NOWE!

SUPER-AKCJA Szkoła się bawi, czyli integracja środowiska szkolnego.

SUPER-AKCJA Szkoła się bawi, czyli integracja środowiska szkolnego.

W listopadzie Rada Uczniowska podjęła się zadania zacieśnienia więzi łączących uczniów naszej szkoły. Już pewną tradycją zapoczątkowaną w ubiegłym
roku szkolnym, stało się wydarzenie organizowane przez
Radę Uczniowską, zwane NOCĄ W SZKOLE. Stałym elementem tego wydarzenia są
gry i zabawy towarzyskie, wspólne oglądanie filmów i jedzenie pizzy
z Da Grasso, gdzie jako stali klienci mamy korzystny rabat.
Logistyką tego zamówienia (około 50 pizz o różnych składnikach
i wielkościach, dostarczanych w kilku turach) zajął się sprawdzony w działaniu
w ubiegłym roku, nasz kolega z III D gimnazjum – Kacper .

Tegoroczna edycja NOCY W SZKOLE była NOCĄ ANDRZEJKOWĄ.

Listopadowa SUPER-AKCJA została podzielona na dwie części (kolejne dwie piątkowe noce): 23 listopada dla klas starszych, tj. siódmych, ósmych podstawówki
i trzecich gimnazjum, a druga 30 listopada dla klas młodszych, tj. czwartych, piątych
i szóstych.

NOC W SZKOLE dla klas starszych została zorganizowana od 20.00 do 6.30 dnia następnego. Już od godziny 19:00 wolontariusze z klas trzecich gimnazjum i ósmych podstawówki prężnie pracowali, przygotowując całonocne wydarzenie. Uczestnicy zaczęli przychodzić do szkoły o godzinie 20:00 – łącznie zebrało się ich 128 osób. Od godziny 20:00 do 23:30 na korytarzu odbywała się dyskoteka andrzejkowa, w czasie której w sali nr 14 wróżki z klas ósmych przepowiadały wszystkim zainteresowanym przyszłość. W kafejce znajdującej się w holu szkoły można było składać  zamówienia na pizzę. O 23:30 uczniowie posprzątali korytarz po zabawie (co udało się zrobić wyjątkowo sprawnie) i zajęli miejsca na materacach, aby oglądać najlepsze polskie komedie. Wybór tego repertuaru nie był przypadkowy. Filmy miały poszerzyć wiedzę uczniów na temat polskiej kinematografii. W tej kwestii można zastosować przysłowie: „Cudze chwalicie, swego nie znacie.” Większość naszych rówieśników zachwyca się zagranicznymi produkcjami, nie wiedząc  ilu wybitnych twórców stworzyło polskie komediowe arcydzieła.

Do godziny 6:00 rano wszyscy mogli rozmawiać ze sobą w kafejce, spać, grać w gry planszowe w sali 13 i oglądać polskie komedie. O 6:00 śpiący zostali obudzeni
i rozpoczęto sprzątanie szkoły. Uczestnicy spotkania bardzo się starali i budynek został wysprzątany w zaledwie 20 minut. Po 6:30 uczniowie rozeszli się do swoich domów.

Tutaj możecie państwo znaleźć kilka zdjęć z wspomnianego wydarzenia

Dla klas czwartych, piątych i szóstych Rada Uczniowska przygotowała wieczór andrzejkowy 30 listopada w godzinach 19.00-23.00. Ponownie wolontariusze z klas starszych ( w liczbie 20 osób) pojawili się o godzinie 18:00 i ciężko pracowali: przygotowali kawiarenkę, salę gier towarzyskich, salę  z wróżbami andrzejkowymi
( w tym tradycyjne lanie wosku przez klucz), zamienili korytarz w salę dyskotekową
z profesjonalnym oświetleniem i nagłośnieniem. Po godzinie 20:00, gdy wszystko było gotowe,  uczestnicy udali się na dyskotekę andrzejkową, gdzie wolontariuszki
z ósmych klas podstawówki i trzecich gimnazjum, zostały animatorkami zabawy.
W sali 14 ponownie zagościły przepowiadające przyszłość wróżki, a zamawianie pizzy z Da Grasso było możliwe za pośrednictwem naszych kolegów gimnazjalistów. Zjedliśmy tego wieczoru  37 pizz.
Od godziny 21:30 sale dyskotekową zamieniliśmy w kinową.
O 23:00 bardzo sprawnie posprzątano szkołę, po czym wszyscy zostali odebrani przez rodziców.

Dzięki tym dwóm niezwykłym spotkaniom w szkole, niektórzy się do siebie zbliżyli, większość świetnie się bawiła i z niecierpliwością wyczekuje na następne równie dobrze zorganizowane wydarzenia, które przygotuje dla nich Rada Uczniowska.

ZOBACZ TAKŻE

SUPER-AKCJA: Młody Obywatel, wydarzenie promujące postawy obywatelskie i patriotyczne...

SUPER-AKCJA  – PAŹDZIERNIK: Młody obywatel, wydarzenie promujące postawy obywatelskie i patriotyczne Pod koniec października Szkolna Rada Uczniowska  włączyła się ze swoim przedsięwzięciem w obchody 100-lecia odzyskania przez nasz kraj niepodległości. W związku z tym 30 października 2018 r. […]

Uczymy szacunku do tradycji Super Akcja

Jest  w karnawale nieco zapomniany zwyczaj taki – przebierają się dziewczyny i chłopaki, i już jako kolędnicy chodzą z gwiazdą po ulicy, kto ich wpuści do swej chaty będzie piękny i bogaty, kto zaprosi ich do środka tego […]

KDO ds. Młodzieży

Komisji Dialogu Obywatelskiego

Świętujemy Odzyskanie Niepodległości

Tydzień Niepodległości W dniach 5-9 listopada z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości 8 liceum obchodziło Tydzień Niepodległości. Na tą okoliczność każda z 24 klas musiała zaprezentować jedną z pieśni patriotycznych śpiewanych podczas I Wojny Światowej przez legionistów i […]

Samorząd uczniowski w mechaniku

23.X.2018r. odbyło się zebranie SU w ZSM1 w celu zatwierdzenia nowego przewodniczącego. Do kandydowania zgłosił się jeden uczeń pełniący tą funkcję w roku ubiegłym, czyli Bartosz Gawron. Na zebraniu SU jego kandydatura została zatwierdzona, w związku z czym […]

SUPER-AKCJA: Tak dla Kultury, czyli wydarzenie o charakterze artystycznym

SUPER-AKCJA: Tak dla Kultury, czyli wydarzenie o charakterze artystycznym Na początku listopada Szkolna Rada Uczniowska włączyła się w pomoc przy organizacji koncertu charytatywnego. Poniżej prezentujemy nasz wkład pracy w imprezę: a) termin: początek listopada zaplanowanie akcji, przydział zadań […]

Regulamin Szkolnej Rady Uczniowskiej

REGULAMIN SZKOLNEJ RADY UCZNIOWSKIEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 93 im. LUCJANA RYDLA W KRAKOWIE OPRACOWANY NA PODSTAWIE USTAWY O SYSTEMIE OŚWIATY z dnia 7 września 1991 ( art. 55 ) oraz STATUTU SZKOŁY.             […]

SUPER AKCJA –NIC O NAS BEZ NAS- promocja praw i obowiązków ucznia

  Miesiąc luty, minął w naszej szkole już po raz kolejny, pod znakiem debat oksfordzkich. Wzorem ubiegłego roku, Rada Uczniowska wykorzystała formułę debaty, w celu propagowania praw i obowiązków uczniowskich. Na czym polega debata oksfordzka? Debata oksfordzka jest […]

Jasełka z humorem, czyli Superakcja Serce na Dłoni

Od ponad dwóch miesięcy klasa ósma przygotowywała się do wielkiego występu w szkole integracyjnej w Radwanowicach, który miał miejsce 6 lutego, we środę. Na początku rozdzielono role, co zajęło nieco więcej czasu niż się spodziewano, głównie z powodu braku chętnych. […]

Czas wolny po szkole dla dzieci w Krakowie

Bezpłatne placówki wsparcia dziennego dostępne są dla dzieci na terenie całego miasta. To łącznie 33 oddziały, z których mogą korzystać wszyscy uczniowie po zajęciach odbytych w szkole. Dzieci i młodzież w wieku szkolnym mogą korzystać z placówek wsparcia […]