NOWE!

SUPER-AKCJA! Patriotyczne Świętowanie

7 listopada odbyły się długo wyczekiwane eliminacje do szkolnego Konkursu Pieśni Patriotycznej organizowanego przez Samorząd Uczniowski.

Akcja (odnosząca się do kategorii Młody Obywatel, wydarzenie promujące postawy obywatelskie i patriotyczne) została przeprowadzona pod okiem nauczycieli w sali gimnastycznej na terenie budynku Szkoły Podstawowej nr 27. Miesiąc przed wydarzeniem został podany regulamin konkursu. Chętni uczniowie przygotowywali wybrane piosenki pod okiem wychowawców. Soliści lub grupy pojedynczo prezentowały swoje wykonania pieśni przed jury złożonym z 3 nauczycieli i 3 przedstawicieli SU. W przesłuchaniach brały udział 22 klasy, natomiast do finałów dostało się 7 klas wraz z ich reprezentantami.

9 listopada odbyło się uroczyste spotkanie z okazji SETNEJ ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLAKÓW. W czasie zgromadzenia cała szkoła równo o godzinie 11:11 wspólnie zaśpiewała hymn naszego kraju – Mazurek Dąbrowskiego. Braliśmy udział w pobijaniu rekordu we wspólnym śpiewaniu hymnu. Akcja została zorganizowana przez ministerstwo edukacji oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej i wzięło w niej udział prawie 25 000 szkół z całej polski!

 

 

W ten listopadowy dzień widoczne było zaangażowanie oraz świadomość młodych obywateli związana z tą ważną datą dla narodu polskiego. To właśnie 11 listopada 1918 roku określa się dniem odzyskania niepodległości przez Polaków po długiej, trwającej 123 lata niewoli.

Dekoracje sali przygotowywał Samorząd Uczniowski pod okiem opiekunów. Całe spotkanie było prowadzone przez zastępców przewodniczącego Rady Uczniowskiej. Podczas finału uczestnicy konkursu zaprezentowali wybraną przez siebie pieśń patriotyczną lub utwór bezpośrednio związany z Polską, ukazujący głębokie uczucia w stosunku do Ojczyzny. Przedstawiciel samorządu wraz z dyrekcją wybrali zwycięzców pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca w kategorii solistów oraz zespołów reprezentujących dane klasy. Oto wyniki konkursu:

Na miejscu pierwszym w kategorii solistów znalazła się klasa 6b z piosenką „Miasto 44” z filmu o tym samym tytule. Piosenkę zaprezentowała Wiktoria z akompaniamentem kolegów i koleżanek z klasy.

Drugie miejsce zajęła Ola z klasy 8b, która zaśpiewała „Rozkwitały pąki białych róż”, wzbudzając wzruszenie i wiele pozytywnych emocji.

Trzecie miejsce zdobyła klasa 6a – solistka Wiktoria wykonała piosenkę „Dziewczyna z granatem w ręce”.

 

W kategorii zespołów pierwsze miejsce zajęła klasa 4f śpiewając pieśń „Pierwsza kadrowa”.

Drugie miejsce zdobyła klasa 6d z piosenką „Orlątko”.

Trzecie miejsce na podium otrzymała klasa 5c w wykonaniu „Mojej Polski”.

 

Dodatkowo odbyły się konkursy plastyczne i recytatorskie. Uczniowie brali też udział w Dyktandzie Niepodległościowym. Tak właśnie Szkoła Podstawowa nr 27 imienia Marii Konopnickiej w Krakowie obchodziła dzień 11 listopada, dając przykład głęboko zakorzenionego patriotyzmu i świadomego obchodzenia tego ważnego święta.

 

Tagi: , , , , , , , ,

ZOBACZ TAKŻE

Regulamin samorządu uczniowskiego

REGULAMIN SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO ZESPOŁU SZKÓŁ MECHANICZNYCH NR 1 IM. SZCZEPANA HUMBERTA W KRAKOWIE Regulamin zawiera: I. Postanowienia ogólne II. Organy Samorządu Uczniowskiego III. Tryb przeprowadzania wyborów Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego IV. Dokumentacja Samorządu Uczniowskiego V. Zadania Opiekuna Samorządu Uczniowskiego […]

Czy umiemy rozmawiać o naszych prawach?

Czy umiemy rozmawiać o naszych prawach?             Luty upłynął w naszym liceum pod znakiem praw i obowiązków ucznia. W tym roku postanowiliśmy zaprezentować je w inny sposób, dzięki czemu wszyscy uczniowie kształtowali superakcję. Postawiliśmy na debatę oksfordzką, która […]

SUPER-AKCJA: Szkoła się bawi, czyli integracja środowiska szkolnego.

W grudniu, w ramach integracji całej społeczności szkolnej, Rada Uczniowska postanowiła zorganizować Dzień Filmu. Podczas spotkań poprzedzających wydarzenie ustalono wszelkie szczegóły jego przebiegu. Zdecydowano, że każda klasa zaprezentuje inny gatunek filmowy. Przygotowano losy, a przewodniczący klas wzięli na […]

Patriotyczny listopad ze wspomnieniami i pięknymi słowami

Obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości rozpoczęły się w naszej szkole od wspólnego radosnego śpiewania pieśni patriotycznych. Wydarzenie to wywarło ogromny wpływ na nasz samorząd szkolny, który również postanowił włączyć się w miesięczne obchody tej szczególnej rocznicy. Z […]

Jak podbiliśmy 8 LO

12 października w naszej szkole odbyły się wybory na Prezydenta Samorządu Uczniowskiego. Przedstawiamy Wam protokół z tego wydarzenia oraz załączamy link do regulaminu wyborów: Protokół z wyborów Prezydenta SU 8 LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie Zgłoszeni kandydaci: […]

Dzień sportu

  Mroźne dni lutego samorząd uczniowski postanowił rozgrzać za pomocą rywalizacji sportowej. W szkole 5 lutego wraz z nauczycielami wychowania fizycznego zorganizowaliśmy igrzyska. Referendum zdecydował w jaic dyscyplinach swoje umiejętności zaprezentują drużyny klasowe. Społeczność szkolna wybrała następujące dyscypliny […]

WIECZÓR OSCAROWY

Dnia 22 lutego nasza szkoła na jeden wieczór zmieniła się w Miasto Aniołów (Los Angeles). Realizując SUPER-Akcję w kategorii „TAK- dla kultury” przenieśliśmy się w klimat, który panuje w Dolby Theatre w Hollywood podczas rozdania najważniejszych nagród filmowych […]

SP103 z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy!

Styczeń upłynął Samorządowi Szkolnemu pod znakiem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W ramach SUPERakcji „Serce na dłoni, czyli akcja, wydarzenie o charakterze charytatywnym” postanowiliśmy włączyć się pełną gębą w działania wolontariackie na rzecz fundacji filantropijnej Jerzego Owsiaka. Pierwsze przygotowania związane z WOŚP […]

To wprost w dyni się nie mieści pora mrocznych opowieści – Superakcja Październ...

Przygotowania do Październikowej akcji „Szkoła się bawi”, zaczęły się w piątek 19, kiedy to Samorząd odbył na ten temat naradę. Rozdzielono wtedy zadania i ustalono termin – 30.10.  Aby upewnić się, że cała szkoła wie o nadchodzącym wydarzeniu […]

Mikołajki w Prokocimiu

Super Akcja w Zespole Szkół Mechanicznych nr 1 Grudzień 2018r. Akcja charytatywna „Serce na dłoni”   Przygotowania do akcji rozpoczęły się już w listopadzie. W tym czasie członkowie samorządu prowadzili zakrojoną na szeroką skalę, akcję informacyjną, dotyczącą zbiórki […]