i wiceprzewodniczącą, Victorię Mirecką z klasy 8c. Po ustaleniu podstaw funkcjonowania Rady, radni przeszli do uporządkowywania spraw bieżących.

W załącznikach do powyższego wpisu dodajemy protokół końcowy wyborów oraz fragment Regulaminu SU dotyczący Ordynacji Wyborczej, w tym m. in. zasad organizacji demokratycznych wyborów.

Protokół Końcowy Wybory                    Regulamin Wybory Su


Opublikowano:
8 listopada 2018