NOWE!

SUPER-AKCJA Szkoła się bawi, czyli integracja środowiska szkolnego.

SUPER-AKCJA Szkoła się bawi, czyli integracja środowiska szkolnego.

W listopadzie Rada Uczniowska podjęła się zadania zacieśnienia więzi łączących uczniów naszej szkoły. Już pewną tradycją zapoczątkowaną w ubiegłym
roku szkolnym, stało się wydarzenie organizowane przez
Radę Uczniowską, zwane NOCĄ W SZKOLE. Stałym elementem tego wydarzenia są
gry i zabawy towarzyskie, wspólne oglądanie filmów i jedzenie pizzy
z Da Grasso, gdzie jako stali klienci mamy korzystny rabat.
Logistyką tego zamówienia (około 50 pizz o różnych składnikach
i wielkościach, dostarczanych w kilku turach) zajął się sprawdzony w działaniu
w ubiegłym roku, nasz kolega z III D gimnazjum – Kacper .

Tegoroczna edycja NOCY W SZKOLE była NOCĄ ANDRZEJKOWĄ.

Listopadowa SUPER-AKCJA została podzielona na dwie części (kolejne dwie piątkowe noce): 23 listopada dla klas starszych, tj. siódmych, ósmych podstawówki
i trzecich gimnazjum, a druga 30 listopada dla klas młodszych, tj. czwartych, piątych
i szóstych.

NOC W SZKOLE dla klas starszych została zorganizowana od 20.00 do 6.30 dnia następnego. Już od godziny 19:00 wolontariusze z klas trzecich gimnazjum i ósmych podstawówki prężnie pracowali, przygotowując całonocne wydarzenie. Uczestnicy zaczęli przychodzić do szkoły o godzinie 20:00 – łącznie zebrało się ich 128 osób. Od godziny 20:00 do 23:30 na korytarzu odbywała się dyskoteka andrzejkowa, w czasie której w sali nr 14 wróżki z klas ósmych przepowiadały wszystkim zainteresowanym przyszłość. W kafejce znajdującej się w holu szkoły można było składać  zamówienia na pizzę. O 23:30 uczniowie posprzątali korytarz po zabawie (co udało się zrobić wyjątkowo sprawnie) i zajęli miejsca na materacach, aby oglądać najlepsze polskie komedie. Wybór tego repertuaru nie był przypadkowy. Filmy miały poszerzyć wiedzę uczniów na temat polskiej kinematografii. W tej kwestii można zastosować przysłowie: „Cudze chwalicie, swego nie znacie.” Większość naszych rówieśników zachwyca się zagranicznymi produkcjami, nie wiedząc  ilu wybitnych twórców stworzyło polskie komediowe arcydzieła.

Do godziny 6:00 rano wszyscy mogli rozmawiać ze sobą w kafejce, spać, grać w gry planszowe w sali 13 i oglądać polskie komedie. O 6:00 śpiący zostali obudzeni
i rozpoczęto sprzątanie szkoły. Uczestnicy spotkania bardzo się starali i budynek został wysprzątany w zaledwie 20 minut. Po 6:30 uczniowie rozeszli się do swoich domów.

Tutaj możecie państwo znaleźć kilka zdjęć z wspomnianego wydarzenia

Dla klas czwartych, piątych i szóstych Rada Uczniowska przygotowała wieczór andrzejkowy 30 listopada w godzinach 19.00-23.00. Ponownie wolontariusze z klas starszych ( w liczbie 20 osób) pojawili się o godzinie 18:00 i ciężko pracowali: przygotowali kawiarenkę, salę gier towarzyskich, salę  z wróżbami andrzejkowymi
( w tym tradycyjne lanie wosku przez klucz), zamienili korytarz w salę dyskotekową
z profesjonalnym oświetleniem i nagłośnieniem. Po godzinie 20:00, gdy wszystko było gotowe,  uczestnicy udali się na dyskotekę andrzejkową, gdzie wolontariuszki
z ósmych klas podstawówki i trzecich gimnazjum, zostały animatorkami zabawy.
W sali 14 ponownie zagościły przepowiadające przyszłość wróżki, a zamawianie pizzy z Da Grasso było możliwe za pośrednictwem naszych kolegów gimnazjalistów. Zjedliśmy tego wieczoru  37 pizz.
Od godziny 21:30 sale dyskotekową zamieniliśmy w kinową.
O 23:00 bardzo sprawnie posprzątano szkołę, po czym wszyscy zostali odebrani przez rodziców.

Dzięki tym dwóm niezwykłym spotkaniom w szkole, niektórzy się do siebie zbliżyli, większość świetnie się bawiła i z niecierpliwością wyczekuje na następne równie dobrze zorganizowane wydarzenia, które przygotuje dla nich Rada Uczniowska.

ZOBACZ TAKŻE

Wybory uzupełniające do Rady Uczniowskiej

Rada uczniowska została wybrana w Szkole Podstawowej nr 12 z Oddziałami  Integracyjnymi w Krakowie! Dnia 27 września 2018 roku, w Szkole Podstawowej nr 12 im. Janusza Korczaka odbyło się głosowanie w sprawie wyboru nowych członków Rady Uczniowskiej. Były […]

To wprost w dyni się nie mieści pora mrocznych opowieści – Superakcja Październ...

Przygotowania do Październikowej akcji „Szkoła się bawi”, zaczęły się w piątek 19, kiedy to Samorząd odbył na ten temat naradę. Rozdzielono wtedy zadania i ustalono termin – 30.10.  Aby upewnić się, że cała szkoła wie o nadchodzącym wydarzeniu […]

Czas wolny po szkole dla dzieci w Krakowie

Bezpłatne placówki wsparcia dziennego dostępne są dla dzieci na terenie całego miasta. To łącznie 33 oddziały, z których mogą korzystać wszyscy uczniowie po zajęciach odbytych w szkole. Dzieci i młodzież w wieku szkolnym mogą korzystać z placówek wsparcia […]

Samorząd uczniowski w mechaniku

23.X.2018r. odbyło się zebranie SU w ZSM1 w celu zatwierdzenia nowego przewodniczącego. Do kandydowania zgłosił się jeden uczeń pełniący tą funkcję w roku ubiegłym, czyli Bartosz Gawron. Na zebraniu SU jego kandydatura została zatwierdzona, w związku z czym […]

Młody Obywatel, wydarzenie promujące postawy obywatelskie i patriotyczne.

W listopadzie 2018 r. postanowiliśmy zorganizować  superakcję, podczas której świętowaliśmy Setną Rocznicę Odzyskania Niepodległości. Prace nad przygotowaniem uroczystości rozpoczęliśmy we wrześniu. Na pierwszym spotkaniu postanowiliśmy zorganizować Bal Niepodległości. Rozdzieliliśmy zadania dla poszczególnych sekcji i przystąpiliśmy do systematycznej pracy organizacyjnej. […]

Kraków jest zaangażowany społecznie

Z końcem sierpnia wystartowała kampania informacyjno-edukacyjna pod nazwą „Kraków zaangażowany społecznie”, realizowana przez Gminę Miejską Kraków. Jej założeniem jest wspieranie komunikacji służącej edukowaniu i informowaniu mieszkańców o działaniach i usługach społecznych prowadzonych przez miasto. Realizowana przez Kraków polityka […]

„SUPER-Akcja – Olimpiada Sportowa”

     W dniu 24 października Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej nr 49 zorganizował dla klas młodszych SUPER- Akcję w kategorii „Sport to zdrowie, czyli wydarzenie o charakterze sportowym i/lub promującym zdrowy tryb życia”, mającą na celu propagowanie i […]

Krakowska pomoc dla rodziny w kryzysie!

W Krakowie dostępna jest pomoc dla wszystkich rodzin, które aktualnie znajdują się w trudnej, kryzysowej sytuacji. Można ją uzyskać w jednym z czterech ośrodków i uzyskać potrzebne wsparcie. Miasto Kraków wspiera mieszkańców i ich rodziny poprzez poradnictwo i […]

Jak podbiliśmy 8 LO

12 października w naszej szkole odbyły się wybory na Prezydenta Samorządu Uczniowskiego. Przedstawiamy Wam protokół z tego wydarzenia oraz załączamy link do regulaminu wyborów: Protokół z wyborów Prezydenta SU 8 LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie Zgłoszeni kandydaci: […]

Regulamin Samorządu Uczniowskiego XVI Liceum Ogólnokształcącego Im. K. K. Baczyńskieg...

Wstęp ​Samorząd Uczniowski XVI Liceum Ogólnokształcącego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Krakowie zwany dalej Samorządem działa w oparciu o art. 55 Ustawy o systemie oświaty z dnia 7 września 1991 r. (tekst jednolity, Dz. U. z 1996 Nr 67, […]