NOWE!

TAK SIĘ BAWI SP 49 :)

W dniach 21 i 29 listopada w Szkole Podstawowej nr 49 odbyła się złożona SUPER- Akcja w kategorii „Szkoła się bawi, czyli integracja środowiska szkolnego”. Tym razem właśnie, samorząd podzielił tę akcję na dwie, a nawet trzy części.

Naszą „SUPER-Akcję” rozpoczęliśmy 21 listopada organizując Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień dla wszystkich klas w szkole.

Podczas regularnych spotkań samorządowych ustalaliśmy wszystkie szczegóły: kolor przewodni akcji, co dokładnie będziemy robić i osoby odpowiadające za poszczególne zadania. Już w październiku ogłosiliśmy tematykę gazetek w klasach na ten dzień zgodną z naszym świętem i sami też ozdobiliśmy naszą tablicę w odpowiedni sposób. Długo jednak dyskutowaliśmy nad formą tego konkretnego dnia, ale ostatecznie kolorem przewodnim został kolor żółty, a motywem – serce. W związku z tym, każdy, kto przyszedł w tym dniu w ubraniu koloru żółtego nie był pytany.

 

 

Dodatkowo zorganizowaliśmy spektakularny łańcuch życzliwości. Polegało to na tym, że na żółtych serduszkach, wyciętych wcześniej przez członków SU, każdy, kto chciał podchodził na przerwach do naszego stoiska i napisał swoje imię, nazwisko (jeśli chciał) i klasę. Serduszka przyczepialiśmy na poręczach przy schodach i ostatecznie łańcuch złożony z 255 serduszek sięgał od parteru aż po III piętro naszej szkoły. Wyglądało to pięknie:).

Kolejną formą wyrażenia swoich miłych słów do kolegi lub koleżanki a nawet nauczyli, była poczta życzliwkowa. Młodsze dzieci już wcześniej przygotowywały listy dla swoich kolegów, a starsi na stoisku dostawali karteczki i mogli „przesłać” komuś miłe słowo. Dodatkowo przybijaliśmy na rękach uczniów pozytywną pieczątkę z uśmieszkiem.

Całe przedsięwzięcie bardzo podobało się naszym kolegom i koleżankom, a nasz cel wprowadzenia choćby na jeden dzień odrobiny życzliwości wśród uczniów oraz integracja ich we wspólnym przedsięwzięciu, został osiągnięty. Mieliśmy nadzieję, że na tym jednym dniu się nie skończy… i się nie skończyło!

Po udanej pierwszej części akcji nie mieliśmy za dużo czasu, bo zaledwie parę dni i dopinaliśmy na ostatni guzik już dużo wcześniej rozpoczęte przygotowania do kolejnej części. 29 listopada zorganizowaliśmy pokaz mody w stylu lat 80. i 90 dla klas 1-5. Trzy tygodnie wcześniej ogłosiliśmy uczniom i ich wychowawcom, że prosimy, aby tego dnia przebrali się w odpowiednim stylu oraz przygotowali prezentację wszystkich strojów w swojej klasie. Efekt był fantastyczny. Podzieliliśmy ich na 2 grupy: klasy 4 i 5 razem na jednej godzinie lekcyjnej, a 1 i 2 na kolejnej. Dzieci i ich wychowawcy wyglądali dokładnie, jak przeniesieni z tamtych lat. Najpierw na wybiegu pojawili się członkowie SU, potem po kolei wszystkie klasy razem ze swoimi przedstawieniami, a na koniec wszyscy przebrani dostali gumy TURBO, jakże charakterystyczne dla tamtych czasów. W każdej grupie siedmioro członków SU miało do przekazania wafelek prince polo, także nieprzypadkowo, dla osoby, która najbardziej zachwyciła go pomysłowością przebrania – oj wybór nie był prosty.

      

Dzieciom bardzo podobało się nasze przedsięwzięcie, a my byliśmy zachwyceni ilością przebranych osób, oby tak dalej!!!…No i nie musieliśmy długo czekać na zaangażowanie naszych uczniów w akcje SU…

Tego samego dnia jeszcze, późnym popołudniem przyszedł czas na wisienkę na torcie, czyli „Disco u Andrzeja” z muzyką z lat 80 i 90. Plan początkowy brzmiał „dyskoteka”, ale nam zawsze „apetyt rośnie w miarę jedzenia”, zatem z planu pierwotnego zrobiło się duże przedsięwzięcie.

Około godziny 16 zaczęliśmy przygotowywać salę do imprezy andrzejkowej. Chłopcy rozkładali cały sprzęt muzyczny: głośniki, laptopy, światła, światełka, miksery i tym podobny profesjonalny sprzęt, który zorganizował Michał Rz.

Mimo, że mieliśmy wszystkie 17 par rąk SU do pracy, to czas uciekał nieubłaganie. Oprócz przygotowania sali gimnastycznej, w której odbywała się główna część imprezy, mieliśmy jeszcze do zorganizowania trzy inne pomieszczenia. Jak integracja, to integracja, czyli dla każdego coś fajnego:) Sala Fify (także tej z 1997r.), „Salon gier u Andrzeja” oraz „Kawiarenka u Andrzeja”. Gry planszowe zostały przyniesione oczywiście przez członków samorządu, a za dobrą zabawę na tym stanowisku byli odpowiedzialni Inga i Bruno. Klimat tego miejsca był niepowtarzalny, ponieważ na stolikach znajdowały się obrusy z czasów PRL-u, oświetlenie pochodziło z reflektora fotograficznego, a w tle leciała muzyka jazzowa. To miejsce zdecydowanie miało wielu amatorów.

 

Około 17 zaczęliśmy witać pierwszych uczestników imprezy. Już od samych drzwi widać było jej styl. Przystrojone wejście, barierka ochronna i już od wejścia przebrani członkowie SU w stylizacje z tamtych lat. Ku naszemu wielkiemu zaskoczeniu, okazało się, że koledzy i koleżanki przejęli się naszym apelem o stylizację na dyskotekę i się przebrali!!! Mogliśmy podziwiać jeans, białe skarpety i klapki, świecące bluzki, koszule w kratę i wiele innych charakterystycznych strojów włącznie z perukami!!! To był szok nie tylko dla nas, ale też dla pilnujących nas nauczycieli, którzy UWAGA też się przebrali:).

Dodatkowo oczywiście dużo wcześniej została stworzona przez nas składanka najlepszych hitów lat 80 i 90, które królowały na parkiecie. Już niecałe 30 min po otwarciu wejścia na imprezę, każde miejsce było obłożone, a w Sali Głównej trwała zabawa w na całego.

Oprócz świetnych hitów wspomnianych wcześniej, puściliśmy muzykę do tańców wspólnych takich jak „Cotton Eye Joe” czy „Belgijka”.

Jak wiadomo, takie tańce zużywają maksimum energii, dlatego chwilę po zakończeniu pierwszej tury „Belgijki” została otwarta Kawiarenka.

Jednak nie tak po prostu otwarta. Musiała się przed nią ustawić kolejka, aby członkowie SU ją niepośpiesznie otworzyli i tak samo szybko imprezowiczów obsłużyli:). Aby jeszcze bardziej wczuć się w klimat imprezy każdy dostawał przy wejściu „kartkę żywnościową” zaprojektowaną przez Michała K., na której miał cztery pola. Dwa przeznaczone na oranżadę 200ml, jedno na babeczkę, a jedno na wróżbę. Po otrzymaniu jednej z tych rzeczy w kawiarence dane pole zostawało oznaczone dziurkaczem. Dzięki tym kartkom w kolejny dzień uczestnik imprezy po okazaniu jej nauczycielowi, był zwolniony z niezapowiedzianych kartkówek oraz odpowiedzi ustnej. Mimo takiego przydziału, każdy, jeśli chciał, mógł się zgłosić po dodatkową babeczkę, czy porcję picia.

Gdy dyskoteka dobiegała końca po każdym widać było zmęczenie i radosny uśmiech na twarzy. Po zatańczeniu ostatniej piosenki zaprosiliśmy wszystkich uczestników do wspólnego pamiątkowego zdjęcia, a na pierwszym planie pojawił się plakat z cytatem przewodnim tej akcji „ Taniec trzeba mieć w głowie i w sercu”.

 

Rozstając się z naszymi koleżankami i kolegami ok. godziny 20, dziękowaliśmy im za przybycie i życzyliśmy spokojnej drogi do domu. Jednak to nie był koniec naszej pracy. Pomimo zmęczenia trzeba było zostawić wszystkie sale w jak najlepszym porządku. Marzyliśmy o odpoczynku po tak intensywnym, ale jakże budującym dniu. Wszyscy włożyli 100% siebie, więc bardzo szybko uporaliśmy się z wszelkimi działaniami porządkowymi. Zaraz przed rozejściem się do domów nasz przewodniczący Michał K. podziękował nam wszystkim za zaangażowanie i świetną organizację. Rozstaliśmy się z uśmiechem na ustach – kolejna udana „SUPER-Akcja” !!!

Dziękujemy jeszcze Michałowi Rz. za zmontowanie tego super filmiku z akcji:

 

Tagi:

ZOBACZ TAKŻE

Krakowska pomoc dla rodziny w kryzysie!

W Krakowie dostępna jest pomoc dla wszystkich rodzin, które aktualnie znajdują się w trudnej, kryzysowej sytuacji. Można ją uzyskać w jednym z czterech ośrodków i uzyskać potrzebne wsparcie. Miasto Kraków wspiera mieszkańców i ich rodziny poprzez poradnictwo i […]

Samorząd” Michałowskiego” na nowy rok szkolny wybrany!

Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego TSSP Wybory do Samorządu Uczniowskiego to dla społeczności uczniowskiej ważna lekcja demokracji, najlepiej przygotowująca młodych ludzi do życia w społeczeństwie demokratycznym. 15 września 2018r. w naszej szkole przeprowadzone zostały wybory do Samorządu Uczniowskiego […]

Młody Obywatel, wydarzenie promujące postawy obywatelskie i patriotyczne.

W listopadzie 2018 r. postanowiliśmy zorganizować  superakcję, podczas której świętowaliśmy Setną Rocznicę Odzyskania Niepodległości. Prace nad przygotowaniem uroczystości rozpoczęliśmy we wrześniu. Na pierwszym spotkaniu postanowiliśmy zorganizować Bal Niepodległości. Rozdzieliliśmy zadania dla poszczególnych sekcji i przystąpiliśmy do systematycznej pracy organizacyjnej. […]

Regulamin Samorządu Uczniowskiego XVI Liceum Ogólnokształcącego Im. K. K. Baczyńskieg...

Wstęp ​Samorząd Uczniowski XVI Liceum Ogólnokształcącego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Krakowie zwany dalej Samorządem działa w oparciu o art. 55 Ustawy o systemie oświaty z dnia 7 września 1991 r. (tekst jednolity, Dz. U. z 1996 Nr 67, […]

Samorządowe Święto Demokracji

3,2,1 … ZaczynaMY! Niniejszym prezentujemy całemu światu wyniki wyborów Samorządu Od Kusego przeprowadzonych w ramach szkolnego Święta Demokracji oraz Regulamin Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej nr 91 w Krakowie zawierający m. in. zapisy ordynacji wyborczej. Nad prawidłowym przebiegiem wyborów […]

KDO ds. Młodzieży

Komisji Dialogu Obywatelskiego

Super Akcja Wolność kocham i rozumiem

Na początku bieżącego roku szkolnego Samorząd Od Kusego został poproszony przez P. Dyrektor o zaopiniowanie nowego Statutu Szkoły Podstawowej nr 91. Na specjalnie zorganizowanym spotkaniu dokonaliśmy omówienia zmian zaplanowanych w tym najważniejszym szkolnym dokumencie. Niektóre punkty zainteresowały nas […]

Samorząd uczniowski w mechaniku

23.X.2018r. odbyło się zebranie SU w ZSM1 w celu zatwierdzenia nowego przewodniczącego. Do kandydowania zgłosił się jeden uczeń pełniący tą funkcję w roku ubiegłym, czyli Bartosz Gawron. Na zebraniu SU jego kandydatura została zatwierdzona, w związku z czym […]

Jesienna Zabawa Integracyjna

We wtorkowe popołudnie dnia 30 października zorganizowaliśmy jesienną zabawę integracyjną w ramach SUPER-AKCJI „Szkoła się bawi, czyli integracja środowiska szkolnego”. Celem imprezy było zintegrowanie społeczności szkolnej, która w tym roku jest wyjątkowo zróżnicowana wiekowo (1. i 4. klasy […]

Regulamin portalu

Informacje prawne Niniejsza nota prawna stanowi regulację prawną dotyczącą korzystania z usług internetowych Portalu Internetowego „Młody Kraków”, którego właścicielem jest Gmina Miejska Kraków. Nota zawiera takie informacje, jak: polityka prywatności, regulamin konta użytkownika oraz oświadczenie o wyrażeniu zgody […]