NOWE!

Młody Obywatel

Świętowanie odzyskania niepodległości rozpoczęliśmy już 5 listopada kiedy to odbył się koncert patriotyczny, w którym wzięła udział cała szkoła. Oprócz słuchania tradycyjnych utworów, można było doświadczyć recytowania wierszy takich jak „Przyjaciele” Adama Mickiewicza. Troje uczniów zatańczyło poloneza. Następnego dnia klasa 1 i 7 wybrała się na grę miejską po Krakowie o tematyce patriotycznej. Podzielono ją na grupy, a każda z nich otrzymała karty pracy do wypełnienia. Dzień po pierwszakach na grę wybrała się klasa 4 i 3, a w 9 listopada ich krokami podążyła klasa 8  oraz 5b– temat główny ich kart prac był Tadeusz Kościuszko i Józef Piłsudski. Oprócz tego w piątek na rynku klasy 8 i 5b odśpiewały hymn Polski, zaraz po tym jak wybiła godzina 11:11.

Wychowawca klasy 8, pan Piotr P. ułożył kilka wierszy, które podsumowały wyprawy do miasta.

 

„Gra uliczna ósmej klasy, w mym zespole same asy, co historię pragną znać, piękna, młoda, szkolna brać. Ludzie, Państwa i Rozbiory, czas zachować ciut pokory, aby uczcić Polski czyn, ku wolności szlakiem swym. Znaków wiele jest w Krakowie, pokolenie niech się dowie, jaki łączy wspólny los, często wróg zadawał cios. Naród jednak wspólnym głosem, postanowił wygrać z ciosem, znając wartość polskich barw, biały i czerwony skarb. Słowa hymnu, w górę serca, polski uczeń spadkobierca, niech historię Polski zna, Miejska Gra niech wiedzę da. Serce także niech się dowie, ile pięknych miejsc w Krakowie i związanych z nimi trosk, wartość daje Polski los.”

 

„Ludzie, miejsca, mapa miasta, choć wybija już dwunasta, gra uliczna toczy się, 4 klasa szlakiem mknie. Rynek, Wawel ozłocony, choć wyklęci, tu legiony, pomnik chwały, mają dziś, chcemy ku pamięci iść.”

 

14 listopada oficjalnie zakończyliśmy Tydzień Niepodległościowy, kiedy to odbyła się akademia. Wszyscy uczniowie ubrali się na galowo. Każda z klas przedstawiła sławnego Polaka: Karola Wojtyłę, Marię Skłodowską Curie, Wisławę Szymborską, Adama Małysza, Roberta Lewandowskiego, Mikołaja Kopernika, Jana Matejkę, a także Jana Brzechwę. Nauczyciel historii, Adam W. zorganizował z tej okazji konkurs historyczny, który wygrała grupa z klasy 8. Po apelu uczniowie i nauczyciele ułożyli na polu żywą mapę Polski w kolorze flagi narodowej.

 

Szkoła została udekorowana na biało-czerwono, a młodsze klasy pomogły w przygotowywaniu gazetek o temacie historycznym, a na stołówce zawisł wielki papierowy orzeł, który przez cały miesiąc towarzyszył uczniom podczas posiłków.

 

„Niepodległy piękny tydzień, tu nie może być o wstydzie, ani słowa, duma w Nas, biały i czerwony czas. Pełne wzruszeń wiary pieśni, smutku i ludzkich boleści, w tym się rodził Polski duch, o wolności pięknych snów. Pamięć o wielkich Polakach, kontur kraju, jak na mapach, historycznej wiedzy quiz, o przeszłości często myśl. Doceń życie w Polsce wolnej, często dzisiaj niepokornej, kochaj barwy, wartość ceń, sen na rzeczywistość zmień.”

 

Dane techniczne:

 

Superakcja Młody Obywatel

 

Liczba uczestników: ok. 150

 

Czas trwania: 5-14 listopada

ZOBACZ TAKŻE

To wprost w dyni się nie mieści pora mrocznych opowieści – Superakcja Październ...

Przygotowania do Październikowej akcji „Szkoła się bawi”, zaczęły się w piątek 19, kiedy to Samorząd odbył na ten temat naradę. Rozdzielono wtedy zadania i ustalono termin – 30.10.  Aby upewnić się, że cała szkoła wie o nadchodzącym wydarzeniu […]

Jasełka z humorem, czyli Superakcja Serce na Dłoni

Od ponad dwóch miesięcy klasa ósma przygotowywała się do wielkiego występu w szkole integracyjnej w Radwanowicach, który miał miejsce 6 lutego, we środę. Na początku rozdzielono role, co zajęło nieco więcej czasu niż się spodziewano, głównie z powodu braku chętnych. […]

Wybory samorządowe Szkoły Podstawowej nr 67

20 czerwca 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 67 im. Władysława Łokietka odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego. Na ośmiu kandydatów oddano 229 głosów. Wybrani zostali:   Przewodnicząca Hanna Działach (51 gł.) Zastępca Anna Gibiec (43 gł.) Sekretarz […]

Bitwa na jasełka – Akcja „Tak dla Kultury”

Superakcja „Tak dla Kultury” rozpoczęła się 14. grudnia, kiedy to wychowawca klasy ósmej, pan Piotr, wręczył mi (redaktorowi) scenariusz naszych nowoczesnych jasełek. Powierzono mi zadanie rozdzielenia ról i tego samego dnia każdy miał swój tekst. Co kilka dni […]