SUPER-AKCJA! Patriotyczne Świętowanie

7 listopada odbyły się długo wyczekiwane eliminacje do szkolnego Konkursu Pieśni Patriotycznej organizowanego przez Samorząd Uczniowski.

Akcja (odnosząca się do kategorii Młody Obywatel, wydarzenie promujące postawy obywatelskie i patriotyczne) została przeprowadzona pod okiem nauczycieli w sali gimnastycznej na terenie budynku Szkoły Podstawowej nr 27. Miesiąc przed wydarzeniem został podany regulamin konkursu. Chętni uczniowie przygotowywali wybrane piosenki pod okiem wychowawców. Soliści lub grupy pojedynczo prezentowały swoje wykonania pieśni przed jury złożonym z 3 nauczycieli i 3 przedstawicieli SU. W przesłuchaniach brały udział 22 klasy, natomiast do finałów dostało się 7 klas wraz z ich reprezentantami.

9 listopada odbyło się uroczyste spotkanie z okazji SETNEJ ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLAKÓW. W czasie zgromadzenia cała szkoła równo o godzinie 11:11 wspólnie zaśpiewała hymn naszego kraju – Mazurek Dąbrowskiego. Braliśmy udział w pobijaniu rekordu we wspólnym śpiewaniu hymnu. Akcja została zorganizowana przez ministerstwo edukacji oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej i wzięło w niej udział prawie 25 000 szkół z całej polski!

 

 

W ten listopadowy dzień widoczne było zaangażowanie oraz świadomość młodych obywateli związana z tą ważną datą dla narodu polskiego. To właśnie 11 listopada 1918 roku określa się dniem odzyskania niepodległości przez Polaków po długiej, trwającej 123 lata niewoli.

Dekoracje sali przygotowywał Samorząd Uczniowski pod okiem opiekunów. Całe spotkanie było prowadzone przez zastępców przewodniczącego Rady Uczniowskiej. Podczas finału uczestnicy konkursu zaprezentowali wybraną przez siebie pieśń patriotyczną lub utwór bezpośrednio związany z Polską, ukazujący głębokie uczucia w stosunku do Ojczyzny. Przedstawiciel samorządu wraz z dyrekcją wybrali zwycięzców pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca w kategorii solistów oraz zespołów reprezentujących dane klasy. Oto wyniki konkursu:

Na miejscu pierwszym w kategorii solistów znalazła się klasa 6b z piosenką “Miasto 44” z filmu o tym samym tytule. Piosenkę zaprezentowała Wiktoria z akompaniamentem kolegów i koleżanek z klasy.

Drugie miejsce zajęła Ola z klasy 8b, która zaśpiewała “Rozkwitały pąki białych róż”, wzbudzając wzruszenie i wiele pozytywnych emocji.

Trzecie miejsce zdobyła klasa 6a – solistka Wiktoria wykonała piosenkę “Dziewczyna z granatem w ręce”.

 

W kategorii zespołów pierwsze miejsce zajęła klasa 4f śpiewając pieśń “Pierwsza kadrowa”.

Drugie miejsce zdobyła klasa 6d z piosenką “Orlątko”.

Trzecie miejsce na podium otrzymała klasa 5c w wykonaniu “Mojej Polski”.

 

Dodatkowo odbyły się konkursy plastyczne i recytatorskie. Uczniowie brali też udział w Dyktandzie Niepodległościowym. Tak właśnie Szkoła Podstawowa nr 27 imienia Marii Konopnickiej w Krakowie obchodziła dzień 11 listopada, dając przykład głęboko zakorzenionego patriotyzmu i świadomego obchodzenia tego ważnego święta.

 

Tagi: , , , , , , , ,

Opublikowano:
2 grudnia 2018