NOWE!

SUPER-AKCJA! Patriotyczne Świętowanie

7 listopada odbyły się długo wyczekiwane eliminacje do szkolnego Konkursu Pieśni Patriotycznej organizowanego przez Samorząd Uczniowski.

Akcja (odnosząca się do kategorii Młody Obywatel, wydarzenie promujące postawy obywatelskie i patriotyczne) została przeprowadzona pod okiem nauczycieli w sali gimnastycznej na terenie budynku Szkoły Podstawowej nr 27. Miesiąc przed wydarzeniem został podany regulamin konkursu. Chętni uczniowie przygotowywali wybrane piosenki pod okiem wychowawców. Soliści lub grupy pojedynczo prezentowały swoje wykonania pieśni przed jury złożonym z 3 nauczycieli i 3 przedstawicieli SU. W przesłuchaniach brały udział 22 klasy, natomiast do finałów dostało się 7 klas wraz z ich reprezentantami.

9 listopada odbyło się uroczyste spotkanie z okazji SETNEJ ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLAKÓW. W czasie zgromadzenia cała szkoła równo o godzinie 11:11 wspólnie zaśpiewała hymn naszego kraju – Mazurek Dąbrowskiego. Braliśmy udział w pobijaniu rekordu we wspólnym śpiewaniu hymnu. Akcja została zorganizowana przez ministerstwo edukacji oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej i wzięło w niej udział prawie 25 000 szkół z całej polski!

 

 

W ten listopadowy dzień widoczne było zaangażowanie oraz świadomość młodych obywateli związana z tą ważną datą dla narodu polskiego. To właśnie 11 listopada 1918 roku określa się dniem odzyskania niepodległości przez Polaków po długiej, trwającej 123 lata niewoli.

Dekoracje sali przygotowywał Samorząd Uczniowski pod okiem opiekunów. Całe spotkanie było prowadzone przez zastępców przewodniczącego Rady Uczniowskiej. Podczas finału uczestnicy konkursu zaprezentowali wybraną przez siebie pieśń patriotyczną lub utwór bezpośrednio związany z Polską, ukazujący głębokie uczucia w stosunku do Ojczyzny. Przedstawiciel samorządu wraz z dyrekcją wybrali zwycięzców pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca w kategorii solistów oraz zespołów reprezentujących dane klasy. Oto wyniki konkursu:

Na miejscu pierwszym w kategorii solistów znalazła się klasa 6b z piosenką „Miasto 44” z filmu o tym samym tytule. Piosenkę zaprezentowała Wiktoria z akompaniamentem kolegów i koleżanek z klasy.

Drugie miejsce zajęła Ola z klasy 8b, która zaśpiewała „Rozkwitały pąki białych róż”, wzbudzając wzruszenie i wiele pozytywnych emocji.

Trzecie miejsce zdobyła klasa 6a – solistka Wiktoria wykonała piosenkę „Dziewczyna z granatem w ręce”.

 

W kategorii zespołów pierwsze miejsce zajęła klasa 4f śpiewając pieśń „Pierwsza kadrowa”.

Drugie miejsce zdobyła klasa 6d z piosenką „Orlątko”.

Trzecie miejsce na podium otrzymała klasa 5c w wykonaniu „Mojej Polski”.

 

Dodatkowo odbyły się konkursy plastyczne i recytatorskie. Uczniowie brali też udział w Dyktandzie Niepodległościowym. Tak właśnie Szkoła Podstawowa nr 27 imienia Marii Konopnickiej w Krakowie obchodziła dzień 11 listopada, dając przykład głęboko zakorzenionego patriotyzmu i świadomego obchodzenia tego ważnego święta.

 

Tagi: , , , , , , , ,

ZOBACZ TAKŻE

„SUPER-Akcja – Olimpiada Sportowa”

     W dniu 24 października Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej nr 49 zorganizował dla klas młodszych SUPER- Akcję w kategorii „Sport to zdrowie, czyli wydarzenie o charakterze sportowym i/lub promującym zdrowy tryb życia”, mającą na celu propagowanie i […]

SUPER-AKCJA: Serce na dłoni, czyli akcja, wydarzenie o charakterze charytatywnym R...

SUPER-AKCJA  – LISTOPAD: Serce na dłoni, czyli akcja, wydarzenie o charakterze charytatywnym Pod koniec listopada Szkolna Rada Uczniowska włączyła się w pomoc podopiecznemu Fundacji Alma Spei. Aby to zrobić w naszej szkole w dniu 20 XI 2018 r. zorganizowaliśmy […]

Kraków jest zaangażowany społecznie

Z końcem sierpnia wystartowała kampania informacyjno-edukacyjna pod nazwą „Kraków zaangażowany społecznie”, realizowana przez Gminę Miejską Kraków. Jej założeniem jest wspieranie komunikacji służącej edukowaniu i informowaniu mieszkańców o działaniach i usługach społecznych prowadzonych przez miasto. Realizowana przez Kraków polityka […]

Widowisko Dumy i Radości

Z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości Kuratorium Oświaty w Krakowie zorganizowało uroczystość pod hasłem „Widowisko dumy i radości”. Była to barwna lekcja historii na żywo, na której przedstawiciele różnych szkół z całej Małopolski prezentowali Bohaterów naszej Ojczyzny. Reprezentacja […]

Wybory uzupełniające do Rady Uczniowskiej

Rada uczniowska została wybrana w Szkole Podstawowej nr 12 z Oddziałami  Integracyjnymi w Krakowie! Dnia 27 września 2018 roku, w Szkole Podstawowej nr 12 im. Janusza Korczaka odbyło się głosowanie w sprawie wyboru nowych członków Rady Uczniowskiej. Były […]

Kluby Rodziców, przestrzeń dla rodzin z dziećmi

Krakowskie placówki Klubów Rodzica zapraszają na darmowe zajęcia wszystkich świeżo upieczonych rodziców oraz tych, którzy oczekują na potomstwo. Każdy może znaleźć w ofercie Klubów coś dla siebie. Aktualnie w Krakowie jest aż 30 takich placówek.  Kluby mają na […]

Regulamin Szkolnej Rady Uczniowskiej

REGULAMIN SZKOLNEJ RADY UCZNIOWSKIEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 93 im. LUCJANA RYDLA W KRAKOWIE OPRACOWANY NA PODSTAWIE USTAWY O SYSTEMIE OŚWIATY z dnia 7 września 1991 ( art. 55 ) oraz STATUTU SZKOŁY.             […]

Samorząd uczniowski w mechaniku

23.X.2018r. odbyło się zebranie SU w ZSM1 w celu zatwierdzenia nowego przewodniczącego. Do kandydowania zgłosił się jeden uczeń pełniący tą funkcję w roku ubiegłym, czyli Bartosz Gawron. Na zebraniu SU jego kandydatura została zatwierdzona, w związku z czym […]

Integracyjna zabawa Andrzejkowa

Szkoła się bawi, czyli integracja środowiska szkolnego. Zabawa Andrzejkowa Samorząd  Szkolny urządził Zabawę Andrzejkową dla uczniów naszej szkoły i koleżanek z zaprzyjaźnionego Zespołu Szkół Chemicznych. Obydwie szkoły uzyskały zgodę od swoich dyrekcji. Bilety kosztowały 10 złotych, płacili za […]

Wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego w SP 49!

      Sprawozdanie z przebiegu wyborów do Samorządu Uczniowskiego z dnia 17 IX 2018r.     Spotkanie z kandydatami oraz oficjalne rozpoczęcie kampanii wyborczej rozpoczęło się 7 IX 2018r. Na liście wyborczej pojawiło się pięć nazwisk. Harmonogram głosowania […]